• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld paradicsom

Arduino vezérli a világítást (3 lámpát lehet külön), indítja és állítja le a CO2-t, etetőgomb megnyomására leállítja a szűrőket és felkapcsolja az összes fényt, majd meghatározott idő múlva visszatér az eredeti programhoz, lámpagyújtás előtt tápot tud adagolni (nincs még kiépítve a dózispumpás rendszer), hőmérsékletet jelez, ha éppen nem ázik be a hőmérő. Minden beállítás egy vezérlőegységről gombokkal állítható.
 
Azta, de precíz valaki
Arduino vezérli a világítást (3 lámpát lehet külön), indítja és állítja le a CO2-t, etetőgomb megnyomására leállítja a szűrőket és felkapcsolja az összes fényt, majd meghatározott idő múlva visszatér az eredeti programhoz, lámpagyújtás előtt tápot tud adagolni (nincs még kiépítve a dózispumpás rendszer), hőmérsékletet jelez, ha éppen nem ázik be a hőmérő. Minden beállítás egy vezérlőegységről gombokkal állítható.
Pofám lapos :)
 
Kérdés: a szekrény közepén lévő, kb 50*50 centis üvegpolc milyen üvegből készüljön?
12 milis piros katedrálüvegből. :D
Hogyhogy milyen üvegből? Amilyenből tetszik.
Viccet félretéve, gondolom a vastagságra vagy kíváncsi: szerintem minimum 5-ösből, de lehet inkább 6-ost javasolnék. Az enyémek - 37x37 cm - 5-ös üvegből vannak.
Negyed négyzetméter üveg ára kis tétel, még ha vastagabból is csináltatod. De kérdezz rá előre az üvegesnél az élcsiszolás árára, mert azzal simán lehúzhat. Én is ráfaragtam, beszaladtam egy üveges műhelybe, megrendeltem 3 db-ot a fenti méretből. Azt mondta, a gépi csiszolásra kell várnom egy hetet, de kézzel is megcsinálja másnapra, ha kell. Simán az utóbbit választottam. Mondtam, hogy elég, ha 1-1 oldalát megcsinálja szépen, a többi úgy sem fog látszódni. Rá sem kérdeztem az árára. Mondanom sem kell, nem lett valami gyönyörű és a 3db x 0,37 x 0,37 = 0,41 m2 üvegért 6.500,- Ft-ot kért. Majdnem lehidaltam, szúrós tekintettel sikerült csak lealkudnom 5k-ra.
 
6osra gondoltam. Szóval OptiRed is létezik? Jó tudni :D
Én két polcra gondoltam, amiből az egyik valszeg tartalék lesz.
 
Kérdés: a szekrény közepén lévő, kb 50*50 centis üvegpolc milyen üvegből készüljön?

Nem mindegy, ha úgyis lefested azt is... (?) :D

Viccet félretéve, gondolom a vastagságra vagy kíváncsi

Szerintem a magassága érdekelte. :p A szélességére ugyanis odaírta, hogy 50 centi :ROFLMAO:

Szóval OptiRed is létezik?

Van bizony. Most írta Gergő a naplójában, hogy a Sakura szúrja a szemét. :D

Bocs a rengeteg offért. Szerintem a 6mm-es normál üveg tényleg jó lesz, hacsak nem akarsz rá egy alsó polcos szűrőt is...
 
Nem mindegy, ha úgyis lefested azt is... (?) :D
Szerintem a magassága érdekelte. :p A szélességére ugyanis odaírta, hogy 50 centi :ROFLMAO:
Van bizony. Most írta Gergő a naplójában, hogy a Sakura szúrja a szemét. :D
Bocs a rengeteg offért. Szerintem a 6mm-es normál üveg tényleg jó lesz, hacsak nem akarsz rá egy alsó polcos szűrőt is...
Valaki már megint nagyon kipihent :D
Normál üveg biztosan menni fog az akváriumhoz?
 
Kérdés: a szekrény közepén lévő, kb 50*50 centis üvegpolc milyen üvegből készüljön?
Ha még aktuális, visszakérdeznék: mit akarsz rátenni? Mivel lesz alátámasztva?
Ha csak csipi-csupi apróságokat (víztesztek, slag, dörzsi, mérőpohár, egyéb könnyű cuccok) még a 4-es is elég lehet, ha már komolyabb dolgok (tápok, egyéb súlyos motyó) kerülnek rá, akkor szükség lehet a 6-osra.
Vastagabbat fölösleges, elég, ha a tenyésztők két frontüveg alatt feltámasztott akváriumjaira gondolsz: egy 6-os üveg 40-45 cm-es fesztávon elbírja kb 40 cm vízoszlop súlyát, igaz, ott az oldallapok adnak némi merevítést, de a közepe "lóg" még így is és még homok, kisebb kövek, egyebek is vannak benne.
 
Ha még aktuális, visszakérdeznék: mit akarsz rátenni? Mivel lesz alátámasztva?
Ha csak csipi-csupi apróságokat (víztesztek, slag, dörzsi, mérőpohár, egyéb könnyű cuccok) még a 4-es is elég lehet, ha már komolyabb dolgok (tápok, egyéb súlyos motyó) kerülnek rá, akkor szükség lehet a 6-osra.
Vastagabbat fölösleges, elég, ha a tenyésztők két frontüveg alatt feltámasztott akváriumjaira gondolsz: egy 6-os üveg 40-45 cm-es fesztávon elbírja kb 40 cm vízoszlop súlyát, igaz, ott az oldallapok adnak némi merevítést, de a közepe "lóg" még így is és még homok, kisebb kövek, egyebek is vannak benne.
Lesznk rajta nehezebb dolgok is, 6os üvegből lesz. Jó is, hogy szóba hoztad, mennem kell az üvegeshez.
 
Szép munka, szép aki!(y)

Ha nem vagyok túl indiszkrét: Mennyiből lett kész a szekrény?:)
Ha igen, akkor csak nekem súgd meg privátban.:D

és egy kicsit off... ugyan ezt kérdezném @Jopet tőled is.

Köszönöm!:notworthy:
 
Back
Oldal tetejére