• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The green canyon

katroc said:
Ooo még mindig milyen szép az akid. :thumbup:
Írnál nekem egy picit a parvuláról? Tudniillik én is afelé hajlok, hogy majd 20 l-be ilyent teszek.. Egy két tulajdonsága esetleg, nyírás, hogyan boldogutál vele...Jó, a képeken látszik hogy jól, de mégis.. :D

Így van jól írják a többiek. Egy kezdeti tévedés miatt írtam parvulat a napló elején. Igazából acicularis van benne. Hasonló növény mint a parvula csak ez sokkal hosszabbra megnő, ezért előtéri növénynek nem igazán alkalmas. Főleg ilyen kicsi akváriumba. Hamarosan ki lesz gyomlálva és parvula lesz helyette. (tudom ezt már 2 hónappal ezelőtt is írtam :) ) Tartás nem egy nagy ördöngösség ha megvannak az ideális feltételek. Nő minta bolondgomba. Az elején féltem hogy a visszavágott szárak be fognak algásodni, de jelenleg nem tapasztalom. A visszavágás után néhány nap alatt összeszedi magát és rohamtempóban hozza az új hajtásokat.

Jelentem a ronda ecsetalga visszavonulót fúj lassan. Kapott a képébe némi easy carbot. Nem igazán csipázta ;)

KaZe said:
Hejre szép darab akvárium, ezt én is sasolnám örökké... :thumbup:
Üdv, Zé

Köszönöm! Örülök hogy tetszik! :)
 
O köszi outro! :thumbup: Akkor nem ez kell nékem! Remélem nem keverik össze a boltban... :eh:
 
Nos egy kis helyzetjelentés. Jó rég nem jelentkeztem. Mint ahogy itt már írtam volt egy elég súlyos, 3 napos szűrőleállásom nem túl rég. Az akvárium meglehetősen megsínylette a dolgot. Az ecsetalga ami az utóbbi időben egyébként is jelen volt az akváriumban, tűrhetetlen módon elszaporodott, plusz a növények is kinőtték az akit. A 3 napos sötétkúra sem hozta meg a kívánt hatást, csak a növények állapota romlott jelentősen. Hiába no, az ecsetalga masszív ellenfél.

(Inkább egy salátástálra hasonlított itt az aki)
4666225877_9260b3e0c4.jpg
Szó mi szó úgy döntöttem, hogy drasztikus eszközökhöz nyúlok, és végre meglépem a már hónapok óta tervezet átalakítást. Mivel a hard scapet még nem
untam meg, ahhoz nem nyúltam. Inkább a növényeket próbáltam kicsit tudatosabban kiválasztani és az akváriumban jól elhelyezni. Az akvárium gyakorlatilag resetelve lett.

4666849196_ba4774fa46.jpg
4666849532_874b71b3b5.jpg
4666849800_87b330267a.jpg

Minden növényt és élőlény kiszedtem. Csak a csupasz kövek maradtak. Furcsa volt így látni újra az akit. Már teljesen el is felejtettem, hogy milyen az üres összkép. :) Az átalakításhoz kapóra jött, hogy egy kis nano akit is most rendeztünk be a párommal. (Ez az ő kis kertészete lesz :) ) Így a tropcás rendelésemhez még hozzácsaptam néhány növényt amit már rég ki szerettem volna próbálni.

4666847498_5313905862.jpg
4666225533_80ef18763b.jpg
4666847774_80c01b10a4.jpg

A növények:
-eleocharis acricularis
-eleocharis parvula
-hemianthus cuba
-hydrocotyle verticillata
-pogostemon helferi
-echinodorus tenellus

A HC ültetése a nyugodt embereknek való. Rájöttem hogy én nem vagyok az :D :lol:
4666227589_b05b792690.jpg

Hogy mi lesz belőle majd kiderül. Minden esetre a fényt visszavettem. Néhány napig biztos hogy kevesebbel világítok + gyakori vízcserék sem fognak
elmaradni. Nagyon felkavarodott a talaj, szóval az algásodás veszélye fokozottan fennáll. Kíváncsi leszek, hogy sikerül e elkerülni az alga bloom-ot.

4666850492_05cd27b0c6.jpg

A képek eléggé lóhalálában készültek. Ha kicsit jobban összeszedi magát az aki akkor majd csinálok normálisabbat is róla. Most csak meg akartam mutatni nektek. :)
Itt megtekinthetőek kicsivel nagyobban: http://www.flickr.com/photos/45422223@N06/
 
Hajrá, hajrá. Viszont a HC ültetésével kapcsolatban annyit elmondanék, hogy sokkal egyszerűbb lett volna a helyzeted, ha leszívod a vizet, és csak annyi vizet hagysz, ami éppen ellepi a talajt, így nem kellett volna annyira megküzdened a jó öreg felhajtó erővel. :D Egyébként meg is lepődtem, hogy a növényeket is úgy szedted ki, hogy nem engedted le a vizet. Ha nem vagyok túl indiszkrét, meg is kérdezném, hogy: "Hogyhogy nem engedted le a vizet?".
 
Hümm Luna igazad van. Úgy valóbban egyszerűbb lett volna, illetve a talajt se keverem annyira fel. Talán az egyetlen ok amiért nem engedtem le a vizet (azon kívül hogy nem jutott eszembe :lol: ) , hogy tele voltam kicsi garnélákkal. Ha leengedem és úgy szedem ki a növényeket akkor nem tudtam volna az irgalmatlan dzsumbujból kipecázni az apróságokat. Így viszont szinte mindenkit sikerült megmenteni. Most egy másik akiban pihennek.

Hamarosan felteszem a kis nanot is. Szerintem aranyosra sikeredett. Bár ahhoz csak instrukciókat adtam. Minden mást barátném csinált :)
 
Ha javasolhatom akkor mindenképpen csinálj holnap egy 80 %-os vízcserét.
Ez minden frissen beültetett akváriumnál nagyon ajánlatos.
Ültetés -másnap 80 % vízcsere .
Klassz lesz az akváriumod :thumbup:
 
ez ugyan nagyon off de...

én mindig egy sima nagyon sűrű szivacsot húzok a leszívó slag végére, még a "port" is megszűri nemhogy a kicsi garnikat.(soha nem volt gond a garnélás aksiban ezáltal.)
 
Pogot lehet kicsit hátrébb raktam volna, a két bal oldali kő közé. Kicsit magasabb ez a növény és lehet ott jobban mutatna. Egyébként izgi. Jó döntés volt, hogy kicsit átalakítottad. :thumbup:
 
Vgábor said:
Ha javasolhatom akkor mindenképpen csinálj holnap egy 80 %-os vízcserét.
Ez minden frissen beültetett akváriumnál nagyon ajánlatos.
Ültetés -másnap 80 % vízcsere .
Klassz lesz az akváriumod :thumbup:

Egyetértek Gáborral.
Vízcsere feltétlenül! Én is 90%-os vízcserét végeztem ültetéskor, és szinte azonnal bubiztak, nem beszélve a felkavarás utáni tiszta vízről...
:thumbup:
 
Így van. Természetesen a vízcsere megvolt már ez első nap. Sőtt úgy tervezem hogy még egy-két nap biztos napi vízcseréket csinálok.
 
Újból egy kis helyzetjelentés: Holnap lesz két hete, hogy átalakult kissé az akvárium. Sajnos képekkel nem tudok szolgálni, de igazából nincs is még mit mutatni.
Lassan indulgatnak a növények, de még nem az igazi a fejlődés. A parvula elöl, illetve a hydrocotyle középen is szépen hozza az új hajtásokat. A pogostemon egyelőre még nem sokat változott, de sárgulást vagy bármilyen visszafejlődést nem mutat. Remélem csak idő kell neki hogy akklimatizálódjon.
A HC-vel viszont abszolút nem vagyok megelégedve :? . A régi setupból került át a kissé egyébként is viharvert HC, és most nem nagyon akar helyrejönni. A legfurcsább hogy eddig folyamatosan oldalra terjeszkedett, mióta megvolt az újra rendezés, azóta meg felfelé nő, mintha nem lenne elég fény. Mondjuk tény, hogy az első héten csökkentett fénnyel üzemelt az akvárium de most már visszatértem az eredeti világításra…. Na mind1, lehet, hogy csak türelmetlen vagyok. Remélem, előbb-utóbb helyrerázódik minden.
Az akvárium vize egyébként szépen letisztult, és (lekopogom) az alga is elkerült egyelőre. Persze ezért tettem is egy keveset. Rengeteg vízcserén van túl a medence, + a co2 is durván magasra van csavarva. Szerintem ez elengedhetetlen egy új setupnál, vagy átalakításnál.
A hűtést többé kevésbé sikerült megoldani PC ventivel. Nem az igazi de egy-két fokot tudok hűteni. Szerencsére itt a nagyobb vízmennyiségnek hála nem olyan drasztikus a felmelegedés, mint a nano-nál. Ott nagyobb gondokkal küzdök, de ezt majd abban a naplóban tárgyaljuk ki. ;)
Természetesen élőlények még nem kerültek vissza. Terveim szerint, ha semmi galiba nem jön közbe akkor 1-2 héten belül visszakerülhetnek. Fő az óvatosság! :cool:
 
Négy hete lett újraültetve az aki. Lőttem néhány képet most este. Alakulgat szép lassan. Mint ahogy előzőleg is írtam a HC-vel nem vagyok megelégedve egyelőre. Nem igazán fejlődik plusz még mindig felúszik időnként néhány csomó. A többi növény szépen fejlődik. Sajnos egy kevés pontalgám van a köveken meg időnként az üvegen. Szerencsére nem nagyon zavaró.
Az akváriumra vár egy nagy tortúra. Úgy alakult az élet, hogy Budapestre költözök. Szeretném vinni az egész akváriumot, szóval jöhetnek a tippek a költöztetéssel kapcsolatosan :) Igazából a szűrő miatt aggódom. Feltételezem hogy a bacikultúrát mindenhogy kicsinálom akár hogy is ügyeskedem.

No de ez még kicsit odébb van. Jöjjön néhány aktuális kép:

4749567311_34b48c7248.jpg

4750210840_140d807456.jpg

4750211468_fcf4365c58.jpg

4750211240_f9334d8495.jpg

4750211712_8b58e4744d.jpg

4750211006_d7c4871046.jpg

A képek nagyobb felbontásban a flickr-ön megtekinthetőek. :)
 
Szép, hangulatos akvárium! :clap: :thumbup:
Gratulálok hozzá!
A költözésnél a baci kultúrát talán még úgy tudnád megóvni ha kölcsönkérsz egy ilyet:
http://www.metroman.addel.hu/products.php?prcategory=15154
Nem érdemes külön erre a célra venni de ha van az ismerősök közt az jó szolgálatot tenne.A dolog így is elég macera....
Marad a hozzáadott baci kultúra.
Sok sikert a költöztetéshez!
 
Nagyon szép lett az akid, gratu.!
Ha elkezd jobban terjeszkedni a HC , szép kis folyosód lesz a sziklák között!! ;)
 
Szia Outro!
Jó lesz az aki ismét! :) A vizet néhol csak én látom zöldnek, vagy valami fotós trükk? A növények körül jól látni. :)
 
Back
Oldal tetejére