• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Eheim Classic Széria

Nekem is hangos volt. Én összeragasztottam a rotort, hogy a mágnes ne mozogjon. Jobb lett, de tényleg nem egy hangtalan széria. Illetve az akvárium melletti üzemelést nagyon nem bírja, csak alatta.
 
Sziasztok. Van esetleg köztetek olyan, aki már próbálta az Eheim Classic-ok rezgő fejhangját úgy orvosolni, hogy le vette a kupakot, és magát a sapkát amit egyébként le szoktak súlyozni, azt belülről kiragasztja autohifi zajcsillapító lappal?
Ha igen, akkor milyen tapasztalatok vannak?
 
Sziasztok. Van esetleg köztetek olyan, aki már próbálta az Eheim Classic-ok rezgő fejhangját úgy orvosolni, hogy le vette a kupakot, és magát a sapkát amit egyébként le szoktak súlyozni, azt belülről kiragasztja autohifi zajcsillapító lappal?
Ha igen, akkor milyen tapasztalatok vannak?
Én ráragasztottam a rotorra a gyűrűt és sokkal halkabb lett. A szilikoncsövek szekrényhez érő részét érdemes még polifoamal ellátni. Persze a fej teljes szigetelése, súlyozása, a szűrő alá tett elnyelő anyag, a szekrény belső borìtása is hozhat még valamit, de itt kb vége a történetnek.
 
Sziasztok.
Az elmúlt kb. 2 hétben el kezdett megint hangosodni a Eheim Classic 250-em. Láttam @eMZé hozzászólásában, hogy ő ragasztotta a gyűrűt. Azt még nem próbáltam, őszintén szólva nem is tudom, hogy merjek e vele próbálkozni, viszont lenne 2 kérdésem.
Egyrészt nincs valaki akinek van képe arról, hogy le van bontva a fej borítás?
Más részről, ha már le szedem a fej borítást, utána van értelme egyáltalán visszatenni? Mert az mindíg csak egy rezgő rész lesz...
 
Ja! És amit el felejtettem. Lehet, hogy eddig is volt ilyen, de mint ha néha egy kis csobogó hangot is hallanék...
Azon kívül kis recsegő hang jön. Ezért szokták leragasztani a gyűrűt, hogy ez ne legyen?
Az normális?
 
Utoljára módosított:
Nekem 150-es van, de a fejborítás és a kivezetőcsonk az egyben van. Borítás nélkül nem használható.
Nekem akkor volt zajosabb mikor az akvárium mellet volt. Alatta kell elhelyezni, külömben levegősödik.
 
A fej rész alatt még van egy csonk, ha nagyon akarnám, arra rá tudnék húzni egy csövet.
Volt még itthon valahonnan valami keményebb szivacsom. Azzal alaposan kitömtöm. Alá is raktam, szekrénybe zártam, a csöveket is körbe szivacsoztam, meg még sújt is raktam a tetejére. Így most kb. rendben van. De az akvárium szekrénye mellett a földre rakva és lesújozva olyan hangos, hogy 2 szobával arrébb is zavar a zúgása...
Nem tudom, hogy ez üzemszerű e.
Billegtetve, többször elindítva nem jön belőle levegő!
 
A fej rész alatt még van egy csonk, ha nagyon akarnám, arra rá tudnék húzni egy csövet.
Volt még itthon valahonnan valami keményebb szivacsom. Azzal alaposan kitömtöm. Alá is raktam, szekrénybe zártam, a csöveket is körbe szivacsoztam, meg még sújt is raktam a tetejére. Így most kb. rendben van. De az akvárium szekrénye mellett a földre rakva és lesújozva olyan hangos, hogy 2 szobával arrébb is zavar a zúgása...
Nem tudom, hogy ez üzemszerű e.
Billegtetve, többször elindítva nem jön belőle levegő!
Szia Balázs!
2213, 2215, 2217 Eheim Classic szűrőket használtam/használok.
Csak cserére érett rotorral produkálnak általad leírt mértékű zajt, hacsak nem levegősek (pl. takarítás után)
Rotorcserénél a tengelyt is "érdemes" cserélni.
 
Nekem 150 és 250 van. Az előbbit újan vettem még, 5-6 éve biztos megy, csak kerámia tengelyt és rotort kellet cserélni, ha kopnak, az tud hangos lenni. Szűrő takarításkor át szoktam kenni a hozzá való zsírral. Nekem soha nem voltak hangosak, szinte nem is hallani.
 
Nekem 150 és 250 van. Az előbbit újan vettem még, 5-6 éve biztos megy, csak kerámia tengelyt és rotort kellet cserélni, ha kopnak, az tud hangos lenni. Szűrő takarításkor át szoktam kenni a hozzá való zsírral. Nekem soha nem voltak hangosak, szinte nem is hallani.
3 hónapja cseréltem tengelyt és rotort, de majd akkor adok neki még egy szétszedést.
Esetleg tudnál segíteni, hogy milyen zsírra gondolsz? A tengelyt kened?
 
3 hónapja cseréltem tengelyt és rotort, de majd akkor adok neki még egy szétszedést.
Esetleg tudnál segíteni, hogy milyen zsírra gondolsz? A tengelyt kened?
Az Eheim-nek van saját kis zacskós zsírja, de szerintem a szilikon zsír is ua. A gumi tömítéseket mindig átkenem, igen a tengelyt is szoktam.
 
Az Eheim-nek van saját kis zacskós zsírja, de szerintem a szilikon zsír is ua. A gumi tömítéseket mindig átkenem, igen a tengelyt is szoktam.
Gondolom akkor erre gondolsz:
Eheim vazelin
Most így elviselhető, így nem merem bántani, de majd 3 hónap múlva a következő takarításnál meg kenem. Vagy ha addig újra hangosabb lesz.
Köszönöm a tippeket!
 
Érdekes és elgondolkoztató fejlesztésbe kezdett az Eheim!
A kb. 40 éve változatlan formában gyártott Eheim Classic szériából készítettek egy “pimpelt” 2024-es kiadást. :)
IMG_2841.jpeg

Még nem tudunk róla sokat, de izgalmas ötlet. Kérdés, hogy árban hová fogják pozícionálni és valójában mit fog tudni?

Amit eddig tudunk, hogy wifi-s lesz és a világhírű BLDC pumpagyártó szolgáltatja bele a motort.
 
Érdekes és elgondolkoztató fejlesztésbe kezdett az Eheim!
A kb. 40 éve változatlan formában gyártott Eheim Classic szériából készítettek egy “pimpelt” 2024-es kiadást. :)
View attachment 179187

Még nem tudunk róla sokat, de izgalmas ötlet. Kérdés, hogy árban hová fogják pozícionálni és valójában mit fog tudni?

Amit eddig tudunk, hogy wifi-s lesz és a világhírű BLDC pumpagyártó szolgáltatja bele a motort.
Szkeptikus vagyok az ilyen ráncfelvarrásokkal. 40 évig jó volt és még mindig kapható. Ez ebben a hobbiban vonzó tulajdonsága egy szűrőnek. Az okos kütyük megbízhatósága messze alatta van ezeknek a szűrőknek, ráadásul beépítenek egy nem javítható, nem cserélhető plusz elektronikát. Sajnálom, de ez nekem csak a fogyasztói társadalom fenntartásáról szól.
 
Nemrégiben egy hosszú beszélgetésen szembesítettük mi is ezzel az Eheim vezetőjét. Nagyon érdekes választ kaptunk.
A világon minden fejlődik. Az akvarisztikai termékeknek is szükséges. Nem emlékszem a példájára, de kb. Olyasmi volt mint a redőny fejlődése. Eleinte volt a spaletta, aztán lett a kézzel húzható redőny, majd az elektromos. Mára az elektromos redőny okossá tehető. Naplementekor leenged, napfeltekor feljön. Ha melegszik a szoba nyáron, a redőny automatikusan lemegy, hogy árnyékolja a helységet. Kényelem, energiatakarékosság, praktikum. Ezek állnak szemben a mi érveinkkel.
Az Eheim wifis eszközei már kommunikálnak egymással. Pl. A haletető megállítja a szűrőt etetéskor.
 
Van egy békebeli, 2000 körül vásárolt Eheim Classic 350 szűrőm. Kisebb megszakításokkal több mint 20 éve megy. Ezalatt még tömítést sem kellett benne cserélni (a rotor már egy kicsit hangos, de nem vészes). Ez a hosszú, problémamentes működés az egyszerű felépítésnek köszönhető. Biztos van igény az újdonságokra, haladni kell a korral. Szerintem ez nem jelenti azt, hogy felesleges funkciókkal bonyolítanak egy eszközt. Fogalmam sincs, milyen előnye van a wifis vezérlésnek. A haletető is teljesen felesleges, a halak 2 hétig is képesek koplalni (ráadásul az etetés a hobbi legérdekesebb része). Lehet, hogy maradi vagyok (bár egész életemben műszaki területen dolgoztam), de számomra ez zsákutcás fejlesztésnek tűnik. Sokkal hasznosabb lenne mondjuk, ha elektronikusan (nem fojtással) szabályozható motor lenne a szűrőben, vagy pedig megnövelnék a tartály méretét.
Szerk:
Az is jó lenne, ha tennének a tartály oldalára két fogantyút, hogy egyszerűen ki lehessen emelni a szekrényből. Szerintem a bonyolítás növeli a hibalehetőséget. Az új, wifis szűrők biztos nem fognak 20 évet bírni. Ha mégis, az akkori technika fogja tudni kezelni a mostani protokollt? :)
 
Utoljára módosított:
Ha úgy nézzük, a nokia 3310 is tette a dolgát, meg a Ciklon légpumpa és a gittelt akva is. :)
 
Back
Oldal tetejére