• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The new Grayland - 90x45x45 (182 liter)

A vízforgatásom iszonyatosan lecsökkent az utóbbi időben. Fél éve vagy még régebben volt utoljára szétszedve a reaktorom:watching:
Iszonyat dzsuva volt az alján. Tisztítás után duplája lett a vízhozam. Eddig fel sem tűnt, de már nem is mozgott a vízfelszín, na most mozog rendesen. Ez mondjuk azért is nagy hiba volt, mert most ugye csak egy szűrőt használok és nem kettőt mint korábban.

A GDA-ból elegem van. 9 nap után brutálisan néz ki az összes kő, na meg az üvegre is gyün rendesen, de sehova máshova. A növények nyírásra érettek, szerencsére velük továbbra sincs semmi gond.

Figyelem a nyugalom megzavarására alkalmas fénykép következik:


_DSC0743
by eMZé, on Flickr
 
A vízforgatásom iszonyatosan lecsökkent az utóbbi időben. Fél éve vagy még régebben volt utoljára szétszedve a reaktorom:watching:
Iszonyat dzsuva volt az alján. Tisztítás után duplája lett a vízhozam. Eddig fel sem tűnt, de már nem is mozgott a vízfelszín, na most mozog rendesen. Ez mondjuk azért is nagy hiba volt, mert most ugye csak egy szűrőt használok és nem kettőt mint korábban.

A GDA-ból elegem van. 9 nap után brutálisan néz ki az összes kő, na meg az üvegre is gyün rendesen, de sehova máshova. A növények nyírásra érettek, szerencsére velük továbbra sincs semmi gond.

Figyelem a nyugalom megzavarására alkalmas fénykép következik:


_DSC0743
by eMZé, on Flickr
Nekem eskü jobban tetszik ilyen nagyon zöldben :D
 
Szerintem a növények már készen vannak. Esetleg tényleg megpróbálhatnál picit visszavenni a fényből.
Csak 7 órát megy a világítás és nincs is nagyon leengedve a lámpa. Mit javasolsz?
Illetve olvastam egy helyen, hogy talán a fény hullámhosszával is összefüggésben lehet. Páran cseréltek izzót és segített.
A csövek vadi újak és GE gyártmányúak.
 
De könyörgöm 8 nap alatt?????
Ha van időd próbálj meg napi kisebb vízcseréket csinálni, mint egy nagyobbat. Nálam volt eredménye és többeknél is ezt olvastam. Macerás, de összességében kevesebb időt vesz igénybe mint a heti sikálás. Amúgy a növények tényleg bombaformában vannak. Gratulálok hozzá ilyen rövid idő alatt
 
Ha van időd próbálj meg napi kisebb vízcseréket csinálni, mint egy nagyobbat. Nálam volt eredménye és többeknél is ezt olvastam. Macerás, de összességében kevesebb időt vesz igénybe mint a heti sikálás. Amúgy a növények tényleg bombaformában vannak. Gratulálok hozzá ilyen rövid idő alatt
Ja igen, azt kifelejtettem, hogy ahogy amióta beszéltük erről, azóta 2 naponta cseréltem 30%-ot. Szóval a keménység sokkal kevésbé ingadozott.
 
Csak 7 órát megy a világítás és nincs is nagyon leengedve a lámpa. Mit javasolsz?
Illetve olvastam egy helyen, hogy talán a fény hullámhosszával is összefüggésben lehet. Páran cseréltek izzót és segített.
A csövek vadi újak és GE gyártmányúak.

Mivel a növényzet kész mostantól egy picit kevesebb fény is elég nekik. Legalább nem kell nyírnod.
Picit finomhangolni kell. Lehet feljebb lehetne vinni a lámpát mondjuk 15cm-vel.
Vagy ha dimmelős akkor vedd le 70-80%-ra.
Meg lehetne próbálni a 6 órát is amelyik kényelmesebb. Egyszerre mindet ne :)

A lényeg hogy figyelni kell a növényeket. Ha nyurgulnak stb akkor ráadni picit. Szerintem meg lehetne találni az optimális fényt most hogy már kész vagy.
 
Ja igen, azt kifelejtettem, hogy ahogy amióta beszéltük erről, azóta 2 naponta cseréltem 30%-ot. Szóval a keménység sokkal kevésbé ingadozott.
Akkor csak a fény játszik. Én inkább csak emelnék a lámpán. Gondolom mindenki azt szereti ha minél tovább nézheti az akvát.
 
Back
Oldal tetejére