• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Nano Galaxys

Megmondom őszintén, arra gondoltam nyitok egy topicot emiatt. Hogy hátha valaki tudna segíteni, az is elég ha csak tippeket adnátok, hogy szerintetek hogy célszerű melót keresni pesten.
Környezetmérnök vagyok. A szakdolgozatomat egy szennyvíztelepről írtam, azon belül annak iszapkezelésével foglalkoztam. Terveztem egy iszapsűrítőt CADben, mérnöki kamara kitüntetésben részesítette a szakdolgozatomat. Lassan 2 éve próbálok elhelyezkedni itt vidéken, se sajnos eddig nem sikerült. Ezért költöznék fel, hátha ott több lehetőségem lenne.
Az akváriumokat illetően, ott az a problémám, hogy ha sikerülne is felköltöztetni, akkor újra rendezném, és a start miatt nem tudnám hova tenni a lakókat. Így elég bonyolult a helyzet.
Szia!

Melókeresésben tippet nem tudok adni, de ha érdekel, Pécsen van egy álláslehetőség a munkahelyemen! Sajnos nem a szakmád, de a követelményeknek megfelel a környezetmérnöki végzettség is. Multinacionális nagyvállalat a normálisabb fajtából, nagy múlttal és névvel, irodai munka, középvezetői szint, idővel előrelépési lehetőségek (akár a szakmádba vágó pozícióba is). Nem ígérek semmit, nem vagyok akkora ember, hogy csak úgy bejuttassalak (és ismeretlenül ezt nem is tenném), de az önéletrajzodat szívesen beadom és egy-két szóval esetleg tudok segíteni a kiválasztásnál.
Nem túl rég vagyok "aktív" tagja a fórumnak, egy éve csak nézelődtem, nincs még annyi hozzászólásom, hogy privát üzenetet írhassak, de talán megkapom őket. Ha érdekel, próbálj meg írni!

Üdv,
Zoli
 
Szia!

Melókeresésben tippet nem tudok adni, de ha érdekel, Pécsen van egy álláslehetőség a munkahelyemen! Sajnos nem a szakmád, de a követelményeknek megfelel a környezetmérnöki végzettség is. Multinacionális nagyvállalat a normálisabb fajtából, nagy múlttal és névvel, irodai munka, középvezetői szint, idővel előrelépési lehetőségek (akár a szakmádba vágó pozícióba is). Nem ígérek semmit, nem vagyok akkora ember, hogy csak úgy bejuttassalak (és ismeretlenül ezt nem is tenném), de az önéletrajzodat szívesen beadom és egy-két szóval esetleg tudok segíteni a kiválasztásnál.
Nem túl rég vagyok "aktív" tagja a fórumnak, egy éve csak nézelődtem, nincs még annyi hozzászólásom, hogy privát üzenetet írhassak, de talán megkapom őket. Ha érdekel, próbálj meg írni!

Üdv,
Zoli

Köszönöm! Küldtem egy üzenetet.
 
Néhány kép, ahogy ígértem. Még annyit, hogy ma 33 napos az akva, a legidősebb galaxy ivadékok 30 naposak. Volt ma vízcsere, hétvégén ha időm engedi még lehet h dobok fel képet szűrő nélkül. Ma már nem volt kedvem még egyszer pancsolni.

IMG_1163.JPG

A fehér homok nagyon csúnyán fest. A riccia középen még elbírt volna egy kis igazítást, de majd legközelebb.

IMG_1166.JPG

Az idősebb halak már a felszín közelében úszkálnak, míg a fiatalabbak közel maradnak a hc-hoz.

IMG_1170.JPG

Látszik, hogy szépen tele van a hasuk :) Napi 4szeri etetést, egyedi keverésű száraz táppal+ tetra ivadék táppal+ walter férek+ háromnaponta egy kis cyclops

A képek telósak, igaz állványról, de most nem volt kedvem alkalmazást használni, fénnyel játszani, csak gyorsan löttem párat. Szóval minőségért elénézést
 
Hűha! Szép, de akkor ez egy hal nevelde lenne? :) Csak azért, mert én valamikor 2 napig sem etetek még sincs gond... :D
 
Néhány kép, ahogy ígértem. Még annyit, hogy ma 33 napos az akva, a legidősebb galaxy ivadékok 30 naposak. Volt ma vízcsere, hétvégén ha időm engedi még lehet h dobok fel képet szűrő nélkül. Ma már nem volt kedvem még egyszer pancsolni.

IMG_1163.JPG

A fehér homok nagyon csúnyán fest. A riccia középen még elbírt volna egy kis igazítást, de majd legközelebb.

IMG_1166.JPG

Az idősebb halak már a felszín közelében úszkálnak, míg a fiatalabbak közel maradnak a hc-hoz.

IMG_1170.JPG

Látszik, hogy szépen tele van a hasuk :) Napi 4szeri etetést, egyedi keverésű száraz táppal+ tetra ivadék táppal+ walter férek+ háromnaponta egy kis cyclops

A képek telósak, igaz állványról, de most nem volt kedvem alkalmazást használni, fénnyel játszani, csak gyorsan löttem párat. Szóval minőségért elénézést





Szépen fejlődnek a kishalak és szép a kis akvárium is nagyon !
 
Régen jelentkeztem már.
Azóta 6 apróság Gézsé kolléga nano akvájába elköltözött,legidősebbek 3 hónaposak, a többiek pár nappal, héttel fiatalabbak.
Mai napon gondoltam pár nagyobbacska ivadékot átköltöztetek a 30as akvába, ha már ilyen jól sikerült megnyírnom.
Ha felkapcsol a lámpa tolok fel pár képet. Az akva elég algás, elvadultak a növények, ma volt egy nyírás, de csak gyorsba mert sok a dolgom :(
Köszi h benéztél!
Üdv
 
Régen jelentkeztem már.
Azóta 6 apróság Gézsé kolléga nano akvájába elköltözött,legidősebbek 3 hónaposak, a többiek pár nappal, héttel fiatalabbak.
Mai napon gondoltam pár nagyobbacska ivadékot átköltöztetek a 30as akvába, ha már ilyen jól sikerült megnyírnom.
Ha felkapcsol a lámpa tolok fel pár képet. Az akva elég algás, elvadultak a növények, ma volt egy nyírás, de csak gyorsba mert sok a dolgom :(
Köszi h benéztél!
Üdv
Hali!
Így van, a hatos ikrek nálam veretnek a neon razbórák mellett,határozzottan jól érzik magukat:)Mégegyszer megragadom az alkalmat,hogy megköszönjem őket .(y)

üdv:gzs
 
Igazán nincs mit! Jó tudni, hogy jó helyen vannak, sőt! Kívánom, hogy neked is legyen sikered szaporítás terén, hátha akkor nálad is lesz még egy nano akva ahol az ivadékok cseperednek majd! :)
 
Sziasztok!

A mai napon kiköltözött az utolsó 5 galaxy ivadék is a nanoból, így hal nélkül maradt. Most kb 15-20 RC mozog benne. Átfutottam a naplóm elejét, és mint mindig most is sokat mosolyogtam magamban... :) 18 kihalászott kishalból sikerült 16ot felnevelni, a maradék 2 lehet hogy eleség lett a már akkor 2 hónapos legidősebb halaknak, vagy nem tudom mi lett velük. Azért szerintem még így se rossz arány, főleg első próbálkozásra. :)
Nem tudom, hogy mi lesz a sorsa, megszüntetni nincs szívem, ha találok guppi ivadékokat, lehet ők kerülnek bele ideiglenesen.
A 30as akvába jelenleg 4 kifejlett, és 10 3-2 hónapos közötti ivadék úszkál.
Ha mind kifejlődik, valószínűleg zsúfolt lesz a helyzet.
 
Üdv.
Végig olvastam a naplódat. Szuper halneveldét hoztál össze(y). Az én halneveldém üres csak egy szivacs szűrő egy fűtő és egy hőmérő van benne és egy kis moha. Így a naplódat olvasva kedvet kaptam az át alakításra.:)
 
Köszi! (y)
Amúgy ha egyszer már sikerrel szaporodtak nálad, akkor lehet hogy meg lehetne próbálni a napfelkeltés hangulat világítást nekik. Nálam ezzel a módszerrel sikerült ennyi ivadékot kihalászni az akvából.
A halnevelde kialakításánál arra törekedj, hogy ha lehet ugyan azokat az anyagokat használd mint a másik akva esetében, talaj, dekor, növények. Így az ivadékokat nem éri nagy stressz amikor átrakod őket.
Képet dobjál majd a neveldéről, sok sikert hozzá! :)
 
Back
Oldal tetejére