• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The rocky wooded spider

nem gondoltam, mert nem tudom az mi :)

mire is jó?
A lencse és a kamera test közé betett gyűrű segít a nagyításban nem makró lencsékkel. Közelebb mehetsz a lencséddel a tárgyhoz is, mert a kamera minimális fókuszálható távolsága kisebb lesz. Pl. Nem 30cm lesz a lencse eleje és a garnéla közti távolság, hanem 10 cm, mert bírni fogja a kamera az 'élesítést'.
Jó videó itt:
 
Nem rossz, ebayan találtam is 20 dollárért, nem tudom az milyen minőség, de canon 600d -hez írják, persze van 50 dollár és attól drágább is. Kérdés milyet érdemes, és mennyiért. Túl drágán sem gondlom, mert akkor már inkább vesz az ember egy macro objektívet. Majd gondolkodom rajta, azért köszi a tippet.
 
Sikerült beüzemelnem a co2-t. A @Matyi -tól vett tűzoltó palack sajnos hamar kifogyott. Elvittem Vecsésen van egy cég akik tűzoltó palackokat töltenek. Remek hely!!!!
Megnézték és mondták, hogy sajnos a "nyomós csap" a tetejénél eresztett. Hát ezért fogyott ki ilyen hamar. De nem gond. Kérdezem akkor meg tudják-e tölteni. Erre igen, persze, de ugyanúgy hamar ki fog fogyni, és ezt a fajtát javítani sem nagyon tudják, igazából arra készülnek ezek a palackok, hogy egyszer használja őket az ember. Mondom szuper. Erre Ők, semmi gond, van itt egy 5 kg-os palack, rendes csappal a tetején, teljesen feltöltve, vidd el helyette. Kis csodálkozásom után mondom rendben, mivel tartozom. Erre ők, majd ha erre jársz hozz egy csomag Kávét. :))

Na két nap múlva vittem is nekik, majd gonosz módon megkérdeztem, hogy nincs -e véletlenül egy kisebb palackjuk eladásra, elég lenne egy 2 kg-os is otthonra. Fickó mosolyog, majd előhoz egy 2 kg-os palackot. Kérdem mennyi lesz? Erre Ő, semennyi, van itt annyi mint a szemét, vigyed és használd. :)) Nagyon rendesek voltak.

No de legalább a benti akváriumba elindítottam a co2 beoldást, most várom a fejleményeket. Lőttem egy-két képet kézből, nem lettek túl jók, mivel elég "bubis" a víz, de most itt tartok, majd most remélem beindul a növekedés :)

16604648608_b72ee87c87_b.jpg
 
16890043277_a3ceb48f97_b.jpg

Egy kis update, a kép nem a legjobb, sajnos, nem hoztam be az irodába a gépem.

Elöl a hirsuita és a parvula kezd sűrűsödni, a néhány helyre beszúrt stau elég magasra nőtt, azt vissza kell vágnom. A valisneria a sarokban kikopott, ki is fogom szedni, nem jött az amit elképzeltünk, mellette lévő innen nem látszó helyen a japan sem nő rendesen. Rá fog férni egy kis karbantartás a mohákat is vissza kell vágni, meg van egy két barna levél a fenti bokrokban.

Szóval a jövő héten megpróbálom picit rendbe rakni a növényeket :)

Esetleg ötlet, hogy jobb hátra a valisneria helyére mit tehetnék? Van otthon tenellus bőven, esetleg?
 
Esetleg ötlet, hogy jobb hátra a valisneria helyére mit tehetnék? Van otthon tenellus bőven, esetleg?
Szerintem Zoli oda nem is kell semmi ha az a rész üresen marad és benövi a gyep úgy is jól fog mutatni.
Még egy ötlet,szerintem próbáld ki fehér háttérrel is mert az jobban állna neki ;)
 
Szerintem Zoli oda nem is kell semmi ha az a rész üresen marad és benövi a gyep úgy is jól fog mutatni.
Még egy ötlet,szerintem próbáld ki fehér háttérrel is mert az jobban állna neki ;)

ok, nem teszek semmit oda

a fóliát nem tudom leszedni, így vettem nagyon rá van ragasztva, ráadásul most már mozdítani sem tudom az akit, és nem nagyon férek be mögé
 
Sziasztok, a héten pénteken fogom tudni befotózni az akváriumot, most itt tartunk, köszönet @viktorlantos -nak, hogy javított a színeken.
Azonban a fotózást magát elrontottam, túl sok víz volt és így a felső merevítő látszik. Tehát pénteken újra próbálkozok. Most ilyen egyébként:


17862805908_9728a16635_b.jpg


Ma leszedtem a fekete fóliát ami rá volt ragasztva, találtam egy boltot tőlem nem messze, ahol vannak nagyméretű színes kartonok, ebből fogok venni feketét és fehéret is.

Abban kérném a segítségeteket, hogy rengeteg fajta szín van, mi lehetne még jó? pl, világoskék? Várnék néhány szín ötletet tőletek, Köszönöm :) (@Matyi szerinted?)
 

Hasonló topikok

Válaszok
40
Megtekintések
2K
Válaszok
67
Megtekintések
2K
Válaszok
45
Megtekintések
3K
Válaszok
65
Megtekintések
4K
Back
Oldal tetejére