• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Toome 180 literes növényes próbálkozása

Toome1985

Tapasztalt kertész
Sziasztok! Először is szeretném megköszönni az akvakertesz.hu minden tagjának azt a hatalmas mennyiségű infót amit felhalmoztak az oldalon. Nagyon hasznos és szerintem sok embernek nyújt segítséget ebben a csodálatos hobbiban.
Az akvarisztikával nagyjából tavaly márciusban kezdtem el foglalkozni. Akkor egy 54 literes akvárium lett berendezve, igazi low-tech, műnövény, belső szűrő, kevés fény, neon hal, ami kell. Júniusra annyira megtetszett a dolog, hogy beszereztem egy 180 literes akváriumot, szintén belső szűrő, 2x30w t8. Szép nagy, gondoltam legyen jó is. Hamar gyorsan színezett kavics aljzat bele, néhány növény, halak, ami kell. Itt kezdődtek a problémák, a víz soha nem volt olyan szép amit igazán szerettem volna. A növények csak vegetáltak, barna alga, zöld alga, szívás szívás hátán. Először egy sera plant colorra nevezem be, aztán egy tropical sun mellé, lecserélve a régi csöveket. Elkezdtem tápozni, sera florenával, a növények kezdtek éledezni, barna alga, zöld pont alga szépen kezdett csökkenni, persze a víz még mindig nem volt a legjobb. Egyre jobban bosszantott és beruháztam egy eheim 2213-ra(tudom...), aztán kb 3 hónappal később érthető okokból egy tetratech ex 1200-ra. valamikor ekkor kezdtem el olvasgatni az akvakertész fórumot. A sok olvasás rádöbbentett arra, hogy elég sok mindent elk...am. Nem baj, kitartó fajta vagyok, kezdett körvonalazódni bennem egy szebb akvárium gondolata is. Az eredmény, az akvárium teljes szétbombázása, a felső műanyag keretet leszedtem mert a pára sokszor lefolyt alatta az üvegen. Takarítás, letömítés, közben plusz egy t8-as neoncső beszerelése a tetőbe. Mehet bele a sok jó cucc. Alulra 5 liter JBL Aquabasis plus, rá 20 liter JBL Mandano, volt egy régi 20 kilós kövem, (kavics a sóderból. :D ) azt szétvertem, a szebbek belementek. Némi faanyag, és pár szál növény, egész pontosan, Eleocharis acicularis, Eleocharis parvula mini, Hydrocotyle Tripartita Japan, Ranunculus inundatus, ja és pár szál mini anubias, meg valami ismeretlen eredetü nagy levelü növény.

Az akvárium másfél hete üzemel, 3 naponta 40% vízcsere.
Green Aqua Macro micro easy carbo
3x30w Sera plan color, Tropical sun, plus egy 4000k-es philips cső(lassan csere)
tetratech ex 1200 bioball helyett siporax (még 2 hét és az aktiv szén helyett is lesz valami biologiai szűrő)
250w sera fűtő.
Co2 adagolás nincs.
Talaj 5 liter Aquabasis plus, 20 liter mandano.
Kövek, fa.
Növények:
Eleocharis acicularis
Eleocharis parvula mini
Hydrocotyle Tripartita Japan
Ranunculus inundatus
Mini Anubias?!
Gömbmoha, fára szerelve.

Eddigi esemény a HC, levelei szétfolytak rendesen, de már jönnek az újak és szépek, parvula mini hajt szépen, a régi levelek picit sárgulnak, Minden más jól van.
A ranuculus amolyan főnixmadárszerüen kezd ujjáéledni, persze nem minden tő, de reménykedem benne.
Minimális barna alga jelent meg.
Kb ennyi egyenlőre. Képek lassan lesznek, ha rájövök hogy kell beilleszteni.
 
Hát ez lenne.

20578551_597b74e7509ccbc0c04affb97360d2f2_l.jpg
 
Szia ! Üdv a fórumon. Meg látásaim : Eleocharis parvula minit jobban szét szedhetnéd és akkor hamarabb be fogja futni a neki szánt teret, és én a 3db 30 w fénycsővet kicserélném 3 db 30 w 6500 kelvines csőre.(a tapasztaltak majd kijavítanak ha valamit rosszul mondtam) Szép akva lesz sok sikert ! :)
 
Köszi, a csövek cseréje már tervben van, a parvula minivel igazad van, utánna már rájöttem, most minden vizcsere elött szétkapok egy bokrot és pakolom szét, aztán lehet hogy most kéne még az elején elintézni az egészet.
 
Hajrá ;) A paravula minit szálakra szed szét és ügy ültesd, víz csere előtt kiveszed őket szét szeded utána a vizet le engeded és be ülteted jó móka lesz :D
 
Tegnap erőt vettem magamon és szétszedtem a parvulát, nem szálakra, de azért jobb lett. Holnap érkeznek a csövek, három db osram t8 865. Ez jó lesz? Közben beindult a barna alga is. Az anubias már szépen sötétedik, a hc-n is látok barnulást. Valahogy fel lehet gyorsítani a folyamatot hogy hamar letudjam ezt a barna alga inváziót vagy várjak türelemmel, takarítsak. Elég heti 3 vízcsere?
 
9 órát megy a világítás, a tápozással még nem vagyok képben, biztos sok. Napi 10 ml micro macro, 6 ml carbo. Heti 3 vízcsere 40%. Vizkeménységet nem tudom, de holnap kideritem.
 
Kis segíségre szükségem lenne. Ma megjön a 3 6500k-es csövem, a világitás idejét felnyomtam 10 órára, minden második nap lesz kb 40 % vízcsere. Gondoltam hogy 5ml carbo helyett adnék 10 ml-t. Ez jó irány a barna alga ellen vagy valami mást kéne csinálnom, azt se tudom mennyi tápot kéne adagolnom. Egy tapasztalt ember segitségét nagyon megköszönném.
 
Szia Toome!

Példa kevés fény melletti sok növénnyel indításra: Naspolya | Magyar Akvakertész Fórum

Próbálj beszerezni valamilyen gyorsan növő stemeket (nem muszály beültetni) amik felveszik a felesleges tápanyagot amíg a többi növény beindul (a Naspolyában Najas guadalupensis volt)!

Micro-macro elég lehet egyenlőre a fele is, a Carboból viszont 9ml a napi adag.

A vízcsere rendben lesz, bacikat adagolsz?

Algevő élőlények terén hogy állsz?

Kitartást!

A.ttila
 
Van 2 sziámi algaevő, gondolkodom a garnélákon, azok el vannak a sziámikkal, meg ami gyanus az a 2 fekete tetra. Első héten ment nitrivec, most már nem, a szűrő kb 1 hónapos, ment már másik akváriumban. Ha szerinted mehet akkor beszerzek pár garnélát, rc-t tudok, plusz baci, stem, fele adag táp, dupla carbo, 2 naponta vizcsere. Ez igy kerek?
 
Bocs, a sziámo meg a tetra vs garnéla az kérdés volt, nem venném szivesen ha felkajálás lenne belőle.
 
Szia!

Otocinklus, Amano garnéla kombináció lenne az igazi a Sziámik mellé. Az Rc-k ha kifejlettek akkor "elvileg" nem bántják őket, de nagy szaporulatra ne számíts amíg nincs viszonylag sűrű növényzet.
Ez igy kerek?
Jó lesz!
Figyeld a változásokat!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére