• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tanmedence 200 L-ben (Low-tech)

Szia!

Értelek, köszönöm, majd próbálom akkor kitapasztalni, csak hát valamilyen irányzékot szerettem volna, hogy mégis merre, hogyan...

Egy picit reagálnék.

1.-2. Értem, hogy ha emelek a fényen akkor emelnem kell a tápozáson is, ez nyilvánvaló, de a kérdésem inkább arra irányult, hogy feltétlenül kell-e emelnem a fényen? Láttam néhány akit itt a fórumon is meg tropica-nál is amik 0,5W/l fénnyel és CO2-vel szépen mennek. Példa.
Ha újra indítok akkor megcsinálom a 4x39W-ot mindenképpen, de hogy addig, a jelenlegi felálásban ez feltétlenül szükséges-e? CO2 nélkül a 180 liter, megfelelő növényekkel és tápozással szerintem nagyon szépen üzemelt/üzemel. Szerintem...másoknak lehet, hogy ez nem szép.
3. Van DC-m, JBL-es, írtam is h szépen bezöldült, de hogy az a JBL alapján csak olyan 20 mg/l mennyiség. Itt meg 30 körül tolják...
4. Minden világos :)

Köszönöm még1x, próbálkozom.. :D

Máté
 
Utoljára módosított:
Szia!
Bocsi, kicsit felületes voltam!
Én azt tanácsolom neked, hogy próbáld ki!
Nincsenek kőbe vésett szabályok, jó növényválasztással működhet a dolog. Én például 160 W-al nyomatom a 120 literes akimat. Féltem attól, hogy el fog lepni az alga, de olyan szépen beállt az aki, hogy szinte minimálisan kell vele foglalkoznom.
A CO2 is hasonló. Óvatosan tekergesd a tűszelepet ;)
Akinek nagynyomásúja van, szerintem próbálgatta feszegetni a határokat. Szerintem mindenki eljutott már a "sárgás DC" állapothoz, illetve oda, hogy már pipálnak a halak. Nekem élesztőssel is sikerült túladagolnom az akit régebben:D
Ha nem emelsz a fénymennyiségeden, akkor viszont nem kell CO2-ből a felső határra törekedned.
 
Jaja, kevesebb fénynél a JBL zöld is elég, ami ahogy mondtad 20mg/l
 
Készítettem egy friss fotót, most így állunk. Megy a CO2, szép zöld a DC, a növények fejlődése jelentősen felgyorsult. Vásároltam némi parvula-t. Kezdéskor kipusztult, akkor 0,3 W/l volt és ugye CO2 nélkül. Most 0,5W/l és van gáz... Kíváncsian várom, hogy most mire megy. Jó lenne ha lenne egy kis csinos gyepem, főleg mert akkor a készülődő újraindításkor nem kell egy vagyonért vásárolnom... :D

A kép:
10844140133_40686cfb2e_b.jpg
 
Köszönöm, örülök, hogy így gondolod. Valóban szeretem nézegetni... :)
Neonok szépen megnőttek, nem gondoltam, hogy ekkorák lesznek.
 
Back
Oldal tetejére