• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes the wedding

a 10kg os co2 még nemtudtam kicserélni mivel a múltkor szaladtam 2 kört sehol nem volt csere palack! tavaly januárban lett cserélve, azt hittem kifog fogyni a párnapon bellül de még tartja magát 60bárról 50 re esett a nyomása ebböl gondoltam de ezmár vagy kéthete volt!
Az a 50 bar, még ki fog bírni , úgy 2-3 hónapot. Attól függ hogy mennyire tolod. Nálam a 10 bar, kibírt 2 hetet.
 
Az a 50 bar, még ki fog bírni , úgy 2-3 hónapot. Attól függ hogy mennyire tolod. Nálam a 10 bar, kibírt 2 hetet.
az jo, remélem nem a szabim alatt fog kifogyni mert akkor löttek a növényzetemnek, március közepe fele kicserélem nem egy nagy összeg kb 24€..
egymiatt akartam kicserélni mivel aklimatizálnom kell a palackot vagyis nem kell de akarom ilyen hömérésklet különbség miatt.. s nem akartam frissen inditott akinál a folyamatot megbontani.. dehát pechem volt nem kaptam... igy nyertem egy párhetet..
tolni nem tolom egyenlöre neki bármár nem tudom mi lenne a jo. 1-2 bubi/sec a tápozás se megy még fullon meg a világítás sem. vároma növények reakcióját :borg::pompous:
kicsit szerintem odavertem az indítás utáni elsö két napban, s elolvadt a nagyrészük, de igy 11 naposan mindenhol van új hajtás! meg még tegnap ültetem 2 féle növényt..
Rotala bonsai, Marsilea hirsutát..
de a következőnél ezeket a hibákat már biztossan nem követem el.. :rolleyes:
 
“Köszönöm” az idézést, imádom a népszerűséget :mad::), Te viszont tudsz a gépeddel telefonálni, én akárhogy is szeretném nem megy.:)
hát ha én is a háromlábut használnám lehet nekem se menne. amugy ugyan ugy áll a gépem az akvárium mellett mint ahogy azt te leirtad!:ROFLMAO: csakhát az valahogy mégis más...nekem.. de lehet hogy akkor lennének viszont értékelhetöbb fényképek :cool:
 
hát ha én is a háromlábut használnám lehet nekem se menne. amugy ugyan ugy áll a gépem az akvárium mellett mint ahogy azt te leirtad!:ROFLMAO: csakhát az valahogy mégis más...nekem.. de lehet hogy akkor lennének viszont értékelhetöbb fényképek :cool:
Ha érdekel komolyabban a téma, akkor úgyis rájössz, mitől lesznek jobbak a képeid. Amikor az első fotóimat megláttam, egyből az életlenség volt ami feltűnt, csak azzal foglalkoztam fél évig, javult is, elég sokat. Később kezdtem el nézni a színeket, külön az utómunkát, szerkesztést, stb. Most kellene ezeket a rétegeket valahogy egybegyúrni, nem könnyű, ehhez sokkal több tapasztalat kellene.
 
14.nap

Sziasztok, vizcsere megvolt, lámpaoltás és co2 indulás elött, növények láthatóan összekapták magukat, még egy hétig nemváltoztatok a táp, világítás , s co2-ön a zöld ször is eltünöben gondolom a garnélák sokat tettek az eltüntetésben! de viszont amit utoljára rendeltem rotala bonsait majd az 50% a elolvadt a kifolyoval szemközti oldalon,..
vizmozgás közre játszhat?avagy valami más, a Monte carlo viszont szépen összekapta magát szépen zöldelik a bal fennsik...
a taknyosodása a fáknak elmúlt teljessen, gondolom az ottók is közben jártak.. a pár csiga szépen rendezi az elötéri aljzatot :stop:
a paravula mini pár tö barnás színü! ez helyrejön avagy dugjak a helyére újat? a kerítés még fennt van egészen addig míg az amanók benem kerülnek.. s persze marad utánna is..
Szép Vasárnapot nektek élvezzétek a napot:cool:
pár paraméter
Viz 23 fok
Tds 130
Ph 6,06
GH 5
kh 3
nitrit 0

Kép majd világosban...
 
kicsit nézegettem a képeket amiket a röpke pár év alatt csináltam, és volt nekem egy másik akváriumom is amit nem publikáltam egy két kép a kedvéért,
egy Canon 750d vel készítettem, fotoshop-ot nem láttak a képek, ja de kicsinyítenem kellett öket! bocs az offért...:cool:
 

Attachments

  • P1060840.jpg
    P1060840.jpg
    170.9 KB · Megtekintések: 3
  • P1060796.jpg
    P1060796.jpg
    137.2 KB · Megtekintések: 3
  • IMG_0998.jpg
    IMG_0998.jpg
    105.5 KB · Megtekintések: 3
  • IMG_0997.jpg
    IMG_0997.jpg
    89.8 KB · Megtekintések: 3
  • IMG_0994.jpg
    IMG_0994.jpg
    146.1 KB · Megtekintések: 3
  • IMG_0924.jpg
    IMG_0924.jpg
    112.5 KB · Megtekintések: 2
  • IMG_0722.jpg
    IMG_0722.jpg
    194.4 KB · Megtekintések: 2
  • IMG_0361.jpg
    IMG_0361.jpg
    174.3 KB · Megtekintések: 2
  • DSC_0158.jpg
    DSC_0158.jpg
    156.3 KB · Megtekintések: 2
  • IMG_0541.jpg
    IMG_0541.jpg
    153.5 KB · Megtekintések: 2
így már tiszta, csak mert itt nem láttam ilyesmit. Nekem ez új. Jól néznek ki.
A sima ottokat simán lefölözik aktivitásukkal! 7-3 arányban vannak most, de a sima ottokat nem igazán látom tevékenykedni, csak hallom sötétbe hogy kopognak az üvegen!:D meg napközbe látok talán kettöt ha megmozdulnak..:cool:
 
A sima ottokat simán lefölözik aktivitásukkal! 7-3 arányban vannak most, de a sima ottokat nem igazán látom tevékenykedni, csak hallom sötétbe hogy kopognak az üvegen!:D meg napközbe látok talán kettöt ha megmozdulnak..:cool:
Nálam is a sima oto-k csak este jönnek elő, a kajára. Napközben egy sarokban látom őket, a növények közt bujkálva.
 
Mivel eteted öket?
Én semmi extrát nem adok nekik!
Van nekik alga![emoji12]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
én sem adok nekik semmi extrát. 2 naponta kapnak a halak, és a garnélák. de a garnélák felváltva kapnak. Egyszer szárazat, egyszer zöldséget.
Inkább a zöldségre mozdulnak.
 
IMG_1683.jpg vissza a jelenbe... alga a fronton igyhát a nehéztüzérség bevetésre került, persze tegnap vizcsere volt..
5 db amanot tudtam csak kipecázni, igy ök szorgossan elfoglalták magukat, a többit holnapután. az üvegpipám holnapeste érkezik :rolleyes:
a kolibrik szombaton mennek, helyükre pár Titteya- t szeretnék ..
meg nagyon megtetszett kubotai zöld törperazbora belölük lenne a csapathalam! valakinek valami tapasztalata velük!???
jo lenne tudni róla valamit! a ph paraméter nem igazán tesztszik velük kapcsolatossan!:sick:

jöjjön pár kép!o_O
Köszi hogyha erre jártál! Szép estét!;)
@AmegA holnap érkezik a magazinom(y) köszönöm az infót!
@matrai a fényképem alakul igaz-e!? már nem a telefonálós!:happy: IMG_1685.jpg IMG_1689.jpg
 
View attachment 50324 vissza a jelenbe... alga a fronton igyhát a nehéztüzérség bevetésre került, persze tegnap vizcsere volt..
5 db amanot tudtam csak kipecázni, igy ök szorgossan elfoglalták magukat, a többit holnapután. az üvegpipám holnapeste érkezik :rolleyes:
a kolibrik szombaton mennek, helyükre pár Titteya- t szeretnék ..
meg nagyon megtetszett kubotai zöld törperazbora belölük lenne a csapathalam! valakinek valami tapasztalata velük!???
jo lenne tudni róla valamit! a ph paraméter nem igazán tesztszik velük kapcsolatossan!:sick:

jöjjön pár kép!o_O
Köszi hogyha erre jártál! Szép estét!;)
@AmegA holnap érkezik a magazinom(y) köszönöm az infót!
@matrai a fényképem alakul igaz-e!? már nem a telefonálós!:happy: View attachment 50321 View attachment 50322

Ők is a megtermettebb amanók közé tartoznak!
 
Back
Oldal tetejére