• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Relentless Chaos

Szia!
Én maradnék az opál háttérnél vagy ha színesebbet akarsz még esetleg egy napsárga jól mutatna...vagy úgy sárga,hogy a közepe világosabb, mintha napfelkelte lenne. Szerintem ezek passzolnának...

Szia

Az opál is eszembe jutott lehet, hogy azt fogom kipróbálni elsőként. A sárga szín nem igazán jön be de az ötletet köszönöm.:)
 
Szia! Szerintem így jó a háttér, ahogy van!:)

Azért azt a glett foltot csak le kéne kennem nem? :) Sose jutok el odáig pedig már az előtt le akartam h az aki oda került! :) Lusta disznó vagyok ezt el kell ismernem! :dead:
 
Azért azt a glett foltot csak le kéne kennem nem? :) Sose jutok el odáig pedig már az előtt le akartam h az aki oda került! :) Lusta disznó vagyok ezt el kell ismernem! :dead:
:LOL::cautious: Telóról néztem, azt hittem a "nap süt" le rá a photoshop jóvoltából:ROFLMAO::facepalm: egyébként a sárga nekem tetszik;)
 
:LOL::cautious: Telóról néztem, azt hittem a "nap süt" le rá a photoshop jóvoltából:ROFLMAO::facepalm: egyébként a sárga nekem tetszik;)
Mondom en, hogy jo lene a sarga!:LOL:
De tenyleg, egy ilyen naplemente szimulacios sarga, nagyon megy a dragon kövekhez, egy probat megerne.
 
Ismét eltelt egy hónap és én újra bejelentkezem. :) Köszönöm a háttérrel kapcsolatos tippeket mindenkinek, kipróbáltam 3 féle fotókartont: kéket, szürkét, feketét és pár próba kép után végül a fekete mellett döntöttem. Úgy szeretném megoldani, hogy a háttér és az aki között legyen legalább egy 10-15 cm, hogy a fény be tudjon világítani a kettő közé. De ez a kartonos megoldás valahogy nem az igazi, mert a gyerek mellett nem nagyon van időm tartót barkácsolni neki, uh az lesz h szépen feketére festem a falat az akvárium mögött. :)
A növényeim egyébként szépen fejlődnek, igaz egy kis zöld szőralgával azért küzdök már egy ideje, amit én annak tudok be, hogy mióta üveg lily-re váltottam megváltozott az áramlás és nem látom a CO2 bubikat olyan szépen körbejárni az üvegben. Már többféle beállítást is próbáltam, áthelyeztem mind a lily-t mind a diffúzort, de még nem találtam meg az igazit. DC alapján jó a co2 szint, de az eloszlás nem megfelelő, mert ott van az alga, ahol nem látom az apró bubikat repkedni. Van egy in-line difim, aminek a beépítésén is gondolkodtam, de nem tudom miért nem merem kipróbálni. Ezt leszámítva egyébként elégedett vagyok a látvánnyal és a fejlődéssel. Lassan elkél egy kis olló csattogtatás, aztán már csak az algát kell lenyomnom és remélem a HAC-ra beérik a dolog, mert szeretnék nevezni az idén.

Végezetül egy kép az új szerzeményeim egyikéről:
DSC_0154.JPG
 
Az nem jó megoldás, hogy a kartont a falra ragasztod pl. kétoldalú ragasztóval?!

:D nem is kommentálom a saját hülyeségemet.... Annyira le akartam egyszerűsíteni a dolgot, h a legegyszerűbb felett elsiklottam. :confused: Hálás köszönet, így megkímélem magam egy adag rumlitól. ;)
 
Sziasztok!

Történt némi változás az akváriummal ezért gondoltam megosztom veletek! Hosszú idő után végre sikerült megoldani a lámpatartó kérdését hála @Luigi13 -ék új naplójának! Ott láttam ugyanis egy fantasztikusan egyszerű megoldást, amit a saját lámpámhoz igazítva felhasználtam. (Remélem nem bánjátok!:) ) Így végre nem az üvegen támaszkodik a lámpa és nem akadályoznak a lábak a matatásban. A képeken látható, hogy ezzel együtt a háttér rögzítése is megoldódott ugyanis a lábak alá be tudtam szorítani a kartont. Kettő dolog pipa. Nagy az öröm. Ráadásul a falra fúrt síneket és a lámpa kábelét is takarja a karton. Még a búra felrakása van hátra és végre esztétikus is lesz a lámpám.
Végeztem egy erőteljes nyírást uh most várom a regenerálódást, remélem gyorsan megy majd. Közben felfedeztem néhány apró 3-4 mm körüli garnélát is különböző színekben, amikkel nem tudom mi legyen. Ők maradjanak bent és a CRS-eket különítsem el egy másik akiban vagy fordítva? Tegnap gazdagodtam egy újabb garnélával amit viszont nem tudok azonosítani. Elméletileg CBS kéne, hogy legyen mert egy azokkal teli akváriumból érkezett, de elég egyedi mintája van. Be tudja azonosítani nekem valaki, hogy mi lehet?
DSC_0143.jpg
A képminőség elég GERONIMO, de talán a lényeg látszik. ( Egyszer be kell ruháznom egy makró objektívre nincs mese...)
 

Attachments

  • DSC_0145.jpg
    DSC_0145.jpg
    38.6 KB · Megtekintések: 1
  • DSC_0144.jpg
    DSC_0144.jpg
    57.2 KB · Megtekintések: 1
sziasztok!

Rég nem jelentkeztem, nagyon régen nem. Ez részben amiatt történt, hogy rengeteg lelkesedéssel vettem célba a HAC-ot és próbáltam mindent a helyére tenni a nevezésig, másrészt a kisfiam mellet nem nagyon jut időm a naplózásra. Sajnos a "várt" eredmény nem sikerült, az 50. helyet sikerült elcsípnem . Igazából nem vagyok csalódott, mert nagyjából tudom, hogy mit rontottam el. Függetlenül az eredménytől én örömmel és félig megelégedve nézek rá az akváriumra. Csak félig, mert ami nem stimmel benne az mind az én hibám. A versenyfotóhoz képest sok változás történt, több növény is kicserélődött, és több új alga is megjelent. A napokban majd teszek fel képet. Az biztos, hogy az eddigi növény variációk közül a jelenlegi tetszik a legjobban, viszont erősen meg kell húznom a gyeplőt az algák ellen, hogy így is maradjon.
Valaki legyen olyan kedves és mondja el nekem, hogy hogyan is kell mohát nyírni,mert eddig még nem csináltam, viszont a fonal alga megjelenését annak tudom be, hogy bemulmosodott. Fissidens-ről van szó. Attól félek, hogy ha megmozdítom az ollóval mind kijön, ami azért nem lenne jó, mert most szép gömb formára nőttek és ez így tetszik. Nincsenek sem ragasztva sem kötözve csak belenyomkodtam a dragon kő réseibe. Előre is köszönöm ha valaki felhomályosít.

U.i.: a versenyfotó a HAC galériában megtekinthető Relentless Chaos címmel :)
 
sziasztok!

Rég nem jelentkeztem, nagyon régen nem. Ez részben amiatt történt, hogy rengeteg lelkesedéssel vettem célba a HAC-ot és próbáltam mindent a helyére tenni a nevezésig, másrészt a kisfiam mellet nem nagyon jut időm a naplózásra. Sajnos a "várt" eredmény nem sikerült, az 50. helyet sikerült elcsípnem . Igazából nem vagyok csalódott, mert nagyjából tudom, hogy mit rontottam el. Függetlenül az eredménytől én örömmel és félig megelégedve nézek rá az akváriumra. Csak félig, mert ami nem stimmel benne az mind az én hibám. A versenyfotóhoz képest sok változás történt, több növény is kicserélődött, és több új alga is megjelent. A napokban majd teszek fel képet. Az biztos, hogy az eddigi növény variációk közül a jelenlegi tetszik a legjobban, viszont erősen meg kell húznom a gyeplőt az algák ellen, hogy így is maradjon.
Valaki legyen olyan kedves és mondja el nekem, hogy hogyan is kell mohát nyírni,mert eddig még nem csináltam, viszont a fonal alga megjelenését annak tudom be, hogy bemulmosodott. Fissidens-ről van szó. Attól félek, hogy ha megmozdítom az ollóval mind kijön, ami azért nem lenne jó, mert most szép gömb formára nőttek és ez így tetszik. Nincsenek sem ragasztva sem kötözve csak belenyomkodtam a dragon kő réseibe. Előre is köszönöm ha valaki felhomályosít.

U.i.: a versenyfotó a HAC galériában megtekinthető Relentless Chaos címmel :)

óvatosan vágd egy jó ollóval. Nem fog kijönni csak ha életlen az olló és inkább tépi a növényt mint vágja. Ha meg mégis kijönne max visszadugod ;)
 
sziasztok!

Valaki legyen olyan kedves és mondja el nekem, hogy hogyan is kell mohát nyírni,mert eddig még nem csináltam, viszont a fonal alga megjelenését annak tudom be, hogy bemulmosodott. Fissidens-ről van szó. Attól félek, hogy ha megmozdítom az ollóval mind kijön, ami azért nem lenne jó, mert most szép gömb formára nőttek és ez így tetszik. Nincsenek sem ragasztva sem kötözve csak belenyomkodtam a dragon kő réseibe. Előre is köszönöm ha valaki felhomályosít.
Türelemmel. :) Személy szerint azt tapasztaltam, hogy egyszerre nem szabad túl sokat, mert lassabban regenerálódik a mélyebben fekvő részekből. Hagyni kell időt, hogy a levágott szálak alól életre kelljen a homályban lévő rész, így van ideje újra megkapaszkodni is. Tehát ha ritkítani szeretnék, akkor több ülésben 2-3 vízcsere alkalmával érem el a kívánt formát. A legjobb egyébként folyamatosan nyírni, nem célszerű nagyon elengedni...
 
Back
Oldal tetejére