• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Parvula Heaven

Akar a sütöben valo melegites is jo lehet, szaraz hö is alkalmas a csiratlanitasra, remelhetöleg nem pattanak szet a kövek, de nem esküdnek meg ra. Persze függ a hömerseklettöl...steril nem kell, hogy legyen mindenesetre...
Hypoval is lehetne, plane, ha higitott oldatot keszitesz, pl. 1:4, 1:5 aranyban, aztan alapos sikalas, öblites, es öblites....
Sosavval nem probalkoznek en sem.
 
Én is sokt agyaltam, hogyan fertőtlenìtsem a beépítésre váró cuccot, de a sürő eszembe se jutna. Nem erre való. Max 200-250 Celsius, ami fertőtlenítésre pont kevés. A hypo-t én nem használnám erre. Padlóra, wc-be igen, oda való, de az akvarisztika a környezet szeretetéről szól, ezért csak környezetbarát dolgokat használnék.
Főleg azért, hogy a dekorációban maradó cucc ne okozzon kárt.
Ezért választanék természetes savat, vagy főzést.

A kövek tényleg jók.
 
Köszi mindenkinek!
Szerencsére sok új követ sikerült szerezni, szóval a fertőtlenítés a következő ültetésre fog tolódni. Majd akkor szívhatok 20 kg dragon kővel, már most félek :D

Azóta megérkezett a másik kő adag, egyelőre a megfelelő beállítást próbálgatom, de elég nehéz dönteni. Holnap beteszek 2 hungarocell alátétet, kibélelem néhány karton lappal és megnézem az akváriumban melyik scape lenne a legjobb. Csak mindig mikor egyet szétszedek, elég nehéz olyan jól visszaépíteni.
 
Én is sokt agyaltam, hogyan fertőtlenìtsem a beépítésre váró cuccot, de a sürő eszembe se jutna. Nem erre való. Max 200-250 Celsius, ami fertőtlenítésre pont kevés. A hypo-t én nem használnám erre. Padlóra, wc-be igen, oda való, de az akvarisztika a környezet szeretetéről szól, ezért csak környezetbarát dolgokat használnék.
Főleg azért, hogy a dekorációban maradó cucc ne okozzon kárt.
Ezért választanék természetes savat, vagy főzést.

A kövek tényleg jók.
A sterilezesre böven megfelel a 200-250°C. 230°C-on 2,5 ora elegendö, de akar 190°C-os lehet, 4 oran keresztül, csak a köveket ugy kell elhelyezni, hogy a levegö jol atjarja öket a "sütes közben". Biztosan steril lesz, hidd el nekem. A hypo nem a legbaratsagosabb, a fözes viszont nem elegendö feletlenül, ha teljesen steril eszközöket szeretnel. Sterilezni a vegyszeres fertötlenitesen kivül vagy szaraz hövel vagy nedves hövel lehet (akkor viszont vakuum környezetben) a legjobban. De szerintem egy akvariumba nem feltetlenül kellenek valoban steril dekorelemek. Ahogy megfogod a fertötlenites utan, mar nem steril...az akvarium sem steril....Persze a döntes a tied.
 
A sterilezesre böven megfelel a 200-250°C. 230°C-on 2,5 ora elegendö, de akar 190°C-os lehet, 4 oran keresztül, csak a köveket ugy kell elhelyezni, hogy a levegö jol atjarja öket a "sütes közben". Biztosan steril lesz, hidd el nekem. A hypo nem a legbaratsagosabb, a fözes viszont nem elegendö feletlenül, ha teljesen steril eszközöket szeretnel. Sterilezni a vegyszeres fertötlenitesen kivül vagy szaraz hövel vagy nedves hövel lehet (akkor viszont vakuum környezetben) a legjobban. De szerintem egy akvariumba nem feltetlenül kellenek valoban steril dekorelemek. Ahogy megfogod a fertötlenites utan, mar nem steril...az akvarium sem steril....Persze a döntes a tied.
A lenyeg, hogy szuper kis akid lesz, nagyon jo kövekkel!:) Algamenteset!
 
A lenyeg, hogy szuper kis akid lesz, nagyon jo kövekkel!:) Algamenteset!
Igaz, Mi 134 °C-on sterilizálunk, persze vákumban és 4-6 bar nyomáson, gőz impulzusokkal, váltakozva órákon át. Az is igaz, hogy mi nem porózus szerkezetet, mint egy kő, csak ampullát, infúziós palackot és ruhaneműt.
A sterilitást egy mikrobi tenyészet igazolná, de azért nem viszek haza tenyészetet.
A hypoklorit helyett inkább főznék, az nagyon durva. Sztem teljesen indokolatlan.
 
Igaz, Mi 134 °C-on sterilizálunk, persze vákumban és 4-6 bar nyomáson, gőz impulzusokkal, váltakozva órákon át. Az is igaz, hogy mi nem porózus szerkezetet, mint egy kő, csak ampullát, infúziós palackot és ruhaneműt.
A sterilitást egy mikrobi tenyészet igazolná, de azért nem viszek haza tenyészetet.
A hypoklorit helyett inkább főznék, az nagyon durva. Sztem teljesen indokolatlan.
Latom gyogyszeriparban vagy, en is... :D
Szoval fözes vagy sütes szerintem megteszi..
Algamenteset Caelusnak!
 
Azt hiszem ez lesz a végleges scape "szíve". Sajnos szét kell kapni, mert a hangurocellt még faragni kell. :( Utána jöhet a talaj és a kisebb kövekkel megkoronázom. (persze hagyok helyet a növényeknek is :D )

hhxXhmfPUUuuRw4ZfR4VU11Bp8ZzvUIKw9EfDAqgTz2biD-p1kE8k5_TNDBncP0dQTOJjcSIfRJX8AR58=w2352-h1323-no.jpg
 
Biztosan nem fog lent maradni. Kevés neki ez a súly.
Ezek után - hogy ketten is szóltunk - szerintem sosem tudjuk meg, hogy igazad lett-e volna, ha mégis bennhagyod.. :D csak nyerhetünk.
Olvasd el ezt és ezt a bejegyzést ebből a naplóból. 2x
 
Most jól megrémisztettetek :D Azóta is azon gondolkozom most mit csináljak. A köves harisnyás megoldás azért nem tetszik, mert szét fog csúszni. Ragasztani meg nem szeretnék az üveghez semmit.
 
Egyszerű kideríteni, fel kell tölteni vízzel az üveget. Most.
Az kevés :) . Lehet, csak pont az az apró fogkefemozdulat hiányzik neki, vagy bármi. Nézd meg a második hivatkozásomat. Ott már le volt ragasztva szegény Viktornak a cucc.
A köves harisnyás megoldás azért nem tetszik, mert szét fog csúszni
Pedig pont ez ellen lenne hivatott a harisnya...
 
Az kevés :) . Lehet, csak pont az az apró fogkefemozdulat hiányzik neki, vagy bármi. Nézd meg a második hivatkozásomat. Ott már le volt ragasztva szegény Viktornak a cucc.
Szerintem úgy emelkedne, ahogy a Titanic sűllyedt. Én tuti nem tennék bele hungarocellt, inkább valami bazaltkockát, ha már a harisnyát nem akarja.
 
Most jól megrémisztettetek :D Azóta is azon gondolkozom most mit csináljak. A köves harisnyás megoldás azért nem tetszik, mert szét fog csúszni. Ragasztani meg nem szeretnék az üveghez semmit.
Tetőcserép megoldás lehet?
 
Tetőcserép megoldás lehet?

Végülis van itthon :D Azon gondolkozom, hogy kivágom a nagy részét és csak egy keret lesz a hungarocell, ami közé harisnyába kötött követ teszek és fbs ragasztóval a hungarocellhez ragasztom. Így szilárd maradna és nem jönne fel.
 
Back
Oldal tetejére