• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Parvula Heaven

Még egy kicsi víz hiányzik belőle, de megtörtént a beültetés és a szűrő is üzemel :)

uUuJS7uV5o_pJ1xhMbUWPddCbxvGOKMTrC-p2rbzxJkKYn3SWqdNGqdTMmP5e9dIyzuGk00Jrdp9n60MZP=w1233-h933-no.jpg

Viszont lenne néhány kérdésem, mert kezdőként nem szeretném már az elején elszúrni az egészet, mint az előzőnél:
- Világítást mire lőjjem be? Most 48W-vel világítok (tehát félerővel) 4 órát. A lámpa olyan 20cm-re van az akváriumtól. Ez így jó lesz vagy módosítsak valamit? Vagy az is megteszi, ha kapok linket, mit olvassak hozzá, mert sok írást átnéztem (pl. Nigro blogját), de erről nem találtam semmit.
- Kicsit erős volt a vízáramlás, most a szívattyú on/off állása közé tettem a kart. A leírásban viszont nem ír róla semmit, hogy állítgathatom-e vagy ilyesmi, ugye nem szúrtam el? :D
 
Még egy kicsi víz hiányzik belőle, de megtörtént a beültetés és a szűrő is üzemel :)

View attachment 3001

Viszont lenne néhány kérdésem, mert kezdőként nem szeretném már az elején elszúrni az egészet, mint az előzőnél:
- Világítást mire lőjjem be? Most 48W-vel világítok (tehát félerővel) 4 órát. A lámpa olyan 20cm-re van az akváriumtól. Ez így jó lesz vagy módosítsak valamit? Vagy az is megteszi, ha kapok linket, mit olvassak hozzá, mert sok írást átnéztem (pl. Nigro blogját), de erről nem találtam semmit.
- Kicsit erős volt a vízáramlás, most a szívattyú on/off állása közé tettem a kart. A leírásban viszont nem ír róla semmit, hogy állítgathatom-e vagy ilyesmi, ugye nem szúrtam el? :D
Zselés növényeket ültettél ezért én a helyedben felkapcsolnám az összes pilácsot és első héten 6 órában, utánna meg 7ben világítanék, majd ha nem elég akkor húznám fel 8 ra. Gyanítom ez lesz a max óraszám nállad. Tápok és co2 mehet egyből... 10 nap után tennék bele minimum 10 amanót de inkább 20at. Amúgy naon szép lesz szerintem.
 
Nekem is tetszik. Nem túl egyedi kompozíció, de a jobboldali kövek egymáshoz viszonyított dőlésszögével adtál neki egy kis (nagy) pluszt.
A 4x24 szerintem sok lesz CO2 nélkül, de megpróbálhatod. Ez esetben számíts rá, hogy emelned kell még a lámpán. Ez sajnos türelemjáték. De ha május előtt nincs keret a nagynyomásúra, addig is elgondolkozhatnál valami olcsóbb kompakt megoldáson CO2-t illetőleg. Keress rá a d301 DIY CO2 szettekre (d201, d501). Sokan használják nagy elégedettséggel.
Esőztetőn is fordítanék egy picit, hogy ne vízszintesen nyomja a vizet, hanem picit a felszín felé. De ez is türelemjáték.
Ha módodban áll, szerintem picit növeld az induló növények mennyiségét és/vagy ültess ideiglenesen néhány stem növényt, hogy legyen ami felszívja a tápanyagot az algák elől.
Sok sikert, jó lesz....
 
Bocs nem tudtam hogy co2 rendszer nélkül tolod. Ez esetben felejtsd el a fentieket és csak óvatosba csapasd bár a parvula nem fogja meg hálálni sajnos.
 
Köszi a válaszokat! Esőztetőn tekerek, az fél pillanat. Világítást tényleg ki kéne kísérletezni. Lehet mehetne 5 órát félerővel és közte 1 órára belövöm maxra. Azzal még talán nem robbantanám be az algákat. Tápról mintha azt olvastam volna, elég később kezdeni. Easy Carbo viszont mehet bele?
 
Köszi a válaszokat! Esőztetőn tekerek, az fél pillanat. Világítást tényleg ki kéne kísérletezni. Lehet mehetne 5 órát félerővel és közte 1 órára belövöm maxra. Azzal még talán nem robbantanám be az algákat. Tápról mintha azt olvastam volna, elég később kezdeni. Easy Carbo viszont mehet bele?

Carbo mehet bele nyugodtan! Ha kicsit többet nyomsz be az se baj amíg nincsenek élőlények.
 
64 literre sok volt a 4x24 Co2-vel is. Nem volt stabil az ökoszisztéma. Most 10-12cm-en világít 3 cső. Így rendben vagyunk. 112literre co2 nélkül több, mint valószínű, hogy sok lesz. 3 csővel már rendben lehet. A világítás idővel én nem nagyon játszanék, mert valamiből energiát kell szerezni azoknak a növényeknek. Mire elkezdenének fotoszintetizálni akkorra le is kapcsol a lámpa. Én nem raktam kifejlett stem növényeket amikor indítottam. Algám sem volt komolyabb mértékben. Zöld pont igen, de az a masszív foszfát hiánytól.

Esőztető kérdésben. Sokunknak használt hogy nagyobbra fúrtuk a lyukakat az esőztetőn.
 
112literre co2 nélkül több, mint valószínű, hogy sok lesz. 3 csővel már rendben lehet. A világítás idővel én nem nagyon játszanék, mert valamiből energiát kell szerezni azoknak a növényeknek. Mire elkezdenének fotoszintetizálni akkorra le is kapcsol a lámpa.
Esőztető kérdésben. Sokunknak használt hogy nagyobbra fúrtuk a lyukakat az esőztetőn.
Ezekben maximálisan egyetértek veled (bár korántsem tapasztalatból, hanem inkább informálódásom alapján) és ugyanezt javasolnám.

Én nem raktam kifejlett stem növényeket amikor indítottam.
Viszont fele ekkora aksiban kétszer ennyi növénnyel indítottál ;)

Tápról mintha azt olvastam volna, elég később kezdeni.
Zselés növények tápanyagdús közegben érkeztek hozzád, esetükben elvileg érdemes nem "elszoktatni" őket ettől, vagyis egyből tápozni, ahogy @dano is írta. A kezdeti gyakori vízcserék miatt ez pazarlásnak tűnhet, ezért ez sem "kötelező", de szerintem fogadd meg.
 
Köszi, lassan jegyzetelnem kell az infókat :D
Az esőztető kifúrására még nem is gondoltam. Megoldaná a szűrő fojtását.

Akkor a jelenlegi állapotot tekintve az esőztetőt feljebb fordítom, esetleg fúrom, nyomom bele a GA welness csomagot. A világítással meg ahogy nézem kísérletezni kell majd.
 
A világítás idővel én nem nagyon játszanék, mert valamiből energiát kell szerezni azoknak a növényeknek. Mire elkezdenének fotoszintetizálni akkorra le is kapcsol a lámpa.

Úgy olvastam, hogy szép lassan kell növelni a mértékét/időtartamát, vagy ez zselés növényekre nem igaz?
 
Ezt most vettem nem rég észre:
wIsgJM9eHELiNSjqhBkELwOTdZIerq3YQZlo9sNMKGNKRgQMcADAiN9Ygu5PbeCyNfZAHdLXnalpWAxhLw=w1659-h933-no.jpg

Átlátszó szilós akváriumoknál ez normális? Előző akváriumom 1 hét múlva elkezdett ereszteni és kezdhettem elölről mindent :( A kép nem tudom mennyire adja vissza, de nem az üveg repedt, hanem van egy buborék és közte a ragasztás ilyen fura.
 
Átlátszó szilós akváriumoknál ez normális? Előző akváriumom 1 hét múlva elkezdett ereszteni és kezdhettem elölről mindent
Két dologra figyelj: növekszik-e a bubi mérete, illetve hogy felfele, a víz fele változik/növekszik-e.
Nekem még 2008-ban volt ilyen félelmem, amikor a 940 literesemet ragasztottam és beüzemelés után megjelent egy hosszú keskeny bubi. Én azt csináltam, hogy egy fekete tűfilccel a bubi széleihez húztam egy-egy vonalat, leragasztottam a jelet cellux-al és kb fél évig ott is hagytam. Ennyi idő elég vol, hogy lássam: nincs tragédia, azóta is hibátlanul üzemel.
 
Két dologra figyelj: növekszik-e a bubi mérete, illetve hogy felfele, a víz fele változik/növekszik-e.
Nekem még 2008-ban volt ilyen félelmem, amikor a 940 literesemet ragasztottam és beüzemelés után megjelent egy hosszú keskeny bubi. Én azt csináltam, hogy egy fekete tűfilccel a bubi széleihez húztam egy-egy vonalat, leragasztottam a jelet cellux-al és kb fél évig ott is hagytam. Ennyi idő elég vol, hogy lássam: nincs tragédia, azóta is hibátlanul üzemel.

Lemérem és figyelem. Remélem nem lesz semmi, mert ha egymás után ez lesz a 2. akim ami szétmegy, pár év kényszerpihenőt tuti tartok :shifty:
 
Nem kicsiben tolod! :D
...van 960-as, 3,20 m hosszú is;)
Lemérem és figyelem. Remélem nem lesz semmi, mert ha egymás után ez lesz a 2. akim ami szétmegy, pár év kényszerpihenőt tuti tartok :shifty:
A fotó alapján elég igényesnek tűnik a ragasztás ettől a hibától függetlenül.
Jelöld meg, figyeld, de no para, bízok benne, nem lesz kényszerszünet;):)
 
AZX-zsBvpydX98aMTO6Tj6YK4kKy66V0NJgeyee3qYnhEXYDAnwhGh3zCIxu-eeCQsZLyUstkH5IKgdLZA=w1405-h933-no.jpg
cww4aB5yJVSOA06RhxSzk1J9BWHT14VRQs-vkN-BGGPej6g7VKbcUf73l4XxDGM16AyzaITkVQyvt_Q_vO=w1405-h933-no.jpg

Esőztető kifúrva, feljebb állítva, carbo és táp adagolva. Fény jelenleg 6 órát megy, ebből 2-t fullon. Eszembe jutott, hogy szegény növények 1,5 hónapot álltak a dobozban pár óra 30W világítással, szóval inkább szép lassan szoktatom őket az új körülményekhez.

És egy kis módosítás a növénylistához:
- Eleocharis acicularis: amikor rendeltem azt hittem zselés, ő 1,5 hónapot vízben töltött, de nem túl fényes körülmények közt. Sajnos szörnyű állapotban tettem be és most is tovább romlott, lehet csak fölöslegesen terheli a vizet, de akartam neki még egy esélyt adni.
- Parvula mini (azt hiszem nem kell említeni)
- Utricularia graminifolia: próbából vettem, de ahogy olvastam mindenki utálatos növénynek tartja :D Állítólag nem szereti az erős fényt, nekem a szurdok árnyékában van + 1,5 hónap alatt eléggé megnőtt, így jó mélyre be tudtam ültetni és úgy néz ki nem jár ki a földből. Jah és egyelőre még nem is mállot szét, mint ahogy néhányan írták. Persze ettől még lehet, hogy 1 hét múlva kipusztul, de a remény hal meg utoljára :D
 
Back
Oldal tetejére