• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld paradicsom

A szürödben milyen szüröközegeket tervezel?
illetve meg azt kerdeznem, hogy keszülsz publikalni reszletes arlistat? Sokakat erdekel egy ilyen projekt, hogy mennyiböl jön ki összesen.
Biorio van bennük nagyrészt, az alsó kosárban substrat meg valami más vegyesen, a tetején Seachem Purigen.
A felszerelés egy része már megvolt, egy részét használtan vettem.
Eddig nem terveztem a költségeket publikálni, de ez a méret még akkor sem olcsó, ha vannak meglevő dolgaid.
 
Biorio van bennük nagyrészt, az alsó kosárban substrat meg valami más vegyesen, a tetején Seachem Purigen.
A felszerelés egy része már megvolt, egy részét használtan vettem.
Eddig nem terveztem a költségeket publikálni, de ez a méret még akkor sem olcsó, ha vannak meglevő dolgaid.
Tudom...éppen azért kérdeztem. Nem olcsó mulatság. Ha megnyitom valaha a naplót neki,igyekszem majd részletes listát publikálni. Hátha segíteni tudok vele a többieknek,ha más nem okulásképpen.
 
Tudom...éppen azért kérdeztem. Nem olcsó mulatság. Ha megnyitom valaha a naplót neki,igyekszem majd részletes listát publikálni. Hátha segíteni tudok vele a többieknek,ha más nem okulásképpen.
Ha mindent újonnan kell megvenni, 600.000 alatt nem áll meg a történet, de akkor semmi sem DIY, mindent készen eléd tesznek.
A bútorról tudok nyilatkozni, most tartunk 30.000 körül, ebben a lapok, zsanérok, fatiplik, belső részre a festék van benne, a külső rész festésére komolyabban fel kell készülni, sacc/kb 10.000 elmegy a festékekre, alapozóra.
 
Készül a bútor, jelenleg itt tart a nagy mű: oM1qp5aPsd1wt6Om6T4TxWbEroqxoCKfZAbzGrlnC4krRU26MwoB58HkK6TaePjLJMrGP8JvysAvQkso6I=w1199-h674-no.jpg
Találtam egy fióknak való valamit, gyorsan be is építettem. Következő lépés az ajtók felszerelése lesz, ettől kicsit tartok, még sosem sikerült normálisan ajtót felszerelnem. Ha az ajtón túlleszek, az egészet szétszedem, itt ott csiszolni kell a lapok éléből egy kicsit a tökéletes illeszkedéshez, majd a belső részt fehérre festem. Ezután összerakom újra, de akkor már ragasztom is, majd száradás után a hézagok eltűntetése, oldalak egybecsiszolása és festés.
A középső részben üvegpolcok lesznek, érdemes az elejére egy kis peremet ragasztani?
 
Szia, ötletelek:
1. Az ajtóktól ne parázz, semmi nehézség nincs benne. Egyetlen dologra kell figyelni, hogy a pántmaróval fúrt lyuk és az ajtólap széle között 3-6 mm legyen. Ha tudsz egészen pontos lenni, akkor inkább 3-4... mert 6 mm-nél már (legtöbb pánt esetében) teljesen max-ra kell tekerned az állítócsavart, hogy az ajtó széle síkban legyen a bútor oldalával.
2. Van egy fix polcod, ha jól látom. Nem tudom, e fölé még hány üvegpolcot akarsz berakni, de szerintem max 1 fér el :) úgy hogy ki is tudd használni. Mérd meg a legmagasabb kelléket - amit a polcokon akarsz majd tárolni - és úgy válassz fiókmagasságot, hogy az beférjen.
3. Szerintem nem kell perem, DE: a polcok ne érjenek teljesen előre. Elég mély a szekrény, bőven lesz felület rajta. Ha mégis lesz valami magas cuccod, ami nem fér be az üvegpolcra, akkor majd elé is tudod tenni. Ha kettő üveg lesz, tervezheted akár különböző/csökkenő mélységűre is őket.
4. A homloklap lesz a legszembetűnőbb felület, neki majd makulátlan egyenességűnek kell lenni. Minden apró domborulat meglátszódik majd rajta, ha nem tökéletesen sima. Mivel csavaroztad, a csavarfejeket ugye el kell tüntetni. A mestertapasszal többször dolgozd át a lyukakat (lassan szívódik befelé) és várd meg a rétegek között a kellő száradási időt, mert csiszolásnál elő fognak bukkanni a karikák, mikor teljesen nullára csiszolod.
5. Szerintem jó lenne még 3 keskeny lapocska a rekeszekbe felülre a homloklap mögé, ami a homloklap alá nyúlik 0,5-1 centivel, hogy az ajtó erre csukódjon rá. Így nem lenne itt rés zárt ajtók mellett sem. Persze ez ízlés kérdése.
6. Ezt csak fontold meg inkább, opcionális: Az élek nagyon élesek lesznek, könnyen le is pattan róluk a festék/lakk, hiszen a felületek találkozásánál nem lesz olyan "vastag" a rétegvastagság. A helyedben finoman megcsiszolnám egyenletesen őket 45°-ban - elég, ha kialakul egy 1-2 mm-es 45°-os felület. Nem fogja vágni az ujjadat sem és könnyebben megtapad rajta a festék. Erre sajnos én is utólag jöttem rá és csak az ajtólapoknál és a front oldalaknál tettem meg, mert ezekkel volt másodszori utómunkám.
 
Utoljára módosított:
Szia, ötletelek:
Köszönöm az ötleteket!
A pántmarót ma kipróbáltam egy próbadarabon, aztán odaadtam apunak, hogy élezze meg, mert kínszenvedés volt vele két lyukat csinálni. Hogyan kell átjelölni a szekrényre a pánt ellendarabját?
Egy üvegpolcot terveztem, és van nekem is egy rejtett polcom a középső rekeszben felül (a kincseknek).
Nem csavaroztam, fatiplivel van összefogatva, csak annyira kókány módon vágták le a lapokat, hogy nem mertm átjelölő tüskével csinálni, amit lehetett deékszögbe állítottam, ráraktam az összes szorítót és fúrtam. A hátlap (18 mm) meg felvette egy gömb részletét, a szélei befelé lógtak, a közepe meg még kiállt. Helyreraktuk, de elment vele rengeteg idő. Érdekességképpen: a 18as lap 18,2, a 19es lap 18,6 mm. ez a 4 tized elő is jött az előlapnál.
Zárt ajtók melletti rést el fogom viselni valahogy, de azért alszom rá egyet.
Élletörés mindenképpen lesz, de nem törekszem a 45 fokra, inkább valami íves felületre. Persz mindezt 1 mm környéki rádiusszal.
 
Élletörés mindenképpen lesz, de nem törekszem a 45 fokra, inkább valami íves felületre. Persz mindezt 1 mm környéki rádiusszal.
Azta, de precíz valaki :) Szerintem rohadtul mindegy. Én simán végigtoltam rajta egyszer a csiszológépet, tökéletes...

Nem csavaroztam
Akkor mik azok a karikák, amiket látok? (4x2 db) ÁTfúrtad a lapot? Értem. Az eljárás ugyanaz lesz...

Hogyan kell átjelölni a szekrényre a pánt ellendarabját?
Nem tudok spéci módszerről. Kiméred. Eurocsavarral rakd fel (bocs, ha ez evidens), a facsavar idővel kilazul... Ha nem vmi nagyon gagyi pántod van, előre-hátra/fel-le tudsz állítani akár centiket is vele, tehát belefér némi pontatlanság.

a kincseknek
Aszontad, a kettő együtt nem megy, tehát akkor nem lesz akvárium? :)
 
@Jopet! 22 mm az oldalfal, 18 az ajtólap. Azt gondoltam, hogy az oldallapot bevágom, vagy kimarom 3-4 mm mélyen a pántnál. Ez így szakszerű? Vagy a 22es oldallapot is eltakarja a ráütődő pánttal szerelt ajtó?
 
Hát azért szaki nem vagyok. :) De tényleg volt mostanában a kezemben néhány pánt. Nem pont ugyanott van a forgástengelyük. Itt most ugye 1-1 mm-ről beszélünk.
Most nézem, fentebb nem voltam pontos: ahol 3-6 mm-t írtam a pántfúróval fúrt lyuk és a lap széle között.. Ha ezt a távolságot növeled, akkor nagyobbat tud takarni az ajtó oldalra (akár a 22-es lapot is), de akkor értelemszerűbben nagyobb távolságra is kell eltartatni az ajtót a bútortól, hogy nyitáskor ne érintkezzenek. Gondolom ezt nem szeretnéd. Normál 3-5 mm-es pántfúrás mellett szerintem nincs olyan pánt, ami tudna egyébként ennyit. Ha mindenképp ki szeretnéd odáig tolni az ajtót, akkor marad a marás, vagy a fenti. Enélkül nem férnek el az ajtók? Mármint úgy, hogy nem érnek ki a bútor széléig, ez sem feltétlenül gáz. Bár gondolom, az ajtók között (mivel azok mérete adott) nem terveztél nagy hézagot, így mindenképp ki kell tolnod az ajtólapokat a bútor széléig... Szerintem szereld fel az ajtókat - marás nélkül - és vizsgáld meg a lehetőségeidet a pánt állítgatásával. Ha úgy döntesz, akkor majd marsz... úgy, ahogy írtad. Hogy ez szakszerű-e, azt nem tudom, de nem látok más lehetőséget. Szerintem amúgy is inkább esztétikáról beszélünk.
 
3-7 mm-t ír a leírás, de holnap lesz próbaajtó felszerelés, azzal lehet kisérletezni. Közben azon is gondolkoztam, hogy a 165 fokig nyíló pántot is megpróbálom, találtam kettőt. Az ajtólap rendesen ki van centizve, 1205 a bútor, 601+601 az ajtó.
 
A szekrényre ma délután felkerültek az ajtók, és rendetraktam a műhelyben.
WZsVmUEgQScReok63SRR9NsKHk1HD5j1BjJYag0cY37OgxjEMKrC2hPObeFFIPelqxRuAXQXI9mYs_TeZQ=w1199-h674-no.jpg

Becsukva meg így néz ki:
AZDIu0ZVPobUn_RZsBAQxDk_ZmOjA31GADWi5JLFtKhlJkqxvBMEfFU4sOsvcThQNLrvt8MoGQ--ogXg_P=w1199-h674-no.jpg

Holnap felteszem az ajtónyitó szerkezeteket, utána szétszedem, és elkezdem a belső oldal festését. És a csöveknek is ki kéne vágni a helyét, lehetőleg a festés előtt.
 
Apukáám :) Látom, megoldottad a pánttal az ajtó-pozíciót.
A fiók marása picit olds-cool a modern dizájnhoz, ezt rá egy akvakertész matrica megoldaná festés után :)
Ilyen patent illesztésekkel nem kell paráznod a nagy hézag miatt :D
 
Amennyibe ez a rohadt pánt került, az a minimum, hogy jó legyen a pozició. Amugy a jobb oldali ajtó kb 1 mm-t elmászott, vagy rosszul mértem, a lényeg, hogy a szélén egy picit beljebb van, de ez különösebben nem érdekel. Max lekapok a bal oldali széléből is egy kicsit. Ezzel a pánttal amúgy bármilyen széles oldalfalra fel lehet rakni bármilyen vastag ajtót.
A fiók már készen volt, a műhelyasztalomhoz szántam, csak sosem került a helyére, ez a hely meg minimális alakítás után befogadta a fiókot. Le lesz festve az is fehérre, esetleg az előlapja a szekrény színével fog harmonizálni.
 
Szia
Úgy látom a pántot nem kellett marni csak csavarozni, de elfogja bírni az a két pánt hosszútávon az ajtólapot? Nem fog szerinted megsülyedni?
 
En is hasonlo cipöben jarok...sok sikert neked hozza! En most varom az akvariumot es a butort, együtt rendeltem meg, mar tükön ülök. Remelem jövöheten megjön es akkor szerelem össze a butort, csak ra kell majd emeljem az akváriumot, az asszonnyal nehez lesz...:D
Megérkezett?
 
Kiépítettem a világítást (4 ledcsík bordára ragasztva) és a kapcsolóját, majd kiszereltem mindent a szekrényből, szétszedtem és elkezdtem a belső oldal alapozását. Holnap kap egy réteg zománcot, aztán meglátom mennyit akarok még a belső oldallal foglalkozni.
Nem jutok dűlőre, hogy a szűrőcsövek kivezetése egy nagyobb vagy két kisebb nyíláson legyen?
 
Kiépítettem a világítást (4 ledcsík bordára ragasztva) és a kapcsolóját, majd kiszereltem mindent a szekrényből, szétszedtem és elkezdtem a belső oldal alapozását. Holnap kap egy réteg zománcot, aztán meglátom mennyit akarok még a belső oldallal foglalkozni.
Nem jutok dűlőre, hogy a szűrőcsövek kivezetése egy nagyobb vagy két kisebb nyíláson legyen?
Ha jót akarsz magadnak, ne 60as kábelkivezetőt használj, a két 16/22es cső visítva fér csak ki, és nehezen igazgathatók a ki-befolyók. inkább csinálj többet, vagy az ADA-féle félköríves nagyobb kivágást.
 
Ma hazakerült az akvárium, kicsit tartottam a szállítástól, de minden rendben lezajlott, most várja a szekrény ekészültét.
A bútor belső oldalának mázolása a végéhez közeledik, holnap lekenem az utolsó két lap második oldalát, és talán este összeállítható lesz a szekrény, jövő héten pedig kezdődhet a külső oldalak megmunkálása.
Szűrőcső kivezetése oldalanként két darab 60as kábelkivezetővel lesz megoldva.
 
Back
Oldal tetejére