• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

126 literes tan-dzsungel

Nagyon szép az akid még mindíg! :thumbup: :clap:
Ez az aki az egyik kedvencem,számomra egyedi a többihez képest!
Remélem nem lesz gond a költözéssel!
Sok sikert továbbra is! :wave:
 
Nem lesz gond a költözéssel én biztos vagyok. Ha szétszeditek az akit akkor meg nézd a jó oldalát, legalább berendezhetsz valami újat. Az mindig izgalmas. Szerintem ebben a hobbiban az akvárium tervezése és berendezése a legjobb, én legalább is azt élvezem mindig a legjobban.
A CO2 palack jó lesz ehhez az akihoz. Az 5 kg-os szerintem jó sokáig fogja bírni. Nekem a 60 literesem 1 teljes évig üzemelt vele!
Sok sikert az újraindításhoz! :thumbup:
 
Már több mint egy hónapja nem raktam fel új képeket az akiról, ezért most lőttem párat. Lassan már az agyamra megy ez a dzsungel, nem győzőm irtani és nyírni a növényeket. Ha ennyi fénytől így nőnek, akkor mi lesz ha dupla ennyi lesz?? :roll: Bele se merek gondolni.
Már két követ ki kellett vennem, hogy legyen hely a rohamosan terjeszkedő növényeknek. :p
Bár mostanában a vízcseréket és a nyírást leszámítva kicsit elhanyagoltam az akit, ennek a fő oka, hogy már szedném szét, de a költözés még odébb van, most úgy néz ki májusban. De legalább akkor már nem fognak se a növények se az állatok megfázni. Úgy néz ki, hogy jövő héten eljutok a GA shopba, és akkor megveszem a dragon köveket az új hardscape-hez. :D

Idő közben sikerül megölnöm két otot, nagyon magamba zuhantam, meg is sirattam őket. Az egyik a GA táptól lelte halálát, beleúszott az áramlásba, amikor épp tápoztam. Bár megjegyzem a közelében lévő garniknak kutya baja. A másik oto pedig rácuppant a kezemre, mikor a levágott leveleket dobáltam ki az akiból egy vödörbe, én pedig nem vettem észre, hogy a kezemen van és szegényt a levelekkel együtt beledobtam a hideg vizes vödörbe kb. 1,5 méterről. :( Persze utána egyből kapcsoltam és visszaraktam az akiba, de valószínű a nagy zuhanástól szerzett valamilyen sérülést, amitől elpusztult. :( Elegem van az otokból, csak fejfájást okoznak nekem. Bár már csak 1 van, jelenleg sehol nem tudtam beszerezni.
Azóta úja lakók is érkeztek: 4 db amano garnéla és 10 db galaxy. Így már talán látszik, hogy nem csak növényeim vannak, hanem állataim is. :p Bár néha nekem is kutatnom kell őket, mert a crypto dzsungel elnyeli őket. :D

Íme pár kép. Leleményes red cherry: :)
P2257679_1.jpg

Az egyik új amano:
P3147813_1.jpg

Íme a HC-m azoknak, akik szerint ez a növény egy nagyon igényes típus. (48W és élesztős CO2)
P3147804_1.jpg

Végezetül egy teljes kép a mai állapotokról:
P3147801_1.jpg
 
Szia!
Nagyon patent kis akváriumot hoztál össze! Gratu hozzá! ;) A világításodról érdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok vele? Esetleg ha linkeled megköszönném, vagy PÜ-ben felhomályosítanál róla. :)
 
Szerintem se bonyolult a hc, inkább csak türelem kell és persze azért a körülmények se ártanak hozzá. Ha jól emlékszem novemberbe ültetted őket :angel: szép egészséges, az akváriumod is!
Sok sikert majd a következő, indításhoz. És a pogo-d is szép.
 
Tényleg igazi dzsungel. Gyönyörű!!!
Nekem az otokkal eddig nem volt problémám - bár most kezdtem el a napi tápozást, carbozást. Majd kiderül, mennyire bírják :) Szerintem csak nem volt szerencséjük Nálad :)
 
Csak egy gyors hangulatfotó. :) Elnézést a kép minőségéért de gyorsan, kézből csattintottam egyet, miután beüzemeltem az EX1200-ast, hogy bacisocjon egy kicsit.
P4288006.jpg

Hát azért a méretbeli különbségek elégé durvák. Tegnapról ezzel kapcsolatban van is egy jó történetem:
Megérkezett a csomag és apukám megkérdezte, hogy mi van a csomagba.
Mire én: egy szűrő
Ő: a nagy mellé (nála a nagy az EX400-as)
Én: ha szerinted az nagy, akkor nem láttad azt, ami most jött! :D
Hát a reakciója leírhatatlan volt. :lol: Én is meglepődtem a méreteken, alig bírtam már üresen is megemelni, hát miután feltöltöttem vízzel. :eek:

Hát a szűrőről az első tapasztalatok: nagyon durva!! :eek: :eek: Le kellett vennem a teljesítményből, mert úgy nyomta a vizet. Meg gyorsan kikaptam a koraliát és a belső szűrőt, mert azért ez a 3900l/h kicsit soknak bizonyult (már ki se bírom számolni az hányszoros megforgatás volt). Ezért most csak 1600l/h maradt, ami még mindig szuper. :mrgreen:

Az akváriumról csak annyit így lezárásként, hogy baromira elkanászodtak benne a növények, de az új setupba csak a HC, HM és a pogo marad.

A többi növény elajándékozásra/cserére kerül (Cserébe, szívesen fogadok a következő növényekből: Staurogyne repens, Echinodorus tenellus, Pogostemon erectus, Rotala rotundifolia vagy növények híján diabetikus (nem vicc!) nasi is jöhet) ;) Ezért akinek szüksége van bármilyen növényre (a fenti 3 fajtán kívül) az már most jelezheti. Kezdőknek és low-tech körülmények közé kiváló mindegyik növény (lista a napló első bejegyzésében). Bontás után az átvétel megoldható Veszprém - Szfvár - Bp útvonalon.

Az akvárium története ebben a naplóban folytatódik.
 
Az előző postban ugyan azt írtam, hogy ez a napló befejeződött, de sajnos a költözés nem az általunk tervezettek szerint alakult, ezért még az aki egyben van. (most már csak tényleg pár hétig)

Ugyan kicsit elhanyagoltam az akit és a pontalgák egy két növényen megszaporodtak (anubias levelein), de azért még egész jó állapotban van. A bal oldalon történt egy drasztikus ritkítás, hogy tudjam hová beültetni a HM hajtásait (ezeket pár napja dugdostam be, ezért olyan satnyák), mivel az új layoutban jó sok HM-re lesz majd szükségem.

A szűrőket átpakoltam a rövid oldalra, hogy jobb legyen a CO2 eloszlása az akiban. Kisebb vizes baleset is történt a pakolgatás közben: az ex1200-ast bekapcsoltam, még mielőtt teljesen víz alatt lett volna az esőztetője, hát nem túllőtte a vizet az akin vagy 2 méterre. Az egész kanapé vizes lett. :crazy: Brutál ez a szűrő, de imádom. :D

Most üzemeltem be a nagynyomású rendszert, remélem ez segít az algák visszaszorításában. Már úgyis untam az élesztőt kutyulgatni. :p Lehet pár napon belül megpróbálkozom a teljes fényár felkapcsolásával is, hogy a HC és a HM összeszedje magát. Bár azért annyira rossz állapotban nincsenek (sztem). :roll:

Íme az akvárium:
2011_06_04.jpg


és egy tejes shoot a technikával: :)
P6048263_1.jpg
 
2010.09.17.-én 14 naposan. Élesztős CO2-vel, 36 W fénnyel és 700l/h-ás szűréssel (belső szűrő)

P9286919.jpg


2011.06.09.-én Itt már nagynyomású CO2-vel, 96W fénnyel és 1600l/h-ás szűréssel (és némi algával a frontüvegen - sorry)

P6098287_1.jpg
 
Rengeteget fejlődött ez az akvárium, sokkal jobb lett mint volt!! :thumbup:
S nem utolsó sorban látszik rajtad is a fejlődés, gratu.!! ;)
 
Back
Oldal tetejére