• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Anna völgy :)

Nem olyan magad 100x40x45 45 magas. A háttér sajnos asszem el lett rontva. Ilyen vizes fólia . igazából nem értem hol hibáztam , de ez van. A technika: egy Sun Sun ami papíron 1100 litert tud, meg egy asszem serra 600 as. Fény 4x39 t5 osram HO 865. kettőt majd ki szeretnék valami növényesre cserélni.
Van magasnyomású co2.
Tápozás 9ml Green Aqua Micro 6 ml Green Aqua Macro . Van mindig kéznél easy carbo . Meg easy start .
A talaj Jbl Manado, legalul van még egy kis virágföld, meg eldugdostam pár tápgolyót is.
a fény megy most 7 órát , a co2 meg 8 at . kettővel a fény előtt indul , és egy órával a fény elõtt végez .
Lassan meg kell érkeznie a chilios doktornak is.

Tudom nem éppen szokásos start, eddig még jó a bolt . Kíváncsian várom így is marad-e :)
Nem hibáztál, ügyesen megvilágítva fotózásnál, ebből még jól jöhetsz ki.. 2 féle színt használva. Mondjuk felülről kék alulról fehér. Csak a hátfal. azaz a falat;)
Ha 865-ös csöveid vannak akkor csak 1-et cserélj piros csőre. A 2 szerintem elég nagy lumen veszteség lenne.
 
Nagyon szèpek a kövek. Èn is hegyek közelèben lakok, de mèg nem találtam ilyen szèpeket. :)
Biztos van pedig akkor feléd is ;) Csak vinni kell egy jó erős hátizsákot :D Egyet sajnálok nagyon... voltunk idén Olaszországban, és olyan frankó fekete, szerintem vulkanikus, köveket láttunk mindenfelé, hogy el sem tudom mondani. Még járt is a fejemben hogy vinni kellene, hátha kezdek valamit az akváriummal, de ez akkor még nem volt terveben. Mostmár sajnálom rendesen :D

A co2-ra meg jah... én is ezen agyalok, de viszont az is igaz, hogy az oldott co2 bekerül a szűrőbe mindenképpen. Nah majd kiderül baj-e vagy nem :D
 
Biztos van pedig akkor feléd is ;) Csak vinni kell egy jó erős hátizsákot :D Egyet sajnálok nagyon... voltunk idén Olaszországban, és olyan frankó fekete, szerintem vulkanikus, köveket láttunk mindenfelé, hogy el sem tudom mondani. Még járt is a fejemben hogy vinni kellene, hátha kezdek valamit az akváriummal, de ez akkor még nem volt terveben. Mostmár sajnálom rendesen :D

A co2-ra meg jah... én is ezen agyalok, de viszont az is igaz, hogy az oldott co2 bekerül a szűrőbe mindenképpen. Nah majd kiderül baj-e vagy nem :D
Nem lesz belőle baj nyugodj meg. Co-s akváriumból csak és kizárólag oldott co halad át a szűrőn.:)
 
Nem hibáztál, ügyesen megvilágítva fotózásnál, ebből még jól jöhetsz ki.. 2 féle színt használva. Mondjuk felülről kék alulról fehér. Csak a hátfal. azaz a falat;)
Ha 865-ös csöveid vannak akkor csak 1-et cserélj piros csőre. A 2 szerintem elég nagy lumen veszteség lenne.
Már kicseréltem a csöveket. Vettem két dennerle tropical special plantot. Azok vannak középen, és a két szélsők meg az osramok. Az az igazság eddig úgy néz ki megérte beruházni rá, mert a csere után elkezdtek bubizni a növények. És még a színe is tetszik. Kicsit sárgás. Ha hinni lehet a leírtaknak, lumenben hozza amit kell.
A fotózás... nem vagyok valami nagy szakértője sajnos :D Csak szeretek kattintgatni :)
 
Nem lesz belőle baj nyugodj meg. Co-s akváriumból csak és kizárólag oldott co halad át a szűrőn.:)
Igen, normál esetben. Csak most az a helyzet, hogy a szűrőm a bubik kb 1/3 részét szépen felszívja. De talán nem akkora mennyiség, hogy bajt csináljon...
 
Ha ilyen ütemben haladsz nem lesz gond. Félelmetes a különbség az első képekhez képest! (y)
 
Hello.
Tudtommal a szivóba iranyitott co2 le fogja csavarni a ph-t a szűrődbe, ami nem biztos h egeszseges a bakteriumoknak.
 
Hello.
Tudtommal a szivóba iranyitott co2 le fogja csavarni a ph-t a szűrődbe, ami nem biztos h egeszseges a bakteriumoknak.
Azóta találtam egy pár szót a témáról. Elvileg nem jelent semmilyen gondot :) Sőtt, ha jól értettem vannak komoly akvakertészek akik így használják.
 
IMG_1859.JPG

Sziasztok! Két hét elteltével ez a helyzet. Hihetetlen számomra hogy mivé fejlődtek a zselés növények ilyen rövid idő alatt... Így azt mondom ezentúl csak zselés amiből van :) Egyik vízcsere után kicsit többet tápoztam, miután olvastam hogy víz tápanyagtartalma a felére esik vissza, és hogy ezt esetleg érdemes rögtön visszapótolni. Nos, szerintem nem az... Rögtön másnap jelentkezett némi alga, és mivel nem változtattam semmi máson, csak a több tápnak tulajdonítom.
 
IMG_2111.JPG

3. hét. Vettem egy hidor külső melegítőt, így kiugrott a jager a vízből. Lassan a többi dolgot is kicserélgetem. Sajnos a jobb sarok sehogyan sem akar megindulni... Érdekes hogy a hc meg pont a jobb oldalon alakul szebben ...
 
Back
Oldal tetejére