• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tanmedence 200 L-ben (Low-tech)

Horimate

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Frissítés: Az akva 180 L-es!

Úgy döntettem belevágok én is egy "komolyabb" akiba! Kezdem ott, hogy nagyon régóta van és volt akváriumom. Persze hozzátenném, hogy az a tipikus beleteszünk mindent ami csak van, aztán majd kisül belőle valami fajta.
E látásmód megváltozását ennek a fórumnak és tagjainak köszönhetem, itt láttam olyan dolgokat először amiről nem is tudtam, hogy létezik... :D
A korábbi akváriumom, - ami egyébként még megvan, mert a halak az átállást ott vészelik át - 61 literes. Úgy döntöttem, hogy egy meredek húzással én mindjárt 180 literre váltok. Így esett a választásom egy 100x40x45-ös akváriumra. 2-3 hónap alatt szedegettem össze a cuccokat, de még így is sok minden kellene, de ugye a pénz, na az most nincs több...

Akkor pár adat (frissített - 2013.01.27):
Üzembe helyezés dátuma: 2012/11/10
Méret: 100x40x45 (180l)
Szűrés: HAGEN Fluval 404 külső - 1300 l/h + JBL CrystalProfi e700 700l/h külső (mindkettőben Siporax és Filterlith)
Fűtés: EHEIM Jager 150W /25 fok/
Világítás: gyári, tetőbe épített armatúra 2x30W OSRAM 6500K daylight (napi 8,5 óra)
Táptalaj: JBL AquaBasis Plus 2,5L
Aljzat: JBL Manado 25L
Dekoráció: Red Moor fa, kristályos mészkő, bazalt kő
Vízcsere: hetente kb 30%
Növények trágyázása: Happy-Life Happy Plant folyékony táp 2ml/nap, Easy Carbo 3 ml/nap
Növények:
Eleocharis parvula mini (kikerült azóta, nem bírta)
Bacopa australis
Rotala rotundifolia
Jávai moha
Anubias barteri v.nana
Cryptocoryne wendtii ''brown''

+
1 fajta növény, melynek nem tudom a nevét.

Amin változtatni szeretnék az egyértelműen a világítás és a tápozás. A legfontosabbak szinte, tudom... :D
Amint tudok rá fordítani lesz 4x39W T5 6500K (vagy függesztve, vagy a tetőbe, ezt még nem tudom), de az csak akkor, ha a CO2-re is be tudok ruházni.
Szeretnék még házilag plexi be és kifolyócsöveket, vmi fóliát a hátsó üvegre, meg még pár apróságot, de ez a jövő zenéje.
Nagyjából ennyi, és akkor teszek fel képet a jelenlegi állapotról. (ezt az akváriumfotózást is csak most tanulom...tessék elnézni nekem)

Hard Scape - jelenleg itt tartok...
8171416559_d2b72a233b_c.jpg



8171445418_7f60d5a304_c.jpg


Most fogom folytatni a dogot, remélem estére végzek... :D
Szívesen veszek bármilyen véleményt!
Máté
 
Szia
Én csak attól félek, hogy azzal a csővéggel olyan vízsugarat fog tolni a szűrőd, hogy az akvárium túloldalán a lecsapódó víz majd kikezdi a manado dombodat :) Nálam 70 cm hosszú tankban volt anno egy 700 l/órás 2224 és esőztetővel is komoly krátert csinált a manadoba sajnos.
Kíváncsi leszek növényekkel milyen lesz, jó munkát hozzá :D

Imi
 
Szia!

Nekem egyenlőre nagyon tetszik, fantasztikus hangulata van a fának, ha jó növényeket választasz akkor eléggé domináns lehet az előtte lévő köves részekkel együtt(y)
Manado manado....occón jó minőséget, de arra alkalmatlan, hogy dombot formálj vele;) Tuti, hogy minden fel fog borulni, ha elindítod a szűrőt. Legutóbb az egyik barátomnak segítettem egy 110l akváriumot berendezni, és abban csak egy Hydor prime 20-as 600l/h szűrő volt. 1 hét múlva minden máshol volt:D + süllyed, meg társai. Abban az esetben, ha nem ma akarnál ültetni, akkor azt javasolnám, hogy 1 hétig hagy menjen üresen, és majd meglátod merre fog elmászni a manado.
Kíváncsian várom a fejlemenyéket:)
 
A manadó szerintem is össze fog csúszni, ami nem baj, csak így tervezz vele. És ami nekem feltült, hogy a fa alatti kövek pillanatok alatt el fognak tűnni, ha körbeveszi a parvula.
Összességében szerintem szép aki lesz ez. Hajrá!
 
A Manadoból sajnos tényleg nem lehet dombokat csinálni(csak szárazon).
A 2x30 Watt nem túl sok, de a 4x39 watt CO2 nélkül teljesen esélytelen. Abból csak algatenger lesz.
Az a szűrőbefolyó tényleg problémás lehet, inkább tegyél fel egy esőztetőt.
 
Sziasztok!

Gondoltam, hogy a manado össze fog csúszni szóval az bele van számolva. Igazából annyit csináltam, hogy kis műanyag lapokat nyomtam a talajba csúszás irányra merőlegesen, olyan 5 cm-enként. Nem tudom ez mennyit fog segíteni. Meg a kövekkel próbálom fogni a talajt. Arra viszont, hogy a szűrő se lesz a barátom arra így nem gondoltam. :D Beszemelem és meglátom milyen a flow, aztán meglátom. Akkor lehet tényleg lesz egy esőztető. A világítást nézve, mennyit javasolsz eMZé? 3x30W, 3x39W? CO2 nem mostanában lesz, talán jövőre, szóval arra úgy tekintek, mintha nem lenne később sem.
Egyébként köszönöm az észrevételeket! :)
 
Szerintem 2x39 Watt T5 reflektorokkal jó lehet Low-techhez. Persze megcsinálhatod a 4x39 -et úgy, hogy csak a felét használod amíg nincs meg a CO2 rendszer.
A T8-at felejtsd el, mert nem gazdaságos. Egy ekkora akinál meg már nem mindegy.
 
NA elkészültem! Egyenlőre nem tűnik nagynak a flow, meglátom holnapra mennyit hord el a manado-ból...

Nincs semmi normális gépem, szóval a fényképek sajnos olyanok amilyenek, majd ezt is gyakorolom...
Képek:
8172585772_e546d939a0_c.jpg


8172586352_27e09a107b_c.jpg


8172586988_04a764bc59_c.jpg
 
Most bukkantam először a naplódra és az első fotókon, ahol még szárazon volt összerakva, megakadt a szemem pár dolgon.
Ha kicsit későn is, de leírom.
A két szarvasagancsszerűen kimagasló ág kissé felborítja az elrendezés egyensúlyát.Kibillenti a fát az aranymetszésből. Alább már úgy tűnik el is tűnt a fotóról.Ezt szerettem volna tanácsolni, hogy inkább vágd le tőből és használd egy másik helyre.
A talajt a fa alatti részen hagytam volna a legmagasabban.A jobb oldalon túl magas, szerintem elbillenti a képet.
A jobb oldali nagy kő nem illik oda.Valahogy a fával sem harmonizál.
Az előtérben lévő két laposabb kő színe jobban passzol.
Ha jól látom és Anubias van a fa előtt akkor azt nem kellene a talajba ültetni! Bár lehet, hogy rosszul ismertem fel.
Bocs, ha esetleg sok voltam, de természetesen ez csak egy vélemény!:)
 
Szia!

A "kimagasló faágak" egy külön fa, szal azt akárhova tudom tenni, vagy akár ki is vehetem. Sztem sokat fog még rogyni az egész layout szal lehet h a fa magasabban lesz a fa, mert az alatt van egy kő ami ugye nem fog összemenni. De jogos! :D
A jobb oldali nagy kő élőbe nekem nagyon tetszik, és valahogy ha térben nézed akkor jól néz ki. (a fotón nekem sem tetszik annyira).
Igen jól látod az ott Anubias. Mit javasolnál a helyére? Ott a fa alatt kicsit árnyékosabb a talaj, oda milyen növény lenne jó?
Köszönöm a véleményt! :)
 
Szerintem az Anubiast kötheted kisebb kőre vagy fára és mehet kicsit közelebb a fa tövébe.Talajba nem szabad beültetni!
 
JA értem, szal mehet ugyan oda, csak egy köre mondjuk kötözzem rá. És bírja az árnyékot?
 
Sziasztok!
Szívesen veszek bármilyen véleményt tőletek! Jót, rosszat, csak mert nagy a csönd... :D
Ha valami nagyon gáz akkor még talán tudok változtatni rajta.
 
Szeva!
Ha jól látom a fa tövében anubias-ok vannak, azokat nem szabad az aljzatba ültetni, hanem fára/kőre kell kötözni! Ahogy patzu is tanácsolta, ezt mindenképp csináld meg. ;) Amúgy szépen alakul, egy kis időt adj neki :)
 
Helyzetjelentés!
Először is kiderült számomra, hogy "csak" 180 literes az akvárium. Használtan vettem és ott 50 magasnak volt meghirdetve, de múltkor egészen más okból lemértem és kiderült, hogy 45 cm... :D
Ezt egyáltalán nem bánom, itt sokan mondjátok, hogy könnyebb a 45-ös magasságú akival!

Nagyjából 2 és fél hetes az aki.
Látszik némi fejlődés, főleg a rotala-n. A parvula igazából stagnál, ne is sárgul, nem is hoz új hajtásokat. Csináltam részletfotókat, azon talán látszik.
Nálunk nagyon kemény (26-28) a víz, így lágyítás célján ioncserélt vízzel cserélek. Ez olyan heti 20 liter csak. Olyan 6-8 az Keménységet szeretnék. Szerintetek az megfelelő lehet?
Holnap jönnek úgy csövek, mert a jelenlegiek sztem 2 évesek is lehetnek már. (Használtan vettem). Gondolkozom, hogy a jelenlegi 2x30W-ot kiegészítem még 1x30W-al. Így pont meglenne a 0,5W/liter.

A tanácsolt változtatásokat elvégeztem. A manadót nem hordta el az áramlat, sőt szinte alig csúszott előre, jelentéktelen. Rogyni viszont rogyott rendesen. Bekerültek a halacsok is a régi akiból, amit azóta szétszedtem. Mindenki túlélte és jól érzik magukat.
Van egy Anci is köztük aki elég szépen túrta a talajt, de talán megnyugodott. Sajnálom kitessékelni.
A nehezék követ még mindig nem tudom levenni, mert egyből feljönne a red moor. Mennyi kell annak, hogy megszívja magát?

Alga fronton a helyzet, hogy azért a fonálalga engem sem kerül el. A mohán olyan szépen nő mint a gomba. :D Ezen felül némi barna algám van (sztem), de az nem túl sok.

És akkor pár kép: (Elnézést a minőségért, itt-ott tükröződik a gép is tudom...és nem is piszkáltam bele a fotóboltal...)

8221159973_1f7a672b0e_c.jpg


8221158333_92afff10e1_c.jpg


8221157533_5404d2694b_c.jpg


8222232900_d437b33ff4_c.jpg


8222232186_b0c6d3b299_c.jpg


8222231028_3eaf6cae80_c.jpg


8221154041_88a1c828ef_c.jpg


8222229750_69e377612d_c.jpg


8221152511_18be15b4a0_c.jpg
 
Jó ez, nekem tetszik, baromi fasza hangulata van. A parvulák miatt ne aggódj, még nem állt át a növényke, egy idejig barnulgatni-sárgulni fog, aztán magához tér, és ha megfelelők a körülmények elkezd gyepet alkotni. :) Aranyosak a coryk. Nem tudom,hogy írtad-e, de ha nem akkor kíváncsi lennék a faunára. :)

Szerk.: Az anubiasok már kövön vannak? (rizóma ne legyen a talajban)
 
Back
Oldal tetejére