• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tanmedence 200 L-ben (Low-tech)

Sziasztok!

Vettem a minap ezt az olcsó 350 Ft-os Neptun csepegtetős ph tesztet. A szerint nagyon kék vagyok, tehát 8 körüli a ph-m ( vagyis az akváé :D ). Az összkeménység 14, a karbonát 10. Co2-m ugye nincs. Csapvizet (7-7,5 ph) és ioncserélt vizet használok.
Kicsit soknak találom azt a 8-at vagy ez normális? Mennyinek kellene lenni? Mit tudok tenni, ha kell változtatnom?
 
Most olvasom a vízparaméteres topikot és ott többeknek ugyanez kb a problémája...még nem értem végig, lehet a végén van a megoldás! :D
Amúgy a halak láthatóan jól érzik magukat és a növények is fejlődnek.
Alga harcban vagyok és most próbálom egyesével kilőni, hogy mitől vagy miktől lehet.
Egyébként a 8-as vagy a feletti ph mit okozhat? Azt olvastam Nigro oldalán, hogy a szárőbacik 8 felett már nem annyira vidámak. Főleg az egyik fajta.
Szóval? Vki?
 
Szeretnék tájékozódni, hogy mi az optimális szűrő befolyó elhelyezés? Nekem egy sima cső (1300 l/h) és egy esőztető (700 l/h) van az ellentétes oldalon. Van erről vmilyen topic?
 
Egy kis helyzetjelentés képekben...

8386765291_dfaf7de119_b.jpg



Sajnos közelről van némi szépséghibája a dolognak.
Küzdök néhány fajta algával., de pontosan nem tudom milyenek. Felrakok pár képet róluk és kérném a segítségeteket, hogy milyenek, meg esetleg ötleteket a győzelem eléréséhez... :D
A technikai infók az első hozzászólásban benne vannak.
Jelenleg 2x30W (6500K) világítás van napi 9 órában. Egy kartonnal le van takarva napközben az akva frontüvege, hogy szórt napfény se érje.
napi 3 ml easy carbo, 2ml happy plant növénytáp
25 fokos a víz, gh 15, kh 10, ph 8 körül (ioncserélt vízzel lágyítok-egyenlőre!)
kb 100 cm-nyi hal van benne (21 neon, 4 fantomlazac, 2 kicsi black molli, 1 öves díszcsík, 1 páncélos, 1 borostyán molli, 3 otto) és 14db red cherry, 4 db amano

És akkor a csúnyaságok:
8386762799_ee4ddc19b8_c.jpg


8387850074_5d87228594_c.jpg


8387850546_d85387d815_c.jpg


8387851062_455a05c223_c.jpg


8386764647_dd8e2ef394_c.jpg



Várom a segítségeteket!
 
Átnyálaztam az algás topikokat, ennek ellenére szeretnék továbbra is segítséget kapni a pontos beazonosításban. Ha valakinek kapásból megy, írja le ha van ideje. Köszönöm.
 
Sziasztok!

Van egy dolog a KH-PH-CO2 viszonnyal kapcsolatban amit nem látok tisztán. Van ugye az a táblázat, ami a 3 dolog viszonyát mutatja egymáshoz. Az első kérdésem, hogy adott KH és PH melett minden esetben a táblázat által mutatott CO2 szint áll fenn. Tehát ha nekem 8-as PH-m van és mellé 9-es KH-m, akkor tuti, hogy 3 ppm a CO2 szint? Továbbá ahogy csökkentem a Ph-t vagy emelem a KH-t akkor automatikusan nő a CO2 szint is?
Ha igen, akkor ha veszek mondjuk PH stabilizálót és azzal leviszem 7-es-re a PH-t, akkor 9-es KH melett 27 ppm szintet kapok?
Sztem ez így nem igaz, de aki képben van kérem segítsen, hogy hogyan is van ez a dolog.

A táblázat:
ph-kh.jpg
 
Szia Máté!

Nem volt nagy tolongás a kérdésre!
Bár én nem használok Co2 adagolást, de a táblázat zöld sávja mutatja a megfelelő mennyiséget az adott keménység mellett.


leviszem 7-es-re a PH-t, akkor 9-es KH melett 27 ppm szintet kapok? Sztem ez így nem igaz, de aki képben van kérem segítsen, hogy hogyan is van ez a dolog.
Magával a CO2 adagolással kellene levinned a Ph-t 7 alá!

A.ttila
 
Ha jól tévedek, a táblázat sajnos csak akkor használható pontosan, ha az akiban nincs egyéb ph kh befolyásoló tényező, pl egy vasfa is elég szépen tudja befolyásolni (csökkenteni) a ph-t. Sajna ettől nem lesz több co2-d, csak a tévedés nagyobb. :( Ezért lett kitalálva a 'drop checker'. Ami ugye 4kh-s oldatban van, így a kh állandó, a ph-t is csak a co2 szint befolyásolja, mivel a reagens az aki vizével nem érintkezik. Remélem segítettem.
 
Köszönöm a válaszokat! :)
Akkor 8-as PH és 9-es KH mellett elviekben sosem lehetne megfelelő CO2 szintem, igaz?
Továbbá azt értem, hogy ha adagolok CO2 akkor elvileg az csökkenti a PH-t és úgy áll be az optimális szintre. Viszont számtalanszor olvasom, hogy keményebb KH értékeknél egy tapodtat se mozdul a PH, szóval akkor,abban az esetben szintén nem használható a táblázat. A másik, hogy előfordulhat az, hogy 9-es KH mellett 27 ppm CO2 szintet érek el, viszont a mérés eredményéül 8-as PH-t kapok? (ez csak feltevés) Ha igen akkor az mérési hiba, mert mondjuk vagy a ph vagy a kh vagy esetleg a CO2 mérést vmi befolyásolta? Arra akarok kilyukadni, hogy a táblázat három eleme, minden esetben a táblázatban látható arányban kell, hogy álljon egymással, vagy nem? Ha nem akkor miért nem?
Ha lesz CO2 beoldásom akkor persze, én is 'drop checker-t fogok használni.

A másik, hogy érthetetlen, hogy mi a fenétől megy 8 fölé a PH-m. Ez sokaknak volt probléma, de választ nem találtak rá, se én...
Az élőlények láthatóan jól érzik magukat, a növények fejlődnek, viszont sok algám van.
 
Miért ne lehetne 8-as vagy 9-es kH mellett optimális co2 szinted? Maximum többet kell beoldanod a gázból. Mégegyszer: Sajnos a ph-t kh-t sok minden befolyásolja az akiban, így a táblázat csak olyan akira igaz, ahol a ph-t kh-t semmi nem befolyásolja, vagy csak nagyon minimálisan. Legalábbis az én legjobb tudásom szerint, de majd egy szakértő kijavít, vagy megerősít. ;)

8-as ph-ra nem tudok mit mondani, meg kellene mérni másik tesztel is, illetve a víz amivel feltöltöd az akit gondolom még nem 8-as ph-val rendelkezik, ergo valami lúgosít nálad erősen. Utána kellene nézni mi lehet az, dekorok, aljzat stb. :bookworm:
 
Megpróbálom tisztába rakni adolgot. :) Pontosan a co2 szintjét mutatja, a táblázat végülis jó, csak nem igazán használható. Félrevezet, szerintem ne használd.A drop checker ezen az elven működik, viszont az azért pontos, mert tudjuk, hogy az odlatunk 4kH-s és a ph-t nem befolyásolja semmi (dekor, stb), csak a co2, mivel a reagens nem érintkezik az aki vizével, csak a gázok oldóthatnak bele a folyadékba.
Mivel sok a "zavaró" tényező a táblázat, csak félre fog vinni.
Így stimmel? :rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére