• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Relentless Chaos

Üdv !
Az Amazoniát nagyon nem kell előkészíteni max hogy ne poroljon sima csap víz alatt lemosod miután kiszedted a csomagból,aztán mehet is az akváriumba.Erre egy jó megoldás a tölcsér használata ami biztosan van a konyhába.Ebbe beletöltöd a talajt befogod a végét belemeríted a vízbe aztán az ujjaddal szabályozod hova mennyi kell.
A másik amit javasolnék hogy ennyire ne állítsd a víz felszín felé az esőztetőt mert ami bemegy co2 azt egyúttal ki is hajtod a vízből.
Érdemes beszerezni egy DC-t is amivel tudod ellenőrizni a Co2 szintet.
Illetve Én a visszafolyásgátlót nem raknám a víz alá,mivel pont azt a célt látná el hogy a ne engedje át a vizet visszafelé a diffuzorból.
A csövezés elhelyezése sem szerencsés dolog és lehet hogy a későbbiekben alga gondokat fog okozni.
A csövezést általában mindig az egyik oldalon helyezzük el a Te esetedben ez a bal oldal lenne,úgy hogy a beszívó ág bal hátul legyen.
Ezt azért érdemes így kialakítani mert így körbejár a megforgatott víz.
Így hirtelen ennyi jutott eszembe ;)

Szia.

Köszönöm az észrevételeidet, örülök, hogy benéztél hozzám. Dc-m van csak kivettem a nyíráshoz és elfelejtettem visszatenni. Szép élénk lime zöld szokott lenni, igaz csapott már át sárgába is. A csövezés azért van így megoldva mert túl hosszú a szívó ág és a sarokban nem fér el mert leér az aljzatig. A víz amúgy szépen kering körbe az akváriumban és szép apró co2 bubik úszkálnak benne mindeféle. Az amazonia problémámat az okozza, hogy relatív nagy mennyiséget kéne betennem ahhoz amit el akarok érni és félek az ammónia bummtól. A lakókat nem tudom sajnos máshova áthelyezni arra az időre míg elfogyna belőle. Ezért gondoltam, hogy a szokásos indítási procedúrát elvégzem üresben egy vödörben a talajjal és utána teszem csak be mikor már nem szabadul fel belőle semmi. Igen a visszafolyásgátló engem is zavar csak még lusta voltam megvariálni!
 
Engedjétek meg, hogy kicsit offoljam a naplómat.

Történt még januárban, hogy "megrendeltem" valamit de sokáig nem érkezett meg, már majdnem azt hittem h sosem ér ide de aztán csütörtök éjjel csak elhozta nekem az a kedves gólya.
2016.09.22. reggel 6:50-kor megszületett az első kisfiam, Csizmazia Kristóf.received_1241167002601812.jpeg
U.i.: lehet, hogy emiatt lesznek elmaradásaim a karbantartás terén. :)
 
Sziasztok!

Elég rég nem volt időm frissíteni a naplómat, de bármennyire is szeretném, a pici mellett elég nehéz. A karbantartásokat szerencsére két etetés közti alvásidőben van időm elvégezni. Sok dolog történt az utolsó bejegyzésem óta, de azt hiszem most már ura leszek a helyzetnek hamarosan. Sajnos utolért egy számomra erősnek vélt alga támadás, de szerencsére most nem a cyanoval kerültem összetűzésbe, hanem a zöld szőr algával. Illetve én annak azonosítottam, de lehet, hogy tévedek. Teszek fel képet majd hátha meg tudjátok mondani, hogy igazam van-e vagy sem. Az okára is rájöttem azt hiszem, ami a nem egyenletes Co2 adagolás. Nem tudom mi lehet a reduktorommal, de pár hete az történt, hogy előző este beállítottam a kívánt bubiszámot, mert előtte kicsit soknak ítéltem a sárga DC alapján. Szóval este beállítottam, úgy is pöfögött, ahogy akartam de másnap a munkából hazaérve azt látom, hogy ömlik a gáz a diffiből, de valami őrült módjára. Az otoim felfordulva fekszenek az aljtaton, a razbóráimból 4 halott. Na co2 kihúz, levegőztető maxon bekapcsol, hogy mentsük ami menthető. A végeredmény az lett, hogy az otoim kb fél óra elteltével magukhoz tértek, de a razbórák sajnos nem. És fogalmam sincs mi okozhatta ezt a túladagolást, mert senki nem nyúlt a reduktorhoz. Kérdés, hogy van egy plusz tűszelepem itthon, szerintetek érdemes lenne beiktatnom a rendszerbe a finomabb állíthatóság érdekében?
A poszt megírásának elkezdése és befejezése között csináltam egy nyírással egybekötött vízcserét és némi növény áthelyezést. Megbontottam a stau bokromat, hogy kicsit szellősebbre ültes, hogy nagyobb területet takarjon, de jelenleg nem vagyok elégedett a végeredménnyel. Eddig gyönyörű tömött bokor volt, de most nem az igazi. Én f@#z viszont az előtte állapotot nem dokumentáltam uh csak az előzőleg feltöltött képen láthatjátok. Remélem hamar visszaáll az előző formájába és besűrűsödik újra. A háttérben lassan kilátszik a pogo erectus a hydrocotyle tripartita mögül, ami szintén őrült tempóban növekszik. Beültetés előtt olyan 5-6 cm hosszúra vágtam a szárakat és úgy tettem be, hogy szinte levél se volt rajta, azóta gyönyörűen hozza a leveleket és eregeti a bubikat.
Remélem az algásodást sikerül visszaszorítanom, de megkérnék valaki tapasztaltabb kertészt, hogy erősítse meg, hogy zöld szőrrel van dolgom vagy valami mással.
A scapet tekintve még mindig elégedetlen vagyok egy kicsit. Még nem hajtottam végre a korábban felvetett változtatást a homokos terület csökkentését illetően. De már nagyon nagyon érik, mert a homok teljes tisztítása meghaladja a képességeimet, illetve az időmet. A kérdés továbbra is az, hogy az utólagosan behelyezendő Amazonia ammónia mentesítése, hogy a legegyszerűbb? Mivel viszonylag nagy mennyiséget szeretnék betölteni ( fél liternyit minimum) ezért sztem nem lenne jó ötlet csak úgy betenni a halak és garnélák miatt. Ha egy vödörben áztatom egy hétig napi vízcsere mellett az szerintetek jó megoldás? Ha így teszek kéne szűrőt kötnöm a vödörre, vagy nem? Az ammónia csak az Amazoniából szabadul fel vagy a Power Sand-ből is? @viktorlantos @inadsz ha valamelyikőtök meg tudná mondani, hogy ez így járható út-e nagyon hálás lennék. Egyrészt a karbantartás megkönnyítése valamint az növénymennyiség növelése miatt szeretném így átalakítani az akit. Jelen pillanatban a mai karbantartás után így fest a helyzet:
14689152_1048133808617768_42660444_o.jpg
 
Engedjétek meg, hogy kicsit offoljam a naplómat.

Történt még januárban, hogy "megrendeltem" valamit de sokáig nem érkezett meg, már majdnem azt hittem h sosem ér ide de aztán csütörtök éjjel csak elhozta nekem az a kedves gólya.
2016.09.22. reggel 6:50-kor megszületett az első kisfiam, Csizmazia Kristóf.View attachment 17789
U.i.: lehet, hogy emiatt lesznek elmaradásaim a karbantartás terén. :)

Gratula!!! :)
 
Fél liter friss talaj betöltése egy működő szűrővel semmilyen problémát nem okozhat. Akkor sem ha Amazonia. Van amikor több zsákkal borítunk be hasonlóan kimutathatatlan ammónia emelkedéssel.
Ezt kihúzhatod a félelem listáról :)
 
Fél liter friss talaj betöltése egy működő szűrővel semmilyen problémát nem okozhat. Akkor sem ha Amazonia. Van amikor több zsákkal borítunk be hasonlóan kimutathatatlan ammónia emelkedéssel.
Ezt kihúzhatod a félelem listáról :)

Köszönöm a gyors választ, akkor a következő vízcsere alkalmával, vagy ha lesz egy kis időm valamelyik délelőtt akkor átalakítom. Vízcserét sem kell így gyakrabban csinálnom? A szűrőm elvileg működő, mert május óta megy.
 
Fél liternél?



emiatt nem kell aggódnod.

A legnagyobb kérdőjel mindig hogy be tudod e tenni úgy, hogy ne poroljon sokat. De ez is kivitelezhető.
Csak figyelj ne temesd el a garnélákat a beöntésnél.

Most már teljesen megnyugtattál. Nincs több kérdésem :oops: Köszönöm!
 
Engedjétek meg, hogy kicsit offoljam a naplómat.

Történt még januárban, hogy "megrendeltem" valamit de sokáig nem érkezett meg, már majdnem azt hittem h sosem ér ide de aztán csütörtök éjjel csak elhozta nekem az a kedves gólya.
2016.09.22. reggel 6:50-kor megszületett az első kisfiam, Csizmazia Kristóf.View attachment 17789
U.i.: lehet, hogy emiatt lesznek elmaradásaim a karbantartás terén. :)
Hogy en ezt miert nem lattam hamarabb???!!
Gratulalok nektek, egeszseget es sok-sok boldog pillanatot kivanok nektek a picurral!!:)
 
Sziasztok!

Most, hogy megcsináltam a korábban említett "fejlesztést", szeretném veletek is megosztani.
Miután Viktor megnyugtatott, hogy elméletben nem okozhat gondot egy nagyobb mennyiségű friss amazonia hozzáadása bele is fogtam. Elől a nagy homokos rész jelentősen lecsökkent, így most egy keskeny patak szeli át a kövek alatt az akváriumot. Így jókora ültethető területtel lettem gazdagabb, amit ki is használtam. Növénylistám is ki tudott bővülni ezáltal. Az új szerzeményeim Alternanthera Reinickii Mini és ha jól azonosítottam akkor Glossostigma Elatinoides. Szombaton jártam a GA-ban és a ronda gyári szűrőcsöveket üveg csövekre cseréltem. Így már csak annyi dolgom van, hogy a fűtőszálat el kell tüntetnem és be kell szereznem egy külső fűtőt. Van egy in-line diffúzorom is de nem tudom, hogy be merjem-e kötni, mert úgy olvastam, hogy min. 2 Bar nyomás kell hozzá, hogy működjön. Arról viszont fogalmam sincs, hogy ezt miként tudnám beállítani a reduktoron. Ebben szívesen fogadok tanácsot. Az algám erőteljesen húzódik vissza, igaz még azért van belőle elég.
És akkor a kép a változtatásokról:
14876249_1056315964466219_464836472_o.jpg
Ja a kép gagyi telefonos de most csak erre futotta.
 
Próbálni nem próbáltam még semmilyet de valamiért nekem legbelül a kék fehér átmenetes jutott eszembe először.
Szia!
Én maradnék az opál háttérnél vagy ha színesebbet akarsz még esetleg egy napsárga jól mutatna...vagy úgy sárga,hogy a közepe világosabb, mintha napfelkelte lenne. Szerintem ezek passzolnának...
 
Back
Oldal tetejére