• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

BenyA 70 literes akváriuma

BenyA

Kertész szaki
Sziasztok!
Molnár Ádám a nevem és 22 éves vagyok. Akváriumom gyerek korom óta van de sajnos a növények sosem maradtak meg igazán hosszú ideig nálam. Ezek után mint olyan sokan itt a fórumon rátaláltam Nigro blogjára és megfertőzött engem is a növényes akvarisztika. Akkor elhatároztam, hogy nekem kell egy ilyen és szépen elkezdtem spórolni a felszerelésre. Az akvárium adott volt, egy JUWEL Rekord 70-es, a belső szűrőt lecseréltem egy EHEIM pro. 3 2071 -re már októberben (így legalább a baktérium kultúrám már kialakult :) ). Múlt héten megjött a HAGEN 2x24w T5 lámpám is (lehet ez egy kicsit kevés lesz, de nem lesz maxra töltve az akvárium és elég magas is lesz a talaj.) Aztán már csak arra vártam, hogy beérkezzen az utánpótlás a GA-s termékekből illetve a RED MOOR fákból :). Ez meg is történt a múlt héten úgy hogy szépen le is adtam a rendelés, ami holnap fog megérkezni ha minden igaz :). Holnap, ahogy megjönnek a cuccok neki is látok a berendezésnek amit majd dokumentálok, és ha készen vagyok feltöltöm ide a képeket :)
Akkor az adatok:
Akvárium: 70 liter
Világítás: HAGEN GLO 2x24w 6500K
Szűrés: Eheim pro. 3 2071 (950 liter/óra)
CO2: Egyenlőre Élesztős megoldás lesz (2x2 literes palackból) de hamarosan lecserélem egy nagy nyomásúra. GA kis diffúzor, GA co2 tartós teszt, 2 méter Greenworks co2 cső,
Fűtés: Juwel akváriumhoz adott fűtő (eddig szépen üzemelt :) )
Dekor: 3 db Red Moor fa
Aljzat: ADA Aqua soil africana 9 liter, JBL Aqua Basis Plus Növény táptalaj - 2.5 liter, ADA Branco erdei homok (Forest Sand - Branco) - 2kg,
Táp: GA Mikró-Makró+ Easy Carbo
Állatok: (Galaxy rasborát szeretnék) sok sok garnélával
Növények: Holnap, holnap után rendelem (nagyját itthonról, de még hardscape-től függ :) )
 
Hát akkor üdv a csapatban. ;) Ígéretesen hangzik a felszerelés. Kiváncsi leszek mit sikerül kialakítani.
Ne felejts el fotókat készíteni a telepítésről stb.

Várjuk a fotókat és gratu az első növényeshez. ;)
 
Üdv a csapatban :D Aztán csak ügyesen! Kíváncsian várjuk a képeket. :thumbup:
 
Köszi szépen :)
Nem fogom elfelejteni ugyanis fotós család vagyunk :). Apám fotós és én is járok vele fotózni/segíteni :). Ahogy készen vagyok feltöltöm a képeket :)
 
BenyA said:
Köszi szépen :)
Nem fogom elfelejteni ugyanis fotós család vagyunk :). Apám fotós és én is járok vele fotózni/segíteni :). Ahogy készen vagyok feltöltöm a képeket :)

nah akkor még egy ok amiért érdemes lesz benézni a naplódba :thumbup:
 
Welcome! ...Akkor majd kérlek tedd közzé a fotózáshoz használt technikát és beállításokat is. ;)
 
Természetesen közzé fogom tenni :)
Amit előre tudok az, hogy a gép egy Canon 400D (ez a sajátom, és jobb szeretem mind apám 30D-jét :D) Objektív pedig egy EF 24-105 1:4L IS USM lesz :D. A beállításokat meg majd meglátjuk :)
 
A technika része megvan, a hardscape-hez sok sikert :D Várjuk a képeket :)
 
Nah most érkezett meg a csomag :) Sajna ma már nincs időm össze állítani az akit, de holnap mindenképpen bepótlom :). Most bontogatom a dobozt :)
 
Hát kicsomiztam a cuccokat, és hát ámulok, és bámulok :) Franko kis akvárium lesz belőle :). Holnap nem sok időm lesz, szóval lehet csak holnap után rendezem be az akváriumot, de addig is feltöltök nektek egy képet, hogy lássátok miből fog össze jönni az akváriumom :).
4269133533_b39d25399d_m.jpg
 
Jó alapanyagok :) Ha jól látom az ott egy Do! music bubiszámláló fáj egy olyanra a fogam.. :roll:
 
Igen, jól látod :) Barátnőmtől és pár barátomtól kaptam szülinapomra :) (még novemberben :D )
 
Nah elkészült az akváriumom. Nehéz szülés volt, de megérte :). Növények még csak azok vannak benne, amit megmentésre érdemesnek láttam (de ezek is elég rossz bőrben vannak ugyanis az előző akváriumban nem volt se jó lámpa se táp, se co2. ) A többi növény egy részét jövő héten már megkapom és akkor már sokkal szebb lesz a látvány, nem ilyen sivár mint most, de nekem már ez is szép :). Sajnos a fa feltöltés után éjjel kitépte magát a talajból így szépen felborította a növényeket és rászórta az Africana talajt a gyönyörű fehér orinocora :(, de nem baj barátnőm szerint így természetesebb :). Úgy, hogy most egy szép nagy kővel leszorítottam a nagyobb fát, remélem nem sokára megszívja magát annyira hogy lent maradjon magától is :). Előre parvulát fogok ültetni hátra meg valisneria nana-t. A fákra mohát és Bolbitis heudeloti-t fogok kötözni :). Megprobálkozok a blyxia japonikával is közép tájt :). Nah, íme a kép, azóta nincs egymás mellett a co2 mérő és a diffúzor de fotózás közben kerestem a legjobb helyet a diffinek :).
4276331849_a23994f7c1_m.jpg
 
Tetszik, de egy kicsit nagyobb képpel megtisztelsz majd minket? :D
 
Ügyesen berendezted, nekem tetszik! :thumbup:

Hát az a DC fel akar robbanni? :D
 
Hello!
Kicsit ellepett a fonalalga, de a héten már lesznek ellene fegyvereim :)
Biológiai fegyverek : Érkezik 3 oto pár red cherry és amano garnéla.
Technikai fegyverek: Carbo + algakaparás :D + megfelelő tápozás (EI)
Egyébként a növények jól érzik magukat, hoztak szép új hajtásokat és regenerálódtak !
Ha megjönnek a tropikás növények akkor majd teszek fel új képeket addig remélem legyűröm az algát :)
 
Back
Oldal tetejére