• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes 20L meg a többi

@Zsoltiabéka, @Pityke85
Ahogy fejben tervezgetem a negyedik akváriumot felvetődött bennem, hogy mi lenne ha lecserélném az ADA homokot garnéla talajra? PL:

Ez segítene a stabilizálásban?
 
@Zsoltiabéka, @Pityke85
Ahogy fejben tervezgetem a negyedik akváriumot felvetődött bennem, hogy mi lenne ha lecserélném az ADA homokot garnéla talajra? PL:

Ez segítene a stabilizálásban?
A stabilizálásban nem oszt, nem szoroz. Ez egy kvarc kavics alapú aljzat. Teljesen inert, maximum a szilikátot emeli az elején de az is elmúlik. Nem változtat a vízparamétereken. Alapvetően low-tech és El naturál üveghez jó. (vagy dekornak high-techben) A sima, méretre rostált folyami sóder világosabb, válogatott testvére. Az El naturál üvegnek föld kell, illetve egy nehezebb, fajsúlyosabb kavics aljzat, ami a földet lent tartja és nem engedi vízzel keveredni. Erre a Manado illetve az aktív agyagos talajok nem igazán alkalmasak, mert jóval könnyebbek.
 
A stabilizálásban nem oszt, nem szoroz. Ez egy kvarc kavics alapú aljzat. Teljesen inert, maximum a szilikátot emeli az elején de az is elmúlik. Nem változtat a vízparamétereken. Alapvetően low-tech és El naturál üveghez jó. (vagy dekornak high-techben) A sima, méretre rostált folyami sóder világosabb, válogatott testvére. Az El naturál üvegnek föld kell, illetve egy nehezebb, fajsúlyosabb kavics aljzat, ami a földet lent tartja és nem engedi vízzel keveredni. Erre a Manado illetve az aktív agyagos talajok nem igazán alkalmasak, mert jóval könnyebbek.
Én csak az előtérben lévő homokot gondoltam lecserélni erre, a táptalaj rajta a manado-val maradna. Elvileg teljesen le tudom szedni a homokot anélkül, hogy a táptalaj megmozdulna mert egyébként a kövek határolják a homoktól. Pff..úgyis meg fog mozdulni 😅 de ha mondjuk a 80%-át lecserélném és az alján 1-2mm vastagon maradna ez a homok?

Őszintén szólva nem tetszik ez a homok már, bubisodik, zöldül az algától és főleg a még életben lévő garniknak szeretnék is kedvezni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére