• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Old Tree...

Szinte megtámadták az amanok a fagyasztott szúnyoglárvát ;)
Csak kicsit nagyok voltak nekik...Be kell szereznem vékonyabb fagyasztott szúnyoglárvát...(y)
 
Szia!

Szépen fejlődik az akváriumod!

Elhiszem,;) de ha nincs kellő alga neki akkor te mit adsz nekik vagy mit ajánlanál otonak és amanónak?
Én még külön sosem etettem őket.
Majd amikor lesznek halak az Amanók az ő eleségükért fognak küzdeni, az Otok meg tényleg el vannak az itt-ott megjelenő minimális algán is.

A.ttila
 
Végre eszik mindenki ;)
2po1ov7.jpg
 
Én a helyedbe annak örülnék, ha az Amanok nem a kész kajára startolnának, mert az azt jelenti, hogy hatékonyan takarítanak és nem a potyát lesik.
Egyébként ők nem egy nagy zabagépek, gyorsan megunják etetéskor a kaját, ők inkább olyan futtában evők. :D
 
Üdv mindenkinek ;)

46.nap
11tbfwo.jpg


Egy problémám van ,hogy a mini Parvulának egy két szála barnul és a vízfelszínre kerül ...Lehet nyírnom kellene?
Pont alga itt ott van ez gondolom a co ingadozás miatt van...
Mert valami történt a reduktorral kb 10 percenként állítgatnom kell rajta és kicsit bosszantó pár nap után :banghead:
Amint tudok beszerzek egy újat ...

ui: amíg írtam 2-szer kellet állítani a reduktoron :dead:
 
Egy kérdésem lenne felétek...
Beszereztem egy tűszelepes reduktort...
Co palack + reduktor + mágnesszelep + bubi számláló és diffuzor...nincs a bubi számláló előtt tűszelep (sajnos )
A kérdés pedig,hogy amikor lezár éjszaka a mágnesszelep és a reduktorból kijövő co a reduktor és a mágnesszelep közötti csőben ugye megnövekszik a nyomás és amikor másnap kinyit a mágnesszelep akkor fellépő nyomás ami kb 2-3 bar nem vágja szét a diffuzort??????
Ugye nincs tűszelep a bubi számláló előtt ezért nincs ami lecsökkentené a hirtelen fellépő 2-3bar-ros nyomást a diffuzor előtt...

Várom a válaszotokat...
 
Nálam is ez a szitu csak ott külön van a tűszelep a reduktortól.De nem okoz semmi gondot.Birja a GAdifi.Ha lecsökkented a reduktor és a mágnes szelep közt a távot akkor kevesebb co2 fog felgyülemleni indulásra.:)
 
Nálam is ez a szitu csak ott külön van a tűszelep a reduktortól.De nem okoz semmi gondot.Birja a GAdifi.Ha lecsökkented a reduktor és a mágnes szelep közt a távot akkor kevesebb co2 fog felgyülemleni indulásra.:)
Köszönöm válaszod...

kb 10cm a cső az remélem jó...
 
Üdv Mindenkinek...

Egy szomorú hír a Nagy 230 literes aksiban kibelezték a majdnem 20cm plekot :eek:
Ma kapcsolt a világítás és ahogy elsétálok az akvárium mellet látom olyan furcsa fakó színe van a nagyobbik plekónak és látom nincs belső szerve semmi a világon teljesen ki volt pucolva ...
Van egy tippem hogy a szellemkéshal volt a ludas...Ha ő nem kap enni normálisan akkor gond nélkül elfogyaszt egy két kis halat ,de most mért pont a nagy plekót kapta volna el...Lehet csak utólag dögevő ként pucolta ki a plekót:oops: ...nem értem...

Kár hogy nincs teszt kit-em most lehet valami gáz van a vízben ezért vízcsere stb és majd kiderül továbbiakban lesz-e elhullás mert szerintem inkább az utóbbi a ludas ,hogy elkapott valami betegséget (igaz nem látszott rajta semmi) vagy pedig rossz volt a víz...
 
Ismét üdv mindenkinek!

Egy érdekesség:
Az egyik ottom furcsán viselkedik...pontosabban szerintem annyi lesz neki, mert háton úszik és szó szerint "le esik " a víz aljára vagy ha levélre esik és a levél szép lassan meghajlik alatta akkor tovább zuhan lefelé...
Elnézést a fura leírásért előre is!

Mindenki él és virul oké minden...Nem értem ezt se...mint az előző bejegyzésemben leírtakat a nagy aksiban.Ott azóta se történt semmi...(y)
Valami okosságot szívesen fogadok tőletek!( co és minden más okés szinten van... )
 
Hali mindenkinek!

Van valakinek tippje ,hogy miért megy szálasával felszínre a HC Cuba?
Minden este kisebb marékkal szedek össze a felszínről...:(

Nyírás volt már azt hittem az lesz a baj ,hogy a gyökerek gyengék és nyírással erősödnek ,de sajnos nem mert ugyan úgy szálasával a felszínre jönnek...:mad:
 
Back
Oldal tetejére