• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 64L low tech,low budget

Amúgy nagyban függ a betta természetétől,hogy mennyire agresszív.
Barátnőmet tavaly leptem meg egy gyönyörű koronás bettával,ha belenyúlok az akijába,egyből megy rá a kezemre.
Az enyémet ha szeretném,meg is simogathatnám,sz*rik mindenre :happy:
Érdekes hogy azonos fajon belül is mennyi különbség van,mondjuk erre talán a betta az egyik legjobb példa...
No, ma reggelre betta barátunk kutatás közben felszántotta az akváriumot. parvula csomók, gyökeres hínár, rotala úszott a víz tetején. Meg kellene neveljem? ;)
 
Közben összehajítottam a munkahelyre egy 8L-es opti nanot a kimaradt cuccokból. :)

9318720795_2fe75728aa_c.jpg
Milyen fa?? :watching: Teljesen be van csavarodva.
 
No, ma reggelre betta barátunk kutatás közben felszántotta az akváriumot. parvula csomók, gyökeres hínár, rotala úszott a víz tetején. Meg kellene neveljem? ;)


Az enyém is szokott rendeszkedni,már párszor sarokba állítottam érte,de nevelhetetlen :D
Milyen fa?? :watching: Teljesen be van csavarodva.

Nem tudom,egyben vettem kezdő szettként a komplett akit bettástól fástól mindenestől egy szegedi kereskedésben :)
 
Jó lenne rájönni, mitől gurul el a gyógyszerük. Kaja? Vízcsere? Hőfok?


nem hiszem hogy akármi oka is lenne,az enyém csak szimplán szeret nézelődni,percenként körbenézi az akit hogy nem háborgatja-e valaki a kis rezidenciáját. :D

Amúgy a kaja változatos,4 féle tápot kap felváltva,hőfok 24 fok körül van,és 2 naponta 50% vízcsere.
 
Közben az élesztős co2-n is javítottam kicsit,az indítás után kb 2 héttel szét is szedtem,mert állandóan ingadozott,algásodtam tőle.Viszont ma jött a szikra,nem igazán láttam még ezt a megoldást sehol,de úgy tűnik hogy működik.
Egy 2L-es kólás üvegben van a trutyi,a kupakon 2 cső megy be.Az egyik le van dugva az üveg aljáig,erre van egy légpumpa dugva,a másikon pedig jön ki a co2,ami egy egy literes félig tele üvegbe megy át,biztos ami biztos alapon,és onnan megy az akváriumba,egy porlasztó kővel,de a napokban szerzek egy diffúzort,mert így már van akkora nyomás hogy működjön.Eddig mindig leülepedett az üvegbe a cucc,így viszont folyamatosan keveredik.A légpumpa időzítőre van kötve,a világítással együtt kapcsol ki és be,a nyomás pedig állandó :)
 
Akkor nem sok, de lehet kevés és ingadozik amitől jön az alga ;) Nem árt egy drop checkert beszerezni.


Az lesz,jövőhéten lesz időm vásárolni,egy diffúzort és egy drop checkert is venni szeretnék,mert most porlasztóról megy,és a nagy része távozik is,túl nagyok a bubik.
 
Valóban itt a HATALMAS aki! Pedig még kommenteltem is. Hiába no, hőségriadó, meg miegymás!
Az tuti, hogy neked sincs túl sok helyed benne. :LOL:
 
Back
Oldal tetejére