• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Polc-lakók (54L low tech)

A világítás, most egyelőre egy csővel megy 8 órát. Akkor inkább menjen 2-vel 6 órát? Nem lesz az sok? Amúgy a 64 liter az nettóba inkább 50 liter körül van csak, így nézve kb megvan az 1 watt/liter.

A szűrő eddig is üzemben volt, most csak szűrőanyagot "csökkentettem"/variáltam benne. A baci kultúrát hova kéne adagolni, bele az akváriumba, vagy a szűrő szívó ágához?

RC-ket szeretnék, most épp beszerzés alatt van, az amano-n még gondolkozom.

Tápozás már elkezdődött.

Köszönöm a válaszod.
 
A világítás, most egyelőre egy csővel megy 8 órát. Akkor inkább menjen 2-vel 6 órát? Nem lesz az sok? Amúgy a 64 liter az nettóba inkább 50 liter körül van csak, így nézve kb megvan az 1 watt/liter.
A növényezésben mindig az akvárium bruttó méretével számolunk tehát neked 64 literes az akvárium.
És igen menjen mindkét cső 6 órát,mert a 24 watt így akkor meg kevés.:sneaky:

A szűrő eddig is üzemben volt, most csak szűrőanyagot "csökkentettem"/variáltam benne. A baci kultúrát hova kéne adagolni, bele az akváriumba, vagy a szűrő szívó ágához?
Simán beleadagolod a vízbe minden vízcserekor,ami mondjuk nálam heti egy 30-40 %.
És minden szűrő "variálás" vagy tisztítás után mehet a bacikultúra,ebből sok félét találsz a piacon.;)


RC-ket szeretnék, most épp beszerzés alatt van, az amano-n még gondolkozom.
Az Amano nagyon hasznos kis jószág érdemes belőle berakni konkrétan egy örökmozgó zabagép :D
 
Olyan kérdésem is volna, hogy a szűrő elhelyezése jó-e így? Az utolsó képeken lévő állapot az aktuális. Jelenleg ilyen szűkítős kivezetése van, de a vízfelszín alatt van, így azt nem fodrozza/mozgatja. Eddig a belső szűrővel volt levegőztető funkció, de most ez ugyebár megszűnt. Elég lesz ez igy a halaknak, vagy vegyek légpumpát?
 
Szia
@keszalvo megelőzött, ha nem is ugyan ezekkel a szavakkal de én is ezeket javasoltam volna. Talán még annyit,hogy a szűkítést ki kellene venni mert csak feleslegesen vissza fogja a szűrőt. Esőztetőt vagy lily pipe-t kellene használni ezek mozgatják annyira a vízfelszínt hogy nem kell légpumpa szerintem. Ha mégis használnál akkor nem muszáj egész nap. :)A külső szűrő beszívó ágát le kellene tenni egészen az aljzatig.
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy átalakításkor (szinte mindent átrendezek) kivegyem a halacskákat, vagy maradhatnak benn? Melyik a nagyobb stressz nekik?

Érdemes lehet esetleg az egész aljzatot átmosni 20%-os hypós vízbe, majd jól átöblíteni? Ez elvileg eléggé legyalulná az algákat. (bár tudom, hogy ez a bacikat is kinyírná, amik a talajban vannak)

Megvannak az új növényeim is:

IMG_20140904_130620.jpg


A Lily pipe-ot is megfogom majd csinálni. Ma egyelőre az van tervbe, hogy átrendezem az akváriumot, leszedem a talaj felső rétegét és újat rakok a helyére. Remélem az új növényekkel, fénnyel, tápozással megoldódik az alga kérdés és megszépül az akvárium belülről. Ha ez megvan, akkor jöhet az élővilág átszervezése :).

Majd holnap szerintem írok a fejleményekről, addig is köszönöm a segítséget mindenkinek.
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy átalakításkor (szinte mindent átrendezek) kivegyem a halacskákat, vagy maradhatnak benn? Melyik a nagyobb stressz nekik?
Én mint itt a fórumon sokan ismernek az "átrendező guru " mondhatom hogy egy alkalommal sem vettem ki az élővilágot az akváriumból átrendezésnél. ;)

Érdemes lehet esetleg az egész aljzatot átmosni 20%-os hypós vízbe, majd jól átöblíteni? Ez elvileg eléggé legyalulná az algákat. (bár tudom, hogy ez a bacikat is kinyírná, amik a talajban vannak)
Egyértelmű NEM a válasz,nem kell a talaj bántani csak a felső koszos algás réteget szívd le cseréld ki,úgy már működni fog a dolog.:)
 
Ez biza kemény menet volt. Lefáradtam rendesen. Remélem jól ültettem el mindent. Holnap reggel csinálok fotókat, ma már csak arra van erőm, hogy bedőljek az ágyba.
 
Fenixke szeretnék egy kis segítséget kérni. Pont olyan belső szűrőt vágtak hozzám mint ami neked van, de darabokban. Nem jövök rá hogy lehetett összerakva, szerintem kimaradt valami. Ha tudnál róla egy ábrát örülnék neki :) köszönöm
 
Fenixke szeretnék egy kis segítséget kérni. Pont olyan belső szűrőt vágtak hozzám mint ami neked van, de darabokban. Nem jövök rá hogy lehetett összerakva, szerintem kimaradt valami. Ha tudnál róla egy ábrát örülnék neki :) köszönöm

Szia! Én most szereltem ki a belső szűrőmet. Ezen az oldalon találsz róla ábrákat: JUWEL® Aquarium | Bioflow Filter Super -Filter system (remélem nem moderálják ki, elvileg nem webshop, hanem termék site)

Belinkelem a használati útmutatóját, ez alapján szerintem menni fog: http://www.juwel-aquarium.de/out/media/de/Filter_System_Bioflow_Super.pdf

Üdv,
Dani
 
Sziasztok!

Mennyivel egyszerűbb így kipihenten írni. :) Szóval tegnap este, fogalmazzunk úgy, hogy bepakoltam a bőröndbe. Szó szerint, mivel, ahogy majd a képeken látszik, nem nagyon volt erőm/időm kreatívkodni. Nagyon elment az idő a takarítással, régi növények szelektálásával. Az akvából kiszedtem a talaj felső rétegét. Utána, mivel eléggé zavaros volt a víz, párszor átszűrtem, hogy az úszó gyökérdarabok meg koszok ne terheljék a vizet.

A meglévő növényeket lekapargattam. Azaz nem én hanem kedvesem, ezúton is hála neki, nagyon sokat segített:

0_segitseg.jpg


Ez után jött az új növények átválogatása. Miután elkezdtem őket kiszedegetni, rájöttem, hogy én nem is tudom, hogy kell őket beültetni. Szerencsére itt a leválogatásban is volt segítségem. Kedvesem testvére is segédkezett, Ő volt olyan jófej, hogy szétszedte az új növényeket és ahol megtalálta, hogy hol van a gyökere azokat beállítgatta úgy nekem, hogy csak ültetnem kelljen. Egy kép a köztes állapotokról (bocsi a rossz fotóért, de csak telóra volt idő):

0_novenyek.jpg


Aztán pár óra után végre sikerült elkezdeni az ültetést. Szerencsére kaptam kölcsönbe egy 20cm körüli csipeszt. Hihetetlen mennyivel könnyebb volt ezzel dolgozni, mint amikor az ujjamra tekertem a növények gyökerét. Vettem még délután a boltban JBL tápgolyókat is és szépen le is nyomkodtam minden nagyobb csoport alá. Remélem ez segít valamelyest a növényeknek, mert táptalaj még mindig nincs. Az volt a koncepció, hogy a háttérbe berakom a nagyobb szárú növényeket. A mangroove gyökér és az anubias-ok bekerülnek középre. Előre a két szélére pedig jönnek a már meglévő növényeim. Kb éjfélkor fejeztem be mindent és akkor lássuk a végeredményt, ma reggel készült:

0_egesz_aki_atalakitva.jpg


Volt még egy érdekes story. Miközben az aljzatot cseréltem, eltűnt az egyik csiguszom. Próbáltam megkeresni, de nem találtam meg a talajban, úgyhogy gondoltam, neki ennyi volt, de azért reménykedtem, hátha kitúrja magát az aljzatból, mert amúgy is beszokták magukat fúrni néha. Aztán reggelre ott kúszott mind a kettő az üvegen. :)

Nem igazán érzem, hogy sikerült volna "szépre" az egész látkép, de azért nem rossz. Arra gondoltam, hogy azokat a szárakat, amik annyira hosszúak, hogy már elhajolnak, mert hosszabbak a magasságnál, lenyírnám kisebbre. Akkor talán szebb lenne az összkép. Természetesen ez ügyben minden más javaslatot elfogadok. :)

Volna itt még pár részlet/pillanatkép is, enjoy:

0_otoka.jpg


Oto-ka és csigusz :)

0_csapat.jpg


Pöttyös csapatom... készülődnek melóba, épp a sérót lövik be a tükörben :D

0_moha_pottyossel.jpg


Kedvesem nagy vágya volt a gömbmoha, a kis pöttyös meg pózolt vele :)

Természetesen maradt egy-két kérdéses pont. Ilyen ez, az ember megért/megtanul valamit és kétszer annyi kérdése lesz. :D

Szóval van két növény, amit nem tudom, hogy hova és hogyan kellene elültetni/rakni:

0_ezt_hogy_kell.jpg


valamint a másik:

0_ezt_hogy_kell_2.jpg


A mangroove gyökérre raktam jávai mohát, de eléggé koszos és maradt rajta a zöld trutymóból is, ami az aljzaton is volt. Szerintetek mit csináljak vele? Kivegyem vagy maradjon? Nem lesz újra trutymósodás miatta?

0_moha_trutyi.jpg


Ennyi. Köszöntem a figyelmet. Várnám a véleményeket és az építő kritikát. @Luigi13, ha tudtok majd nézzetek rá, mi lett belőle :) Köszönöm szépen a növényeket, nagyon szépek és egészségesek.
 
Szóval van két növény, amit nem tudom, hogy hova és hogyan kellene elültetni/rakni:
A pirossal bekarikázott az : Tropica Hydrocotyle Tripartita Japan most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua
ültethető minden hova talajba,fára bárhova.
A másikat a vödörben nem ismertem fel,de szerintem az HM lesz : Tropica Hemianthus micranthemoides most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua
Ez ültetheted előtérbe is úgy hogy kisebb csoportokba szeded és egymástól kb 2 cm elülteted,így lehet akár egy összefüggő gyep is belőle de mindig alacsonyan kell majd tartani.Ha ezek hosszú szálak akkor nyírd meg még beültetés előtt úgy hogy a talajból kb 3 cm álljon ki.

Arra gondoltam, hogy azokat a szárakat, amik annyira hosszúak, hogy már elhajolnak, mert hosszabbak a magasságnál, lenyírnám kisebbre.
Amit levágsz azt meg ültetheted tovább így fog majd sűrűsödni a háttér.

Az a hőmérő direkt van a talajban ? Mert így nem is nagyon mér valós adatot.Én hátra szoktam rakni hogy oldalról lássam hány fokot mutat így elöl nem rondít bele az összképbe.

Szerintetek mit csináljak vele? Kivegyem vagy maradjon? Nem lesz újra trutymósodás miatta?
Maradhat majd ha már meglesznek a garnéláid azok letakarítják,és még egyszer leírom hátha meggyőzlek szerezz be minimum 3 db amanot,meglátod mennyire hasznos garnélák !;)

Én személy szerint még beszereznék bazaltot vagy andezitet azt a legkönnyebb és a kövekkel meg ezzel a fával játszanék egy kicsit kép ügyileg.
De első vagy is második nekifutásra jó így is :)
 
A pirossal bekarikázott az : Tropica Hydrocotyle Tripartita Japan most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua
ültethető minden hova talajba,fára bárhova.
A másikat a vödörben nem ismertem fel,de szerintem az HM lesz : Tropica Hemianthus micranthemoides most csak 1 600,00 Ft - Green Aqua
Ez ültetheted előtérbe is úgy hogy kisebb csoportokba szeded és egymástól kb 2 cm elülteted,így lehet akár egy összefüggő gyep is belőle de mindig alacsonyan kell majd tartani.Ha ezek hosszú szálak akkor nyírd meg még beültetés előtt úgy hogy a talajból kb 3 cm álljon ki.


Amit levágsz azt meg ültetheted tovább így fog majd sűrűsödni a háttér.

Az a hőmérő direkt van a talajban ? Mert így nem is nagyon mér valós adatot.Én hátra szoktam rakni hogy oldalról lássam hány fokot mutat így elöl nem rondít bele az összképbe.


Maradhat majd ha már meglesznek a garnéláid azok letakarítják,és még egyszer leírom hátha meggyőzlek szerezz be minimum 3 db amanot,meglátod mennyire hasznos garnélák !;)

Én személy szerint még beszereznék bazaltot vagy andezitet azt a legkönnyebb és a kövekkel meg ezzel a fával játszanék egy kicsit kép ügyileg.
De első vagy is második nekifutásra jó így is :)

Dani,
Mi lett végül a világítással? 1 cső vagy 2 cső? Emeltél vagy nem?
 
Mi lett végül a világítással? 1 cső vagy 2 cső? Emeltél vagy nem?

2 cső 6 óra, amit javasoltál. 13-19 óráig megy! Ez jó így? Szívem szerint még későbbre raknám (14-20). Azért így állítottam, hogy este amikor hazaérünk, még kicsit mi is tudjuk csodálni az akváriumot, végül is csak ezért csinálom :)
 
2 cső 6 óra, amit javasoltál. 13-19 óráig megy! Ez jó így?
Fél óránként hetente emelhetsz az időtartamon és 7 ig elég lesz.Nálam ez 14.30 - 21:30 ig tart !
Ami a lámpa magasságát illeti szerintem hajlítsd meg a lábakat és kb 10-15 cm között rakd az akvárium fölé a lámpát.Sokan így használjuk ;)
 
Köszönöm a növényhatározót. Elképzelhető, hogy HM, mert azt is árultak @Luigi13 -ék :) Azt olvastam róla, hogy igényesebb fajta. El fog üzemelni CO2 nélkül is?

Amit levágsz azt meg ültetheted tovább így fog majd sűrűsödni a háttér.

Ez nagyon jó ötlet :). Na ezért érdemes itt lenni. Mindig tanulok valami újat. Eddig Crypto-k voltak, azok kicsiket hoztak saját gyökérrel, de ezeknél az új növényeknél nagyon furcsa volt, hogy nincs se eleje se vége. Akkor most hogyan ültessem el?

Ezek szerint csak simán szárral elültetem és majd gyökeret ereszt. Remélem szép sűrű hátteret tudok növeszteni, azt biztos a halak is díjaznák.

Az a hőmérő direkt van a talajban ? Mert így nem is nagyon mér valós adatot.

Igen a talajban van most, eddig elfektetve volt itt elöl. Igyekeztem a legtávolabbi pontba rakni a fűtéstől, hogy a leghűvösebb hőmérsékletet mutassa. Majd kezdek vele valamit, csak a tapadókorongja nem szuperál :D

Én személy szerint még beszereznék bazaltot vagy andezitet

Igen, a boltban már nézegettem is a köveket, csak nem tudtam eldönteni, hogy milyen legyen és már így is érzem, hogy szűkében vagyok a helynek. Azt jól meg kéne tervezni a vásárlás előtt, mert azért nem olcsó mulatság. Ha megerősödnek a növények, akkor majd változtatok a képen szerintem. A lényeg, hogy ne legyen alga, ha ez megy tartósan, akkor lehet kreatívkodni. :)
 
... Az Anubias levelein az lerakódás, le tudod dörzsölni?

Lilla, sajnos nem tudtam leszedni a levelekről a lerakódást. Olyan volt, mintha vízkő lett volna. Le kellett szednem azokat a leveleket. Amikor megszáradtak, ilyen fehér színű lett a lerakódás teljesen.
 
Fél óránként hetente emelhetsz az időtartamon és 7 ig elég lesz.Nálam ez 14.30 - 21:30 ig tart !
Ami a lámpa magasságát illeti szerintem hajlítsd meg a lábakat és kb 10-15 cm között rakd az akvárium fölé a lámpát.Sokan így használjuk ;)

Akkor én is átrakom 14:30 körülire és az emelést is megcsinálom majd. A 2 cső 6 órás beállítást, Te is javasoltad, szóval neked is köszi. ;)
 
2 cső 6 óra, amit javasoltál. 13-19 óráig megy! Ez jó így? Szívem szerint még későbbre raknám (14-20). Azért így állítottam, hogy este amikor hazaérünk, még kicsit mi is tudjuk csodálni az akváriumot, végül is csak ezért csinálom :)
Szerintem @keszalvo kolléga javasolta :)
 
Back
Oldal tetejére