• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első komoly növényesem

de a jobb oldal az jo nem?
A bal oldali három előtéri kőből a jobb szélső jobb élét nyomd bele jobban a talajba, hogy a bal fele kicsit kibillenjen. Ez után a két kompozíció között a talajt kicsit mélyítsd ki, hogy legyen egy kis értelme a kimagasló köveknek - mintha egy völgy két oldala lenne. De nem lesz jó, ha mi fogjuk a kezed, tényleg neked kell megtalálni a NEKED legjobban tetsző elrendezést.
 
Egy kicsit pakolgattam megint szerintem a jobb oldal jó lett viszont a bal oldal az nagyon gyatra:confused:

IMG_4555_zps25ae5ba0.jpg
 
Megvallom az őszintét valahogy ez most elnyerte a tetszésemet nekem!:)
Talán még egy kicsit el kellene vinnem jobbra a bal oldali csomagot!

IMG_4556_zpsfeac77c6.jpg
Miközben ezt csináltad, gondoltam lerajzolom, mire vezetnélek rá. Az az érdekes, hogy 90%-ban pont azt csináltad!
m%25C3%25B3d-3.jpg
 
akkor azt mondod a jobb oldali 3 db követ tegyem összéb picit és a bal oldali 4 db kővel szerintem már nem kéne nagyon variálnom mert , szerintem az jó!
 
Egyértelműen kezdesz ráérezni, ez már egész jó!
Még próbálj ki pár összeállítást, ne feledd, hónapokig (évekig?) fogod nézni nap mint nap! Szóval csak akkor állj meg, ha 1000%-ban tetszik. (y)
 
Megvan számomra a végleges kinézet!
Kicsit csiszolgattam még rajta de már sokat nem nagyon!
csütörtök-péntek elvileg már kész is lesz az akvárium teljesen!:);)

IMG_4564_zps06707246.jpg


IMG_4565_zps3b7c98c5.jpg


És köszönöm minden segítőkész embernek a segítségét!;):)
 
Naugye, jó lett! (y)
Nem tudom milyen növényeket tervezel, de ha a bal hátsó követ előrébb hozod a főkőig, akkor több tér lesz hátul, úgy több háttérnövény befér oda.
 
Ez lenne az előtéri növény: Micranthemum Sp. Monte Carlo
Az egyik sarokba tennék ilyet: Bacopa caroliniana
a másikba: Eleocharis acicularis
balra a kövek közé kerülbne egy ilyen: Hygrophila pinnatifida
jobb oldalra a kövek közé meg ilyet: Staurogyne repens

Ez lenne az elképzelésem:)
 
Jó sűrű lett koma(y) Nem egy klasszikus iwagumi de nem baj. Ha már stem akkor választhattál volna finomabb levelű növényeket, pláne, hogy megy a co2 tápozás...
 
Az lenne a kerdesem hogy most így az elején hogyan csinaljam a vizcsereket?
Tápozni mikortol kezdjek el?:)
Koszi a válaszokat!:))
 
Nekem bármilyen talajom van, s bár low tech az akim első perctől tápozom. Nincs még kialakult tápozási módszerem. Próbálom igények szerint alakítani. Telepítéskor meg feltöltöm az akit és rögtön beállok heti egy 50% vízcserére, de ugyan úgy igény szerint cserélek ha pl. olajos a felszín vagy zavar van a vízben:) Szóval ezeket neked kell kitapasztalni. Kezd el az előírásoknak megfelelően és igazítsd a saját igényeidhez vagyis az akvárium igényeihez. Én ennyit tudok mondani kezdőként...
 
De egyébként van egy szabályos rendszere az indítás utáni vízcseréknek, bár szerintem kicsit feleslegesen macerás. Ha jól tudom 1. héten napi vízcsere megy, 2. héten kétnapi és így tovább míg el nem érsz heti 1-hez. Persze ez sok dolog függvénye. RO, Co2, összefügg nagyban az EI tápozással...stb
 
Back
Oldal tetejére