• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 64L low tech,low budget

Elég rég írtam,kapott az aki egy jobb világítást,odyssea t5 2x24W,ezen kívül nagy változás nincs,a növényeken látszik hogy örülnek a világításnak.
Kezd gigadzsungel nőni az akiba, 1-2 héten belül érik az üvegcsere valami 110L körülire...

9470163877_b103e8dc3a_c.jpg
 
Elég rég írtam,kapott az aki egy jobb világítást,odyssea t5 2x24W,ezen kívül nagy változás nincs,a növényeken látszik hogy örülnek a világításnak.
Kezd gigadzsungel nőni az akiba, 1-2 héten belül érik az üvegcsere valami 110L körülire...


Jól vannak a növények(y)
Mielőtt átpakolnál nagyobb tankba duplázd meg azt a 2x24w-ot
és az 500l/órás külső szűrőt akár meg is triplázhatod.
 
Jól vannak a növények(y)
Mielőtt átpakolnál nagyobb tankba duplázd meg azt a 2x24w-ot
és az 500l/órás külső szűrőt akár meg is triplázhatod.



indításnak gondoltam a 2x24+1x24w-os világítást,a régi lámpával együtt,meg visszakerülne az 500L/H-s aquaball belső a külső mellé.
 
A világítás elég lehet, de a belső szűrőnek semmi értelme, max nagyobb lesz az áramlás, de mivel kevés a biológiai szűrőtöltet, jön az alga. Én most 900liter/órával forgatom a 100-ast és kevés neki, pedig csak low tech, amúltkor két hónapig rajta volt a másik szűrőm is, (mert bejárattam a nemrég indított 50-eshez) ami 800 liter/ óra akkor éreztem azt, hogy az már elég. Anno régen egy 700l/órás Sera belsőt raktam be én is, de nem volt értelme. Én tanultam a saját hibámból, neked megadatott, hogy máséból tanulj. Egy 1200-as Tetra vagy egy 1500-as JBL hatékony lenne.
 
Rég jelentkeztem már,Kopikon kolléga tanácsát megfogadva,várok még az üvegcserével,a nagy akksiban nem sok történt...
9603762693_819a2aae84_b.jpg


Az élesztős Co2 tolja a bubikat mint a vaddisznó,viszont az olajos hártyával nem tudok mit kezdeni,és elég szarul néz ki :/

a munkahelyi nano kapott egy nagyobb üveget,lényegében teljesen át lett rendezve:
9606990988_411533cb39_b.jpg
 
Amúgy a nagy akksira szívesen fogadnék ötleteket a jövőbenl elrendezésre és a hártyásodásra is!
Szeretnék a másik üvegben már valami szép elrendezést,de ötletem sincs hogy ennyi féle növénnyel mit lehetne. Talán valami fás megoldás lenne jó,gondolom én... :D
Szóval ha valaki lát ezekkel a növényekkel valami megvalósítható ötletet a fejében,ne tartsa magában,mert nekem nem sok tehetségem van az ilyenekhez :)
 
Hártya: én azt vettem észre, nálam akkor jelentkezik, ha változtatok a táp és a fény arányán. Pl.: 1. véletlenül több táp megy az akiba, 2. amíg nem emeltem a jelenlegi szintre a tápot, 3. változik a villanygyújtás időpontja. Nálam nincs CO2, ezért az nem ingadozhat, de talán az is belejátszhat.
Elrendezés: kb. mit szeretnél? Tipp: érdemes lenne gugliba a képek között keresni valami szimpatikusat, hogy nagyjából mi lenne a cél. Azután a tapasztaltabbak majd megmondják ahhoz képest mik a lehetőségek.
 
Hártya: én azt vettem észre, nálam akkor jelentkezik, ha változtatok a táp és a fény arányán. Pl.: 1. véletlenül több táp megy az akiba, 2. amíg nem emeltem a jelenlegi szintre a tápot, 3. változik a villanygyújtás időpontja. Nálam nincs CO2, ezért az nem ingadozhat, de talán az is belejátszhat.
Elrendezés: kb. mit szeretnél? Tipp: érdemes lenne gugliba a képek között keresni valami szimpatikusat, hogy nagyjából mi lenne a cél. Azután a tapasztaltabbak majd megmondják ahhoz képest mik a lehetőségek.

Hasonló az elképzelés ezekhez igazából.Minél dúsabb legyen,egy kis előtéri parvulával vagy hasonlóval.
1_4.jpg

foto14_220.jpg
 
Mivel a nagy akváriumon az üveget azért szeretném lecserélni,mert rommá van karcolva,de a szűrő nem bírna már el nagyobbat,így lecserélem az üveget,de marad ugyan ekkora.
Viszont azt nem igazán tudom,hogy a talajt hogy tudom átrakni,mivel van alatta 5L aquabasis plus.
Hogyan szokták ezt megoldani?vagy új akvárium új talaj? :)
 
Nagytakarítás,vízcsere és az armatúra felfüggesztése után lőttem pár képet.

9679573814_a20c6d5014_b.jpg


Az olajos vízfelszínt,napi 2 órára beiktatott légpumpával tökéletesen sikerült eltüntetnem :)
csúnyán meggörbült ez a medence, közvetlen napfény érte?? :D :D
komolyabban -- szépen jönnek a színek, milyen magasan van a fényed?
 
csúnyán meggörbült ez a medence, közvetlen napfény érte?? :D :D
komolyabban -- szépen jönnek a színek, milyen magasan van a fényed?

10 cm-re raktam egyenlőre...
Még annó kaptam kínából Iphonera "halszemet",ma a kezembe akadt,gondoltam szórakozok vele kicsit :D
 
Back
Oldal tetejére