• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 42-es kocka

Megvolt a szokásos, napi vízcsere. A monte carlo egy része kezd olvadni. Van még pár, ami rendesen zöld. Remélem, fele-felénél megáll a döglés. A többi növény - talán a st. repens kivételével - elvan. Alga eddig csak a kidöglő monte carlón.

A kis kockában takarítottam egyet, s ha már ott mókoltam,kiszedtem egy adag füvet. Letakarítottam és egyesével beültettem a monte carlo közé. Valami majdcsak megmarad. Nagy volt a kísértés a crypto berakására is, de értelmes helyre nem fér ültetőedény, anélkül berakni meg kamikaze akció. :)
 
Hümmhümm... Szóval, gondolkodtam azon, hogy ha ebbe az akváriumba akarom átteni a két otót (meg nyilván még kettőt majd még melléjük szerezni, akkor bizony kellene bele fa. Éshát van itthon 3 kis red moor, nade azok úgy illenének az akváriumba, mint pacalos politikusra a tanga. Valami szerényebb kellene, mondjuk egy kicsi vasfa. Éshát, ha már kellene, akkor úgyis pont be kell mennem Pestországba a kilépési papírokat intézendő, s arrafelé tuti van valamilyen akvarista bót. Aki keres, az talál, s imigyen bemenék ma a korallosakváriumba, ahol lőn sokminden a vasfától a "b*szdmegilyenkellnekem" tengeri halig. Nem, tengeri nem lesz, kell a pénz pénzre. Meg robotporszívóra. Meg csokira. Meg amúgy 900 ft egy pixis növény, ki tudja otthagyni? Arra is kell. Ha már olvad a Monte, akkor vegyünk még egyet, hátha a 40-50% megmaradási aránnyal oké lesz. A st. repens elég csúnya, az a rotala meg elég szép, 900-ért legyen már az is, kell valami, ami elrejti a fát. Demondjuk 900-ért ott az a buce is, tökre illene a fa elejére... Ja, fát is vettem, kábé a legkisebbet a boltban, mert nagyon kicsi a hely a kő mellett, ahová odaillik épphogy. Nem tudom, hogy 500 forintnál több volt-e, de nyilván azért egy tizest otthagytam. Idehaza, a felmondási időm okozta stresszt csökkentendő, kislányommal megmostuk a fát, s beapplikáltam leendő helyére a st. repens gondos kiszedése után. Ezekután szétkaptam a rotalát, s ültetni kezdék. Nem tudom, ki lesz az a szerencsétlen, akinek majd az akksit karban kell tartania, de alighanem nagy sz*rban lesz, ha már beültetni alig tudtam őket a fa meg a kő közé. Ja, hogy én. Kösziszépen. Elültettem gondosan mindet, miközben szívtam a fogam, merthát a hely kicsi volt, a fa mozgott, a növények néha felbúvárkodtak a víz tetejére... Miután kigyönyörködtem magam a jól végzett munka eredményében, csak nem tetszett. Kiszedtem a felét, s átdobtam őket a kis akvárium tetejére a cryptok mellé ázni. Na, akkor újabb applikálás: buce. Háromfelé szedtem, s mivel kötözni nem kúl, a fa súlyát is kihasználva rögzítettem. Nadehát a kilógó gyökér randa. A létrehozóját éppen ezért kőtörésre ítéltem, osztán lett is olyan saccperkábé kevésbé randa kő, amivel eltakartam, s méginkább remélem, hogy a ránövő növényzet azokat is a feledés és a levelek jótékony homályába burkolja. Jeee, jöhet a monte carlo! Szétszed, nézeget, ültet... S ha már egyszer megbolygatsz dolgokat, akkor eszébe jut pár fűnek is, hogy szét kéne nézni, s akkor már megy utánuk pár monte meg némi chai is. Hellósrácok, vissza kéne menni helyre! - mondta az egyszeri ember, s mindezt pikkpakk, alig nemtommenyi káromkodás után foganatosította is. Mindezekutána roppant elégedetten személte a rothadó montecarlót, az olvadó chait, meg azt a hülye fás-rotalás részt a bal oldalon, majd kiapplikálta a vízból a tetejére felúszó komposztdombot, s némi elégedetlen szemlélődés után megjegyezte magának: "de legalább a hra teteje kicsit narancsos!"
 
Ahol a monte carlo olvad, ott vastagon megjelent az alga. A többi növényből eddig egy anubiason és a st. repenseken láttam csak. Közben bekerült 4 low grade red sakura, kerül bele másik négy még ma. Jó lenne amano és csiga is, de lövésem sincs, hogy most honnan szerezzek, a GA elég messze van.
 
A monte továbbra is olvad. A chai csak a régi leveleket hagyja el, az újak viszont alaból zöldek, rózsaszín foltokkal. A garnélák megmaradtak eddig. További algázók a jövő héten kerülnek bele.

A lámpát felcsavartam 65%ra, co2 kb. 50 bubi per perc. A vízcserét két naposra ritkítom.
 
Emeltem a CO2-n, most 1 bubi per mp megy bele. A dropchecker még mindig nem limezöld, majd lehet, hogy emelek. A lakók miatt óvatosan. A növények (monte-chai) olvadása talán megállt, legalábbis látszanak új hajtások rajtuk. Az anubiasok levelein megjelent némi alga (a boltin nem, gondolom, az sterilebb). A rotala nemtommi szépen elkezdett hajtani, a sajár hra is egész oké, a ludwigia is jól van. A víz tetején úszkáló rotala fonákja elkezdett bepirosodni. Nem tudom, meddig marad még. Gondolom, hetekig nincs el, úgyhogy előbb-utóbb komposztálódik.

A fauna 8 malawa garnélával bővült @ezsolt80 állományából. Minimum 2 nőstény már most szaporodós állapotban van, majd versenyezhetnek a sakurákkal. Elég fura kis jószágok amúgy az átlátszó testükkel és a gülüszemükkel. Érdekes volt amúgy Zsolt akváriumait látni, hogy low-tech vonalon is miket lehet alkotni, meg hogy mekkora fajgazdagságot tud az ember az otthonába tenni. Az asztali, tigrisszem hardscape-es akváriuma megér egy külön túrát. :)

Szerda magasságában várom majd az új lakókat (csigák+3 amano). Közben előtúrtam a ph mérőm. Majd valahogy kalibrálni kellene, mert olyan nincs, hogy a csapvizem ph-ja csak 6,6 legyen. Ami meglepett, hogy TDS-t is tud. Mikor anno Kínából rendeltem, ez nem volt szempont, mert eredetileg a csiliszószok ph-ját akartam mérni vele, de rájöttem, hogy tök fölösleges. :) Bónusznak még beüzemeltem a 2 időzítőt, így minden automatikusan megy.
 
Bekerültek ma a csigák (vegyesen, 9 darab) meg 3 kis amano. Nem tudom, hogy valamelyik zebracsiga volt vagy az amano, de a montecarlo egy része ki is repült, s pakolhattam vissza. Az üveg elkezdett egyenletesen algásodni. A frontról lekaptam, többi meg marad a csigáknak, hogy legyen mit enniük.

A növényekből a monte meg a chai még eldöntik, hogy mit akarnak. Az anubiasok meg a bucék (kettő kivételével) elvannak, max kis alga van rajtuk. A rotala hra, a másik rotala meg a piros ludwigia szépen növögetnek, utóbbiak kezdenek kilátszani a kövek mögül.

A garnélák elvannak, majda sakura utódokat kell szelektálnom valamikor erősen. Nem nagyon értem, hogy a full sakuráknak hogyan tudtak ennyire halovány utódaik lenni. Azért így is örülök, hogy volt mivel feltölteni ezt az akváriumot.

A szűrő beömlőre majd ki kell találnom valami garnélavédőt. Kipróbáltam előbb méretre vágot mosogatószivaccsal kitölteni a kosarat, később meg a dennerle sarokszűrő garnélavédő szivacsával, de egyiket sem szerette a motor. Lehet, jad rakok rá ideiglenesen rovarhálót, s ha az új melóban (huhh, jövő hét után kezdek) lejár a próbaidő, akkor veszek majd öveg ki/beömlőt rendes védelemmel.
 
Bekerültek ma a csigák (vegyesen, 9 darab) meg 3 kis amano.
:rolleyes:📸?

A garnélák elvannak, majda sakura utódokat kell szelektálnom valamikor erősen. Nem nagyon értem, hogy a full sakuráknak hogyan tudtak ennyire halovány utódaik lenni. Azért így is örülök, hogy volt mivel feltölteni ezt az akváriumot.
Elég későn kezd igazán szép színük lenni. Itt direkt ezt szemléltettem (ott az előző kép is amikor megkaptam). a hímek meg általában fakóbbak. én azt nem értem, hogy hogy tudják őket időben szelektálni, számomra nem derül ki melyik lesz jó.
A szűrő beömlőre majd ki kell találnom valami garnélavédőt. Kipróbáltam előbb méretre vágot mosogatószivaccsal kitölteni a kosarat, később meg a dennerle sarokszűrő garnélavédő szivacsával, de egyiket sem szerette a motor. Lehet, jad rakok rá ideiglenesen rovarhálót, s ha az új melóban (huhh, jövő hét után kezdek) lejár a próbaidő, akkor veszek majd öveg ki/beömlőt rendes védelemmel.
Gratulálok az új munkádhoz, remélem jó lesz (már amennyire a munka jó tud lenni) :)
 
Okéoké, egy esti fotó:
black.jpg
Majd csinálok párat, csak telón utálok gépelni, ellenben a fotók azon vannak. :D
Elég későn kezd igazán szép színük lenni. Itt direkt ezt szemléltettem (ott az előző kép is amikor megkaptam). a hímek meg általában fakóbbak. én azt nem értem, hogy hogy tudják őket időben szelektálni, számomra nem derül ki melyik lesz jó.
Köszönöm. Amúgy egy furcsaság: az ősök nálam kezdenek elég feketésvörösek lenni.
Gratulálok az új munkádhoz, remélem jó lesz (már amennyire a munka jó tud lenni) :)
Köszönöm. Remélem, az lesz. 11 év után váltok. Nagy stressz, nagy kihívás, de nagy lehetőség is, meg jó pénz. :)
 
Mióta a kis amanok megjöttek, kicsit elbújtak a malawák. Nem csoda, kicsit hiperaktív rokonság. :) A sakurák kezdenek pirosodni. Hamarabb, mint a másik akváriumban, pedig ide a sápadtabbak kerültek. A zebra meg a rulett kicsit nagy a 42 literben, ha az arányokat nézem, de maradnak. A lámpát feltekertem 80%ra.

IMG_20211105_190437.jpgIMG_20211105_190326.jpgIMG_20211105_190310.jpgIMG_20211104_193544.jpgIMG_20211104_193508.jpg
 
Azért is tetszik az akváriumod, mert az első naplómra emlékeztet, én is két követ egymásnak döntöttem és kineveztem barlangnak. Remélem a tied is hasonlóan problémamentesen fog futni sokáig.🙂
Még méretre is egyforma, csak a tied nagyobb.😀
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére