• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 64L low tech,low budget

Novakovdm

Kertész szaki
Üdvözlet!

Ádám vagyok,Szegeden élek és a 22. évemet töltöm.
Kb 3 éve próbálkozok kissebb-nagyobb akváriumokkal,jelenleg van 2db 10L-es bettás akim,és egy 64L-es növényes féle,amiről most naplót írok.

Akvárium: 55x40x30 agyon karcolva :(
CO2: Élesztős
Világítás: 18W 10000k (tudom hogy nagyon kevés,készül a másik)
Szűrés: Egyenlőre 2db nevenincs belső szűrő,ezeket a héten kiváltja egy eheim aquaball 2210,ameddig nem lesz keret egy normális külső szűrőre...
Tápozás: egyenlőre semmi
Talaj: jbl aquabasis plus
Dekor: ismeretlen fa (akvarisztikában vettem), és kb ennyi is :)


Tudom hogy ez a technika r*hadt kevés egy ilyen akváriumhoz,de immáron másfél hónapja megy,mindenki nő,mindenki egészséges,igaz a napi 50% vízcsere,és akvárium vízben történő szűrőtakarítás kezd unalmas lenni

:)


Ami tervben van:
egy 112L körüli akvárium
versenyképes világítás (házibarkács lesz)
egy külső szűrő

Összerakáskor:


9091839434_365ee8bf84_b.jpg

Két nap múlva,kis rendezgetés után:


9089689087_23f5173bfd_b.jpg

Lakók:
9089705883_41ae68bd2e_b.jpg

9091925086_bb1bb0d9ff_b.jpg

9091923600_7e5a60e3fa_b.jpg

9089703577_fa5ac4d902_b.jpg


És a tegnapi vízcsere után:
9091921612_dce8d88545_b.jpg

9091920320_e4c3859e6a_b.jpg

9089701391_da131fe928_b.jpg


Iszonyat nagy köszönet Selfedestroyer kolégának,tőle kaptam szinte az összes növényt és garnélát,na meg rengeteg tanácsot,amik nélkül nem biztos hogy el tudtam volna indulni.
Az ő naplóját itt találjátok:
 
Tyűű a nagy gümő az egy fa? Azt hittem kő! Jó sok növényt kaptál, küldöm a kreativitás hullámokat, hogy mind megtalálja a helyét! :stop:
 
Tyűű a nagy gümő az egy fa? Azt hittem kő! Jó sok növényt kaptál, küldöm a kreativitás hullámokat, hogy mind megtalálja a helyét! :stop:
Igen,ez valami fa.Ebben a kis akiban elég furán mutat,(bár nekem tetszik) de ha meg lesz a nagy akvárium,abban nem lesz ilyen aránytalan.egyenlőre megvárom még minden növény feléled,aztán jön a költözés...;)
 
Próbálj meg egy háromszög elrendezést kialakítani. Azaz az egyik sarokba rakd a magasabbra növő növényeket és a másik sarok felé pedig egyre kisebbeket ;)
 
Valamiért a képeim eltűntek,de nem is baj,volt egy kis átrendezés.

A legelső felállás:
9094350488_e138ea48ec_o.jpg



És az átrendezés után:
9122305615_c9991d98ab_o.jpg


A fa sajnos még mindig úszkálni szeretne,a kő csak ez miatt van bent.
 
Ej, mi a kő!!
Én a baloldalt ágaskodót felezve/harmadolva osztódásnak indítanám, jobb fent úszót pedig talán sarokba, kicsit a fa mögé ültetve? - Mindezt nem a növények ismerete, inkább a mélyen eltemetett és a saját akváriumomon nyomott nem hagyott belső esztétikus mondatja velem.
 
Az utolsó poszt óta kis átalakuláson ment át az aki,bekerült jó pár új növény,3 csigaevő csiga,3 amano garnéla,és megszámlálhatatlan mennyiségű RC garnéla :)
Az eheim aquaball szűrő is beköltözött,tudom hogy nem egy külső szűrő,de nagyon szépen teszi a dolgát.
Az óriási fa kikerült,szeretnék dzsungelt növeszteni az akváriumban ;)

9204564919_0389d87d26_b.jpg
 
Nem is kérdeztem eddig: betta vs RC hogy alakul nálad? :ninja::hurting:
Hát kb. Egy hete költözött be kényszerből a betta,eddig nagyon nem vettem észre RC-t a szájába,de lehet hogy csipegeti őket,bár próbálok úgy etetni,hogy ne keljen neki RC-t enni. De nem alszok nyugodtan,csak még nem tudtam a bettának összerakni egy külön medencét. :)
 
Nálam már egy ideje nyugodt a helyzet... hol kopogjam le?
Új parvula "mező" tetején csücsülő garnéla sem keltette fel a nagy vadász érdeklődését, pedig ott matatott az orra előtt. :)

Jó lenne rájönni, miért nézi őket néha kajának. Eddig nem jöttem rá, mitől kap néha vérszemet.
 
Nálam már egy ideje nyugodt a helyzet... hol kopogjam le?
Új parvula "mező" tetején csücsülő garnéla sem keltette fel a nagy vadász érdeklődését, pedig ott matatott az orra előtt. :)

Jó lenne rájönni, miért nézi őket néha kajának. Eddig nem jöttem rá, mitől kap néha vérszemet.



Amúgy nagyban függ a betta természetétől,hogy mennyire agresszív.
Barátnőmet tavaly leptem meg egy gyönyörű koronás bettával,ha belenyúlok az akijába,egyből megy rá a kezemre.
Az enyémet ha szeretném,meg is simogathatnám,sz*rik mindenre :happy:
Érdekes hogy azonos fajon belül is mennyi különbség van,mondjuk erre talán a betta az egyik legjobb példa...
 
Back
Oldal tetejére