• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Boninano 20l

bonita23

Főkertész
Technika:

Az üveg: 36x22x26 OptiWite GA
Kövek: Fa kő (megkövesedett fa)
Talaj: ADA Növény táptalaj (Power Sand S)-> használt
ADA Aqua Soil Powder Amazonia- 3 liter->használt
Növények:Parvula mini, Ammania sp. ‘Bonsai’, Riccardia chamedryfolia->még jön
Világítás: Chihiros A-361 model
Szűrés: Eheim Aquacompact 60 +100ml purigennel töltve
Co2: Nagynyomású 5 kg palack
Algaölő: II.Chihiros Doctor
Tápozás: Green Aqua Micro-Macro, EasyCarbo, Kálium-Foszfát
Ro víz visszasózva 130 TDS-re

Végül újraépítettem ugyanabból a kövekből csak még raktam hozzá.
A növények kaptak egy sós fürdőt,mert planáriás volt,a talajt beraktam a sütőbe. Remélem elég lesz, ha nem akkor szerzek valami irtót. Lakóim egyenlőre semmi nincs,ami volt sakura azt elajándékoztam, ami biztos kerül bele majd: oto,amano garnéla, szeretnék valami nemesebb garnélát és Boraras brigittae-t.
Tehát most kezdek mindent előröl,a szűrőbacijaimnak annyi mert azt is kimostam és nem raktam össze amíg kész nem lett az akvárium, de nem baj, ez van adagolom hozzá.
IMG_20160826_103521.jpg
 
Végül újraépítettem
Cool :cool: ahogy kinéz, pedig nanoba nehezebb bármit elpakolászni. Jók ezek a megkövesedett fák, mindig szívesen megnézem őket. Nekem még nem volt Boraras brigittae, de majd szeretnék én is, ha lesz nanom.
Szerintem fekete háttér előtt nagyon jól fognak mutatni az akváriumondban.
 
Cool :cool: ahogy kinéz, pedig nanoba nehezebb bármit elpakolászni. Jók ezek a megkövesedett fák, mindig szívesen megnézem őket. Nekem még nem volt Boraras brigittae, de majd szeretnék én is, ha lesz nanom.
Szerintem fekete háttér előtt nagyon jól fognak mutatni az akváriumondban.
Köszi, egyenlőre nem fogtam bele egy teljesen más scape-be mert nem volt igazán kedvem,időm,energiám...:) úgyhogy maradt ez a verzió
Nekem sem volt még ilyen halikám de nagyon szeretnék, majd ha eljutok a GA-ba (egyszer)akkor biztos hozok belőle párat...
 
Jó ez a középpontos elrendezés, még jobb mint az előző (y).
A parvuláról nem biztos hogy ugyanez a véleményem :). Ha sűrű lenne és pici, akkor oké. Az előző akvában is túl szellős volt. Vagy csak azért, mert nem adtál neki elég időt a csere után? Az biztos, hogy ha gyakran nyírod, akkor jobban sűrűsödik. De hogy nálad is vajon miért ilyen hosszúak a szálak? Láttam már öbb akváriumban, hogy nyírás nélkül is 1-2 cm magas volt csak. Pedig nem hinném hogy a 26 cm magasság mellett kevés lenne neki a fény..
 
Jó ez a középpontos elrendezés, még jobb mint az előző (y).
A parvuláról nem biztos hogy ugyanez a véleményem :). Ha sűrű lenne és pici, akkor oké. Az előző akvában is túl szellős volt. Vagy csak azért, mert nem adtál neki elég időt a csere után? Az biztos, hogy ha gyakran nyírod, akkor jobban sűrűsödik. De hogy nálad is vajon miért ilyen hosszúak a szálak? Láttam már öbb akváriumban, hogy nyírás nélkül is 1-2 cm magas volt csak. Pedig nem hinném hogy a 26 cm magasság mellett kevés lenne neki a fény..
Picit balra szántam az elrendezést, de így sikerült:D Szinte csak bedobáltam a köveket gondolkodás nélkül..:D
A parvula még nekem sem tetszik, a cél majdan a gyep lenne,csak nem akartam az ültetés után egyből nyírni,majd ha egy picit erősödik adok neki, feltéve ha kibírja, hogy sós vízbe mártottam..:rolleyes:
Az előző elrendezésben hátul már szép sűrű volt (és igen, hosszú) mert nem fért be a kezem az ollóval, na nem mintha most ezt megnéztem volna hogy-hogy fogok boldogulni vele,de hát tényleg csak gyorsan beledobáltam mindent....:D Lehet majd kezdhetem előröl megint:LOL:
 
Picit balra szántam az elrendezést, de így sikerült:D Szinte csak bedobáltam a köveket gondolkodás nélkül..:D
A parvula még nekem sem tetszik, a cél majdan a gyep lenne,csak nem akartam az ültetés után egyből nyírni,majd ha egy picit erősödik adok neki, feltéve ha kibírja, hogy sós vízbe mártottam..:rolleyes:
Az előző elrendezésben hátul már szép sűrű volt (és igen, hosszú) mert nem fért be a kezem az ollóval, na nem mintha most ezt megnéztem volna hogy-hogy fogok boldogulni vele,de hát tényleg csak gyorsan beledobáltam mindent....:D Lehet majd kezdhetem előröl megint:LOL:

Percekig nézegettem az elrendezésed (pl. 2. fotó), először nekem is központosnak tűnt a legnagyobb fával, de szerintem kihoztad belőle két dologgal, hogy mégis kissé balra húzzon. Az egyik a kövek egymáshoz viszonyított és a kupac akváriumon belüli helyzete, a másik a legnagyobb kő enyhén balra döntése, amin még külön dobott a csúcsos teteje.
 
Percekig nézegettem az elrendezésed (pl. 2. fotó), először nekem is központosnak tűnt a legnagyobb fával, de szerintem kihoztad belőle két dologgal, hogy mégis kissé balra húzzon. Az egyik a kövek egymáshoz viszonyított és a kupac akváriumon belüli helyzete, a másik a legnagyobb kő enyhén balra döntése, amin még külön dobott a csúcsos teteje.
Szerintem mivel ott van a szűrő azért tűnik úgy, hogy középen van,ha majd egyszer anélkül fotózok, tisztább vízzel (mert még opálos) rövidebb, sűrűbb gyeppel biztosan mást fog mutatni.. (gondolom Én:D)
 
Szia
Én nem nagyon értek a kövekhez, de nekem tetszik. Ez a parvula nekem is kicsit nagynak tűnik, nálam fele ekkora. Másik észrevételem,hogy az esőztető nagyon lefelé irányul, szerintem így nagyon fel kavarja az aljzatot.
 
Szia
Én nem nagyon értek a kövekhez, de nekem tetszik. Ez a parvula nekem is kicsit nagynak tűnik, nálam fele ekkora. Másik észrevételem,hogy az esőztető nagyon lefelé irányul, szerintem így nagyon fel kavarja az aljzatot.
Ígérem hogy egy hét múlva megnyírom, csak erősödjön egy kicsit:)
Sajnos nincs akkora áramlása ennek a szűrőnek, a co2 miatt muszáj kicsit lentebb irányítanom
 
Közbe megnéztem a pilácsod, ha jól tudom az 5 színű van Neked. Ez a leírás alapján 2200lm a 24W T5 pedig 1850lm. Ez így sacc. 1W/L lenne. @Barnapl majd kijavít, ha nem jól okoskodom. Akkor, hogy a túróba nyúlik a parvula? Nálam döglődött az 50cm vízoszlop súlya és a 2x39W-tól, de ezt meg is értem. Viszont itt még CO2 is van. :bored:
Hm... szoktál neki énekelni?:) Talán attól beindul nem csak felfelé! :D
 
Ígérem hogy egy hét múlva megnyírom, csak erősödjön egy kicsit:)
Sajnos nincs akkora áramlása ennek a szűrőnek, a co2 miatt muszáj kicsit lentebb irányítanom


Én betenném a diffuzort a esőztetővel szembe, az esőztetőt neki irányítanám a szembelévő oldalra, és az áramlás akkor a co2-t bekavarja a talaj irányába és a bubik nem egyből felfelé indulnak.
 
Fényáram:3450lm
De nem hiszem, hogy tud is ennyit.
Én betenném a diffuzort a esőztetővel szembe, az esőztetőt neki irányítanám a szembelévő oldalra, és az áramlás akkor a co2-t bekavarja a talaj irányába és a bubik nem egyből felfelé indulnak.
Végül-is ez kivitelezhető, csak meg kell fúrjam a falat (másik helységben van a palack) és a munkalapot (konyha)
De lehet, hogy nem lesz természetes itthon a mosoly ha ezt a mondatot újra bedobom,hogy fúrni kell:D
 
Nem tudtam,hogy ennyire be vagy határolva, úgy néztem hogy egy hosszabb co2 csövet el lehet vezetni a másik oldalra.
 
De lehet, hogy nem lesz természetes itthon a mosoly ha ezt a mondatot újra bedobom,hogy fúrni kell:D
Kinyír az asszony? :D
Nem gondoltam volna, hogy vannak családok, ahol a férfi rinyál az asszony furkálásaiért. Bár a szó klasszikus értelmében már lehet nem olyan ritka :rolleyes::mad::)
A középpontos elrendezés alatt nem arra gondoltam hogy szimmetrikus. Kellően hangsúlyos lett a hegyvonulat iránya, így mêg tulajdonképpen az is beleférne, de látom hogy nincs pont középen. Arra gondoltam, hogy nem "U" vagy háromszög alakú az elrendezés, hanem "domb" alakú. Alapvetően nem a kedvencem a forma, de ez tetszik.
 
Kinyír az asszony? :D
Nem gondoltam volna, hogy vannak családok, ahol a férfi rinyál az asszony furkálásaiért. Bár a szó klasszikus értelmében már lehet nem olyan ritka :rolleyes::mad::)
A középpontos elrendezés alatt nem arra gondoltam hogy szimmetrikus. Kellően hangsúlyos lett a hegyvonulat iránya, így mêg tulajdonképpen az is beleférne, de látom hogy nincs pont középen. Arra gondoltam, hogy nem "U" vagy háromszög alakú az elrendezés, hanem "domb" alakú. Alapvetően nem a kedvencem a forma, de ez tetszik.
Nem rinyál csak tudja, hogy ha már megint kitalálok valamit (mert mindig kitalálok:D) azt neki kell megcsinálni:D:D
Jó lett volna még talajt rátölteni(nem volt itthon), főleg középre de így is lecsúszott ami benne volt.
 
Nem tudtam,hogy ennyire be vagy határolva, úgy néztem hogy egy hosszabb co2 csövet el lehet vezetni a másik oldalra.
El lehet de ebben a formában, vagy az aki előtt,vagy fölött.
Falra van tolva teljesen, de lehet hogy ha leszedem a vizet teljesen,meg elbírom húzni egy kicsit akkor mögé tudom rakni..
 
Ha alacsonyabban tudod majd tartani a parvula maxit, akkor egy két mohával kiegészítve én már most egy remek kis landscape-t látok ebbe bele. ;)
És Gergővel ellentétben engem még a szigetes elrendezés sem zavar. Legalább egyszerűbb lesz takarítani. :D
 
Ha alacsonyabban tudod majd tartani a parvula maxit, akkor egy két mohával kiegészítve én már most egy remek kis landscape-t látok ebbe bele. ;)
És Gergővel ellentétben engem még a szigetes elrendezés sem zavar. Legalább egyszerűbb lesz takarítani. :D
Még jön majd bele Riccardia chamedryfolia, a parvula maxit:) meg @Pecás-t kellene megkérdeznem, hogy biztos minije volt? :DUgyanis tőle kaptam...
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére