• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

216L Ryuboku

Szerintem nem jó ötlet az a hordó, a szűrő beszívó ágát semmivel sem szabad folytani, ezért kötjük a reaktort, vízmelegítőt stb. a nyomó ágra. Ez a megoldás hosszú távon biztos káros a szűrőre nézve. ("The flow of any EHEIM External Filter may be reduced without negative effect on the appliance. Please note: performance may only be reduced on the pressure side." http://www.eheim.de/eheim/inhalte/index ... h=produkte)
 
vartan!

Ha nagyobb keresztmetszetű csövezést használsz a hordónál, mint a szűrő gyári csövei, akkor nem fogja vissza. Nálam 20mm-es PVC-k vannak a hordón a 2028 gyári 16mm-es átmérőjéhez képest és nincs gond a flow-al, az aljzaton még a cuba-k is lobognak az áramlattól. A 16mm-es csöveket pedig melegítéssel tudod a 20mm-esre ráhúzni.

Ez egy elég régi és kipróbált technika, nézz körül a nagyobb sügeres akváriumok szűrései között(mondjuk a cichlids.hu-n), nem is egy helyen használják a mai napig nem kevés sikerrel.
 
Köszi Viktor!

A gyökér dolog majd meglátjuk hogyan fog alakulni, ha nem lesz ami eltakarja, akkor majd kitalálok rá valami megoldást :)
A hungarocellt én eddig minden akimban használtam és bent is hagytam őket. Hosszú távon sem jelentett problémát(berohadás meg hasonlók) az aljzat alatt. Sőt a 160-as szétszedésénél úgy kellett lefejteni a növények gyökereit róla :)

Hát, szerintem én sem fenyegetem Chow Wai Sun akváriumát az enyémmel :lol:
 
Szia N-dee!

Gratulálok az újabb remekművedhez. Bármilyen stilust épitesz, mindegyiket nagyon profin eltalálod.
Érdekes az elsötétittös akvárium inditásod. Ha igy inditottad az akikat, mindig elkerülted az elején az algaburjánzást?
Kíváncsi vagyok hogy most az egy héttel korábbi lámpakapcsolás mit okoz majd.
 
N-dee said:
Filter start nélkül is jó, csak hoszabb a folyamat. Tegyél az akivízbe Sera Nitrivecet, ez is baktériumkultúra és ezt nem a szűrőbe kell önteni. Ne ijedj meg, mert be fog tőle opálosodni a vized, de ez 1-2 napon belül le fog teljesen tisztulni.

Sera Nitrivecet nem sikerült szereznem most meg hétvégén pláne nem tudok. Végülis így is jó csak lassabb... nemde? Opálosodás megtörtént de már két napja semmi változás. Várjak még?
 
Vinsz said:
N-dee said:
Filter start nélkül is jó, csak hoszabb a folyamat. Tegyél az akivízbe Sera Nitrivecet, ez is baktériumkultúra és ezt nem a szűrőbe kell önteni. Ne ijedj meg, mert be fog tőle opálosodni a vized, de ez 1-2 napon belül le fog teljesen tisztulni.

Sera Nitrivecet nem sikerült szereznem most meg hétvégén pláne nem tudok. Végülis így is jó csak lassabb... nemde? Opálosodás megtörtént de már két napja semmi változás. Várjak még?

Sera Nitrivec, Tetra Safe Start, JBL Denitrol, ADA Bacter 100, ADA Bacter Ball, ADA Green Bacter

Ezek mind baktérium készítmények.Én mindet próbáltam.

A folyékony készítményekkel szerintem az a baj hogy egy friss akinál naponta kétnaponta cserélsz nagy mennyiségű vizet. Valószinűleg nem a legjobb a hatásfokuk ebben az időszakban. Érdemes száraz készítménnyel indítani, amit nem tudsz a sok vízcserével eltávolítani és későbbre tartogatni a folyékony változatokat.
 
[/quote]Sera Nitrivec, Tetra Safe Start, JBL Denitrol, ADA Bacter 100, ADA Bacter Ball, ADA Green Bacter

Ezek mind baktérium készítmények.Én mindet próbáltam.

A folyékony készítményekkel szerintem az a baj hogy egy friss akinál naponta kétnaponta cserélsz nagy mennyiségű vizet. Valószinűleg nem a legjobb a hatásfokuk ebben az időszakban. Érdemes száraz készítménnyel indítani, amit nem tudsz a sok vízcserével eltávolítani és későbbre tartogatni a folyékony változatokat.[/quote]

Hát igen... ezt sejtettem de vajon így is letisztul a víz idővel, hogy nem használom ezeket a készítményeket?
 
Hát igen... ezt sejtettem de vajon így is letisztul a víz idővel, hogy nem használom ezeket a készítményeket?

Hát a fenti készítmények csak abban segítenek hogy gyorsan kialakuljon a megfelelő baktérium állomány, ami képes megbírkozni a bomló anyagokkal és az ammóniával.

Az opálosodást én nem tapasztaltam akvárium indításnál. Nem mernék megesküdni rá,hogy ennek köze lenne a baktériumokhoz.
Lehet a szűréssel van gebasz vagy a betett aljzat stb okozza ezt.
 
Indítás után a víz opálosodásának az esetek 99%-ban a nem megfelelően kimosott aljzat az oka. Nos, vajon te a maradék 1 %-ba tartozol? :)
 
Levinen said:
Indítás után a víz opálosodásának az esetek 99%-ban a nem megfelelően kimosott aljzat az oka. Nos, vajon te a maradék 1 %-ba tartozol? :)

Feltöltés után zavaros volt de ez másnapra letisztult, még, egy nap elteltével kezdődött ez az opálosodás, szerintem kimostam rendesen ;) De bármi előfordulhat.... Bár tény, hogy a víilágításom épp fejlesztés alatt áll és csak holnap lesz beszerelve... így fényárban még meg se tudtam nézni... lehet nem is opálos csak egy félhomályos szobában tűnik annak.... :roll:
 
N-dee sikerült nagyot alakítanod.. ;) ;) ;) ..... Nekem nagyon tetszik..(De szerintem mindenkinek :D )
 
Abban a szerencsében lehetett részem,hogy élőben láttam az akit kb. 1órával ezelőtt.Gyönyörűek a fotók,de élőben még szebb az üveg mélysége miatt.N-dee profi ehhez kétség sem fér !!!!!!
Remélem nekem is sikerül hasonló szintre eljutnom ,a technika már megvan hozzá . :)
 
Laci!

Köszi szépen örülök, hogy tetszett. Kíváncsi leszek majd, hogyan fog alakulni az akid ezután. Én szurkolok ;)
 
Szia Vinsz!

Sima fekete cérnával ráhurkoltam a gyökérre, kb.2 hónapon belül megkapaszkodik rajta a moha és utána levagdoshatod a rögzítést.

Üdv!
 
Na, eltelt egy hét az ültetés óta, s közben bekerültek a halak, rákok is. Az akváriumban már több mint 2 hete ment a szűrés mikor átraktam őket, illetve a szűrőben is a régi bejáratott töltelék van. A növények nődögélnek, alga egyelőre nincs. Az első finomabb nyírbálást is elkövettem ma.

5119915_9ca63d116d7cd51e88a6240623b4ef92_m.jpg
5119909_e4e702b73bbf2bb8e2a26713f6f53b0c_m.jpg

nyírás után:
5119917_d0cbe9af77b301db2962ae032de6a036_m.jpg
 
Gyönyörűen alakul az akvárium. Gartu. Nekem nagyon bejövős.

Talán egyetlen észrevétel van. Az akváriumban most az indítás után több a finom visszafogott növény. A moha a fán, az eleocharis a talajon.
A kövekkel és a fákkal ők természetes összképet adnak.

A rotala bár ad némi hátteret, a gyönyörű összképben mégis kicsit idegenül hat. Lehet a stemeket később kiveszed, vagy a stemek képesek lesznek egy természetesebb formát hozni és beilleszkedni az összképbe, most még kicsit furi.

Egyébként nagyon jó kis aki.
 
Back
Oldal tetejére