• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

250 L-es akvárium-terv

Status
Not open for further replies.
nekem meg nem tetszik a tartó :) de szerintem a tiéddel nincs semmi baj, csak nekem ez az infúziós állvány verzió nem jön be, én a falra erősíteném a lámpát, de mindenkinek más az ízlése
meg ez praktikus, főleg az elején, a falra felfúrt cuccot nehezebb arrébb rakni ha úgy adódik
jó lesz ez, csak a fotózást kell még gyakorolni egy kicsit ;)
 
oRphEus said:
outro said:
Pfú nagyon pöpecül fog kinézni. ;) Megkérdezhetem hogy az akváriumot hol csináltattad? Véletlenül nem ott ahol Levinen?
De ott. Véletlenül Te is? :) Mert mondta a mester, hogy nemrég volt egy srác Egerből...

Így van én is Józsi bánál csináltattam az akit. No persze az én 60 literesem nem volt egy nagy kaland neki. Minden esetre elég vicces volt mikor telefonba leegyeztettük a dolgokat. Mindenképp meg akart győzni hogy bizony jobban járok ha fekete fúgával húzza ki az akit :) Sőt ha minden igaz ugyan azt a képet mutogattuk mind a ketten neki ami Levi blogján is fennvan. Legalább 20 percig győzködtem hogy dede bizony ez az ő keze munkája. :D :D Nem akarta elhinni hogy ők csinálták. Valószinűleg nem emlékezett már vissza rá, mivel jó sok akváriumot ragasztanak. Aztán nagynehezen eszébe jutott hogy tényleg volt valami őrült még tavasz környékén aki átlátszó fúgával kérte az akváriumot, minden féle felső merevités nélkül. Mondtam is neki hogy na én is pont olyan őrült vagyok, ugyhogy nekem is olyan aki kell :D :lol: :D :lol: :D
De ezt leszámítva szuper jófej ember, és valóbban nagyon szépen dolgoznak. Nagyon meg vagyok elégedve a munkájukkal. :thumbup:
 
viktorlantos said:
hmm lehet rosszul írtam. nem vagyok egy fémipari melós ;) az eredeti ilyen porfestett, szinterezett?
a te vázad inkább kézzel festettnek néz ki. de lehet a fotó csal. szal a festése nem ugyanaz mint az eredeti váznak erre gondoltam.
nem jön le róla a rideg fém vagy talán kicsit grafitos hatás. sokkal inkább egy műanyag bevonatos dolognak néz ki. ;) de lehet csak túl van vakuzva.
Így már értelek. Hát van benne valami... Bár szinterezve lett a tartó, de valószínűleg túl világos, és nem eléggé fémhatású festékkel. Hmm... lehet, hogy ezen még változtatni fogok.

outro said:
Így van én is Józsi bánál csináltattam az akit. No persze az én 60 literesem nem volt egy nagy kaland neki. Minden esetre elég vicces volt mikor telefonba leegyeztettük a dolgokat. Mindenképp meg akart győzni hogy bizony jobban járok ha fekete fúgával húzza ki az akit :) Sőt ha minden igaz ugyan azt a képet mutogattuk mind a ketten neki ami Levi blogján is fennvan. Legalább 20 percig győzködtem hogy dede bizony ez az ő keze munkája. :D :D Nem akarta elhinni hogy ők csinálták. Valószinűleg nem emlékezett már vissza rá, mivel jó sok akváriumot ragasztanak. Aztán nagynehezen eszébe jutott hogy tényleg volt valami őrült még tavasz környékén aki átlátszó fúgával kérte az akváriumot, minden féle felső merevités nélkül. Mondtam is neki hogy na én is pont olyan őrült vagyok, ugyhogy nekem is olyan aki kell :D :lol: :D :lol: :D
De ezt leszámítva szuper jófej ember, és valóbban nagyon szépen dolgoznak. Nagyon meg vagyok elégedve a munkájukkal. :thumbup:
Na igen, ez a telefonos egyeztetés nem volt egyszerű.. Engem is mindenképpen meg akart győzni a fekete ragasztóról! :lol: Az eredménnyel viszont én is elégedett vagyok: szép és pontos ragasztás, finomra csiszolt élek.
 
snoop85 said:
Nagyon profi lett minden, gratula!Mikor lesz beüzemelve?
Köszi! Január közepére/végére tervezem. A technika 95%-ban megvan, már csak a CO2 reaktort kell beszereznem. Na meg a dekorációt. Van már néhány darab Red Moor fám készleten, januárra marad a kövek, az aljzat és a növények beszerzése. Ez utóbbi lesz kicsit macerás, mert külföldről lesz rendelve. Mivel a Tropica sajnos nem forgalmaz különlegesebb növényeket (pl: Syngonanthus, Tonina, Eriocaulon, Hedyotis) ezért kénytelen leszek ezeket külföldi webshopokból összevadászni.

Red Moor készlet:

IMG_0283_800.jpg
 
baba kis gyűjtemény. ilyen alapanyagokból biztosan szép lesz a végeredmény. :thumbup:
növényekre kiváncsi leszek. európából vagy távolkeletről rendeled?
 
viktorlantos said:
növényekre kiváncsi leszek. európából vagy távolkeletről rendeled?
Valószínűleg is-is. Nagy részét Németországból tervezem (aquamoos), de lesz aukciós link moderálva is. Felvettem a kapcsolatot a hongkongi bubblesaquarium.com-mal, mert elég komoly gyűjteményük van különlegesebb növényekből, néhány igazi ritkasággal (pl. csak itt láttam eddig Eriocaulaceae sp. Type 3.-t), de iszonyat drága lenne: 30-40 $-ért adnának 5-10 szál stemet, plusz posta vagy 40 $ még! :shock: De vannak 150 $-os növénykéik is. :) Így (egyedül) nem igazán érné meg onnan rendelni.
 
oRphEus said:
viktorlantos said:
növényekre kiváncsi leszek. európából vagy távolkeletről rendeled?
Valószínűleg is-is. Nagy részét Németországból tervezem (aquamoos), de lesz aukciós link moderálva is. Felvettem a kapcsolatot a hongkongi bubblesaquarium.com-mal, mert elég komoly gyűjteményük van különlegesebb növényekből, néhány igazi ritkasággal (pl. csak itt láttam eddig Eriocaulaceae sp. Type 3.-t), de iszonyat drága lenne: 30-40 $-ért adnának 5-10 szál stemet, plusz posta vagy 40 $ még! :shock: De vannak 150 $-os növénykéik is. :) Így (egyedül) nem igazán érné meg onnan rendelni.

wow kemény. ;) ráadásul fene tudja milyen állapotban érnének ide. olvastam az angoloknál, hogy páran rendeltek, és a növények szinte csak gyökérzettel érkeztek. levágták az összes hajtást levelet róluk, mivel az az utazás alatt az úgy is elpusztul.

ha a bubble-be nem is, de az aquamoos rendelésbe szívesen társulnék veled ha spórolni akarsz a postán. közel lakunk egymáshoz utána könnyen szét tudnánk dobni. ha még nem rendeltél és érdekes szólj és megoldjuk ;)
 
Szia oRphEus,

Tudnál képet csinálni arról, hogy hogyan sikerült az armatúrát tartó szerkezetet rögzítened a bútorhoz.
De csak akkor ha nem szakmai titok :)
 
talachi said:
Szia Orpheus!

Hogy áll a project :?:

Már nagyon kiváncsi vagyok :!: :!:
Szia!

Köszi az érdeklődést, halad a szokásos lassú (de legalább megfontolt :)) tempójában. A bútort visszavitettem, mert - bár az asztalos nagyon igényes munkát végzett, de - a karácsonyi hajrá miatt néhány apróság kimaradt vagy nem pont úgy lett megvalósítva, ahogy leegyeztettünk. Ezeket most pótolják, 2 héten belül ismét itt lesz. Úton van Németországból a külső CO2 reaktorom, jövő héten az is itt lesz, így már csak az aljzat és a kövek beszerzése van hátra, ha minden jól megy ez is 1-2 héten belül megtörténik. Vagy Amazonia + Manten lesz, vagy Manado + Dragon. Ezt a napokban megálmodom. Ha minden itt van elkezdek legózni a kövekkel és a red moor fákkal. Amint összeállt a hardscape, és kicsit enyhül az idő megrendelem a növényeket is, szintén Németországból. Most azt mondom, hogy valószínűleg március második felében fog elstartolni a dolog.
 
Kösz az infokat!
Akkor még a képekre egy kicsit várni kell!
A terveid alapján biztos szép lesz!
 
Tegnap megérkezett Németországból a külső reaktorom, gyári nevén CO2 Aussenreaktor SKE-16-BP1(ez persze sok mindent nem jelent, mert ezt, illetve hasonlóan összerakott reaktort sok német shopban sok különböző néven és áron meg lehet találni, több cég is rak össze ilyent PVC elemkből). A BP1 a bypass rendszerre utal, amit a jobb oldalán láthattok. A funkciója kettős, egyrészt ha esetleg nagy lenne a flow a reaktor belsejében és kivinné a bubikat az akváriumba, akkor a csap segítségével egy másik ágat nyitva csökkenthető a belső áramlás, illetve, mivel a golyóscsappal le lehet szabályozni a reaktor belsejébe jutó áramlást, nem csökkenti fölöslegesen a szűrő teljesítményét, mert a víz a párhuzamos ágon szabadon áramlik. Legalábbis elvben, a gyári leírás szerint, meglátjuk mi lesz igaz ebből a gyakorlatban. :) A CO2-t alulról adagolja, a piros lap előtt követni lehet a bubiszámot is, illetve természetesen rendelkezik szelepes légtelenítővel az esetlegesen felhalmozódott CO2 kiengedésére. A németek nagyon dicsérik ezeket a reaktorokat, itthon még nem láttam hasonlót, úgyhogy némiképp próba szerencse alapon rendeltem. Az ára szállítással együtt 76 € volt, így valamivel drágább, mint az AM1000, de nekem szimpatikusabb volt a felépítése és kíváncsivá is tettek a német fórumok. Meglátjuk mire lesz képes. Jelenleg van nálam egy kölcsönbe kapott AM1000 is (köszi histi ;) ), szóval a közeljövőben tervezem egy összehasonlító teszt elvégzését.


001.jpg

002.jpg


A gyári ismertető külön kiemelte, hogy a csőcsonkok kialakításánál vékony falú, nagy belső átmérővel rendelkező elemeket használtak, emiatt kevésbé csökken a flow. És tényleg, 14 mm a belső átmérő.

003.jpg


Összehasonlítva az AM1000 (nem gyárilag feltöltött) reaktorral.

004.jpg
 
Szia!

Egész pofás ez a reaktor(bár gyári létére semmi extra nincs benne).Kíváncsi vagyok,hogy szuperál a gyakorlatban.Remélem pozitív tapasztalataid lesznek vele,és kiszolgálja a neki szánt feladatot.;)
Remélem minél hamarabb láthatjuk az új akváriumodat.
 
Blasio said:
Egész pofás ez a rektor(bár gyári létére semmi extra nincs benne).
Valóban, ahogy az AM1000-ben sincs, végül is ezek nem annyira bonyolult szerkezetek. Egy cső, néhány csatlakozóval. :) PVC elemekből akár házilag is összerakható egy kis barkácsolással.

talachi said:
Mikor lesz a próba?
Valószínűleg március második felében tud indulni az akvárium. Bár most gondolkodom rajta, hogy a jelenleg működő 91 literes akváriummal kipróbálom a reaktorokat, rákötve a JBL 1500-ra, pusztán a beoldás hatékonyságának tesztelése végett.
 
oRphEus said:
Valóban, ahogy az AM1000-ben sincs, végül is ezek nem annyira bonyolult szerkezetek

szerintem arra gondolt, hogy az AM1000 laszti töltettel jön, ebben meg háló van. nincs túlbonyolítva a töltet.
maga a szerkezet egyébként érdekes.

gondoljátok hogy külső reaktorok között észrevehető különbséget lehet tenni? azt gondolnám megfelelő meghajtással bőséges co2-t old be a legtöbb.
max felépítési minőségben keresendő az eltérés.

Orph mit olvastál erről? kevesebb co2 kellett ugyanarra a beoldásra? vagy mit írtak az előnyeiről?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére