• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Islander

Nagyon jól néz ki az akva! Nem teszteled le a Koopa király csigát? Legalább lenne tapasztalat, hogy valóban legeli-e a cianot :)
 
Nagyon jól néz ki az akva! Nem teszteled le a Koopa király csigát? Legalább lenne tapasztalat, hogy valóban legeli-e a cianot :)
Eddig nem hallottam róla. Végső megoldásként szóbajöhet, de úgy néztem elég nagyra nő (3 cm?). Valamennyire egyébként a süncsigák is eszik a cyanot, miután carboval lekezeltem.
 
Van Nálatok ADA terméken kívül egyéb gyógyszer cyanora?

Ez nem olyan régóta van pl:
 
A többi hasznos tanács mellett egy apróság, ami nekem bevált: vedd sokkal vékonyabbra a homokot, a térérzéknek is jó lesz.
Lehet visszaveszek kicsit belőle… Eredetileg Marsilea telepítést szerettem volna, de elengedtem a dolgot, maradok az epiphytáknál.
 
Sziasztok!
3 hónapos az akvárium.
Úgy néz ki, hogy a kékalga visszavonulót fújt. 10 napja fejeztem be az egész dekorhomok felső rétegének cseréjét (egymást követő 2 hétben a vízcseréken), azóta nem kellett hozzányúlnom, csak a kötelező mulmozással. Hogy minek köszönhető, hogy eltűnt? Sok mindenen változtattam, így nehéz megmondani...
a, kék fény csökkentése?
b, fényerő visszavétele (65% - > 60%)
c, bomló anyagok (gyengélkedő stau, rothadó elhalt moha a vasfán) eltávolítása?
d, áramlás növelése?
e, beteg halak eltávolítása (20-ból kb. 8 zöld neonhal)?
f, tápozás megváltoztatása (+1-2%, napi adás helyett 3x1, kevesebb foszfát pótlása)?
g, homokot nem felkeverni?
h, helyi carbózás (felszínre és homokba)?
Valószínű egyik intézkedés sem volt hiábavaló, de elsősorban úgy gondolom, hogy fény megváltoztatása (a, és b,), a csökkentett bomló szerves anyag (c,) és a homok "pihentetése" (g,) játszott döntő szerepet, de helyi carbózás (h,) is sokat hozzátett. Kíváncsi lettem volna, hogy a fény önmagában hogyan befolyásolta volna a folyamatot, de jobb így, hogy úgy érzem, mindent megtettem. Mindenesetre óvatosan a kék fénnyel!
Az üvegnél még nem az igazi (látszanak a carbo injekciók helyei), de sokat javult a helyzet. Folytatom a carbózást a homokba. Fokozatosan tervezem majd csökkenteni kicsit a homok vastagságát is.
Jelen állás:
Photo 2022. 05. 16. 21 13 59 másolat.jpg
Photo 2022. 05. 16. 21 13 03 másolat.jpg
Köszi, hogy benéztél!
 
Utoljára módosított:
Nem tudtam, hogy a cyano-t kék algának is hívják, amikor rákerestem, kiderült üzletet is csinálhatsz vele
Screenshot_20220517-011518_OH Browser.png

Viccen kívül nagyon bejön ez az akvárium nekem, alga ide vagy oda!

A lily pipe-od viszont nagyon felfelé néz, szerintem tölts rá vizet amiatt, hogy ne hajtson ki minden CO2-őt akár a felső fél centiig
 
Utoljára módosított:
Nem tudtam, hogy a cyano-t kék algának is hívják, amikor rákerestem, kiderült üzletet is csinálhatsz vele
Viccen kívül nagyon bejön ez az akvárium nekem, alga ide vagy oda!
A lily pipe-od viszont nagyon felfelé néz, szerintem tölts rá vizet amiatt, hogy ne hajtson ki minden CO2-őt akár a felső fél centiig
Mindenhol azt olvasom, hogy a kékmoszatokhoz tartozik. Szerencsére eladható mennyiségűt nem sikerült növesztenem... :D
Engem is zavar a lily pipe pozíciója, sajnos csak egy tapadókorongja van, ami nem fogja meg eléggé, így a szűrőcső felfelé billenti. Kicsi vízrátöltést még elbír a medence, de az is lehet, hogy nézek egy másik (nagyobb?) lilyt...
 
Mindenhol azt olvasom, hogy a kékmoszatokhoz tartozik. Szerencsére eladható mennyiségűt nem sikerült növesztenem... :D
Engem is zavar a lily pipe pozíciója, sajnos csak egy tapadókorongja van, ami nem fogja meg eléggé, így a szűrőcső felfelé billenti. Kicsi vízrátöltést még elbír a medence, de az is lehet, hogy nézek egy másik (nagyobb?) lilyt...
Nálam is szokott lenni ilyen probléma. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy a tapadókorong alá, a cső és az akvárium üvege közé beteszek még egy tapadókorongot, ami tulajdonképpen odafeszül és ezzel a lilyfejet is lentebbi állásba helyezi.
 
Nálam is szokott lenni ilyen probléma. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy a tapadókorong alá, a cső és az akvárium üvege közé beteszek még egy tapadókorongot, ami tulajdonképpen odafeszül és ezzel a lilyfejet is lentebbi állásba helyezi.
Ez jó ötlet, megcsinálom. Gondolkodtam rajta, hogy hogyan lehetne megoldani, ez így jónak tűnik.
 
A régebbi szűrőkhöz szoktak adni fekete tapadókorongokat, amikben cserélhető a szorítókengyel, ezekből meg van többféle szárhosszúságú. Nyilván az új, átlátszó még jobb, a fentit csupán azért írtam, mert hátha nálad is ott kallódik a szűrő dobozában. Tetrákhoz tuti járt, de asszem az Eheimekhez is. EZEKRE gondolok.
 
A régebbi szűrőkhöz szoktak adni fekete tapadókorongokat, amikben cserélhető a szorítókengyel, ezekből meg van többféle szárhosszúságú. Nyilván az új, átlátszó még jobb, a fentit csupán azért írtam, mert hátha nálad is ott kallódik a szűrő dobozában. Tetrákhoz tuti járt, de asszem az Eheimekhez is. EZEKRE gondolok.
Van ilyenem, de elsőre megpróbálom csak kitámasztani az átlátszóval.
 
Back
Oldal tetejére