• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első 60l-es kis családi akvárium

Manado-val kapcsolatban ez merült már fel itt a fórumon?
Nekem volt manado talaj teljes takarás nélkül, s csak némi fonálalgám volt, de:
1. Abban az akváriumban nagyon gyenge volt az áramlás a talaj szintjén.
2. Ha a GA nekem azt írná, hogy az agyagtalaj a hiba oka, akkor hallgatnék rájuk. Van pár évtized összesített tapasztalatuk.
 
Nekem volt manado talaj teljes takarás nélkül, s csak némi fonálalgám volt, de:
1. Abban az akváriumban nagyon gyenge volt az áramlás a talaj szintjén.
Én szoktam figyelgetni, mikor a halak fel verik az akvárium alját és olyankor latszik hogy van áramlás. Nem tudom van e annyi, hogy fel kavarja a talajt, azt nem gondolnam, de azért van.
2. Ha a GA nekem azt írná, hogy az agyagtalaj a hiba oka, akkor hallgatnék rájuk. Van pár évtized összesített tapasztalatuk.
Ezt egyáltalan nem kétlem és magát a felvetést sem így értettem. Inkább csak nem értettem, hogy eddig ebbe a problémába miért nem futottam még eddig bele másnál sem itt a fórumon sem sehol. Ha ezt előbb olvastam volna...

Egyébként nálam eddig is volt szabad szemmel jól látható mulm hétről hétre, csak nem tudtam hová tenni. Arra, hogy részben ez a manado miatt is lehet nem is gondoltam...
 
Még soha nem találkoztam azzal a ténnyel, hogy a manado-t takarni kell, hiszen normál agyag golyók. Ha ezt tudtam volna már rég rommá lenne ültetve a többi rész is!
Nem kell takarni. Csak ajánlott. Ha nem takarod, akkor inkább az ecset jelentkezik a szemcsék egy részén. (én ezt tapasztaltam) És szerintem elég messze van az aktív agyagos talajoktól. Inkább egy átmenet a kavics és a rendes aktív talajok közt. Mulmozzál, ha nem feded növénytakaróval. Az bevált módszer fedetlen homoknál, kavicsnál, manadonál. Én minden helyen gazt tartok, ahol talaj(Manado) van. 🙂
Szerk. : a GA tudtommal nagyon régóta nem használ Manadot. Nincsen egyetlen üvegük se a bemutatóteremben ezzel a talajjal, mivel nem lehet vele dombot képezni. Nekik ez a talaj régóta csak eladásra van. Én sem vennék már belőle, csak használom, ami van. 🤷
 
Nem kell takarni. Csak ajánlott. Ha nem takarod, akkor inkább az ecset jelentkezik a szemcsék egy részén. (én ezt tapasztaltam) És szerintem elég messze van az aktív agyagos talajoktól. Inkább egy átmenet a kavics és a rendes aktív talajok közt. Mulmozzál, ha nem feded növénytakaróval. Az bevált módszer fedetlen homoknál, kavicsnál, manadonál. Én minden helyen gazt tartok, ahol talaj(Manado) van. 🙂
Szerk. : a GA tudtommal nagyon régóta nem használ Manadot. Nincsen egyetlen üvegük se a bemutatóteremben ezzel a talajjal, mivel nem lehet vele dombot képezni. Nekik ez a talaj régóta csak eladásra van. Én sem vennék már belőle, csak használom, ami van. 🤷
Ok. Akkor ma porszívózok egyet, aztán hátha segít egy kicsit. Igazából a jó megoldás az volna, ha szét szedném és utána akár új talajjal újra indítanám már más külsővel.
Szombaton tettem félre akvárium vizet, hogy ki takarítsam a szűrőt, de akkor nem volt rá időm.
Ezt a vizet most még lehet használni takarításra, vagy ennyi idő utan ez már erre nem alkalmas? Mert már ebben a vízforgatás hiánya miatt úgy is kidöglött minden?

Szerk: és hát igen. Még egyszer én sem választanám
 
Ezt a vizet most még lehet használni takarításra, vagy ennyi idő utan ez már erre nem alkalmas? Mert már ebben a vízforgatás hiánya miatt úgy is kidöglött minden?
Az erős túlzás, hogy a vízforgatás hiánya okoz döglött vizet. Inkább az, ha légmentesen lezárod. Szerintem használható ha most ez akad. Jobb, mint a sótlan full RO mosás. Mindenképpen a frissen levett víz adja ugyanazokat a paramétereket, azzal érdemes operálni. 🙂
 
Az erős túlzás, hogy a vízforgatás hiánya okoz döglött vizet. Inkább az, ha légmentesen lezárod. Szerintem használható ha most ez akad. Jobb, mint a sótlan full RO mosás. Mindenképpen a frissen levett víz adja ugyanazokat a paramétereket, azzal érdemes operálni. 🙂
Hát akkor inkább meg várom a szombatot és utána este tisztítok szűrőt. Köszi a választ
 
Back
Oldal tetejére