• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

126 literes tan-dzsungel

A kezdeti sokk után kicsit megnyugodtam. Úgy tűnik, hogy az oto gyógyulgat, legalábbis ránézésre. Persze első dolgom volt, hogy a koralia-t behálóztam, nem lett valami dekoratív, de legalább nem kell attól tartanom, hogy bedarálja a halaimat. Most így néz ki:


Gondoltam rakok fel egy képet a jelenlegi állapotról is, mert az utolsó kép óta közel egy hónap eltelt.
P1067456-1.jpg


Végre elkezdett terjeszkedni a HC, és a helferi nő, mint a bolondgomba. :D A ludvigia is szépen nő, csak kellene találnom neki egy jobb helyet, de fogalmam sincs hová tudnám ültetni.
Több mint egy hónapja világítok a megnövelt fénnyel (48W), sajnos ez némi algaproblémát eredményezett. Szerintem szinte az össze algatípus fellelhető az akiban, bár csak elvétve. A köveken pontalga és BBA. Az anubias régebbi levelein szintén van pontalga, bár ez a kezdetek óta, és szerencsére nem lett több. Valamint elvétve látok valamilyen fonalszerű algát, de ezt simán le lehet tépni a levélről.
Viszont mióta hadrendbe állítottam a purigent, azóta a vizem kristály tiszta, eltűnt a halvány-zöldes elszíneződése. Fantasztikus a cucc! :thumbup:

Sajnos CO2 problémákkal küzdök, legalábbis a cryptok leveleinek mállása szerintem erre utal. Még mindig élesztőzöm és napi 4 ml carbot adok. Ennyi elegendő, vagy növeljem az adagot? Attól félek, hogy az ártana a halaknak.

Pedig már a nagy nyomásúhoz megvan a legtöbb dolog "csak" a mágnesszelep és a palack hiányzik. De hát olyan baromi drága egy palack és hitelre sehol nem adják. :roll:
 
Szerintem az adjon kitartást , hogy élesztőssel ilyen szép akit sikerűlt összehoznod.Az algaproblémáidra biztos enyhülést/ megoldást fog hozni a nagynyomású ;)
 
Szia!
Szépek a növények! Grat!
Ha megengedsz egy javaslatot a pogostemon helferi nagyon magasra nőtt, nyírd meg nyugodtan... Nálam, ha levágtam a tetejét, és azt visszaültettem, simán gyökeret eresztett pár nap alatt, ráadásul egy növényből máris kettőt kaptál:D Nálam, szinte kiirthatatlan volt, szóval bátran! Egyébként a kedvenc növényem.
 
Boooooo said:
Zoli71 said:
Sajnálom és tökéletesen meg tudlak érteni. Nálam a kis belsőszűrő csak mechproval volt tőltve, amíg az esőztetőben meg nem láttam egy fél red cherryt :thumbdown:
Azóta szúnyogháló is védi a rotor szívó részét :idea:
Ez a háló nagyon jó ötlet. Idegességembe eszembe se jutott. Köszi!
Mindjárt kerítek is valahonnét és az egészet behálózom.


Szia!

Én anno a belső szűrővel jártam úgy, hogy beszívta az egyik neont a farkánál fogva. (még 2 napig élt utána)

Megoldásként az asszony egyik fekete nagy lyukú harisnyáját vágtam szét. A lábfej része pont megfelelő volt. ;)
 
Nagyon szép az akid! :thumbup: :clap:
Ügyes vagy!
Szép tiszta víz szép növények! :thumbup: :thumbup:
Gratulálok!
Sok sikert továbbra is!
 
Köszönöm a dicséretet! :) Pedig vártam már egy kis kritikát a nálam okosabbaktól, hogy mi és miért nem jó. :p Mert biztos van ilyen.

Bár már tervebe van az átalakítás és már megvan az elképzelés is. Csak előtte legyen meg a CO2 rendszerem, hogy egy kis tapasztalatot szerezzek. Annyi biztos, hogy a kettes verzióban rendes talaj lesz és tudatos berendezés és ültetés. ;)

ipopovics said:
Szia!
Szépek a növények! Grat!
Ha megengedsz egy javaslatot a pogostemon helferi nagyon magasra nőtt, nyírd meg nyugodtan... Nálam, ha levágtam a tetejét, és azt visszaültettem, simán gyökeret eresztett pár nap alatt, ráadásul egy növényből máris kettőt kaptál:D Nálam, szinte kiirthatatlan volt, szóval bátran! Egyébként a kedvenc növényem.
Köszönöm a tanácsot! Eddig eszembe se jutott, hogy ezt a növényt is lehet nyírni. :?
 
Szerintem ápolásból nagyon kritikákat nem kaphatsz. szép színes egészséges akvárium. :!: :shock:
Alapvetően ez olyan lépés amit minden regisztrált és aktív tagnak meg kell lépnie.
Ez már messze túlment az én csak algákat tenyésztek kategórián.

A következő lépés már a koncepció és a megmérettetés a nagyokkal! :)
Az út amin jársz -gondolom - oda vezet!
Well done! :p
Majd én is és sokan még csatlakozunk hozzád :)
 
End-ru köszi a videót! ;) Fantasztikus, el is mentettem magamnak, és a benne látottak alapján tegnap a vízcsere előtt meg is nyírtam a helferit.

Tegnap kipucoltam a külső szűrőt is, hát volt benne kosz rendesen. A perlont ki is cseréltem, mert eléggé gusztustalanul nézett ki. Takarítás közben a szűrőben vagy 10-15 db red cerry garnélát is találtam, valamint 3 ebihalat, szerintem borarasok. Fogalmam sincs, hogy mit kezdjek velük, olyan picikék, nem is tudom, hogy ilyenkor mit esznek. Visszaraktam az akiba, ha elég erősek talán túlélik.

Az Echinodorus ozelot-ot kiszedtem, mert a tenyérnyi levelei mindent betakartak, és már kezdett elegem lenni belőle. Bár most kicsit kopár lett a bal oldal, de majd valamit kitalálok.
A ludvigiát -jobb ötletem nem lévén - beraktam hátra, remélem ott is kap majd elég fényt. Így legalább látszik a mohás fa is. :)
Most ilyen lett:
P1107477-1.jpg


Ha a HM-et megnyírom és a levágott ágakat beültetem, akkor azok meggyökeresednek?
 
Boooooo said:
Ha a HM-et megnyírom és a levágott ágakat beültetem, akkor azok meggyökeresednek?

Igen! Én is így tettem a 30 literes akváriumomnál. Nagyon szép színes az akváriumod!
Gratulálok hozzá! :clap: :thumbup:
 
Egy kép a hétvégi vízcsere és mohanyírás után:
P1237515-1.jpg


A porlasztót a frontüvegre raktam és a koraliát ráirányítottam tény, hogy nem valami dekoratív megoldás, de hátha így jobb lesz a beoldás.

Csináltam egy képet a HC "gyepem" fejlődéséről. Most már egész elégedett vagyok a kialakult látképpel. :)


Kb. egy hónapja kértem javaslatokat akvárium költöztetéssel kapcsolatban. Egy-két hasznos tanácsot kaptam, bár azért bevallom kicsivel többre számítottam. Kb. 2 hónap múlva költözünk, abba már sajnos beletörődtem, hogy az akváriumot mindenképpen szét kell szednem, mert csak így fogom tudni 120 km-t költöztetni.
Már kezd összeállni a fejemben a kép az új hardscape-el kapcsolatban is:
- Arra gondoltam, hogy a jelenlegi mohával benőtt mangrove marad, és megpróbálom azt az aranymetszésben elhelyezni (már amennyire értem a dolgot).
- A jelenlegi gyöngykavicsot csak talajemelésnek használom, és a talaj Manado lesz (táptalaj is lesz ;) ).
- A hardscape többi részét pedig dragon kövek fogják képezni, úgy 10 kg kőre gondoltam. Szerintetek ez elég lesz?

A költözéssel kapcsolatban még egy fontos kérdésem lenne, amire még sehol nem leltem választ (bár lehet primitív kérdés lesz). A halakat hol tartsam addig, míg az akvárium nincs kész (és a bejáratási idő alatt)? Ti hogyan szoktátok?
 
Boooooo said:
A költözéssel kapcsolatban még egy fontos kérdésem lenne, amire még sehol nem leltem választ (bár lehet primitív kérdés lesz). A halakat hol tartsam addig, míg az akvárium nincs kész (és a bejáratási idő alatt)? Ti hogyan szoktátok?

20-25 literes felmosó vödör. Bele a szűrő esetleg levegőztető. Mehet bele pár növényke vagy dekor, hogy a halak ne legyenek stresszesek. Nálam 2-3 hetet voltak így, amíg bejáratódott a nagy aki és semmi gond nem volt.
 
Csatlakozom Viktorhoz! 20 literes "diszperzites" vödör elég. Ilyenkor jön jól a szekérny aljából előkotort kis belső szűrő, ami levegőztetni is tud. Beáldozható növényt rakj rendesen, amik úsznak majd a víz tetején. Emiatt sok levél szárad, sérül majd, és a növények alakja is deformálódik két hét alatt. A több növény alatt nyugodtabbak a halak. A vízhőmérsékletre figyelj még oda. Ha tudod, akkor nyugodt helyre rakd a vödröt és fűtőtest közelébe. Ha van kis belsőszűrőd, meg fűtőtest közeli hely, akkor a nagy szűrőd és a fűtőd is mehet rögtön vissza az akváriumba.
Üdv: Tipegő
 
Viktor, tipego köszi a segítséget! Belsőszűrőm és fűtőm is van pluszban, szóval megoldható a dolog, és most jöttem rá, hogy van egy pici akváriumom is, gondolom vödör helyett az is jó lesz. :)
 
Javaslom, hogy vegyél egy kis akit erre a célra, vagy a Viktor féle Darth Vödör megoldás is szóba jöhet.

Viszont: ha belő szűrővel akarod működtetni, akkor azt 1-2 hétig előtte működtesd az akidban, hogy a bacik a szivacson megtelepedjenek. Valamint a költözés idejére a külső szűrőből engedd le a vizet, mert itt a fórumon olvastam, hogy a bacik így tovább életben maradnak. És tartalékolj annyi vizet a bejáratott akiból, amennyit csak tudsz (nagy hordó előnyben :) )

É örülj az aki szétbombázásának, mert egy újat alkothatsz :)
 
Még egyszer köszönöm a segítséget, így már nem annyira félelmetes, hogy szét kell szednem az akit. Már csak az okoz félelmet, hogy a halakat miben fogom szállítani. Félek egy sima zacsi nem bírna ki 120 km-nyi zötykölődést. Ezen még ráérek gondolkozni, még van két hónapom.

Nagyszerű hír, hogy sikerült szert tennem egy 5kg-os palackra. (Ezúton is köszi outro! :angel: ) Bár még élesztőzök, de a költözés után üzembe helyezem a nagynyomásút. Biztos lesznek gondjaim vele, hiszen az élesztőssel is csak most sikerült megoldanom a legjobb beoldást, így 146 nap után. :D Az ideális helyzet, hogy a porlasztó a koralia alatt van, ami jól szétszórja a bubikat. Végre bubizik a HC is! :)

A beoldás csúcsa:
P2077660-1.jpg

Bubis HC:
P2057576-1.jpg


A talajszintnél lévő kék leragasztás oka a cyano. Feltételezéseim szerint a zöld valami a talajban az üvegnél ez lehetett (01.10.-i bejegyzésnél látható), bár mikor letologattam az üvegről megszagoltam és semmilyen szaga nem volt, és az állatok sem kerülték el az érintett területet. Ezért kicsit elbizonytalanodtam...

P2077665-1.jpg


Ez a kép csak grátisznak a zöccségeimről! Már nem sokáig lesz ilyen ;) Megválok a műsziklától, sokak örömére. Bár most már szinte észrevehetetlen. :p
 
Back
Oldal tetejére