• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Háromszoros hurrá Arpi1982nak!

2. Folyamatos üzemű, többoszlopos, UWAG Elektroforézises-nembrános, víztisztítóval gyártjuk
az ioncserélt vizet.
A következő töltéscserék játszódnak le: H+ <Na+<NH4+ <K+<Mg2+<Ca2+<Al3+,
OH-< HCO3-< CL- <CO32- <SiO32-< SO4-
A folyamat beállítás kérdése. Tehát mind a kationos, mind az anionos ioncsere végbemegy.
Ez egy célgép, ezt a rendszert erre találták ki.

Ez itt alapvetően kellemesen hangzik. Ha a végeredmény H+ meg OH-, akkor azok szépen összeállnak H2O-vá és semmiféle nem odavaló nem marad a vízben.
 
Nem monghatjuk rá, hogy félvállról vette a kérdést. Végigolvasva a választ, szerintem már várta a kérdést... :D
 
Szia
Nem monghatjuk rá, hogy félvállról vette a kérdést. Végigolvasva a választ, szerintem már várta a kérdést... :D

Sziasztok,

Én is örültem, hogy segíthettem :) Nagyon meglepődtem ezen a részletes válaszon, de nyilván felelőssége is van a gyártónak és nem hagyhat egy ilyen levelet megválaszolatlanul.
Ha pedig a válasz biztató, annak külön örülök! Rendszeres használatra azért nagyon drága ez a víz a maga 60ft/L-es árával. Az előnyét viszont én abban látom, hogy minden benzinkúton, nagyáruházban van: ha este éppen nincs otthon RO-víz vízcserekor, nagyon jól jöhet pár ballon belőle.
 
Elég sokan használják ezt a vizet, mondjuk nem növényes körökben. Akiknek kicsi akváriuma van és csak enyhén lágyítják a vizet, azoknak praktikus ez a megoldás. Egy darabig én is próbálkoztam vele, de mivel nincs kocsink,hamar elegem lett a cipekedésből. Ha hetente 10 liter lágy vízre van szükség, akkor nem éri meg a macerát egy RO szűrő. A kevertágyas gyantához meg kell egy kereskedés elérhető közelben, ahol regeneráltatni lehet. Ballonos ioncserélt meg minden teszkóban van.
 
Sziasztok!
Szeretném valamelyest lágyítani a vizet.
Sajna a csapvizet nem tudom megmérni, hogy milyen tulajdonságokkal bír.​
De gondolom inkább kemény mint lágy.
Szóval, gyantás megoldáson gondolkodtam.

A kérdés az, honnan tudok szerezni?​
 
Szia!
Egy egyszerű Neptun tesztet biztosan be tudsz szerezni, első körben elég arra, hogy tájékozódj.. sőt, a városi vízműnél is meg tudják neked mondani, hogy Gyöngyösön milyen kemény a víz. Gyantát tudsz rendelni is, ha nálatok nem kapható, de ha használod, mérned sem ártana.
 
Hát igen! A helyzet az ,hogy a helyi szupermarketben is csak néha lehet megvenni az ioncserélt vizet akcióban 250.-Ft/5l -es
áron.

Az RO víz az én esetemben 6 Ft/l lett volna úgy, hogy 2000 literenként szénszűrőt kellett volna benne cserélni (1200.-/db szénszűrő és 1000Ft-os vízdíjjal)
 
Bocs, azt hittem saját RO cucc költségeit számoltad.

Mennyibe kerülhet házilag az RO víz előállítása literenként?

Az a saját cuccom költsége (azóta már nem az enyém) :) Egy D&D 190l/nap-os RO egy 150gallon/napos membránnal. Ami miatt kell gyakrabban cserélni a szénszűrőt és emiatt lett volna 6ft/liter.
 
Sziasztok!
Szerintetek létezik hogy a Tescoban kapható ioncserélt víznek is túl magas a PH-ja? Vettem egy PH tesztet(Seachem pH Alert) és az akiban(54l) vérvörös lett a színe! Lecseréltem 15 litert ioncserélt vízre és nem változott semmi! Gondoltam egyszerűen bedobom a a tesztet az 5 literes flakonba és ott is ugyanúgy maradt a színe vörös! Most vagy az ioncserélt víznek magas a PH-ja vagy a teszt rossz! Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata?
Attila
 
Sziasztok!
Szerintetek létezik hogy a Tescoban kapható ioncserélt víznek is túl magas a PH-ja? Vettem egy PH tesztet(Seachem pH Alert) és az akiban(54l) vérvörös lett a színe! Lecseréltem 15 litert ioncserélt vízre és nem változott semmi! Gondoltam egyszerűen bedobom a a tesztet az 5 literes flakonba és ott is ugyanúgy maradt a színe vörös! Most vagy az ioncserélt víznek magas a PH-ja vagy a teszt rossz! Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata?
Attila

6,5 ös a PH ja a Tesco-s ioncserélt víznek.
 
Sziasztok!
Szerintetek a gyantával lágyított víz meddig tartható el? Én egyszerre kb 80l vizet szoktam lágyítani. Ez 4-5 hétig tart ki. Sötét, hűvös helyen (pince) tárolom sötét hordóban. Lehetséges, hogy ennyi idő alatt jelentősebben romlik a minősége?

Üdv:
Racoon
 
Akkor tuti a tesztel van gond,mert 8.2 fölötti értéket mutat!
Nem biztos, hogy a teszttel van a gond. Többféle ioncseréltet is árulnak, és nem mindegyik ugyanolyan eljárással készül. Ami akváriumba jó, azon valami olyan felirat van, hogy "desztillált vízzel egyenértékű, laboratóriumi használatra alkalmas". Ezt a fajtát én is használtam egy ideig, a pH-ja enyhén savas, a TDS-e meg kellemesen alacsony. A régi típusú "vasalóvíz" esetében egyszerűen nátriumra cserélik a kalciumot és a magnéziumot, és ennek a fajtának lúgos a kémhatása. Pontosan milyen márkájú vizet vettél, és milyen infók vannak a flakonon?
 
"desztillált vízzel egyenértékű, laboratóriumi használatra alkalmas"
gyógyszertárakban használt desztvízet is lehet valahogy lágyvízes akváriumhoz használni? ha igen, kell vele valamit csinálni, sózni vagy ilyesmi? CBS/CRS garnis nanót tervezek és ahhoz kéne, idővel befektetnék egy RO-gépbe, de egyelőre jó lenne egy átmeneti megoldás és ilyen gyógyszertári desztvízhez olcsón tudnék hozzájutni..
 
gyógyszertárakban használt desztvízet is lehet valahogy lágyvízes akváriumhoz használni?
Lehet csak van egy kis baj vele.........800 Ft/2liter a gyógyszertári desztvíz (én porból kevert makrótáphoz használom).
 
Lehet csak van egy kis baj vele.........800 Ft/2liter a gyógyszertári desztvíz (én porból kevert makrótáphoz használom).
jahogyja :D akkor hiába tudok gyógyszertár beszerzési árán venni, valószínűleg az is elég húzós lesz
 
Back
Oldal tetejére