• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

126 literes tan-dzsungel

Re: 126 literes növényes

Megérkezett az új lámpám! :D Lőttem gyorsan róla pár fotót, nem egy ATI (az ára se), de nekem nagyon tetszik. Gondolom kínai, de ahhoz képest nagyon szépen kidolgozott, és annyiból megúsztam (szállítási költséggel együtt), mintha a jelenlegi műanyag tetőt alakíttattam volna át.
A függesztés is elég szépen meg van oldva, és ahogy nézem tartós lesz, mert valamilyen drótkötél. Igaz a 4 csövet biztos cserélnem kell, mert két 10000K-es és két kék színű cső van benne. Íme:



Végre haladok a low-tech-től a high-tech irányába! :p

Úgy gondoltam, hogy először csak 2x24W-al fogok világítani, hogy szokják a növények, és ha meglesz a nagynyomású CO2 csak utána kapcsolom az összeset.
 
Re: 126 literes növényes

Szerintem ezek a csövek tengeri akihoz vannak!
Miért nem csinálsz hozzá egy tengeri akit! :lol:
 
Re: 126 literes növényes

Szia
Gratula az aksihoz és a lámpához.
Az lenne a kérdésem, hogy hol vetted a lámpát?
 
Re: 126 literes növényes

Jani 614 said:
Szerintem ezek a csövek tengeri akihoz vannak!
Miért nem csinálsz hozzá egy tengeri akit! :lol:
Asszem olcsóbb lesz új csöveket venni. :mrgreen:

Daníí said:
Szia
Gratula az aksihoz és a lámpához.
Az lenne a kérdésem, hogy hol vetted a lámpát?
Köszi! :) Írtam pü-t a lámpával kapcsolatban.
 
Igaz már múlt héten megérkezett az új világítás, de csak pár perccel ezelőtt sikerült beüzemelnem, mert most érkeztek meg a fénycsöveim. (Osram FQ 24W/865) Még csak 2 csövet üzemeltem be, de már most is szemmel látható a különbség. Szerintem a képeken is egyértelműen látszik, hogy melyik készült a 36W-os világítással és melyik a 48W-al. :)


Történt egy nagyobb átalakítás is az Echinodorus és a crypto green is hátrébb került (talán oda, ahova a méretei miatt való), valamint gazdagodtam pár előtéri növénnyel is (ezúton is köszönöm kisszsu-nak :angel:). Ezeket még múlt hét szerdán ültettem be, amibe bele is rokkantam, mert azóta szörnyű derékfájás gyötör. Pedig csak 5 órán át hajladoztam az aki előtt. :p Senki nem írta a fórumon, hogy ilyen nehéz meló HC-t ültetni. :shock:
Eddig mér nem sok változást vettem rajtuk észre, talán kezdenek meggyökeresedni és egy-pár új hajtást is láttam már.

Ideje volt új nevet adnom a naplónak és az akimnak is, mivel már lassan több növény lesz benne, mint víz. :mrgreen: Ezért a neve inkább tanuló dzsungel, mint szimplán növényes. :lol:
 
Szia!
Sok sikert a tan-dzsungelhez és a növényekhez. :wave: Hát igen az ültetés nem egy sétagalopp :mrgreen: . Szép lesz ha minden növény beindul, nyomd a CO2-t.
 
kisszsu said:
Szia!
Sok sikert a tan-dzsungelhez és a növényekhez. :wave: Hát igen az ültetés nem egy sétagalopp :mrgreen: . Szép lesz ha minden növény beindul, nyomd a CO2-t.
Köszi kisszsu! :)

Egy hangulatfotó az akiról:
PC097406-1.jpg


Gondoltam, ha már egyszer nyitott akvám lett, akkor én is megpróbálkozok egy felülnézetes fotóval. :p
PC097404-1.jpg


Már 9 napja világítok 48W-al, aminek eredményeként nagy örömömre pár változás már történt növényfronton. A ludvigia, ami korábban a gyenge fény miatt szinte teljesen kipusztult most rohamos fejlődésnek indult. Már az egy szálból sikerült kettőt csinálnom :p és az is szépen begyökeresedett, valamint legalább négy helyen kis hajtások is vannak. Talán a végén még bokor lesz belőle. És csodálatos szép piros színű, a korábbinál 2x nagyobb leveleket hoz!
Kisszsu-tól kapott előtéri növényeim is végre fejlődésnek indultak az erősebb fény hatására. Az összes hozza a friss hajtásokat.

Az új lámpával eddig teljes mértékben meg vagyok elégedve, szinte alig melegszik, a vizet pedig egyáltalán nem melegíti. :thumbup:

Egyenlőre csak pontalgán van (ha jol gondolom), ez is főként a bal első kis kövön, amit mindenképpen ki fogok venni, és szeretnem a helyét benöveszteni HC-val. Remélem sikerül.

Jelenleg még élesztőssel és easy carbo párosával oldom meg a CO2 ellátást. Napi 4 ml carbot adagolok, ahogy a flakonon van. Szerintetek növeljem az adagot most, hogy a fény 12W-al több lett? Ha igen, akkor mennyit javasolnátok?

A nagynyomású rendszert az ára miatt csak pár hónap múlva tudom beállítani. Most tervezem a reduktor, bubiszámláló és a csövezés megvásárlását (csak a "nagy könyv" beérkezését várom :p ). A diffúzorom ugye adott. De sajnos a palackra csak január-február körül futja, mivel 30e-be kerül (sajnos nem tudtam olyan ismerőst találni, akinek lett volna egy felesleges kölcsönbe :( )

Szóval jelenleg így állok. Persze a nagynyomású hadrendbe állításáig eszem ágába nincs rákapcsolni a 96W-ot, mert az garantált kudarc lenne.
Várom a kritikákat. :mrgreen:
 
robokuty said:
Bakker!! szét fogják nyomi a növények ....nagyon szépen alakul.
Hát igen, tényleg rengeteg növény van benne, de nekem nagyon tetszik. Egész eddigi akvarisztikai pályafutásom alatt ilyen szép növényekkel teli akváriumról álmodtam, és most végre úgy tűnik, hogy sikerült. Úgy érzem, hogy jó úton haladok, bár ez még csak az út eleje. Mindezt pedig a fórumtársak segítésének és az itt található tömérdek információnak köszönhetem. :angel:


Az imént elgondolkoztam, hogy vajon mennyibe is van nekem ez az akvárium, ami még mindig low-tech (bár már haladok :D ). Ezért gyorsan végeztem egy összesítést. Eddig csak irkáltam, hogy mi mennyibe került, de még soha nem számoltam össze. Most megtettem, és a végeredménytől majdnem infarktust kaptam. :shock:

Remélem nem sértek vele szabályokat, ha megosztom nagy-vonalakban a tanuló medencém költségeit. Íme:

Technika:
Akvárium + bútor + műanyag tető (2x18W T8) - 34290
SERA fil 120 szűrő - 7000
Tetratec EX 400 szűrő - 15900
Hydor Koralia Nano EVO 1600 vízforgató pumpa - 8500
Új világítás (4x24W T5) - 23000

Dekor:
JUWEL dekor - 6000
Mangrove - 4490

Talaj:
JBL 7 + 13 Kugeln növénytáp - 1690
25kg SZAT fehér gyöngykavics - ~10.000

CO2 (élesztős) - ~8000 (!)
Élőlények - 9650
Növények - ~7000

Összesen: ~136.000Ft :shock: :shock:
És ebbe az árba az apróságokat (tápok, szűrőanyagok stb.) nem is számoltam, ami szintén nem kis összeg.

Vagyis számomra a konklúzió:
- a low-tech nem egyenlő a low-cost-al :roll:
- azt hittem a gyöngykaviccsal olcsóbban megúszom, de a Manado csak egy leheletnyivel került volna többe
- az élesztős CO2 se túl olcsó, ha veszel diffúzort és drop checkert is

Remélem más is hasznosnak találja a fenti összesítést. ;)
 
Boooooo said:
Az imént elgondolkoztam, hogy vajon mennyibe is van nekem ez az akvárium, ami még mindig low-tech (bár már haladok :D ). Ezért gyorsan végeztem egy összesítést. Eddig csak irkáltam, hogy mi mennyibe került, de még soha nem számoltam össze. Most megtettem, és a végeredménytől majdnem infarktust kaptam. :shock:
(...)
Összesen: ~136.000Ft :shock: :shock:
Nézz rá az én akim költségeire, és egészen meg fogsz nyugodni... ;)
 
oRphEus said:
Nézz rá az én akim költségeire, és egészen meg fogsz nyugodni... ;)
Hát igen, a tiedhez képest elenyésző. Bár azért a két aki közti különbség ég és föld. De remélem egyszer az enyém is lesz olyan szép, mint a tiéd. ;)

Bár nekem ez feltételezhetően még nem a végleges költség. Most van terítéken a nagynyomású rendszer (gondolom mindenki tisztában van a beruházás költségeivel) A közeljövőben pedig egy szűrőcsere is várható (jelenleg a Tetratec EX 1200 és az Eheim 2075 a két jelölt, majd az aktuális anyagi helyzet fog dönteni.)
 
Boooooo said:
robokuty said:
Bakker!! szét fogják nyomi a növények ....nagyon szépen alakul.
Hát igen, tényleg rengeteg növény van benne, de nekem nagyon tetszik. Egész eddigi akvarisztikai pályafutásom alatt ilyen szép növényekkel teli akváriumról álmodtam, és most végre úgy tűnik, hogy sikerült.

Először nyomják szét az akidat a növények,majd csinálj egy újat,még nála is élvezed a rengeteg növényt,majd a harmadik már egészen tudatos mindenféle szempontból.Tényleg nagyon szépen alakul,gratulálok.
 
Hát az újév eddig csupa rosszat hozott akvarisztikai szempontból, teljesen el vagyok keseredve. :(

Január 2.-án a diffúzorom adta meg magát, de működés közben. Egyszer csak furcsa ciripelő hangra lettem figyelmes, aztán utána láttam, hogy az üveg végig van repedve. Még jó, hogy volt egy tartalék itthon. Alig 2 hónapja használtam, de hát olcsó húsnak híg a leve.

A másik tragédia pedig ma hajnalban ért. Furcsa zajokat hallottam megint az aki felől, ezért odamentem és hallgatóztam (még sötét volt). Kihúztam a koraliát és megszűnt a zaj. Gondoltam valami növény darálhatott be... Mikor felkapcsolt a világítás, akkor ért a következő sokkkkk :shock: Az egyik oto-nak sebes a feje, a szeme alatt körben. :( :( :( Remélem túléli...

P1037441-1.jpg


Következtetésem: éjszaka valószínű véletlen beleúszott a koraliába, és attól volt a fura zaja. Még jó hogy hamar kihúztam... De most nem merem visszadugni. Mi tévő legyek? (A koráliaval és az oto-val kapcsolatban)
 
Sajnálom és tökéletesen meg tudlak érteni. Nálam a kis belsőszűrő csak mechproval volt tőltve, amíg az esőztetőben meg nem láttam egy fél red cherryt :thumbdown:
Azóta szúnyogháló is védi a rotor szívó részét :idea:
 
Zoli71 said:
Sajnálom és tökéletesen meg tudlak érteni. Nálam a kis belsőszűrő csak mechproval volt tőltve, amíg az esőztetőben meg nem láttam egy fél red cherryt :thumbdown:
Azóta szúnyogháló is védi a rotor szívó részét :idea:
Ez a háló nagyon jó ötlet. Idegességembe eszembe se jutott. Köszi!
Mindjárt kerítek is valahonnét és az egészet behálózom.
 
Engem is csak a szükség vitt rá ;)
Sajnos a külsőszűrő beszívó ágán nem volt megfelelő, ott egy baromi rusnya szivaccsal oldottam meg :oops:
 
Back
Oldal tetejére