• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok! Van egy 30l es nanom 35cm magas.
2db Aqua-el nano 11w os Led lámpa elegendő lenne felé?
Hogy a parvulák is szépen fejlődjenek?
Szeretnék hozzá még egy tropica system 60 as rendszert is
Az Aqua-el LED lámpáknak általában van 2 változata, a Sunny, meg a Plant. Ha a Plant változatot veszed, akkor elég. Ha a Sunny-t, akkor nem hiszem, mivel nem megfelelő spektrumban világítanak. Itt egy példa:

upload_2018-6-6_23-20-52.png
 
Most 2db Aqua el nano 6w os van felette ( plant)
Ezt szeretném erősebbre egy kicsit azért gondoltam a 2db 11w ra bár ezek sunny-k.
Vagy nem érdemes cserélni?
Ti milyet javasolnátok cserének hogy erősebb legyen?
 
Most 2db Aqua el nano 6w os van felette ( plant)
Ezt szeretném erősebbre egy kicsit azért gondoltam a 2db 11w ra bár ezek sunny-k.
Vagy nem érdemes cserélni?
Ti milyet javasolnátok cserének hogy erősebb legyen?
Plant-ot Sunny-ra semmiképpen, mivel ahogy látod sokkal kevesebb vörös fényt kapna, hiába lenne kétszer erősebb Wattban, és a kék tartomány sem egészen stimmel. Ugyan bármilyen hullámhosszon képes egy növény fotoszintetizálni, de ezeken a hullámhosszokon történik a 90%-a.

Milyen széles akvárium?
 
Elég sok pénzt lehet pazarolni arra, hogy minimális mértékű léptékben próbálsz ki új világításokat, aztán mire a harmadikhoz érsz, vehetted volna egyből azt is, kevesebb pénz ráfordítással.

Én azt mondom vedd elejét ennek az egész mizériának és vedd meg egyből ezt, főleg ha CO2-t is akarsz mellé:
https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-scapers-light-24w-8000k-lampa.html

Persze bármilyen fényviszonyok mellett lehet CO2-t használni, de az csak annyit tesz, hogy megkönnyíti a növénynek a táp felvételt fotoszintézishez, aminek az egész mozgatórugója a fény, ezért én azt tudnám le előtte tuti biztosra.
 
Sziasztok.Van egy 30x30x35 kocka akváriumom. Most egy aquael leddy smart 6w plant van felette. Kevésnek gondolom. Barna algám is van a crypton . Növények :bacopa,anubias, crypto beckettii, microsorium, karácsony moha. Szűrés :légpumpás szivacs.8 óra világítás. Tápok :profito, carbo. Co2 nincs.Egy betta lakja. Gondolom a világítás miatt van barna algám ezért azt szeretném cserélni. Tudnátok javasolom valami szuper világítást? Chihiros A301 jó lenne vagy mást?Továbbá a szűrést is akarom cserélni külsőre vagy motoros belsőre. A betta miatt ez kényes pont... Valakinek valami javaslat? Köszi a válaszokat!
 
Sziasztok.Van egy 30x30x35 kocka akváriumom. Most egy aquael leddy smart 6w plant van felette. Kevésnek gondolom. Barna algám is van a crypton . Növények :bacopa,anubias, crypto beckettii, microsorium, karácsony moha. Szűrés :légpumpás szivacs.8 óra világítás. Tápok :profito, carbo. Co2 nincs.Egy betta lakja. Gondolom a világítás miatt van barna algám ezért azt szeretném cserélni. Tudnátok javasolom valami szuper világítást? Chihiros A301 jó lenne vagy mást?Továbbá a szűrést is akarom cserélni külsőre vagy motoros belsőre. A betta miatt ez kényes pont... Valakinek valami javaslat? Köszi a válaszokat!
Szia! A Chihiros jó lesz. Mivel kockád van, én megkockáztatnám, hogy a Plust vedd meg belőle, szélesebb a világítótest, jobban éri a fény a növényeket.
Szűrésből inkább külsőben gondolkozz, spin kifolyóval nagyon szépen el tudod oszlatni a kifolyó vizet, nem fog gondod okozni a halacsnak az áramlás nagysága. :)
Belső hamar elkoszolódik, nehezebb fojtani is.
 
Szia! A Chihiros jó lesz. Mivel kockád van, én megkockáztatnám, hogy a Plust vedd meg belőle, szélesebb a világítótest, jobban éri a fény a növényeket.
Szűrésből inkább külsőben gondolkozz, spin kifolyóval nagyon szépen el tudod oszlatni a kifolyó vizet, nem fog gondod okozni a halacsnak az áramlás nagysága. :)
Belső hamar elkoszolódik, nehezebb fojtani is.
Rendben köszi a választ! Tudnál ajánlani egy külső szűrőt ami jó lehet ? Bár mindenhol ahol kérdeztem azt mondták hogy túl nagy áramlást csinál a külső
 
Rendben köszi a választ! Tudnál ajánlani egy külső szűrőt ami jó lehet ? Bár mindenhol ahol kérdeztem azt mondták hogy túl nagy áramlást csinál a külső
Szia!
Erre is van külön topik... de spinnel sokaknak működik a külső szűrő kisebb akváriumokban.
 
Rendben köszi a választ! Tudnál ajánlani egy külső szűrőt ami jó lehet ? Bár mindenhol ahol kérdeztem azt mondták hogy túl nagy áramlást csinál a külső
Ha megsem kulso szuro lesz, nekem van egy elado dennerle xl sarokszurom. A 30-as kockamra eleg volt. Nem csinalt nagy aramlast. De miutan mar sokan lakjak inkabb lecsereltem kulsore. A nagyobb persze jobb... max lefojtod.
 
Ha megsem kulso szuro lesz, nekem van egy elado dennerle xl sarokszurom. A 30-as kockamra eleg volt. Nem csinalt nagy aramlast. De miutan mar sokan lakjak inkabb lecsereltem kulsore. A nagyobb persze jobb... max lefojtod.
Köszi kicsinek gondoo
Ha megsem kulso szuro lesz, nekem van egy elado dennerle xl sarokszurom. A 30-as kockamra eleg volt. Nem csinalt nagy aramlast. De miutan mar sokan lakjak inkabb lecsereltem kulsore. A nagyobb persze jobb... max lefojtod.
Szia. kicsit kicsinek gondolom a szűrő felületét.
 
Bocsi de kicsit vakon vagyok ezzel a spin-el kapcsolatban. Néztem elég húzós árba vannak :(
A kínai "márkák" megfizethetőek, és van köztük használható minőségű.
Én beszereztem egy "no name" verziót, majd egy jobbat (VIV). Minőségre a VIV igen jónak tűnik, de a "no name" is teljesen elfogadható.
 
A kínai "márkák" megfizethetőek, és van köztük használható minőségű.
Én beszereztem egy "no name" verziót, majd egy jobbat (VIV). Minőségre a VIV igen jónak tűnik, de a "no name" is teljesen elfogadható.
Köszi akkor körülnézek.. Igazából a világítás volt az égető dolog .
 
Sziasztok!
100*40*40 akváriumot tervezek, alapvetően nem növényezni szeretnék, de egészséges, szép növényzetet szeretnék látni. Egyelőre Co2 nincs tervezve.
Mivel járnék jobban és egyáltalán jó nyomon vagyok-e, melyiket érdemes választani:
Odyssea Dual Pro 2x39 W: https://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-2-39-watt.html?nosto=nosto-page-search1
Vagy Odyssea Beamworks Led 600 90 cm, 0,5Wx66, white60+blue6?
Én egyáltalán nem bíznék azokban a gyenge ledekben, a fénycsöves típussal viszont már sokan növényeznek eredményesen. A jobb ledeknek is alig jobb csupán a fényhasznosítása (lm/W) a T5 csövekénél, vagyis a fenti ledesnél is max fele fényre számítanék, mint amit a fénycsöves tud.
 
Én egyáltalán nem bíznék azokban a gyenge ledekben, a fénycsöves típussal viszont már sokan növényeznek eredményesen. A jobb ledeknek is alig jobb csupán a fényhasznosítása (lm/W) a T5 csövekénél, vagyis a fenti ledesnél is max fele fényre számítanék, mint amit a fénycsöves tud.
Vettem, köszönöm a korrekt választ!
 
Back
Oldal tetejére