• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Polc-lakók (54L low tech)

Sokat fotóztam érdemes átfutnod,és co2 nélkül üzemeltem sokáig

Köszi, átfutom majd.

Sajnos a hétvégén nem leszek itthon és nem ültettem be a HM-et. Vízben van, napfény éri, szerintetek kibírja vasárnap estig? Akkor tudnám majd beültetni...
 
Köszi, átfutom majd.

Sajnos a hétvégén nem leszek itthon és nem ültettem be a HM-et. Vízben van, napfény éri, szerintetek kibírja vasárnap estig? Akkor tudnám majd beültetni...
A HM-től minden kitelik. Szüleimnél a 10 literesben se CO2, se táp, se lámpa, mégis megvan. Nem nyomja ki az üveget, de szép lassan növöget... Igazi "gyom".
 
Szerintem a HM co2 nélkül még jobb is mert co2-vel nagyon nő. Én hetente nyírtam hogy kicsi maradjon de így szuper gyepet neveltem belőle. Nekem több mint egy hete van a víz cserélős vödrömben és semmi baja sőt kibújik a vízből és emersen növöget. Szerintem jó lett csak így tovább:) Alga mentest.
 
Sziasztok!

Eltelt két hónap a változtatások óta. Sajnos nem volt időm jelentkezni, de most bepótolom.

Nem tudok túl jó hírekkel szolgálni. Az új felállással csöbörből-vödörbe jutottam. Eltűnt ugyanis az aljzatról a trutyi, de jött helyette más. A fotók alapján ítéljétek meg, én úgy gondolom, staghorn alga. Ezen kívül van zöld fonal algám, valamint a gömbmohára is rátelepedett valami fonal alga szerű, de az más mint a többi növényen levő. A pontalga az üvegen már nem is annyira lényeges. Egy szó mint száz, még mindig nem stimmel a rendszer.

A kérdéseim:
- Még mindig nem tudtam megemelni a lámpát és 6 órát megy, ha megemelném és növelném a világítás idejét, az javítana a helyzeten?
- Hogyan lehet beállítani rendesen az áramlást? (elvileg ez okozza a staghorn-t)
- Hogyan lehet ellenőrizni, hogy jó-e az áramlás?
- A lágy víz segíthet az algák ellen?
- Mennyi időnként kell takarítani a külső szűrőt?

Próbáltam Carbo-val is irtani, de nem igazán segített...

Köszi a válaszokat előre is. Csatolom a képeket a mostani állapotról:

IMG_20141027_073653.jpg


IMG_20141027_073728.jpg


IMG_20141027_073925.jpg
 
Csá Dani!

- Nem látom a visszaömlő ágad, csak az elszívót. Merre van? Tudnál feltenni arról is képet?
- Egy jól méretezett, és jól működő külső szűrőt nem nagyon kell, és nem is nagyon szabad takarítani. Nekem most kb 1,5 évesek és minden a legnagyobb rendben :)

Mérnél nekem egy nitrit és nitrát szintet? Ebből lehet arra is következtetni mi a helyzet a szűrőddel.
Ha szeretnél még RC-ket nekem hamarosan akvárium restart lesz és van rengeteg :) Ugyan nem mind szép piros :)
 
Sziasztok!

Az előző adag növényből csak egy fajta élte túl (meg nyomokban, még 2-3 fajta, de azok is inkább csak vegetálnak). Ezért, egy újabb átalakításon estek át a kis polclakók.
Vettem pár "óriás" növényt. :D Próba szerencse, meglátjuk mi marad meg nálam belőlük. Tudom, hogy nem mind 60L-hez való, de muszáj próbálkoznom és ezek jó árban voltak, úgyhogy kertészkedek. :)

Vásároltam tesztcsíkot is, többszöri vízcsere előtti teszt alapján azt mondhatom, hogy nincs probléma, NO2, NO3 0-ás értéken van. GH 7-14 között. KH 6-10 között. A PH-nál nem nagyon tudom eldönteni, de szerintem 7,6 körül van, de már lehet, hogy átcsúszik a 8-ba, ami a teszt szerint már nem olyan jó.

Újrakezdtem a Carbo-t is, GA-s ajánlás alapján, most picit többet az előírt adagnál, amíg az algahelyzet rendeződik. Amivel még küzdök az a zöld fonál alga. Az átrendezéskor (nehéz szívvel ugyan, de) kidobtam két adag mohát, ami teljesen fertőzött volt. Valószínűleg ez fertőzte mindig vissza a többi növényt is, így most reménykedem, hogy rendbe jön minden.

Íme, egy kép a kezdésről, hogy legyen majd mihez viszonyítani pár hét múlva :) Ha valakinek van valami jó módszere, hogy a vízkövet, hogy szedjem le az üvegről, anélkül, hogy a trutyi belemenjen a vízbe, akkor az ossza meg velem!! :)

aksi_20150517.jpg
 
Dani... De a sok trutyis tobbi novenyt, meg a trutyis talajt bent hagytad??? Szerintem kuka az egesz ;) Ha meglesz a citromsavas CO2-d, nyomass egy full restartot. Ezzel igy mar csak a kínlódás lesz.
 
Back
Oldal tetejére