• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The new Grayland - 90x45x45 (182 liter)

Srácok ezt a cuccost hol lehet kapni ,mert a GA oldalain nem találkoztam vele sajna,vagy elkerülte a figyelmem,de a keresőjük nem dobott semmit ki:(
Otthon nem lehet hivatalosan!De itt a Németeknél tudtam venni!Hatásosabb mint a Carbo!
 
Ma csináltam egy 90%-os vízcsrét. A leengedett akvárium összes kövét leecseteltem hígított Carboval. Holnap-holnapután jöhet a fogkefézés.Egy alapos nyírás is ráfér majd az akváriumra, de arra most nem volt idő.
Múlt hétvégén beköltözött még 20 hengeli rasbora. A létszám már nem fog tovább nőni, most már 44 hal úszik rajban, ha éppen úgy akarják. Megjegyzem nagyon szépen terelhetőek.
Az Anibias Petite nem része az elképzelésnek, az hamarosan bekerül a "B" tervbe.
A mellette lévő kövek meg sikálásra várnak, aztán mennek vissza a főkő alá a homokba.

Így néz most ki:


_DSC0872
by eMZé, on Flickr
 
Ez de durva. :) Rá sem lehet ismerni, olyan zöld minden. WB-vel játszottál már, hogy egy kicsit hűvösebben, hogy hat az aki?
 
Wow hát ez elég szépen felcseperedett itt az elmúlt hónapokban.
Köszike;)

Végül csökkentettél valamit a fényeden?

Az időzítéseken nem, továbbra is 7 órát megy a fény. Viszont feljebb húztam a lámpát kb. 8-10 centivel.
Így egy hét után nem 1,5 órát kell fogkefézni, hanem csak 50 percet.

Ha már úgy is erre jársz. Szerinted nem túl magas már az Aci egy versenyfotóhoz? Természetesen a dekorhomok rendberakása után.
 
Ez de durva. :) Rá sem lehet ismerni, olyan zöld minden. WB-vel játszottál már, hogy egy kicsit hűvösebben, hogy hat az aki?
A fényképezőn játszottam már, de valahogy mióta nem a vöröset kell fotózni, nem bírom eltalálni a beállításokat.
Most ráadásul csak gyorsan kézből fotóztam egyet.
 
Ha már úgy is erre jársz. Szerinted nem túl magas már az Aci egy versenyfotóhoz? Természetesen a dekorhomok rendberakása után.

Brutálisan szépek az Acicularisok. Nekem a jobb oldalról egyből Luca Gallarga korábbi akváriuma ugrott be.
A jobb oldal szerintem patent. De a bal oldalból lehet vágnék kicsit. Nagyon hosszan megy felfele és szinte egyenes vonalú a sövény.

Csak játszásból takard le a hüvelykujjaddal a bal felső pamacsot.
Aztán próbáld ki hogy mi van ha az alsó részt takarod ki és meghagyod a bal felső bokrot a szikla mögött.
A front rész nagyon izgi talán a bal első elképesztő riccadia ugrik ki nagyon a kövek közül.

De hirtelen ránézve a bal oldali Acicularis sor az ami zavar.

Egyébként (y):snaphappy:
 
Ez gyönyörű. (y) Nagyon berobbantak zöldségek! :) Csak egy észrevétel: bal-elől a homokos háromszöget nem gondoltad betelepíteni, egyrészt, hogy alaprajzilag kihúzza a scape-t az aki éléig, másrészt magassági értelemben eltakarja a tükröződő rést?
 
Ma reggelre kiugrott két hengeli:(

Ma este kikaptam az Anubiast és azt a két követ, amik rontották a képet. Még tegnap este adtam az Acinak az ollóval. Ugyan nem biztos, hogy @viktorlantos erre gondolt nem sokkal ez előtt, de ez lett belőle. Tudom, most nagyon szabályos a nyírás miatt, de pár nap és észre sem lehet majd venni. Igazából most olyan Parvulás középtájt, sőt eredetileg az is lett oda ültetve, az Aci meg a két sarokba. Csak az Aci belehúzott nagyon és mindenhova benéz lassan.

A halakat a párom terelgette, én meg fotóztam. Persze ahol a halak a legjobban együtt vannak, pont abba lépett bele a kép jobb szélén. Erről jut eszembe, kéne egy zsinór nélküli kioldó:cool:
Dani kérdése itt motoszkált a fejemben, ezért elhatároztam, hogy muszáj lesz jobb színvilágú képeket csinálnom. Tekergettem összevissza a színegyensúlyt és végül ennél maradtam. Legalábbis az én monitoromon ez a legélethűbb(a monitor nem kalibrált).


_DSC0894
by eMZé, on Flickr

Ez a foltos kép:(, de nagyon ott vannak a halak rajta:


_DSC0893
by eMZé, on Flickr
 
:whistle:

Untitled-1.jpg
 
Akkor végül is hogy állsz a GDA-val? Egy alapos tisztítás utáni UV fröccs esetleg nem segítene rajta?
 
12294319716_7b11f4754c_b.jpg


Csináltam egy próbát. Picit lejjebb engedve a vizet, esetleg a bal oldalt kicsit jobban visszanyírva lehet érdekesebb lenne.
A színeken csavartam kicsit. Igaz a kövek most picit kékesek, de ez a hűvös jól áll a köveknek. Jobban mint a zöld :p:)
Jah és engedelmeddel letoltam a frontüvegnél a homokot nagyon zavaró volt :)

EMZE.jpg
 
Viszont most ahogy nézem lehet mégis hiányzik a kis pamacs a bal oldalról. Csak nagyon elviszi a figyelmet.

Lehet ha megmaradna így a bal oldali csúcs és az acit lejjebb hagynád felnőve valahol a közép és a bal szél között akkor harmonikusabb lenne
 
OOOOOOOOOOOOOOOOhhh:eek:
@danyi03 Isten vagy :angelic: de legalábbis értesz hozzá nagyon, én meg sajna nem:(
Ez a trükkös fotó így nagyon bejön:)


Akkor végül is hogy állsz a GDA-val?

Szívok vele folyamatosan.


Egy alapos tisztítás utáni UV fröccs esetleg nem segítene rajta?

Már az előző összeállításnál is szívtam kicsit vele, akkor volt, hogy ment vagy 1 hónapon keresztül is az UV, de 0 hatása volt a GDA-ra. Most be sincs kötve az UV szűrő.
 
Back
Oldal tetejére