• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 42-es kocka

@Versenycsiga elmondtam nekik, hogy miattad kapták a vakut. Üdvözölnek. ;)
Én is őket :ROFLMAO: szép kis csapatod lett. remélem így hogy kevés pár lehet, kevesebbet petéznek. Hihetetlen, hogy a fél fórum malawa lázban ég :D melyik az? a "miattam" vakuzott képek alatti?
Szerintem is pofás ez a berendezés :) a barlang kompozíció meg praktikus is mert búvóhely a garnéláknak.
 
Én is őket :ROFLMAO: szép kis csapatod lett. remélem így hogy kevés pár lehet, kevesebbet petéznek. Hihetetlen, hogy a fél fórum malawa lázban ég :D melyik az? a "miattam" vakuzott képek alatti?
Szerintem is pofás ez a berendezés :) a barlang kompozíció meg praktikus is mert búvóhely a garnéláknak.
A malawa láz oka annyi nálam, hogy @ezsolt80 nál volt egy halom. És hát neocaridinákkal nem szaporodik, közel is van, mi baj lehet belőle? :D

A scape oka annyi, hogy a földre téve kb. 100%ban illeszkedett így a 2 kő. Ugyanolyan hosszú, s kiegészítő formájú a tetejük. Azt nagyon várom, hogy a rotala és a ludwigia megnőjön, azok szerintem dobnak rajta. Meg a gyep is.

Az Oase viszont megint levegősödik. Szétszedtem, összeraktam, csövet cseréltem, meglátjuk. Amúgy eleve egy vacak konstrukció az eheimhez képest. Az eheimet két perc alatt levegőtleníti az ember, utána teszi a dolgát. Itt meg vársz egy napot, mert annyi idő, mire magát légteleníti, tudod, hogy jó vagy nem. Ráadásul a kimenő résznél van szivacs, azaz, ha magadtól nem raksz perlont a tetejére, dzsuvás lesz a seachem. A csövek meg a korongok is olyanok, hogy szenvedni lehet vele. Dani arcát kell nézni a shallow tank videóban... Az tény, hogy mikor véletlenül épp normálisan megy, akkor csendes.

Hümm, közben a feleségem szólt, hogy van 5 mikro csiga a vízben. Alighanem bejött növényekkel. :)

Update: lehet, sikerült az oaset megszerelni. Azért itt van róla a garnélák véleménye:

IMG_20211106_100224.jpg
 
Utoljára módosított:
A malawa láz oka annyi nálam, hogy @ezsolt80 nál volt egy halom. És hát neocaridinákkal nem szaporodik, közel is van, mi baj lehet belőle? :D

A scape oka annyi, hogy a földre téve kb. 100%ban illeszkedett így a 2 kő. Ugyanolyan hosszú, s kiegészítő formájú a tetejük. Azt nagyon várom, hogy a rotala és a ludwigia megnőjön, azok szerintem dobnak rajta. Meg a gyep is.

Az Oase viszont megint levegősödik. Szétszedtem, összeraktam, csövet cseréltem, meglátjuk. Amúgy eleve egy vacak konstrukció az eheimhez képest. Az eheimet két perc alatt levegőtleníti az ember, utána teszi a dolgát. Itt meg vársz egy napot, mert annyi idő, mire magát légteleníti, tudod, hogy jó vagy nem. Ráadásul a kimenő résznél van szivacs, azaz, ha magadtól nem raksz perlont a tetejére, dzsuvás lesz a seachem. A csövek meg a korongok is olyanok, hogy szenvedni lehet vele. Dani arcát kell nézni a shallow tank videóban... Az tény, hogy mikor véletlenül épp normálisan megy, akkor csendes.

Hümm, közben a feleségem szólt, hogy van 5 mikro csiga a vízben. Alighanem bejött növényekkel. :)

Update: lehet, sikerült az oaset megszerelni. Azért itt van róla a garnélák véleménye:

View attachment 157661
nálam az első összerakás óta lassan egy hónapja hangtalanul, levegő nélkül megy az oase szűrő XD lehet mással van nálad a gond :)
 
nálam az első összerakás óta lassan egy hónapja hangtalanul, levegő nélkül megy az oase szűrő XD lehet mással van nálad a gond :)
Filtosmart60? Ahogy írtam, lehet nálam gond, de a konstrukció mindenképp rosszabb egy eheimnél. Legalábbis akasztósnak összerakva sehogy nem adja a dolog. :)
 
Azt hiszem, megvan a filtosmart probléma gyökere. Alighanem a szívóág végén, ahol a beömlő (vagy hogy híjják) csatlakozik, ott nem kerek valami. Beraktam víz alá, s azóta szépen megy. Most jó lesz így, idővel meg veszek új csövet, meg végtelen pénz esetén majd új ki/be szettet is. Amúgy sem árt, mert a beömő kosarába megpróbáltam a szivacs beapplikálást garnélavédelem miatt, de azt nem szerette a motor (nyekergett). Ha meg majd egyszer kitakarítom az összes Mátrixot, akkor a tetejére kipróbálom a perlont, mert így a dzsuva ott figyelm a mátrix között... Az eheimnél azért igencsak jobb, hogy eleve ott van alul a szivacs.

A növények végre beindultak, látszanak a gyökerek. A monte is nő, mondjuk nem oldalra, hanem felfelé, de annyi baj legyen. A legszebb talán a ludwigia. Várom már, hogy az is meg a hra is nagyobb legyen, akkor jelentősen változik az akvárium. 1-1 ml micor és macro megy bele naponta.

Közben meg vadászok a csigákra. 6-7 alig láthatót szedtem ki, postakürtök. Egyelőre egykis üvegben vannak. Kinyírni semakarom őket meg megtartani sem. :) Lvésem sincs, mennyi kelhetett ki, de, remélem, sikerül még szaporodás előtt mindet elkapni. Nem akarom, hogy elegyék a kaját a garnélák elől. :)

A CO2-vel szerencsém volt, a kislányom szólt, hogy eléggé sárgászöld. A bubi per 0,7 másodpercet ritkítottam. A buborékszámlálóba meg töltenem kell majd (vizet?), mert épphogy látszik a buborék. A múltkor kissé gyorsan kapcsoltam nagyra, akkor lehet, fellőttem az aváriumba a folyadékból. :)
 
A buborékszámlálóba meg töltenem kell majd (vizet?), mert épphogy látszik a buborék. A múltkor kissé gyorsan kapcsoltam nagyra, akkor lehet, fellőttem az aváriumba a folyadékból. :)
Javítsanak ki a többiek, ha tévednék, de a bubiszámlálóba sűrűbb cucc való. Amikor beruháztam a nagynyomásúra, a GA-s fiúk egy bubiszámlálóba való folyadékot is betettek a kosaramba, ami valami olajféleség(repce, szilikon, stb...?)
 
Javítsanak ki a többiek, ha tévednék, de a bubiszámlálóba sűrűbb cucc való. Amikor beruháztam a nagynyomásúra, a GA-s fiúk egy bubiszámlálóba való folyadékot is betettek a kosaramba, ami valami olajféleség(repce, szilikon, stb...?)
Van aki erre van aki arra esküszik. Nekem bubble counter liquid van benne, de tény hogy azt bele tenni elég macera....csúszik, félő hogy a bubiszámlálót elejted eltörik - tapasztalat.

De igen, nem árt a nagyobb viszkozitású folyadék bele.
 
Hehe, éreztem, hogy ha bedobom a témát, akkor kérdeznem sem kell. :D :D :D

Amúgy ez van a GA folyadéknál: "Folyamatos probléma a széndioxid rendszerek buborékszámlálóiból elpárolgó víz utántöltése. Erre kínál megoldást a magas viszkozitású folyadék. Nem párolog, nem "fogy el" a buborékszámlálóból. Színtelen, szagtalan, higroszkópikus anyag." Elvben mindkettő jó, azt kéne tudnom, az enyémben mi van. Egy darabig még ellehet vele, mert a visszafolyásgátlóba fellőtt cuccot visszalőttem bele fecskendővel. Megnézem, hogy fogy, s ha kibír még két hetet, akkor úgyis tervezek menni a GA-ba, s veszek bele. Oxidátor van még tervben meg halak.
 
Kezdetektől fogva sima RO vizet teszek a bubiszámlálóba.
Nem is igazán értem miért olyan nagy probléma, hogy elpárolog belőle...azt a 2,5 ml RO vizet még ki lehet bírni anyagilag :) Amúgy 1 hónapja nem nyúltam hozzá kb, minimális a párolgás.
Nem mintha az a 700 Ft földhöz vágna, csak értelmét nem látom...
 
Kezdetektől fogva sima RO vizet teszek a bubiszámlálóba.
Nem is igazán értem miért olyan nagy probléma, hogy elpárolog belőle...azt a 2,5 ml RO vizet még ki lehet bírni anyagilag :) Amúgy 1 hónapja nem nyúltam hozzá kb, minimális a párolgás.
Nem mintha az a 700 Ft földhöz vágna, csak értelmét nem látom...
A kocsi miatt van deszt vizem is. :)
 
Megy a napi 1-1 nyomás macro és micro. Egyelőre alga sehol, a ludwigia p. super red szépen nő, a többi növény is megeredt, bár a hra meg a másik rotala sokkal lassabb. A chaiból egy pici maradt, s remélem, ebből el tud szaporodni. A monte carlo is növöget, csak felfelé. Senki sem szólt neki, hogy oldalra kéne. A szűrő megyeget, de majd kellene rá poppy meg egy rendes kimenő rész, mert most a vízfodrozás mértéke nulla, márpedig hamarosan invázió lesz, mikor a kicsiből átköltözik egy zsák garnéla meg a halak. Van esőztető, de azt meg furkálni kellene, mert amúgy úgy megy tőle a víz, mint a ringlispíl.

Ami fura, hogy itt jobban pirosodtak a garnélák, mint a másikban. Gondolom, nagyobb a tér, több a kaja. Mikor egyszer beraktam kísérletnek egy kis garnélatápot, látványosan tettek rá. Egy süncsiga megpusztult, a többiek jól vannak. A postakürtök is. Az egy millisekből kiszedtem már vagy huszat. Remélem, sikerül a lehetetlen küldetés és ivarérettség előtt kimegy mind. :D

Közben sikerült elérnem a helyi halast (fő profilként horgászbolt), s leadtam a rendelést egy 30 literes kockára. A kicsiből majd abba megy át a technika, meg - a nagy kocka érintésével - a halak is. Mondjuk lövésem sincs, mikor, mert jövő héten kezdés az új helyen, s így kb. egész héten utazok ide-oda, s bár beállt szűrő megy majd bele, azért kell egy kis idő, mire bele merek rakni mindent. Mármint a garnélák kivételével mindent, mert abba majd babakékek kellenek, aszonta a gyerek. :D
 
Két turnusban átkerültek a kicsiből a halak meg egy halom garnéla. Durva látni, hogy a nagyban, ahol kevés volt, az ugyanakkori születésűek mennyivel nagyobbak. A halak jól elvannak, bár a törperazbórák elvesznek ekkora térben. Ők majd átkerülnek időbel 30 literbe.

A növények szépen beindultak, de azért még várni kell a kívánt szinthez bőven.
IMG_20211113_162826.jpg
IMG_20211113_162441.jpg
 
Back
Oldal tetejére