• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The new Grayland - 90x45x45 (182 liter)

A foszfát szinted hogy áll? Lehet itt van a kutya elásva.
Tolom neki napi szinten. 0,5 és 0,7 ppm között lehet. Mérni nem szoktam rendszeresen, de korábban már belőttem 1 ppm-re az adagolást, így most csak érzésre megy.


Gondolom mindenki azt szereti ha minél tovább nézheti az akvát.
3-kor kapcsol be, én meg 6-7 körül érek haza, szóval nem gond a rövidebb világítás.
 
Szia! Én anno majd a dupláját adagoltam a foszfátnak mint a "normális" érték, és semmi gond nem lett belőle, viszont csökkent az alga a köveken, meg az üvegen, de Viktornak is igaza van, a világítás is ludas lehet, sőt. Emeld feljebb a pilácsot. A fénnyel kapcsolatban, 6500K es csövekkel jobban nyomult az alga, leváltottam 8000K.re a compactokat , meg a fémhalogént , ez is látványos eredményt produkált. Kb két hét alatt "zöldült" annyit, mint máskor 5-6 nap alatt. Amúgy az aki pedig csodálatos, gratulálok(y)!
 
Zoli, most már a sötétebb kép miatt nekem is tetszik az előtérben a Montecarlo. :) Egy kicsit olyan az aki hangulata, mint egy egyenlítői tájnak az esős évszakban :)
 
Emelj egy kicsit a mostani érzésen ;-)
Én is küzdök a GDA-val, de eddig paráztam a foszfát adagolástól. 70 literre heti 1X2 ml-t tolok bele, igaz egyelőre heti 3 vízcsere mellett, mert még csecsemőkorú az aki. Ez így nem hoz látható eredményt, de most ihletet kaptam :)

Emzé, te hogy takarítod le? Motoros fogkefe?
 
Drótkefe működik, én is használtam, de csak ha nagyon stabilan van a kő, mert viszonylag nagy erőt kell kifejteni.
 
Talán valami fogászati csiszoló berendezés kellene. Amivel a tömést csiszolják, polírozzák. Na abból kellene valami mobil változat :)
 
Talán valami fogászati csiszoló berendezés kellene. Amivel a tömést csiszolják, polírozzák. Na abból kellene valami mobil változat :)

Nem hiszem el egyébként, hogy még nem jöttek rá a kínaiak, hogy valami nagyfordulatszámú kézi csiszolóhoz, polírozóhoz hasonló cucc mennyire kellene nekünk vízálló tengellyel.
 
Én is küzdök a GDA-val, de eddig paráztam a foszfát adagolástól. 70 literre heti 1X2 ml-t tolok bele, igaz egyelőre heti 3 vízcsere mellett, mert még csecsemőkorú az aki. Ez így nem hoz látható eredményt, de most ihletet kaptam :)

Emzé, te hogy takarítod le? Motoros fogkefe?

Hmm... Ekkorába ez nem kevés? 40 literre napi 0.5mlt adok. De volt már 1ml is az adag.
 
Lehet, hogy kevés, de mi a túladagolás jele? Amúgy galopposan Mi van a nyúlon túl?

ja és jut eszembe én saját keverésűt adok, ami 1 literbe 8g KH2PO4 volt, nem tudom, a tied mennyire tömény. nálam sokszor van 1-2ppm vagy még 2 is bőven stabilan, és nincs extra algám [emiatt :)]
 
ja és jut eszembe én saját keverésűt adok, ami 1 literbe 8g KH2PO4 volt, nem tudom, a tied mennyire tömény. nálam sokszor van 1-2ppm vagy még 2 is bőven stabilan, és nincs extra algám

gratula (y) sikerült egy olyan mondatot leírnod, ahol én csak az első tagmondatot, a vessző után meg csak a "tömény" szót tudom értelmezni. Ja! extra algám nekem sincs :cool:
 
Tolom neki napi szinten. 0,5 és 0,7 ppm között lehet. Mérni nem szoktam rendszeresen, de korábban már belőttem 1 ppm-re az adagolást, így most csak érzésre megy.

Na erre rosszul emlékeztem:confused: A legutóbbi vízcsere után elfelejtettem foszfátot adagolni, illetve a következő napon is.
Ma mértem egy foszfát szintet és kimutathatatlan volt:( Toltam bele egy nagy adagot, aztán rámértem. Jelenleg pont 1 ppm, legalább így tudom, hogy a teszt még jó. Holnap állítok a pilácson valamit, még addig kitalálom, hogy mit is. Nézek majd valami finom drótkefét, hátha azzal gyorsabban le tudnám szedni a GDA-t legalább a simább részekről.

Ma kapott az aki egy brutális nyírást. HC és MC fél centisre vissza lett vágva, az MC-nek nem is maradt levele. A homokot megigazítottam, holnap vízcsere és kő tisztítás. Ha minden ok lesz, akkor 1-1,5 hét múlva indulhatnak az első fotózások a nagy versenyre:)
 
Ha minden ok lesz, akkor 1-1,5 hét múlva indulhatnak az első fotózások a nagy versenyre
Mintha azt irtad volna,hogy nem inditod?Felre ne ertsd,örülök neki,es sok sikert!Melyik versenyre nevezed?
 
Back
Oldal tetejére