• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma The green canyon

Köszi mindenkinek. Örülök hogy tetszik. Valószínűleg a költőzésnél le fogom engedni a szűrőből a vizet. Aztán meglátjuk hogy bírják a bacik. Magát az akváriumot hogy a legcélszerűbb költöztetni? Előre láthatólag személyautó hátsó ülésén lesz elhelyezve de tudtok valami jó praktikát?

A fotón nem tudom miért tűnik zöldnek a víz. Egyébként meglehetősen tiszta. Valami tükröződés lehet az akvárium hátfaláról. Sajnos fotózásból nem vagyok a toppon, de majd megpróbálom a következő hónapokban kicsit tovább művelni magam. :)
 
Igen, Nigro cikke eléggé hasznos én is úgy gondolom.
Lehet, hogy még vmi műanyag fóliát is nyomnék az aki tetejére az utazáshoz, hogy párában legyenek a növények.
A szűrőnél nekem az is eszembe jutott, hogy szereznék kb 10 literes műanyag vödröt (tetővel), annak a tetején 2 lyukat vágnék és a 2 csövet bele. Az akiból oda átszívnám a vizet és a szűrő 2 ágát bele. Így az aki vize is maradna, meg a szűrő baktériumai is életben maradnának, DE a szünetmentes táp ehhez elengedhetetlen.
Nem vagyok műszaki zseni, de a szivargyújtóval nem lehetne vmit kezdeni, azaz onnan áramot nyerni?

Ja és GRAT az akihoz :D
 
Hali mindenki!

Nos még élek. Sőt jobbat mondok még az akváriumom is egyben van. Több mint 2 hónapja nem írtam a naplóba. Sajnos az utóbbi néhány hónapom meglehetősen kaotikus volt. Túl vagyunk egy költözésen. Jelentem az akvárium sikeresen felköltözött Pestre. Nem mondanám hogy egyszerű manőver volt, nem igazán kívánom senkinek, pedig ez csak egy 60 literes akvárium. Inkább bele sem gondolok milyen lehetett pl Nigro költözködése a 200 lityósával. ;)
Na de hogy a tárgynál maradjak, az aki egész jól átvészelte hurcolkodást, illetve az első időkben a nemtörődömségemet. Az első hónapban főleg a melóra kellett koncentrálni, úgyhogy nem sok időm maradt a kertészkedésre. Jött is az alga könyörtelenül. Jelei még mindig vannak, de szerencsére többé kevésbé sikerült visszaszorítani.
Kicsit szomorú voltam hogy itt Pesten nem fogok tudni publikálni képeket, mivel éccsapám fényképezőgépe természetesen Egerben maradt, de szerencsére felvettem egy régi ismerőssel a kapcsolatot akiről néhány sör ledöntése után kiderült, hogy a fényképezés az egyik hobbija. :mrgreen: Na nem is kellet több egyből megfűztem hogy nézzen meg egy-két díjnyertes növényes versenyfotót. Szerencsére a hatás nem maradt el és azonnal megtetszett neki a dolog. Aztán megemlítettem hogy nekem is van egy hasonló akim -no persze azért nem egy AGA első helyezett- de egy két képet azért csattinthatna róla. Egy hét múlva már nálam vagdostuk a fekete-fehér kartonokat és élesítettük a Cannon EOS500D-jét.
Nos azt kell mondjam hogy bizony jó képet az akiról még ilyen komoly fényképezővel is nehéz csinálni. Azért szerintem egész jól sikerültek, legközelebb pedig remélhetőleg még profibbak leszünk.


2010.09.14 010 by outro, on Flickr


2010.09.14 002 by outro, on Flickr


2010.09.14 008 by outro, on Flickr

Na de hogy az akiról is írjak valamit. A HC-vel még mindig kűzdök. Jól látható a képeken, hogy még mindig nem fedte le a neki szánt teret. De idővel remélem elszaporodik. A pogoval is kűzdök. Érdekes hogy nő és hozza alul is az új hajtásokat, de folyamatosan kopaszodik felfelé. Talán a fény kevés neki kicsit? Nem tudom.


2010.09.14 007 by outro, on Flickr


2010.09.14 004 by outro, on Flickr


2010.09.14 005 by outro, on Flickr

Végül a kedvenc képem most. Ezen úgy néz ki az aki mintha egy 10 lityós nano lenne. :) Vagy csak nekem tűnik úgy?


2010.09.14 001 by outro, on Flickr

Nos egyelőre ennyi. Flickr-ön megtekinthető még egy két kép. Sajnos úgy alakul hogy itt Pesten sem fogok sokáig maradni. Ha minden számításom bejön akkor újévtől már külhonban kereshetem a növénytápravalót. Ez sajnos óhatatlanul az akvárium felszámolásával fog járni. Már most nehéz belegondolnom hogy hamarosan meg kell válnom az első komoly növényesemtől.... :? :cry:
 
:thumbup: a képekért és az akiért.
A jövőn meg ne rágódj, ahogy eddig megismertelek ott is lesz egy akvád legalább ilyen minőségben ;)
Csak így tovább!
 
Jó ránézni. A színes halaid nagyon jól kiegészítik a látványt. Gratu ;) :thumbup:

Már megérte bekukkantanom a naplódba. :lol:
 
Köszi Srácok! Örülök hogy tetszik. A jövőre nézve még tényleg nem tudom hogy alakul. Lehet hogy egy ideig szüneteltetnem kell a növényes akvarizálást. A következő állomás úgy néz ki Hamburg lesz. Az meg azért nem itt van. Minden esetre végleg semmikép nem szeretném abbahagyni ezt a szép hobbit.
Persze ez még csak terv. Addig még lesz egy HAC 2010 is. Remélem sok jelentkező lesz a versenyre. Olyan sok szép akvárium van már kis hazánkban!
A fényképezésről még egy két gondolat. Amit a képeken elrontottam és legközelebb máshogy csinálok az az hogy a világítást csak fényképezés előtt egy kicsivel kapcsolom fel. Így az a rengeteg buborék elkerülhető ami engem kicsit zavar a képeken. A másik dolog hogy egy két plusz lámpa mindig jó ha van kéznél, amivel még pluszba lehet fényforrást biztosítani. Én a kis nanomnak a lámpáját használtam különböző helyekre pozicionálva. Teljesen más fény árnyék hatásokat lehet elérni. Érdemes vele babrálni kicsit. A sötét részeket is jól meg lehet vele világítani ahova az akvárium fénye nem ér el.
 
Outro!
Gratulálok az akváriumodhoz!! Valóban az utolsó képen sokkal kisebbnek tűnik. :thumbup: :clap:
Sok sikert Hamburghoz!
Minden jót!
Roli
 
Egy kis helyzetjelentés. Jelentem az aki jó formában van. Szerencsére minden növény a tőle várható maximumot hozza. Illetve ilyet nem mondok, majd a HAC zsűri eldönti hogy így van-e... :) Végre a HC is elterjedt annyira hogy összefüggő szőnyeg benyomását keltse, és a pogo is összeszedte magát. A többivel meg nem volt gond. A Eleocharis acicularis gyakorlatilag kiirthatatlan. Ami érdekes hogy még a régi setupból maradt valami minimális csonk rotala középen. No ez is életre kelt a semmiből és hozott néhány egész szép hajtást. Nem volt kedvem kiszedni, gondoltam ha ilyen túlélő típus akkor megérdemli hogy benne maradjon az akiban. :D
Egy kis szelet a jelenlegi összképből. A halak nagyon jól pózoltak ezen a képen. :)

2010.11.05 001 by outro, on Flickr

És egy sztárfotó a 3 órás fényképezési tortúra után :)

2010.11.05 002 by outro, on Flickr
Teljes kép majd a HAC után. :shh: ;)
 
O Yeah :p
Egy kicsit az ember is ott van, ettől lesz valóságos ;) Bírom az ilyen fotókat.

Nagyon szép a részlet fotó és az akvárium is. Micsoda akváriumok lesznek a versenyben! Csak lesni fogtok.
 
5166807405_e2f4b1e9d3.jpg


A képet elnézve azt hiszem itt jó helye lenne az ADA szekrénynek. ;) :angel:
 
Back
Oldal tetejére