• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 73,5x50x50 -es, 180L low tech

Hmm, nemtom miért maradt meg nekem a két hét. Én meg néztem ahogy egyre több az alga, és vártam, hogy leteljen a 2 hét, és végre jöhessenek az Oto-k... :D
Az Amano-k nekem nem igazán tetszenek, így azt nem igazán szeretnék :(
@ezsolt80 malawáit nézted? Jó takarítók, s maguktól is szaporodnak. (Az amanok amúgy nem túl csicsásak, viszont nekem elég viccesek. :) )
 
Az Otok nagyon érzékeny halak. Nem nevezném őket klasszikus "algaevőknek". Az utóbbi évtized talán egyik legtöbbet eladott "algaevője", aminek a túlélési esélye minimális. Szintén egy jól félreértett hal. De legalább jó üzlet árulni őket. Ha Otokat szeretnél az akvádba, akkor költséghatékonyságból őket telepítsd be legutoljára. A túlélési esélyüket tudod növelni, ha rajhalként kezeled őket. Tömegben érzik jól magukat. Akváriumtisztító képességük igen csekély. Csak ezért ne vedd meg őket. Bármelyik garnéla nagyobb segítség.

A legjobb algatakarító a kezdeti időkben te magad vagy.
Egyetértek. Én nem értem mi ez a 9. nap. Az otok vadon befogott állatok, mire eljutnak hozzánk több nem természetes vízparaméterbe kell átszokniuk, így nem csoda ha érzékenyek. Az amano garnéla szintén nagyon érzékeny. Amikor túladagolás volt nálam, az amanok nagyon rosszul voltak, vergődtek, 2 meghalt. A neocaridina meg ette a tetemüket békésen mintha minden rendben lenne. A halaknak sem lett bajuk, csak az amanoknak.

Szóval ez alapján én pont ezt a 2 fajt nem raknám be elsőként :) inkább csigát, neocaridinát raknék be, vagy várnék. :)
 
Érdekes ebbe az Oto-s dologba még nem futottam bele, sőt inkább az ellenkezőjébe, mindenki azt rakott bele az elején.
Nálam ez most a 15. nap, most már csak rakhatok bele valamit ami segít az alga ellen (és tetszik is) :D
Még az algázó gébet néztem, amit úgy el tudok fogadni. A többi algevőnek titulált halnál a méretük nem tetszik, nem szeretnék a későbbiekben akkora halakat, amekkorára azok megnőnek.
 
Érdekes ebbe az Oto-s dologba még nem futottam bele, sőt inkább az ellenkezőjébe, mindenki azt rakott bele az elején.
Nálam ez most a 15. nap, most már csak rakhatok bele valamit ami segít az alga ellen (és tetszik is) :D
Még az algázó gébet néztem, amit úgy el tudok fogadni. A többi algevőnek titulált halnál a méretük nem tetszik, nem szeretnék a későbbiekben akkora halakat, amekkorára azok megnőnek.
Az algaevőknek nem a szépségét nézzük hanem a hasznosságát. Tehát inkább legyen algás az akváriumod mert nem tetszett a kinézete.... egyébként meg hamar hozzájuk lehet szokni sőt néha fel se tűnik, hogy ott vannak.
 
Ami nekem jobban nem tetszik az Amanokban, hogy nagyok.
Ha csak ennyi, a malawák kb. mint a neocaridinák, akkorák. Igaz, egy színes neocaridina azért szebb. :D
Szóval ez alapján én pont ezt a 2 fajt nem raknám be elsőként
Az oto nekem is fura, azért lennék kíváncsi, hogy az milyen indoklással megy bele. Az amanok nálam gyorsan regálnak, de pl. mikor volt az ammóniacsúcs anno, akkor a 7 sakurából 3-4 elpusztult, amano egy sem.
 
Nálam ez most a 15. nap, most már csak rakhatok bele valamit ami segít az alga ellen (és tetszik is) :D

Az algaevők a nagyon tiszta és oxigén dús vizet kedvelik. Ha újraindítottad volna az akvád és lennének már "beakvarizált" algaevőid, amik túléltek már ezt-azt, akkor azt mondanám, hogy igen. Egy friss akvába, friss halakat tenni rizikós. A vized és a szűrésed is még folyamatosan változik. A növény faunád gondolom még keresi önmagát. Akkor tegyél be állatot, amikor a növényeid jobb kondiban lesznek és szebb arcát mutatja az akva. Nem a napok számítanak, hanem az akvárium állapota.

Azt írtad CRS garnikban gondolkodsz. Gondolj rájuk, amikor halat is szeretnél:)
 
Utoljára módosított:
Érdekes ebbe az Oto-s dologba még nem futottam bele, sőt inkább az ellenkezőjébe, mindenki azt rakott bele az elején.
Nálam ez most a 15. nap, most már csak rakhatok bele valamit ami segít az alga ellen (és tetszik is) :D
Még az algázó gébet néztem, amit úgy el tudok fogadni. A többi algevőnek titulált halnál a méretük nem tetszik, nem szeretnék a későbbiekben akkora halakat, amekkorára azok megnőnek.
Elnézést, nem akartam itt "hány literben tarhatok halat" irányba elvinni a dolgot. csak leírtam a véleményem és tapasztaltam. :) nyilván te döntésed mikor ítéled biztonságosnak, ilyenért én nem szólnék meg senkit.
Erősen eltérőek a vélemények, de nem vagyok biztos benne, hogy aki 1 hét után berakja azt érdekli hány éli túl.
Nagyon jó, hogy figyelsz arra, hogy mekkorák lesznek ha megnőnek, sajnos néhányan ezt elfeljtik :D amúgy jó úton jársz szerintem. az indítás mindig stresszes, algás, de majd kitisztul.
A gébről rossz hírem van, mert az is szabadon befogott állat. szerintem is jófejek és elvileg kevésbé érzékenyek mint az otok.
ezért vettem én is, de nem új indításba. 3-ból 1 eltűnt nálam, gondolom elpusztult, de nem találtam meg. ki is ugorhatott vagy bármi.
 
Elnézést, nem akartam itt "hány literben tarhatok halat" irányba elvinni a dolgot. csak leírtam a véleményem és tapasztaltam. :) nyilván te döntésed mikor ítéled biztonságosnak, ilyenért én nem szólnék meg senkit.
Erősen eltérőek a vélemények, de nem vagyok biztos benne, hogy aki 1 hét után berakja azt érdekli hány éli túl.
Nagyon jó, hogy figyelsz arra, hogy mekkorák lesznek ha megnőnek, sajnos néhányan ezt elfeljtik :D amúgy jó úton jársz szerintem. az indítás mindig stresszes, algás, de majd kitisztul.
A gébről rossz hírem van, mert az is szabadon befogott állat. szerintem is jófejek és elvileg kevésbé érzékenyek mint az otok.
ezért vettem én is, de nem új indításba. 3-ból 1 eltűnt nálam, gondolom elpusztult, de nem találtam meg. ki is ugorhatott vagy bármi.
Teljesen egyetértek veled. Nem tartom jó ötletnek, ha valaki 1 hetes akváriumba vadon fogott, ráadásul kényes halakat rak. Nagy kihívás lehet a halaknak megküzdeni az ammóniával :( Növényes akváriumban általában nem ancistrust tartanak, bár szerintem az sem bírná ki ezt.
 
Ezek az apróságok is kényesek, de hasznosak egyébként. Nála csak a garnélák tudnak kisebbek lenni. Azt hiszem az algaevő halak közül nincs apróbb. Nem szabad összekeverni más, hasonló palacsinta algázóval. Több fajta elérhető, de mind nagyobb nála. Ez a cukiság tényleg kicsi és nem jelent veszélyt semmire az akváriumban. Bátran élhetnek mellette garnélák is.
 
Elnézést, nem akartam itt "hány literben tarhatok halat" irányba elvinni a dolgot. csak leírtam a véleményem és tapasztaltam. :) nyilván te döntésed mikor ítéled biztonságosnak, ilyenért én nem szólnék meg senkit.
Ja, ne érts félre, nem ilyen indulatosan/felháborodva írtam egyáltalán. :)
Amúgy valóban eléggé meglepett amit írtatok, mert eddig ennek az ellekezőjét olvastam inkább.
Viszont ha már terveztem a GA-s látogatást tegnapra, akkor már elmentem, mondom legfeljebb csak nézelődök, és próbálok dűlőre jutni a későbbi halválasztással kapcsolatban.
Aztán elmondtam ott is, hogy hogy áll most az akvárium, és hogy szerintük vihetek-e már halakat, és azt mondták hogy igen, így elhoztam végül a csapatot tegnap.
Remélem nem lesz senkinek baja, eddig jól van mindenki. Vettem nekik Seachem Stress Guard-ot is.
 
Én nem vagyok meggyőzve ezeknek az aquario neo akril cuccoknak a korszakváltóságáról. De ettől még lehet jó, csak látszik hogy nem mindenkinek jön be. Én skimmert próbáltam és nagyon nem jött be.
Számomra teljesen egyértelmű lett hogy skimmelni csak szívó oldalon érdemes.
A befolyóval ha jól értem ugyanaz a problémád mint nekem, hogy hátul vannak a csövek. Ha teheted inkább vegyél üveg lilyt, hidd el nem véletlenül az a legnépszerűbb. :) Van forgatható fejű is, én is azt használom már pár hete, csak még nem dicsekedtem vele. :)
Na találtam csak Lily fejet ami jó lehet ilyen célra, "Aqua Rebell Glass Lily Pipe Cut" néven fut.
Cserébe borzasztó drága, 25€ plusz a posta külföldről, mert itthon nem találtam forgalmazót.
 
És akkor itt egy friss kép az akváról.
1-2 dolognak változik a helye, pár moha levállt, mert az ADA-s fonal már elbomlott, de a moha még nem kapaszkodott meg, így meg akkor átkerült szimpatikusabb helyre, illetve Microsorum meg Anubias is költözött kicsit.
Hátul a Ludwigia szépen megnőtt, meg bal oldalt a Ceratopteris thalictroides is.
Ami a Hygrophila difformis-t meg az Egeria-t illeti, ahogy látom az eredeti növény mind a kettőnől kuka lesz, és az újonnan hozott hajtások amik szépek lesznek, és majd vissza kell ültetni.
Hátul már kukucskál a Rotala sp. green, azt hittem gyorsabb lesz, de elég lassan növöget egyelőre. A Crypto-k is már megálltak az olvadással, és már összeszedték magukat a levelek. Kicsit még a Reineckii Mini küzd, nőni nő, de a levelei foltosak, gondolom ő is hoz majd újat mindegyikből, mert ha fölötte hesegetem a vizet akkor a régiek szépen levállnak.
 

Attachments

  • IMG_4771.jpg
    IMG_4771.jpg
    432 KB · Megtekintések: 58
Csináltam egy naplementés képet, bár így fotón nem néz ki olyan jól mint élőben, olyan mintha csak el lenne rontva a fehéregyensúly. :D
Hát azért ez jól néz ki így is :)
A növényekről amiket leírtál teljesen normális indulási esetek eddigi tapasztalataim és olvasmányaim alapján. A végén még tök unalmas lesz itt minden :D
A Ceratopteris thalictroides nekem nem lett a barátom, szétszakadozott és elfogyott. remélem neked nagyobb élményed lesz vele :)
Hátul még kicsit üres, de ha beindulnak ott is akkor más lesz az arculat. csak hát nem lehet úgy idomítani őket, hogy egyforma ütemben nőjenek :)
 
Nyilván a színkártyán lévőt kell követni, itt most nem is az adagoláson volt a hangsúly, hanem a rázáson és, hogy megdöntve legyen az üvegcse lerakva. Vagy ha jobban tetszik a megdöntésről nem hallottak. :)
Akkor most 1, vagy 2 "nagy" kanál?
Én kezdettől fogva a magyar útmutatót követem.
 
Back
Oldal tetejére