• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Szigeti Garnizon

Fénykép nélkül:

Már csak 6 kubotai van. Brigittae-k közül is mintha hiányozna, de nem tudom megszámolni, mindig bújkálnak.
Közben viszont megint előkerült egy csapat CRS shrimplet (kb 3mm), valószínűleg a költöztetéskor már petés anyukák engedték el Őket.
A cukkini-t is megeszerették (eddig elég lassan fogyott), de mostmár egy éjszaka elfogy egy szelet. Lehet ez köszönhető a 2 otónak is, ők is aktivan kiveszik a részüket.

Hosszú hétvégén kifogyott a CO2, holnap tudom pótolni.

Bekerült egy Eheim Skim 350, tényleg jó cucc. Egyenlőre kézzel kapcsolgatom, különös tekitnettel hogy az összerakott vezérlés időzitő óra PIN kódolt, most megy a keresgélés a számla után, hogy garis-e még, igy a vezérlés csere elmaradt.
 
És a fényképek:

A vadon törvény (az egyik kubotai áldozat):
40216988314_cb0d565ca0_b.jpgP3130027 by Lajos Szabo, on Flickr

Helferi:
40216995724_3abe5fca4b_b.jpgP3190086 by Lajos Szabo, on Flickr

A szokásos vacsorűról egy jó kép:
40217005204_113d3e972e_b.jpgP3130061 by Lajos Szabo, on Flickr

Még van mit javítoanom a mélységélességen, de a mozgó dolgokat a legnehezebb elkapni.
40883585612_5db7fcf7ca_b.jpgP3130070 by Lajos Szabo, on Flickr

A pinokkiók persze hogy fejjel lefele érzik jól magukat:
40883588442_9d759d5810_b.jpgP3130055 by Lajos Szabo, on Flickr
 

Attachments

  • 40883583702_00844f3449_b.jpg
    40883583702_00844f3449_b.jpg
    137.9 KB · Megtekintések: 2
Az akva jelenenlegi állapota:
40216998444_160780f18a_b.jpgP3190082 by Lajos Szabo, on Flickr

A CO2 palack csere megtörtént (szerencsére a kicsit nagyobb méretű 2 kg-s palack is befért a helyére. GA-ban csodálkoztak is a korábbi kis palackon, de tőlük származott az is, én meg arra a méretre építettem a berendezést.).
 
A "gomba":
View attachment 50799P3060146 by Lajos Szabo, on Flickr


1 év után az általam talált legegyszerűbb vizfeltöltési módszer:
(volt előtte tölcsérbe kannáal emelgetős, szivattyús stb.)

View attachment 50800P3040144 by Lajos Szabo, on Flickr

Az OTO-k rákaptak a cukkinira:
View attachment 50801P2210002 by Lajos Szabo, on Flickr

Nem hagyunk ott a spenótból egy csipetnyit sem:
View attachment 50802P2210003 by Lajos Szabo, on Flickr
A feltöltő cső végére húzott üdítős palack tekintetében nagyon egyformán kattant az agyunk. (y)
 
Hogy nagyobb legyen a flow? Vagy miért?

Tudtommal egyenletesebben osztja szét, nem egybe zúdítja be, mint a lilly. Elsősorban a kocka alakú akváriumokba ajánlott, míg a lilly a hosszantiakba.
Ha tévedek, majd az egyik Legenda, vagy aki használ ilyet, az kijavít.;)
 
Poppy és lily nem "lövi át" az akvát, mint a lily. Ahogy mondod, jobban oszlatja el a flow-t. Minél inkább túlméretezett a szűrőd az adott akvához, annál jobban kell oszlatni, szóval a sorrend: lily -> poppy -> spin. :)
 
Poppy és lily nem "lövi át" az akvát, mint a lily. Ahogy mondod, jobban oszlatja el a flow-t. Minél inkább túlméretezett a szűrőd az adott akvához, annál jobban kell oszlatni, szóval a sorrend: lily -> poppy -> spin. :)
Köszi. Közben rájöttem én is hogy összekvertem a SPIN-t a lillyvel. Egyébként van is egy, majd lehet kipróbálom.
 
Köszi. Közben rájöttem én is hogy összekvertem a SPIN-t a lillyvel. Egyébként van is egy, majd lehet kipróbálom.

Én meg elírtam. Az első mondat helyesen:
"Poppy és spin nem "lövi át" az akvát, mint a lily."
 
Én meg elírtam. Az első mondat helyesen:
"Poppy és spin nem "lövi át" az akvát, mint a lily."
Gondolná az ember... meg is fordult a fejemben a lily lecserélése, és megnéztem a GA kínálatát, ajánlását, ahol a 13 mm-es PP-2 Poppy-t 90-120 cm akváriumokhoz ajánlják.
SPIN-t ajánlanak nanohoz (rövid oldalhosszhoz), de van JET kifolyó is nanohoz. Akkor most hogy is van ez? Annyira nem egzakt, hogy mi mihez!?
Jalos, bocs az OFF-ért.
 
Nem egzakt - és utolsó off, bocsi - hanem többtényezős.
Mit kell nézni? Mekkora akva milyen hardscape-el, mekkora teljesítményű szűrő, milyen áramlást szeretnél/hova tudod elhelyezni szívó és nyomó ágakat.
Példa.
60 literes, 50 széles akva. Tetra ex600 megpakolva szűrőanyaggal: simán mehet lily pipe. Beraksz egy Tetra800at: lily de inkább poppy. Tetra1200: spin. :)
Hardscape, egyéb tényezők bekavarhatnak. Mondjuk sok stem van, nagyon lobogtatja az áramlás, akkor Tetra800al is mehet spin.
Kell mondjuk co2 beoldás miatt a nagy körkörös áramlás: meg lehet próbálni a poppyt a Tetra1200-al. Stb.
 
Helyzet változatlan, a kiálló ágra emers-é nevelendő "hygrophila Pinnatifida" kezd hozzászokmi az emers létformához, Folpack fólia segítségével!

Tegnap este (egy nappal a standard vízcsere előtt) emergency vízcseét hajtottam végre, mert egy csomó CRS fennt csücsült a fa oldalán a vízszint alatt. Fotó sajnos nem készült, a kapkodásban erről elfelejtkeztem.

A vízparaméterek : NO2: 0.5, minden más Ok.

Vízcsere megtörtént, CRS-k megnyugodtak. A halak, beleértve az Oto-k is teljesen nyugodtak voltak, úgy tűnt Őket nem zavarta.
CRS-k eesetén az volt még érdekes hogy a probléma leginkább a koros, nagyméretű és kissé pirosas példányokat érintette. A pici, közepesek a talajon végezték Non Stop tevékenységüket.

Másnap egy gyors szűrő tisztitás során kiderült hogy hiába a heti előszűrő tisztítás a BioMasternél, a havi teljes szűrőtisztitást nem úszom meg.
(korábban a kisebb akvában az Eheim Exp 150-nél teljesen hasonlóan zajlott le a túl koszos szűrő észlelése: CRS- fennt csücsültek a vízszint közelében). Igen nagy mennyiségű barna trutyi jött ki.

A szűrő visszahelyezésnél kiderült a műanyag doboz hasznossága amiben a szűrő van: az előszűrőt nem nyomtam eléggé a helyére, de így is vissza tudtam zárni az előszűrő kart. Amint a duplacsapokat megnyitottam, az akva vize elindult kifele :eek:!
kb 1 liter víz végezte a dobozban, aminek kezelése azért sokkal egyszerűbb volt így mintha a szekrény aljába/a padlón kellett volna elbánni a vizzel.
 
Régen jelentkeztem.

Lakókkal minden O.K. A Kubotai-k eléggé elnyomták a borarasokat (NAGFYOK ÉS AGRESSZIVEK), de lassan, nagyon lassan előmerészkednek a borarasok.
Beüzemeltem a második RGB-t, de a hatását még nem tudom értékelni, főleg mert nem én kezelem az akvát, nem is látom (mindjért kiderül miért)
Helyette az alábbi gyönyörűségeket találtam, ezekből kellene akvát indítani (tengeri!):

Video:

https://1drv.ms/v/s!AuI2W4ise-EYkv9untI2Ych6NyZTVg

Kép:LpfqomDqu8NfmA9HOgH7UFp0oiw1LnesJsPM5wkapy_Apfksq4j2wiC3zGVw?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére