• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oase BioMaster szűrők

Ilyen kallantyút lehet valahol kapni külön, vagy felejtős a történet?
A robbantott ábra alapján csak egybe lehet cserélni a szűrőfejjel sajnos.

A többi megoldás szerintem már ennek a topiknak a témája lenne :D

 
Sziasztok!2021 októberben vettünk egy oase 850es szűrőt,kb 1 hetig működött normálisan utána folyamatosan le levegősödést tapasztalatunk.januárban beszéltem a GA val,vissza küldtük tesztelték beszéltek az oaseval kaptunk egy vad uj szűrőt február 1en .Na itt megint ugyan az van 1 hét hurrá csend van megy a szűrő majd 1 hét elteltével megint ugyan az van!Garanciális nem nagyon szeretnék hozzá nyulkálni.Mit csináljak vele?Be van szilikon zsiral kenve le van folytva a kimenő ág,és még igy igy tolja a bubikat!Válaszokat előre is köszönöm 🙂
 
Sziasztok!2021 októberben vettünk egy oase 850es szűrőt,kb 1 hetig működött normálisan utána folyamatosan le levegősödést tapasztalatunk.januárban beszéltem a GA val,vissza küldtük tesztelték beszéltek az oaseval kaptunk egy vad uj szűrőt február 1en .Na itt megint ugyan az van 1 hét hurrá csend van megy a szűrő majd 1 hét elteltével megint ugyan az van!Garanciális nem nagyon szeretnék hozzá nyulkálni.Mit csináljak vele?Be van szilikon zsiral kenve le van folytva a kimenő ág,és még igy igy tolja a bubikat!Válaszokat előre is köszönöm 🙂
A csőcstlakozó adapterre rakd fel a csőbilincseket, az előszűrő csőre fúrjatok több lyukat (amin a szivacsok vannak). Az áramlás szabályzót vedd le alacsonyra és előre-hátra mozgasd a szűrőt.... akkor kirázod a levegőt belőle. Amikor már hangtalan (nem jönnek bubik) visszaállíthatod az áramlást.
 
Sziasztok érdeklődnék hogy valaki tudna tapasztalatot mondani ,hogy miért engedi a vizet egy oase 350 külső szűrő?csináltam egy szűrő mosást aztán töbszöri összerakás után is engedi a vizet ,repedés nem látok sehol,minden visszakerült rendesen a helyére,gumi tömítésekeket is rendben találtam,összerakás után megy kb 10 percet aztán elkezd szivárogni a tető és a tartály között. Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Sziasztok érdeklődnék hogy valaki tudna tapasztalatot mondani ,hogy miért engedi a vizet egy oase 350 külső szűrő?csináltam egy szűrő mosást aztán töbszöri összerakás után is engedi a vizet ,repedés nem látok sehol,minden visszakerült rendesen a helyére,gumi tömítésekeket is rendben találtam,összerakás után megy kb 10 percet aztán elkezd szivárogni a tető és a tartály között. Előre is köszönöm a válaszokat!
Szia!
Nekem is sokáig eresztett, 2 akvárium bútorom is tönkrement miatta. Tapasztalataim szerint a csőcsatlakozó adapter amortizációja okozza a gondot. Az előszűrőt ugye csak ennek a meglazításával tudod kivenni, így viszonylag sokat van mozgatva. Azóta kb. 2 évente cserélem ezt az alkatrészt. Ez persze nem helyettesíti a gumitömítések rendszeres szilikonozását.9FC24488-5F9D-43FF-8A13-F92BA7B4D2C4.jpeg
 
Szia!
Nekem is sokáig eresztett, 2 akvárium bútorom is tönkrement miatta. Tapasztalataim szerint a csőcsatlakozó adapter amortizációja okozza a gondot. Az előszűrőt ugye csak ennek a meglazításával tudod kivenni, így viszonylag sokat van mozgatva. Azóta kb. 2 évente cserélem ezt az alkatrészt. Ez persze nem helyettesíti a gumitömítések rendszeres szilikonozását.View attachment 171413

Pont te kérdezted ezt pár éve ebben a lenti beszélgetésben, én meg jól lementettem a bejegyzést és meg is vettem az OBI-ban a tömítést, hogy elég lesz majd ezt cserélnem ha szükséges. Nem oldotta meg a gyűrű csere? Komplett adaptert kellett cserélni? Szerencsére nem volt még szivárgásom, de próbálok felkészült lenni, ha bekövetkezne.

Köszi a tippet a gumigyűrűkhöz. Majdnem sikerült pontosan lemérnem (úgy tűnik a szabvány gyűrű 0,1 mm-rel nagyobb átmérőjű). Beszerzek én is egy csomagot belőle, de azért a biztonság kedvéért tartok otthon egy komplett csőcsatlakozót arra az esetre, ha a műanyag is megadja magát. Sajnos már ez is előfordult velem. A gumigyűrűk helyén lévő bevágás repedt meg.
 
Pont te kérdezted ezt pár éve ebben a lenti beszélgetésben, én meg jól lementettem a bejegyzést és meg is vettem az OBI-ban a tömítést, hogy elég lesz majd ezt cserélnem ha szükséges. Nem oldotta meg a gyűrű csere? Komplett adaptert kellett cserélni? Szerencsére nem volt még szivárgásom, de próbálok felkészült lenni, ha bekövetkezne.
Nem sikerült pont olyan gumigyűrűt találnom, ráadásul cseréjekor le is törött az adapter azon része, így mindenképpen az egészet cserélnem kellett. Azóta nem mertem kísérletezni vele, inkább cserélem újra az egészet.
 
Sziasztok!Nem mondom,hogy szakértője lettem a OASE Biomaster szűrőknek,de kb. végigjártam velük az összes problémát,amit írtatok róluk.Az első szűrőm egy 250 es volt.Pár évig semmi gondom sem volt vele,igaz nem túl gyakran takarítottam az akváriumot sem,nemhogy a szűrőt.így viszont a problémák is sokkal később jelentkeztek.Egyedül az előszűrő szivacsokat cseréltem ki 30 pmm esre.Ez az első amit alapból javasolok minden szűrőhöz.Egy idő elteltével viszont elkezdett sunyin szivárogni a fejtömítés körül,takarítás után.Akkor mélyedtem bele a témába és itt meg is találtam a baj forrását a csőcsatlakozó adapter 2 db O-gyűrűje cseréjénél.Ezt már lehet kapni a greenaquában is,jó ha van otthon plusz pár db.Én mióta normálisan foglalkozom az aksikkal,max.évente automatikusan lecserélem.Ezt kell leggyakrabban mozgatni,mivel minden szűrővel kapcsolatos meló miatt ki kell szedni,mozdítani az adaptert.Amennyibe kerül,simán megéri,minthogy agybajt kapjak.Ez volt a második javaslat.A harmadik pedig:meg kell furkálni az előszűrő csövet(amire a szivacsok vannak húzva) sűrűn 8mm es plusz lyukakkal.Arra vigyázni kell,hogy ne törjük el közben,mert én jártam már így...bár SOS-ban pill.ragival meghefteltem...Nem kell félni a garitól,mert szintén lehet kapni ezt a csövet nem horror áron.Szerintem villanyszerelési boltban lehet kapni vezetékcsövet ami ez a méret fillérekért,vagy lágy KPE csövet,ami öntözőrendszerekhez kell.Ezek nem átlátszóak,de max.annyi a különbség.Sokkal hatékonyabb lesz a szűrés is,és a későbbi buborékfújás csökkentésének is ez lesz az egyik alapja.Az a fránya buborékfújás.....A 250-es szűrőmnél nem jelentkezett sosem,de mikor egy használt 600-asra váltottam,találkoztam a problémával.Nálam nem azonnal,hanem egy pár hónap múlva jelentkezett,szinte egyik pillanatról a másikra és nem takarítás után.Röviden:Szerintem a szívó teljesítménnyel van összefüggésben.Ezért jelentkezik a nagyobb szűrőknél ez a probléma.Az eltömődő előszűrő egy idő múlva annyira megnöveli a belső vákuumot,hogy a gyengébb részeknél levegőt szív be a házba.A takarítása a gondot megoldotta.A bubizás kezdete jelzi,hogy takarítanom kell az előszűrőt.Előfordulhat talán akkor is,ha a szűrőházban perlonvatta van.Az is el tud annyira tömődni,hogy bevákuumol a szűrő.Remélem segített.Sok sikert!
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!Nem mondom,hogy szakértője lettem a OASE Biomaster szűrőknek,de kb. végigjártam velük az összes problémát,amit írtatok róluk.Az első szűrőm egy 250 es volt.Pár évig semmi gondom sem volt vele,igaz nem túl gyakran takarítottam az akváriumot sem,nemhogy a szűrőt.így viszont a problémák is sokkal később jelentkeztek.Egyedül az előszűrő szivacsokat cseréltem ki 30 pmm esre.Ez az első amit alapból javasolok minden szűrőhöz.Egy idő elteltével viszont elkezdett sunyin szivárogni a fejtömítés körül,takarítás után.Akkor mélyedtem bele a témába és itt meg is találtam a baj forrását a csőcsatlakozó adapter 2 db O-gyűrűje cseréjénél.Ezt már lehet kapni a greenaquában is,jó ha van otthon plusz pár db.Én mióta normálisan foglalkozom az aksikkal,max.évente automatikusan lecserélem.Ezt kell leggyakrabban mozgatni,mivel minden szűrővel kapcsolatos meló miatt ki kell szedni,mozdítani az adaptert.Amennyibe kerül,simán megéri,minthogy agybajt kapjak.Ez volt a második javaslat.A harmadik pedig:meg kell furkálni az előszűrő csövet(amire a szivacsok vannak húzva) sűrűn 8mm es plusz lyukakkal.Arra vigyázni kell,hogy ne törjük el közben,mert én jártam már így...bár SOS-ban pill.ragival meghefteltem...Nem kell félni a garitól,mert szintén lehet kapni ezt a csövet nem horror áron.Szerintem villanyszerelési boltban lehet kapni vezetékcsövet ami ez a méret fillérekért,vagy lágy KPE csövet,ami öntözőrendszerekhez kell.Ezek nem átlátszóak,de max.annyi a különbség.Sokkal hatékonyabb lesz a szűrés is,és a későbbi buborékfújás csökkentésének is ez lesz az egyik alapja.Az a fránya buborékfújás.....A 250-es szűrőmnél nem jelentkezett sosem,de mikor egy használt 600-asra váltottam,találkoztam a problémával.Nálam nem azonnal,hanem egy pár hónap múlva jelentkezett,szinte egyik pillanatról a másikra és nem takarítás után.Röviden:Szerintem a szívó teljesítménnyel van összefüggésben.Ezért jelentkezik a nagyobb szűrőknél ez a probléma.Az eltömődő előszűrő egy idő múlva annyira megnöveli a belső vákuumot,hogy a gyengébb részeknél levegőt szív be a házba.Nálam a takarítása a gondot megoldotta.Nálam a bubizás kezdete jelzi,hogy takarítanom kell az előszűrőt.Remélem segített.Sok sikert!
Én 3 típust használok... 250, 350, 600.... sosem bubizik egyik sem, hogy nekem szűrőt kellene takarítanom, az életbe nem csináltak ilyet. Ha nem jó a légtelenítésed akkor rá kell segíteni és egy darab bubit nem fogsz látni. :)
 
Én 3 típust használok... 250, 350, 600.... sosem bubizik egyik sem, hogy nekem szűrőt kellene takarítanom, az életbe nem csináltak ilyet. Ha nem jó a légtelenítésed akkor rá kell segíteni és egy darab bubit nem fogsz látni. :)
Teljesen igaz,miután takarítom az előszűrőt,vagy a teljes szűrőt Én is megmozgatom az elején,finoman megborítom jobbra-balra,így gyorsabban kinyomja a fejrészből a levegőt.Ha ilyenkor megfolyik,akkor pl.tuti,hogy O gyűrű cserés.Lehet,hogy az Én 600 asom még a régi szériás,ahol ez a buborékeregetés előfordult.Talán később orvosoltak a mérnökök valamit rajta,így már a javított szűrők vannak forgalomban,ahogy olvastam...ezek szerint lehet hogy volt alapja a panaszoknak.Nálam pontosan jelzi,mikor csökken az előszűrő áteresztő képessége,így akár jól is jön a jelzés.Azt persze nem merem 100% ig kijelenteni,hogy Mindenkinél ezekkel a dolgokkal kísérletezve megoldódik az összes probléma.
 
Teljesen igaz,miután takarítom az előszűrőt,vagy a teljes szűrőt Én is megmozgatom az elején,finoman megborítom jobbra-balra,így gyorsabban kinyomja a fejrészből a levegőt.Ha ilyenkor megfolyik,akkor pl.tuti,hogy O gyűrű cserés.Lehet,hogy az Én 600 asom még a régi szériás,ahol ez a buborékeregetés előfordult.Talán később orvosoltak a mérnökök valamit rajta,így már a javított szűrők vannak forgalomban,ahogy olvastam...ezek szerint lehet hogy volt alapja a panaszoknak.Nálam pontosan jelzi,mikor csökken az előszűrő áteresztő képessége,így akár jól is jön a jelzés.Azt persze nem merem 100% ig kijelenteni,hogy Mindenkinél ezekkel a dolgokkal kísérletezve megoldódik az összes probléma.
Nem tudom honnantól számít újnak én nem mostanában vettem őket, de arról sem hallottam, hogy bármi újítást végeztek volna rajtuk...
 
Az eltömődő előszűrő egy idő múlva annyira megnöveli a belső vákuumot,hogy a gyengébb részeknél levegőt szív be a házba
Azért azt szögezzük le, hogy gyenge konstrukciót jelent. Más márkájú szűrőm van, de akkor sem szív levegőt, ha fent épphogy csordogál a víz, annyira eltömődött az előszűrőm. Még akkor sem, ha elzárom a beömlőnél a szűrőt. Morog egy kicsit, de nem szív fals levegőt. 🙂
 
Lásd: 17-ik oldal 336-os bejegyzés ViktorLantos.
Ez 2019-es bejegyzés, akkor vettem az első OASE szűrőmet és egyáltalán nem hoztak nagy változást azok amik le lettek írva.... szóval nem tudom a te szűrőd hány éves, de nekem is több lyukat kellett fúrnom a szűrőcsőre és ha nem légtelenítek ugyanúgy levegős marad. De azt is 1-2 nap alatt ki kell tolnia ha amúgy nem nyúlnál hozzá.
 
Üdv. 1hete megvettem GA-ból az Oase350 külsőszűrőt. Légtelenítést követően 3napig tökéletesen forgatta a vizet, a mai napra kb 20%-os teljesítmény van csak a korábbihoz képest. Volt már vakakinek hasonló problémája?
 
Üdv. 1hete megvettem GA-ból az Oase350 külsőszűrőt. Légtelenítést követően 3napig tökéletesen forgatta a vizet, a mai napra kb 20%-os teljesítmény van csak a korábbihoz képest. Volt már vakakinek hasonló problémája?
vedd ki az előszűrőt, és nézd meg a szivacsot mennyire van eltömődve... azt nem tudom, hogy gyárilag még mindig 20 ppi-st adnak e hozzá, ha igen akkor cseréld le 30 ppi-re és nézd meg az beömlő és kifolyó csatornákat, nem e ragatt benn valami...
Kosarakban mi van, mit használsz a szűrőben?
 
Azért azt szögezzük le, hogy gyenge konstrukciót jelent. Más márkájú szűrőm van, de akkor sem szív levegőt, ha fent épphogy csordogál a víz, annyira eltömődött az előszűrőm. Még akkor sem, ha elzárom a beömlőnél a szűrőt. Morog egy kicsit, de nem szív fals levegőt. 🙂

Szvsz az egész előszűrő részt elfelejthették volna. Csak problémát okoz, ahogy okoz abban az esetben is, ha egy eheimre pattintasz egy prefiltert a garnélák miatt.
Nem erre valók ezek a szivacsok és semmi keresnivalójuk egy nagy teljesítményű szűrőben.

De még mindig többségben vannak azok a vevők, akik az előszűrés miatt és nem a szűrőteljesítmény miatt veszik a szűrőt. Így nem tudunk elég hangosak lenni sajnos.

Eheimnek kb 6 évébe telt, hogy a skimmerhez egy 5 forintos műanyag védőt adjon opcionálisan. Szal ki tudja lehet egy kövi BM-ben az lesz a feature, hogy nincs benne előszűrő :)
 
Back
Oldal tetejére