• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újrakezdés 54 literben

Az anubiast kivettem. :( Visszadobtam a "maradékos" tartályba, ott úgy tűnik semmi baja. A fene se érti. Lehet tényleg a vasfa volt a ludas, pedig a GA-ból vettem, lesikáltam, forró vízzel mostam. Mindegy. Lehet később még megpróbálkozom vele, de most olyan üres lett a középső rész. Viszont megfejtettem az egyik növényt: Lilaeopsis brasiliensis. Azt írja lassú növekedésű, de legalább jó helyre ültettem, nem árnyékolja semmi.
 
Mai beszerzés: egy adag karácsony moha, amivel "kibéleltem" a vasfa üregeit és 2 gömbmoha, hogy legyen min szöszölniük a holnap érkező amanoknak. Ezen kívül beköltözött 6 galaxy razbóra, 6 zöld neon, 6 törperazbóra és egy bevándorló csigusz. Olyan pici, hogy még nem sikerült azonosítani, de el is tűnt egyenlőre. A halak nagyon aranyosak, gyorsan otthon érezték magukat. Megnyírtam a hínárt, a leesőket újra elültettem.
 
Az akvárium mögé tettem egy fekete karton. Eltakarja a kábeleket, kevésbé feltűnő a szűrő és jobban érvényesülnek a növények. Egy csomó helyen találkoztam a fórumban az akváriumot leengedő levegőztető mumussal. Én nem tapasztaltam ilyet, de a bajt megelőzendő felszegeltem a falra. Biztos, ami tuti!
 
Első elhullás :( Az egyik Amano távozott az örök algamezőkre. Elsőre megijedtem, mert 3 "hullát" találtam az aljzaton, de kettőről kiderült, hogy csak üres páncél. Próbáltam utánaolvasni, hogy mi lehetett a baj, de nem jöttem rá. A többiek továbbra is bujkálnak, olyan mintha nem is ennének, csak a fűtéscsövön lógnak, az algatablettára rá se néznek, úgyhogy nem is adok nekik, mert csak szétmállik a talajon.
 
Második elhullás, szintén egy Amano. Úgy tűnik, nem szeretik a szombatokat :cry: A legnagyobbnak pedig a hátsó lábán hiányzik az utolsó ízület. Nem tudom, mi történt vele, a halakkal nem is szólnak egymáshoz, és 4 napja már elő is mernek jönni, nem bújkálnak folyton a fűtőszál mögött. Jót tett a hangulatuknak a nagy mennyiségű moha, amit berámoltam (és azóta a felét ki, mert elengedett a kötés) Így, hogy hárman maradtak már nem bírnak az algával, egyre biztosabb vagyok benne, hogy be kell szereznem egy pár törpe szívóharcsát. A létszámba még pont beférnének.
A vasárnapi vízcserénél bénáztam egy csomót, úszott az egész szoba. Kezdem érezni az akasztós szűrő hátrányát, ahányszor le akarom venni a tetőt, azt is le kell szednem. Ennek ittam most a levét: fellöktem, víz és szűrőanyagok kiborultak a padlóra. Viszlát bacilusok :dead:
Sikerült kiszedni a helyéről a fénycsövet, ma megyek megnézem, mi a választék, amit ebbe is be lehet építeni. Addig az éjjeli lámpa ad nekik némi fényt. Kár, hogy ez a sárgás fény nem jó az élővilágnak, egészen mást mutat a vörös aljzat és a zöld növények sokasága így.
 
A fénycsővel nem jártam túl jól: ebbe a tetőbe csak a T8-as megy be, átvarriálni nem lehet hirtelenjében. Aqua-Glo-t kaptam bele egyedül, vegyes, növényes-halas. 18000K. Fura, hideg fénye van, vagy legalábbis az éjjeli lámpa után. A növényeknek nem tudom mennyire lesz jó, de a halakon nagyon sokat javított. Szépen kijönnek a vörös és az irrizáló színek. 5000 Ft. volt a Vadon díszállatkereskedésbe. Utána néztem a neten, hát jó drágán vettem, sebaj, a következő csere már barkácsolás lesz, talán LED csíkkal, de azt még kitalálom.
https://drive.google.com/open?id=0B1b7xCM70LYVYXZoNU1BcnYxbFk
open
 
Utoljára módosított:
Van még mit tanulnom a mohakötözésről (jávai moha). Többször, több formában nekifutottam már. Az egyik verzió, ami bejött: kerámiagyűrűn átfűzve, felül lazán összekötve, laza kis bokrocskát alkotnak, ami lent marad a talajon, és tetszőlegesen átpakolható. A kőre kötözés viszont sehogy se jött össze. Aztán valahol olvastam a fürdőpamacs kreatív felhasználásáról. Nem voltam rest, megvettem a legolcsóbbat és 4 követ körbeburkoltam vele. Nem szép, ellenben ronda :D Ha benövi, elvileg jó lesz....IMG_20170102_212108.jpg
 
Van még mit tanulnom a mohakötözésről (jávai moha). Többször, több formában nekifutottam már. Az egyik verzió, ami bejött: kerámiagyűrűn átfűzve, felül lazán összekötve, laza kis bokrocskát alkotnak, ami lent marad a talajon, és tetszőlegesen átpakolható. A kőre kötözés viszont sehogy se jött össze. Aztán valahol olvastam a fürdőpamacs kreatív felhasználásáról. Nem voltam rest, megvettem a legolcsóbbat és 4 követ körbeburkoltam vele. Nem szép, ellenben ronda :D Ha benövi, elvileg jó lesz....View attachment 23606
Hajháló.
 
01.03-án vettem 5 db Amanot, így 8-ra növelve az állományt. A "csöpögtetős" módszerrel szoktattam őket az új vízhez, így mikor bemerítettem az akvába a tárolóedényt, nem volt őrült úszkálás, szép nyugisan kijöttek a nyílt térre.
01.07.-én vettem 6 db extra blue carbon rilit. Ezekkel van némi problémám. Kicsik-nagyok vegyesen, de a színük nem egyforma: van, amelyik teljesen kék, és van aminek csak a feje mögött és a farka kék, a többi áttetsző. Ráadásul az egyik nagynak hiányoznak a lábai a bal oldalon. úszni tud, el is bújt, de nem tudom, megmarad e. Figyelem őket minden nap. A legtöbb, amit egyszerre meg tudtam számolni 7 volt, a halaktól már nem félnek, szépen eszegetnek a leveleken. A vasfát annyira nem kedvelik.
 
Nahát, ebben a pár napban volt egy kis történés:
01.10. újabb Amano elhullás. Állomány: 7 Amano, 6 carbon rili. Ideiglenesen leálltam az EasyCarboval
01.11. Mínusz egy hal. Nem voltam otthon, párom azt mondta, 1 törpe razbóra volt. Előző nap majd 45 percet ültem az aki előtt, nem tapasztaltam semmi rendellenest, de fagyasztott cyclops-t kaptak vacsira (ezt eddig csak 2-3 alkalommal. Lehet túlette magát?)
01. 13. Kicseréltem a szűrőben az aktív szenet siporax minire, átvariáltam a rétegek sorrendjét és varrtam a beszívó ágra is egy szivacsgyűrűt. A víz 2 óra múlva észrevehetően tisztább lett.
01.15. Heti vízcsere, mohák átmosása, vasfa letisztogatása fogkefével (kell az a szívóharcsa, az rendben tartaná). Jó nagy felfordulás lett, alig akartak megnyugodni a kedélyek. Még figyeltem őket, létszámellenőrzést próbáltam tartani. A törperazbórák megvannak, de a neonokból hiányzik egy és a galaxyból 1 nőstény. Párom állítja, hogy nagyfoltos hal volt. Legközelebb minden hullát le kell fotóznia... Viszont csak 1 hulláról tudunk, hol a hiányzó hal? Holnap újra számolok.
A fene a hülyeségemet... szerintem ha 200 L-lenne, akkor is képes lennék megszámolni őket. Töröm is a fejem, hogy lehetne a garnélákat megjelölni, mert azt se tudom, belőlük hiányzik e...
+ Garnikeresés közben felfedeztem 2 db barna csigát a fán megbújva. Sose láttam még őket, és nem a hólyagcsigám kölke. Talán postakürt csiga? Lefényképezni lehetetlen, lapos, csavarodós
 
Utoljára módosított:
A galaxykat képtelenség megszámolni, egyszer mintha meglenne mind a 6, aztán mégsem... Viszont a neon az tuti nincs meg. A garnélák egyre bátrabbak, sőt, a legnagyobb Amano rákapott a halkajára. Megérzi az illatát, spuri a felszínre, majd fejjel lefelé kapaszkodva a békalencsén próbálja elkapni a szemeket. Mókás, mikor elkezd a növénnyel együtt süllyedni.
A növényeim megálltak a fejlődésben, gyanakszom az új fénycsőre. A hínárt eddig hetente kellett vágnom,most meg kezdenek átlátszóak lenni a levelei. Visszatérek az EasyCarbora, de csak fél adaggal, hátha az hiányzik nekik.
 
Ideiglenesen leálltam az EasyCarboval

Kíváncsi leszek ez megállítja-e a hullást. Én sem carbozok a garnélásban, nehogy baj legyen. Bár olvasni erről is mindenfélét... van aki használja és semmi gond a garnikkal. :)
A növények fejlődésének lassulása lehetséges hogy a carbo leállás következménye, de fénycső is simán lehet a ludas.
 
Kíváncsi leszek ez megállítja-e a hullást. Én sem carbozok a garnélásban, nehogy baj legyen. Bár olvasni erről is mindenfélét... van aki használja és semmi gond a garnikkal. :)
A növények fejlődésének lassulása lehetséges hogy a carbo leállás következménye, de fénycső is simán lehet a ludas.
Eddig - lekopogom- megállni látszik a dolog. Arra tudok gondolni, hogy a csapvízből hozott jószágokat sokként érte. Ma ismét elkezdtem használni, igaz fél adaggal. Meglátjuk. Esténként lámpaoltás előtt még bekapcsolom pluszba 15 percre a levegőztetőt, lehet az is jót tett nekik. Látom, hogy felélénkülnek utána.
 
A galaxykat képtelenség megszámolni, egyszer mintha meglenne mind a 6, aztán mégsem... Viszont a neon az tuti nincs meg. A garnélák egyre bátrabbak, sőt, a legnagyobb Amano rákapott a halkajára. Megérzi az illatát, spuri a felszínre, majd fejjel lefelé kapaszkodva a békalencsén próbálja elkapni a szemeket. Mókás, mikor elkezd a növénnyel együtt süllyedni.
A növényeim megálltak a fejlődésben, gyanakszom az új fénycsőre. A hínárt eddig hetente kellett vágnom,most meg kezdenek átlátszóak lenni a levelei. Visszatérek az EasyCarbora, de csak fél adaggal, hátha az hiányzik nekik.
Nezd meg a fenyvsoved tipusat hasonlitsd ossze a regivel. Lehet lumen csokkenesed lett.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Eddig - lekopogom- megállni látszik a dolog. Arra tudok gondolni, hogy a csapvízből hozott jószágokat sokként érte. Ma ismét elkezdtem használni, igaz fél adaggal. Meglátjuk. Esténként lámpaoltás előtt még bekapcsolom pluszba 15 percre a levegőztetőt, lehet az is jót tett nekik. Látom, hogy felélénkülnek utána.
A levegoztetest nalam is meghalaljak, ugyhogy az mindenkepp jo dolog.
 
Back
Oldal tetejére