• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

250 L-es akvárium-terv

Status
Not open for further replies.
viktorlantos said:
Ahogy a Dymax-ot hasonlítottad a mostanihoz, legalább úgy tudnám hasonlítani a jelenlegi Arcadia lámpámat az Ati-hoz.
Szia Viktor!
Ezt most nem teljesen értem. Én a Dymaxot hasonlítottam az ATI-hoz. Azt akarod ezzel mondani, hogy "a Dymax úgy aránylik az ATI-hoz, mint az ATI az Arcadiához" ? Vagyis szerinted az Arcadia a legjobb a három közül? :)

viktorlantos said:
Ár/érték arányban egyébként nagyon jó választás és jobb mint a német lett volna.
Szerintem fordítva gondoltad: EZ a német. A másik spanyol lett volna (Blau Lumina). ;)

viktorlantos said:
Használat közbeni tapasztalatokra kiváncsi leszek majd.
Pl. hogy a csövek extra hőtermelését hogy viszi majd el a 2 venti ami nem igazán a csövekről hivatott elszipkázni a meleget.
Ez tény, elsődleges funkciójuk az előtétek hűtése. Persze valamennyire a csövek által termelt hőt is elvezetik. Szerencsére mivel nyitott az aki, ez nem fog nagy problémát jelenteni, maximum kicsit feljebb emelem az armatúrát. Az a 18.000 lumen az aki fölött úgy is elég durva lesz. ;) De egyébként nyáron amúgy is kell hűtenem a vizet ventilátorokkal, szóval azok majd elvezetik azt a hőt is. Így talán télen meg az aki fűtés is meg lesz oldva. :)

viktorlantos said:
Lassan összeáll a szett. Mi lesz az akiban?
Jó kérdés. Ami biztos, az ADA Amazonia, alatta Tropica táptalaj. Valószínűleg hungarocell lesz az alján rásegítendő a szintezésre, illetve hálóval el fogom választani a kettőt. A többiről még fogalmam sincs. Most a következő dolog a bútor illetve a lámpa tartószerkezetének megtervezése és legyárttatása lesz. Egyszerre csak egy fázissal foglalkozom. Persze nagy vonalakban van egy teljes koncepcióm, de előbb túl akarok lenni az összes technika és a bútor beszerzésén.
 
oRphEus!

Mi lenne ha nem hungarocelt raknál hanem Akadamát? Én majd lehet úgy oldom meg akváriumnál a hátsó részt hogy táptalaj rajta háló aztán akadama megint háló és a tetején meg aqua solil.
 
Szia Viktor!
Ezt most nem teljesen értem. Én a Dymaxot hasonlítottam az ATI-hoz. Azt akarod ezzel mondani, hogy "a Dymax úgy aránylik az ATI-hoz, mint az ATI az Arcadiához" ? Vagyis szerinted az Arcadia a legjobb a három közül?

véleményem szerint igen. megmunkálásban, anyagminőségben, összeszerelésben és hűtésben is. Az Arcadia burkolata teljesen vizáló. A hűtése egy 8-10cm széles 120cm hosszú hűtőborda. Az ATI-nál ez az aktív hűtés érdekes, ezért írtam hogy kiváncsi leszek a gyakorlatban. hogy ez a megoldás a hatékonyabb vagy a hűtőborda. kiderül mennyi a marketing belőle. Nem versenyzés képpen írtam pusztán azért mert a patinás márkáknál az elvárás is nagyobb.

Az ATI mellett szól a keskeny kidolgozás, 6 cső a 4 helyett és hát az ára.

Szerintem fordítva gondoltad: EZ a német. A másik spanyol lett volna (Blau Lumina).

ezt benyaltam. gondoltam ha már spanyol legalább Auzul Lumina lenne :lol:

Ez tény, elsődleges funkciójuk az előtétek hűtése. Persze valamennyire a csövek által termelt hőt is elvezetik. Szerencsére mivel nyitott az aki, ez nem fog nagy problémát jelenteni, maximum kicsit feljebb emelem az armatúrát. Az a 18.000 lumen az aki fölött úgy is elég durva lesz. De egyébként nyáron amúgy is kell hűtenem a vizet ventilátorokkal, szóval azok majd elvezetik azt a hőt is. Így talán télen meg az aki fűtés is meg lesz oldva.

a hő a másik irányba is érdekes dolgokat tud művelni. ha nincs elvezetve rendesen 6 havonta cserélheted majd a csöveket. 1 év múlva rákérdezek majd ;)

egyébként izgi. a lámpa tartót miből gondoltad megcsináltatni?
 
viktorlantos said:
Szia Viktor!
Ezt most nem teljesen értem. Én a Dymaxot hasonlítottam az ATI-hoz. Azt akarod ezzel mondani, hogy "a Dymax úgy aránylik az ATI-hoz, mint az ATI az Arcadiához" ? Vagyis szerinted az Arcadia a legjobb a három közül?

véleményem szerint igen. megmunkálásban, anyagminőségben, összeszerelésben és hűtésben is. Az Arcadia burkolata teljesen vizáló. A hűtése egy 8-10cm széles 120cm hosszú hűtőborda. Az ATI-nál ez az aktív hűtés érdekes, ezért írtam hogy kiváncsi leszek a gyakorlatban. hogy ez a megoldás a hatékonyabb vagy a hűtőborda. kiderül mennyi a marketing belőle. Nem versenyzés képpen írtam pusztán azért mert a patinás márkáknál az elvárás is nagyobb.

Az ATI mellett szól a keskeny kidolgozás, 6 cső a 4 helyett és hát az ára.

Igen, ez jó kis téma. :) Az Arcadiaban "több anyag van" azt aláírom, az ATI egyszerűbb szerkezet, de minőségi alapanyagokból. Én is néztem még az OT2-t, de végül elvetettem, és korántsem az ára miatt. Az, hogy vízálló, az nem hatott meg túlzottan, nem tervezek víz alatti használatot. :D Ellenben a négy cső helyett hat úgy egymás mellett, hogy még rendes refiknek is van hely, az meggyőzött. Illetve bizalmat szavaztam az aktív hűtésnek is.Majd meglátjuk, hogy fog teljesíteni. Tengerisektől csak jót olvastam róla, pedig ott még a sós párának is ki van téve.

Egyébként most néztem meg jobban, és úgy néz ki a fénycsövek által termelt hő elvezetése is meg van oldva a plexi alól kis lyukak segítségével. A lenti képeken próbáltam jelezni, hogy nézne ki nagyjából a rendszer. Tehát fentről fújják be a levegőt a ventilátorok, az végigmegy a lámpatest belsejében, majd le a kis lyukakon a fénycsövek és a plexi közé, majd távozik oldalt.

IMG_2554_2.jpg

IMG_2582_2-1.jpg


viktorlantos said:
a lámpa tartót miből gondoltad megcsináltatni?

Nagyjából olyasmire gondolok, amit már Levi tervezett akváriumánál linkeltem egyszer (persze lehet ezt kicsit designosabbra is csináltatni):

zemit%20II%20T5%201.jpg


P1000082.JPG


P1000078.JPG


zenit%20soport%20acuari.jpg


soporte%20zenit.jpg
 
Nagyon baba ez a tartó. Szép lesz így egyben.
Köszi az illusztrációt. A lámpa is 5-ös egyébként. Nagyon várom a kis kertet ami alatta nő majd :p
 
tibicuk said:
Lehet , hogy másnak evidens,de hol vannak elhelyezve az előtétek?
Az előtétek a lámpatestben, az alaplemez tetején vannak elhelyezve. Itt látszik (bár itt pont egy korábbi modell van szétszedve, de a kialakítás nagyjából ugyanaz az újnál is):

130808021.jpg
 
Köszi oRphEus !
Rendkívüli módon tetszik ennek a lámpatestnek a kialakítása.Nekem elég lenne 4x v. 5x24w a tervezett akimhoz.Én is valami ilyen felfüggesztést tervezek.
 
tibicuk said:
Köszi oRphEus !
Rendkívüli módon tetszik ennek a lámpatestnek a kialakítása.Nekem elég lenne 4x v. 5x24w a tervezett akimhoz.Én is valami ilyen felfüggesztést tervezek.
5x24 W-os lámpatestet nem fogsz találni. Az ATI 4x24 W a Stuttgarti boltból 179 euró lenne, + 26 euró a felfüggesztő acélkábel, illetve nekem 40 euró volt a szállítás biztosítással együtt (ez mondjuk lehet, hogy kevesebb lenne ha kisebb a súly). Összesen kb. 235-245 euróba kerülne, ami 60-65.000 Ft-nak felelne meg. Ebből maximum úgy lehet 5 fénycsöveset csinálni, ha veszel mellé egy Hagen 1x24 W-os T5 armatúrát, de az 18.000 Ft, de akkor már inkább ajánlom a 6x39 W-os ATI-t (már ha az nem lenne túl sok fény az akihoz), mert csak kb. 12.000 Ft-tal lenne drágább, de plusz két fénycső.

Ha érdekel elküldöm a webshop elérhetőségét. Frank nagyon segítőkész, a német mellett angolul is lehet vele egyeztetni. Előnye, hogy jó áron (a magyar árakhoz képest, de Európa szinten is a legjobb) hamar szállítanak (én kedden rendeltem meg és utaltam át a pénzt, azt csütörtökön megkapták, pénteken postázták, kedden reggel pedig megérkezett hozzám), hátránya, hogy kicsit nehézkes lenne bármiféle garanciális igényt érvényesíteni.
 
Mint írtam korábban, a világítás beszerzése után jelenleg a bútor tervezése van soron. Ehhez segítségül hívtam a google-t, és ő mutatta nekem az alábbi gyöngyszemet. Azt hiszem nem is keresek tovább. :mrgreen:

http://www.link moderálva/product/tfww-112 ... etail.html

Handmade_Solid_Teakwood_Cabinet_Aqu.jpg
 
:lol: A helyedben a tetőbe néhány galambdúcot is tennék. Legyen hasznos is, ne csak ilyen szép... :mrgreen:
 
Hm... Jó rég írtam a naplómba, négy hónapja. Sajnos ősszel a tervezettnél kevesebb időt tudtam a projectre fordítani, de azért így is sikerült valamennyit haladni. Zűrös volt az utóbbi időszak az ünnepek előtt, de úgy néz ki - még ha nem is szó szerint - de bekerül a fa alá az elkészült bútor és az akvárium is. :D Egy hete elkészült a bútor, ma pedig az akváriumot is el tudtam hozni. Néhány kép:

IMG_0273_800.jpg


IMG_0284_800.jpg


IMG_0286_800.jpg


IMG_0259_800.jpg


IMG_0265_800.jpg
 
Pfú nagyon pöpecül fog kinézni. ;) Megkérdezhetem hogy az akváriumot hol csináltattad? Véletlenül nem ott ahol Levinen?
 
outro said:
Pfú nagyon pöpecül fog kinézni. ;) Megkérdezhetem hogy az akváriumot hol csináltattad? Véletlenül nem ott ahol Levinen?
De ott. Véletlenül Te is? :) Mert mondta a mester, hogy nemrég volt egy srác Egerből...

viktorlantos said:
baba, jó erősen világít ez a pilács. :shock:
Pedig csak 4 fénycső ment a 6-ból.. ;)

Nigro said:
Nem rossz :thumbup:
Uccsó képen az objektíved mit művelt a vízszintesekkel? :eh: :)
Ez engem is meglepett. OK, nagylátószög volt, és én is csak most kezdtem el tanulgatni, de ez kicsit túlzás.. Pedig nem egy rossz gép (a maga kategóriájában).
 
végülis a tartóra miért nem az eredeti króm lett ami alapján csináltattad? ez az egy dolog ami bántja a szemem ez a szürke tartó. ;) :shh:
 
hmm lehet rosszul írtam. nem vagyok egy fémipari melós ;) az eredeti ilyen porfestett, szinterezett?
a te vázad inkább kézzel festettnek néz ki. de lehet a fotó csal. szal a festése nem ugyanaz mint az eredeti váznak erre gondoltam.
nem jön le róla a rideg fém vagy talán kicsit grafitos hatás. sokkal inkább egy műanyag bevonatos dolognak néz ki. ;) de lehet csak túl van vakuzva.
 
Szépen alakul az aki és a bútor is szép, nekem a tartó is tetszik, de hallgass Viktorra :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére