• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 73,5x50x50 -es, 180L low tech

Furcsa. Kh nélkül a CO2 jobban le kéne vigye. Lehet valami még a vízben, ami lúgosító...? 🤔 Ezt egyszerűen nem értem.
Én is erre gondoltam, csak CO2 tapasztalat híján nem mertem írni. valami nem kerek itt. nekem CO2 nélkül, aktív talajjal PH 6,5 KH3, ráadásul csapvízzel töltve...
Az eredeti kérdésre visszatérve, nem tudom, hogy a halak igényelnek KH-t egyáltalán. nem inkább a PH érdekes nekik?
 
Igen, nincs CO2-m.
Tropica taptalaj, ADA talaj, Frodo kovek, vasfa, RO viz, GA Gh-Kh+, Profito+Easy Carbo+Fosfo tapozas, az elso hetben volt Stability.
Talan ezek azok a parameterek osszesitve amik fobtosak lehetnek ebben a temaban.

Egeszen eddig egyebkent inkabb 6.5 volt a pH, most legutobb mertem 7-et.
 
A friss Amazonia szépen lenyomja a Kh-t. Nem kell(ene) vele foglalkozni. Idővel lesz az több is. Nem méregetni kell(ene), inkább kézzel irtani az algát. Gondolom van bőven és nem tűnik el magától. Szóval nem a karbonátkeménység, hanem karbantartás a (napi) feladat :)
Két vízcsere közt 4-es kh-ról 0??? - ne már...
 
Merek majd vizcsere utan is rogton egyet, meg esetleg vodorben visszasozott RO vizet.
Nagyon elrontani szerintem nem tudom a merest, Neptun meg JBL tesztem is van, de egyik se lesz kek, rogton sargallik, ahogy az alapvetoen sarga oldatot csepegtetem bele.

Az algat amennyire tudom irtom kezzel, dekorrol/kovekrol fogkefevel, uvegrol kaparoval, meg a novenyekrol is lehesegettem amennyire tudtam.
 
Két vízcsere közt 4-es kh-ról 0??? - ne már...
Az első pár hétben nekem a 11 KH-jú csapvizet is 0..1-re küldte az aktív talaj :) azóta is jó alacsonyan tartja.

Merek majd vizcsere utan is rogton egyet, meg esetleg vodorben visszasozott RO vizet.
Nagyon elrontani szerintem nem tudom a merest, Neptun meg JBL tesztem is van, de egyik se lesz kek, rogton sargallik, ahogy az alapvetoen sarga oldatot csepegtetem bele.

Az algat amennyire tudom irtom kezzel, dekorrol/kovekrol fogkefevel, uvegrol kaparoval, meg a novenyekrol is lehesegettem amennyire tudtam.
Szerintem is kár ilyen gyakran méregetni. még 1-2 hét és beáll valószínűleg. amúgy is 4 hetesen érdemes berakni az állatokat.
Arra sajnos senki nem válaszolt, hogy 0 KH-ba szabad-e állatot ereszteni. ezt én sem tudom. ha itt a fórumon nem kapsz választ én megkérdezném a GA-t telefonon. Lóri biztos tudja :)
 
Arra sajnos senki nem válaszolt, hogy 0 KH-ba szabad-e állatot ereszteni.

Valószínűleg nem 0, csak nem mérhető. Felesleges aggodalmaskodni ezen most, ebben az akváriumban. Az állatokat sem érinti. Amúgy nem érdemes elkapkodni a betelepítést.

A magasabb Kh akkor lenne érdekes hosszabb tavon, ha maximumon menne a CO2. Az erős, tehát a nem átlagos CO2, beoldás miatt lett fontos a mérhető Kh. Az erős CO2 beoldás mondjuk a GA-ban lehet kérdés és néhány akvaristánál, aki versenyakváriumot üzemeltet. Máskülönben semmi értelme nincs szódát csinálni egy otthoni akváriumból. Normál CO2 beoldásnál a KH nem annyira fontos. CO2 nélküli akváriumoknál meg szinte lényegtelen is. Annyi lesz, amennyi kell :)
 
Egyúttal megkérdeznéd tőlük, hogy az hogy van, hogy halat 3-4 hét múlva, de az algaevők első hét után javasoltak, beleértve az otot?
Ahogy én informálódtam, 2 hét után szabad az algaevőket, és rá 2 vagy esetleg 1 hétre a többi lakót.
 
Ahogy én informálódtam, 2 hét után szabad az algaevőket, és rá 2 vagy esetleg 1 hétre a többi lakót.

"Az algaevőket 1 hét után, a halakat 2-3 hét után tudjuk betelepíteni."
9. nap: "Erre az időre néhány érzékenyebb növény esetleg eldobhatja a levelét. Ettől nem kell megijedni. Ezeket a leveleket távolítsuk el, a növények többsége később újra kihajt majd. Fontos, hogy ha eddig nem tettük meg most már be kell tennünk az algaevőket, ami erre az akváriumra 15 darab Amano garnéla, és 3-4db Otocinclus lesz."

Nekem első hét után belekerültek a garnélák, s elvannak.
 
Hmm, nemtom miért maradt meg nekem a két hét. Én meg néztem ahogy egyre több az alga, és vártam, hogy leteljen a 2 hét, és végre jöhessenek az Oto-k... :D
Az Amano-k nekem nem igazán tetszenek, így azt nem igazán szeretnék :(
 
Ahogy én informálódtam, 2 hét után szabad az algaevőket, és rá 2 vagy esetleg 1 hétre a többi lakót.

Az Otok nagyon érzékeny halak. Nem nevezném őket klasszikus "algaevőknek". Az utóbbi évtized talán egyik legtöbbet eladott "algaevője", aminek a túlélési esélye minimális. Szintén egy jól félreértett hal. De legalább jó üzlet árulni őket. Ha Otokat szeretnél az akvádba, akkor költséghatékonyságból őket telepítsd be legutoljára. A túlélési esélyüket tudod növelni, ha rajhalként kezeled őket. Tömegben érzik jól magukat. Akváriumtisztító képességük igen csekély. Csak ezért ne vedd meg őket. Bármelyik garnéla nagyobb segítség.

A legjobb algatakarító a kezdeti időkben te magad vagy.
 
Back
Oldal tetejére