• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Between rocks

Eltelt a második hét is..
Egyelőre nagy esemény nem történt, megjött a barna alga, ami érdekes hogy a homokon.. Összeállt a homok felső része tőle mintha össze ragasztottam volna :D Szóval csodás eseménynek vagyok tanúja, hamarosan cserélhetem a homok felső rétegét, iszonyat :D Amit még észrevettem, hogy az üvegen van egy kis pont alga illetve még néhány kövön is megjelent minimálisan egy kis algásodás, de még semmi durva, remélhetőleg ez nem is lesz rosszabb, egyelőre nem tudom mitől, de még nem is foglalkoztat, még a bejáratási időszakban ennyi beleférhet talán..
Hoztam 5 darab Oto halacskát, nagyon rég tartottam már, orvostól haza jövet betértem egy boltba és volt pár szép darab, így elhoztam Őket. Jól érzik magukat, fajtájukhoz méltóan iszonyat félénkek és türelmetlenek, de remélem kibírják a kiképzést, nem kéne elveszíteni őket. :) Illetve még hoztam 5db amano garnélát is a maradékok mellé, de Őket egyelőre a haltárolóban helyeztem el, mert a pusilla nem terjed elég gyors ütemben így összekotornák nekem a talajt a homokkal.
Remélem hamarosan azért összeszedi magát a növényzet és elterjed szépen, bal hátul a macrandra mini nagy része teljesen elolvadt, viszont gyökérből azért néhány újra hajtásnak indult, azoknak adok esélyt a növekedésre természetesen. Így abból még vennem kell valószínűleg, mással egyelőre nem helyettesíteném még.
Két napi vízcserék mentek a második héten, 50% és feletti mennyiségben, néha néha még adagoltam a stability-ből is pluszban, hogy menjen minden frankón.
Egyelőre ennyi eseményről tudnék beszámolni, remélhetőleg még néhány hét és szépen összeérik minden és az alga meg elkerül. :D

DSC_1893-Edit.jpg

DSC_1896-Edit.jpg
 
A szokásos csütörtök esti lazulás, természetesen a GA videó társaságában. :)

IMG_20211118_180235.jpg

Holnap érkezik (ha a gls is úgy akarja, GA elindította már felém) egy újabb adag növény, pár részletet adva az akváriumhoz, legalábbis reményeim szerint. :D
Ha minden jól alakul és az akvárium is úgy akarja, akkor a hétvégén valószínűleg vissza kerülnek a régi lakók is, ezt majd még átgondolom, egyelőre még sok a talajos terület az amanoknak, félek felfordítanák az egészet de majd kiderül, puding próbája az evés :D
 
Sziasztok.
A harmadik hét is eltelt.
Ma a szűrőben a szivacsokat kitisztítottam, a kezdeti felgyülemlett koszt kinyomkodtam belőlük akvárium vízben, volt bennük bőven felgyülemlett apró szemét.
Tegnap az említett szállítmány megérkezett, jött növény, növénytáp és néhány eszköz ami elkopott/eltört/elfogyott :)
A mai napon sikerült beültetni az új növényeket, leginkább a bal hátsó részlegre koncentráltam, mert ott sajnos a macrandra mini nem maradt meg, nem is nagyon számítottam rá, mert nagyon rossz állapotban érkeztek, félig meddig elrohadva a zselében sajnos. Most kapott oda friss növényeket egyben új növényt fogok ott kipróbálni, illetve kitöltöttem minden szabadon álló "földes" területet apró kis növényekkel, hogy még részletesebb legyen a növényesítés illetve számomra is feldobja az összképet majd. A kis füvecském még mindig nem az általam várt ütemben fejlődik, nagyon nehezen akar össze érni, gondolkodtam a lehetséges okokról hogy tápozás, fény, vagy hasonlók lehetnek, de szimplán az is fennállhat hogy türelmetlen vagyok :D
Viszont a mai napon módosítottam a Co2 reaktoron mert a beoldással kicsit sem voltam megelégedve. A teljes töltetet kiszedtem, szúnyogháló volt benne dryvit hálóval variálva, most az aljára a gyári töltetből helyeztem el egy keveset kb negyedéig, azon felül pedig kicsit szellősebben elhelyezve a középrészen dryvit hálót, a tetejét pedig jól megsűrítettem az említett hálóval hogy ott ne tudjon felgyülemleni a Co2, középen a szellősebb részen az áramlás hatására ütközzenek a buborékok a kis rácsok között és törjenek meg ezzel beoldódva a vízbe. Most egy hét teszt következik ezzel a felállással, és majd meglátom miként alakul a beoldás. Köszönöm a tanácsot @Burney ebben a témában :)
Az élőlényekkel végül úgy döntöttem még várok egy hetet a visszatelepítésre. Adok időt az új növényeknek és még a fűnek hogy szépen gyeppé változzon. A halaknak rendeltem a hikari haltáp mellé az új Green Aqua tápból is, ezzel is kényeztetve őket, majd mikor visszakerülnek megkóstoltatom velük, hogy mennyire fogják szeretni. :)

Az említett növénylista pedig a következő:
Rotala colorata 3x (bal hátsó rész, most fogom először használni ezt a növényfajtát)
Eriocaulon polaris 1x
Pogostemon helferi 1x
Staurogyne repens
Eleocharis acicularis Mini 1x

IMG_20211120_150210.jpg

IMG_20211120_130215.jpg
 
Sziasztok.
Tegnap eltelt a 4. hét is a berendezés életében.
Egyelőre komolyabb probléma nélkül működnek a dolgok, minimális alga van, barna alga formájában illetve pici fonal de egyáltalán nem vészes felállásban, nem is volt szükséges eddig takarítanom sem a köveket illetve a növényeket, mert nem terjed annyira. Egy hete állítottam a Co2 beoldáson és a lámpa beállításain is, és szerintem jó irányba haladtam, mert alga fronton nem történt növekedés, csak az akkor meglévő alga van benne, amit most rábízok az Amano garnélákra és oto halacskákra.
Mert a mai napon visszaköltözött a "lakosság" az otthonába, ezért hagytam nekik egy kis ennivalót. Amit pedig nem takarítanak el és megmarad, jövő hétvégén egy hosszabb karbantartás, fogkefézés és porszívózás után szépen kitakarítom. :)
Hamarosan érkezik néhány csiga is aki segíti majd a kövek takarítását reményeim szerint, ez majd elválik.
Úgy gondolom, hogy át fogok állni a heti egy vízcserére és takarításra, de ezt majd még felülírhatja ha az állapotok úgy akarják, ebben az esetben beiktatok egyet még a hét közepére is, szerdára. Meglátom majd. :)

51711144149_89c78455c2_c.jpg 51711144059_1a7758fd3f_c.jpg
51710466301_be167ef7ce_c.jpg 51711143819_335c753a4c_c.jpg
51711143934_9ffc311d6e_h.jpg
51695702618_8d3e69807b_c.jpg 51695422976_7609a41c52_c.jpg
51711349275_b9eaa6e939_o.jpg
 
Sziasztok.
Tegnap eltelt a 4. hét is a berendezés életében.
Egyelőre komolyabb probléma nélkül működnek a dolgok, minimális alga van, barna alga formájában illetve pici fonal de egyáltalán nem vészes felállásban, nem is volt szükséges eddig takarítanom sem a köveket illetve a növényeket, mert nem terjed annyira. Egy hete állítottam a Co2 beoldáson és a lámpa beállításain is, és szerintem jó irányba haladtam, mert alga fronton nem történt növekedés, csak az akkor meglévő alga van benne, amit most rábízok az Amano garnélákra és oto halacskákra.
Mert a mai napon visszaköltözött a "lakosság" az otthonába, ezért hagytam nekik egy kis ennivalót. Amit pedig nem takarítanak el és megmarad, jövő hétvégén egy hosszabb karbantartás, fogkefézés és porszívózás után szépen kitakarítom. :)
Hamarosan érkezik néhány csiga is aki segíti majd a kövek takarítását reményeim szerint, ez majd elválik.
Úgy gondolom, hogy át fogok állni a heti egy vízcserére és takarításra, de ezt majd még felülírhatja ha az állapotok úgy akarják, ebben az esetben beiktatok egyet még a hét közepére is, szerdára. Meglátom majd. :)

Szia!
Erről a lámpáról írnál pár mondatot? Elsősorban LED-ek típusa, száma és a beszerzés lehetősége érdekelne. Köszi.
A neonok színe nagyon meggyőző. 😯
 
Sziasztok.
5 hetes a berendezés, ezért ismét naplózom :D
Ritkán jövök jelentéssel, mert komoly események nem történnek a hét közben.
Úgy tűnik a Co2 beállítás és a lámpa finomhangolása beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A karbantartó csapattal együttesen az alga visszaszorult és csak minimális mértékben jön, amit pont elcsipegetnek az amanok, csigák és otok, így van nekik is megfelelő fogukra való és nekem sem fáj a fejem az algásodástól :D Tápozáson is emeltem, most 4ml APT zero megy 4ml excellel karöltve, semmi más táp, ez is jónak tűnik most.
Ma átkerült jobb oldalra a skimmer, így jobb is hogy egy helyen van a technika és az ellen áramlás sem zavarhat már be. Letakarítottam az üveg dolgokat, mert a barna alga szépen megfogta már őket, most már azok is szép tiszták. érkezett pár csigusz a héten, zebra csiga, sisak és versenycsiga. Remélhetőleg ők is jól fogják érezni magukat. A halacskák sajnos csak jobb alul tanyáznak a nap nagy részében, nekik talán nem tetszik annyira ez a berendezés mint a gazdájuknak, de muszáj lesz hozzászokniuk. :)
Ma homokcsere volt az ösvény mentén, mert az amanok aktivizálták magukat és meghordták szépen földdel az egészet, de megkapták a fenyítést, remélhetőleg veszik a lapot :D Ezzel együtt betömködtem pár kővel néhány rést ahonnan ki tudják pakolni, és a folyómedret is kiegészítettem néhány apró részlettel, kővel a fő falak mentén. Nem nagy módosítások, de túl kopárnak éreztem az egészet, ez még biztosan fog alakulni picit.
A braseliensis növény nem nyerte el a tetszésemet, sőt egyenesen kezdem nagyon nem szeretni, ezért ott is lesznek még módosítások, néhány helyről biztosan menesztem őket, és más növényt fogok tenni azokra a helyekre. A rotala colorata kezd fejlődni szerencsére, így a bal hátsó rész is apránként kezd majd formát ölteni, remélhetőleg szépen be is tudom pirosítani, ezen majd dolgozni fogok :)
Egyelőre ennyi jutott eszembe, nyugodtan kérdezzetek, vagy véleményezzetek ha gondoljátok :)

51725062195_ca0e5a0160_c.jpg 51724834934_21347bb9ed_c.jpg
51724834829_bc4323dd36_c.jpg
51724853949_f2018c5fd7_o.jpg
 
Szia. Szépen gondját viseled az akváriumnak. Továbbra is nagy kedvencem! :)
Lehet hogy a halaknak az erős áramlással van bajuk?
 
Szia. Szépen gondját viseled az akváriumnak. Továbbra is nagy kedvencem! :)
Lehet hogy a halaknak az erős áramlással van bajuk?
Köszönöm, igyekszem :) nem hiszem hogy az áramlással lenne gondjuk, nincs nagy benne így hogy a reaktor is rá van kötve a szűrőre épp hogy elég. Nem tudom mi lehet.
 
Sziasztok.
5 hetes a berendezés, ezért ismét naplózom :D
Ritkán jövök jelentéssel, mert komoly események nem történnek a hét közben.
Úgy tűnik a Co2 beállítás és a lámpa finomhangolása beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A karbantartó csapattal együttesen az alga visszaszorult és csak minimális mértékben jön, amit pont elcsipegetnek az amanok, csigák és otok, így van nekik is megfelelő fogukra való és nekem sem fáj a fejem az algásodástól :D Tápozáson is emeltem, most 4ml APT zero megy 4ml excellel karöltve, semmi más táp, ez is jónak tűnik most.
Ma átkerült jobb oldalra a skimmer, így jobb is hogy egy helyen van a technika és az ellen áramlás sem zavarhat már be. Letakarítottam az üveg dolgokat, mert a barna alga szépen megfogta már őket, most már azok is szép tiszták. érkezett pár csigusz a héten, zebra csiga, sisak és versenycsiga. Remélhetőleg ők is jól fogják érezni magukat. A halacskák sajnos csak jobb alul tanyáznak a nap nagy részében, nekik talán nem tetszik annyira ez a berendezés mint a gazdájuknak, de muszáj lesz hozzászokniuk. :)
Ma homokcsere volt az ösvény mentén, mert az amanok aktivizálták magukat és meghordták szépen földdel az egészet, de megkapták a fenyítést, remélhetőleg veszik a lapot :D Ezzel együtt betömködtem pár kővel néhány rést ahonnan ki tudják pakolni, és a folyómedret is kiegészítettem néhány apró részlettel, kővel a fő falak mentén. Nem nagy módosítások, de túl kopárnak éreztem az egészet, ez még biztosan fog alakulni picit.
A braseliensis növény nem nyerte el a tetszésemet, sőt egyenesen kezdem nagyon nem szeretni, ezért ott is lesznek még módosítások, néhány helyről biztosan menesztem őket, és más növényt fogok tenni azokra a helyekre. A rotala colorata kezd fejlődni szerencsére, így a bal hátsó rész is apránként kezd majd formát ölteni, remélhetőleg szépen be is tudom pirosítani, ezen majd dolgozni fogok :)
Egyelőre ennyi jutott eszembe, nyugodtan kérdezzetek, vagy véleményezzetek ha gondoljátok :)

View attachment 159553 View attachment 159554
View attachment 159556

Szuper fotók, az akvárium is baba! Nagyon tetszenek ezek a kövek, legközelebb én is ilyenből fogok építeni. Az ösvényt még egy kicsit mesterkéltnek, kicsit sterilnek érzem, jobban mutatna, ha csak a homok szélén lenne kavics, egy-két nagyobb követ előre még lehetne a homokba bedugdosni.
 
Szuper fotók, az akvárium is baba! Nagyon tetszenek ezek a kövek, legközelebb én is ilyenből fogok építeni. Az ösvényt még egy kicsit mesterkéltnek, kicsit sterilnek érzem, jobban mutatna, ha csak a homok szélén lenne kavics, egy-két nagyobb követ előre még lehetne a homokba bedugdosni.

Köszönöm :)
Az ösvényt még finomítani fogom az biztos, keresek hozzá még köveket meg átgondolom még teljesen hogy is lenne jó :)
 
Sziasztok.

Eltelt már néhány hét az akvárium indítása óta, szerencsére egész jól alakulnak a dolgok, az alga helyzet teljesen szolid és kontrollált szinten van, az üveg porosodik be kicsit egy a heti karbantartások között, leginkább a hetedik naphoz közeledve, de én ezt nem érzem bajnak, legalább a csigák és otok van mit egyenek. A kövek szerencsére nem algásodnak komolyabban, felvették a szép kis filmrétegüket az algából, kicsit természetesebbre színesedtek és megálltak így, tökéletes, nem is fogom kefézni őket addig amíg nem jön egy esetleges rosszabbodás ami remélem elkerül :)
A növényekkel és leginkább a gyeppel még mindig nem vagyok elégedett, valamiért a terjeszkedésük úgy veszem észre mintha megállt volna, szenvedés jeleit nem mutatják, egyszerűen csak nem akarják benépesíteni a nekik szánt helyet, pedig úgy éreztem hogy elég sűrűn ültettem. Ezen szerintem segíteni fogok egy kis utólagos pótlással a kopárabb területeken. braseliensis ki fog kerülni néhány helyről ez már biztos, ott is lesz változtatás.
Komoly esemény nem történt, Co2 időzítő kapcsolója szórakozik egy kicsit velem de cserélni fogom a fenébe, most lefagyott egyszer, fogalmam nincs miért. Kap még egy esélyt aztán repül mert egy napig nem volt beoldás miatta, a dc-n vettem észre hogy kék maradt mikor hazaértem munkából este. Bal oldalt hátul a colorada kezd szépen pirosodni, hamarosan nyírás érett lesz hogy a sziklák felett csak minimálisan maradjanak, tovább nem akarom engedni őket, csak vártam hogy picit erősödjön meg.
Az ösvény kapott egy-két kisebb kövecskét előre, de még mindig változtatgatom ahogy jön az ihlet :)

Ami kérdésem lenne, az előtéri füvet mikor érdemes először nyírni? Elérek vele valami stimulációt hogy jobban fejlődjenek, szebb gyepet kapjak vagy felesleges ilyenben törnöm a fejem? :)

DSC_2026-Edit.jpg
 
Sziasztok.

Eltelt már néhány hét az akvárium indítása óta, szerencsére egész jól alakulnak a dolgok, az alga helyzet teljesen szolid és kontrollált szinten van, az üveg porosodik be kicsit egy a heti karbantartások között, leginkább a hetedik naphoz közeledve, de én ezt nem érzem bajnak, legalább a csigák és otok van mit egyenek. A kövek szerencsére nem algásodnak komolyabban, felvették a szép kis filmrétegüket az algából, kicsit természetesebbre színesedtek és megálltak így, tökéletes, nem is fogom kefézni őket addig amíg nem jön egy esetleges rosszabbodás ami remélem elkerül :)
A növényekkel és leginkább a gyeppel még mindig nem vagyok elégedett, valamiért a terjeszkedésük úgy veszem észre mintha megállt volna, szenvedés jeleit nem mutatják, egyszerűen csak nem akarják benépesíteni a nekik szánt helyet, pedig úgy éreztem hogy elég sűrűn ültettem. Ezen szerintem segíteni fogok egy kis utólagos pótlással a kopárabb területeken. braseliensis ki fog kerülni néhány helyről ez már biztos, ott is lesz változtatás.
Komoly esemény nem történt, Co2 időzítő kapcsolója szórakozik egy kicsit velem de cserélni fogom a fenébe, most lefagyott egyszer, fogalmam nincs miért. Kap még egy esélyt aztán repül mert egy napig nem volt beoldás miatta, a dc-n vettem észre hogy kék maradt mikor hazaértem munkából este. Bal oldalt hátul a colorada kezd szépen pirosodni, hamarosan nyírás érett lesz hogy a sziklák felett csak minimálisan maradjanak, tovább nem akarom engedni őket, csak vártam hogy picit erősödjön meg.
Az ösvény kapott egy-két kisebb kövecskét előre, de még mindig változtatgatom ahogy jön az ihlet :)

Ami kérdésem lenne, az előtéri füvet mikor érdemes először nyírni? Elérek vele valami stimulációt hogy jobban fejlődjenek, szebb gyepet kapjak vagy felesleges ilyenben törnöm a fejem? :)

View attachment 160127
Úgy tudom az előtéri (szőnyeg) növények nyírása a 6.hét-től kell elkezdeni. Ha nem nőnek gyors ütembe és hézagos akkor kitolódhat.
 
Valószínűleg az idei utolsó helyzetjelentésemet írom ma.
Kemény év volt ez, számomra legalábbis biztosan, nem túlzok ha azt mondom hogy életem legrosszabb, legszörnyűbb éve és teljesen kimaradhatott volna. De hát az élet nem kívánságműsor, megpróbáljuk kihozni belőle a legjobbat még ha az nem is olyan egyszerű.
Akvarisztika szempontjából sem volt a legkönnyebb évem. Kezdődött a fejtöréssel az egész átköltöztetésével egy emeleti helyiségbe berendezéssel együtt ami nem kis agyalást és négy erős embert igényelt. Folytatódott az algásodás kérdésével. Az előző berendezésem algásodásán nem tudtam felülkerekedni sajnos, több mint másfél éves berendezés volt, szép volt, jó volt de be kellett fejeznem. Aztán itt van most a jelenlegi naplóm főszereplője a Between rocks.
A növények szempontjából ismét nem indul valami zökkenőmentesen, sőt mi több, a semmiből egy hét alatt valamiért megjelent a Cyano ismét a növények között, gőzöm nincs miért és hogyan. Tegnapi napon eltávolítottam a lehető legjobban, megnyírtam a növényeket, a fényerőn még csökkentettem egy kicsit. Szűrőt szétszedtem és kitakarítottam teljesen, az üveg nyomócsövet pedig hátra helyeztem egy kicsit kisebb lilyvel hogy nagyobb legyen az áramlásom így jobban el tudjam osztani a Co2-t és a tápanyagot. Remélhetőleg ez megszünteti az algásodási gondjaimat, látszólag tökéletesen körbeforog a víz az akváriumon belül. Meglátjuk majd.
Köszönöm a véleményeket, segítséget és támogatást Tőletek.

Ezúton szeretnék mindenkinek Kellemes karácsonyi ünnepeket és sikerekben, egészségben, boldogságban gazdag boldog újévet kívánni!

DSC_2046-Edit copy.jpg
 
Back
Oldal tetejére