• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak és csöveinek karbantartása

Üveg befolyónak a végén (a szívónyílások után) lévő félkör alakú részt mivel takarítjátok? ADA Spring Washer csőtisztítót használok, de arról a részről sehogysem sikerül eltávolítani a lerakódást...

Ha ennyire "makacs a szennyeződés" (túl sok reklámot nézek ;) ), akkor tisztító folyadékot töményen egy fecskendőnyit betolsz a pipába erre a kis ív részre és hagyod hogy dolgozzon a szer. Rövid időn belül vagy eltűnik vagy kefével pillanatok alatt lejön.
 
Sziasztok!
Műanyag csöveket milyen szerrel érdemes ill. nem érdemes tisztítani? Van olyan vegyszer, amivel vigyáznunk kell?? (n)
 
Nekem van egy noname cuccom, olyan mint egy csőgörény, kb. másfél méter hosszú és a két végén van kefe, egy kisebb és egy nagyobb. Mindent visz :)
 
Nekem van egy noname cuccom, olyan mint egy csőgörény, kb. másfél méter hosszú és a két végén van kefe, egy kisebb és egy nagyobb. Mindent visz :)
Köszi! Vasárnap a helyi bolhapiacon beszereztem 200 forintért valami hasonlót. (y)
 
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy a tetratek ki és befolyójának ugye négyszögletes az íve ahogy "belekanyarodik" az akváriumba. Namármost, ezt a négyszögletest a madzag+szivacs kombinációval nem sikerült kitakarítanom, sőt, ahogy nézem (mivel régebben tisztitottam) elég kökeményen van ott lerakódás. Ezt milyen módon lehet eltüntetni? Van valami egyszerű háztartási boltban kapható szer ami feloldja, majd nagyon kimosni?
 
Nekem egy olyan kérdésem lenne hogy a tetratek ki és befolyójának ugye négyszögletes az íve ahogy "belekanyarodik" az akváriumba. Namármost, ezt a négyszögletest a madzag+szivacs kombinációval nem sikerült kitakarítanom, sőt, ahogy nézem (mivel régebben tisztitottam) elég kökeményen van ott lerakódás. Ezt milyen módon lehet eltüntetni? Van valami egyszerű háztartási boltban kapható szer ami feloldja, majd nagyon kimosni?


Szerintem a vegyszert kb. felejtsd el.
 
Na akkor itt meg hátha én tudok neked segíteni...:LOL:
Én elvágtam egy mosogATószivacsot, rákötöttem egy madzagot és levegőcső segítségével belenyomtam még a 90 fokos kanyarba is :) utána kihúz, kiöblít. Csak kösd meg rendesen, mert szivacs benneragad rosszabbul jársz:)
 
Hát próbáltam én a szivacsos/rongyos madzagos megoldást, de a "makacs" dolgokat nem szedte le...
Ha a takarítás után jól kimosom(tényleg sok vízzel sokáig:) ), akkor miért nem szabad vegyszert használni?
 
HELP!
Tegnap megnéztem a Tetra 600-as ki és befolyó ágának csöveit és ezt tapasztaltam :eek:
0vr4rcpyhnuq2yvbuutw.jpg


Elképzelhető hogy 07.13. a óta így bedzsuvásodott?
Vasárnap amúgy is meg akartam nézni a perlont meg lehet cserélni is mert szerintem tök koszos lehet már.
Beiktatnám a csövek tisztítását is csak arra kérnék egy ötletet ki hogyan csinálja.
Előre is köszi!
 
na itt látszik, hogy beindultak a baktériumaid. rendben van ez teljesen, a szűrőd is így néz ki belülről várhatóan, ez csak jót jelent. de azért ezt le lehet takarítani :)
 
HELP!
Tegnap megnéztem a Tetra 600-as ki és befolyó ágának csöveit és ezt tapasztaltam :eek:
0vr4rcpyhnuq2yvbuutw.jpg


Elképzelhető hogy 07.13. a óta így bedzsuvásodott?
Vasárnap amúgy is meg akartam nézni a perlont meg lehet cserélni is mert szerintem tök koszos lehet már.
Beiktatnám a csövek tisztítását is csak arra kérnék egy ötletet ki hogyan csinálja.
Előre is köszi!

Teljesen normális!

Én vettem hozzá csőgörényt, a nagy háziállatos boltokban rögtön a műnövények után találod. Addig pedig egy olyan madzag közepére, ami több, mint kétszerese a tisztitandó csőnek, a közepére kötöttem egy akkora mosogatószivacsot, ami elég szorosan mozog a csőben. Elég macera a madzagot befűznu, de egy anya vagy csavar segít
 
Én ezt a csövet még nem takarítanám.
Két okból sem:
1. szerintem még nem csökkenti a flowt, viszont
2. amit bent látsz az bacikultúra is. Szóval még segíti a szűrést is.

Persze nem szép látvány, de ha már ilyen koszolódást takarítasz, akkor sűrű csőtisztítási periódusaid lesznek! :)
 
Én ezt a csövet még nem takarítanám.
Két okból sem:
1. szerintem még nem csökkenti a flowt, viszont
2. amit bent látsz az bacikultúra is. Szóval még segíti a szűrést is.

Persze nem szép látvány, de ha már ilyen koszolódást takarítasz, akkor sűrű csőtisztítási periódusaid lesznek! :)
pontosan. Ne nyúlj szerintem se a szűrés semmilyen eleméhez az első hónapban, de inkább kettőben.
 
Meggyőztetek srácok marad úgy ahogy van (y)
Amúgy sem terveztem az első hónapban szűrőt takarítani max a perlonvattát fogom lecserélni.
 
Back
Oldal tetejére