• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aldebaran's AquaWorld - 375L

Lenne kedved leirni, hogy mik történtek az utóbbi egy évben? Mi lett a sok vitorlással, hogyan jött az ötlet a neonokhoz? Az új növényesités szuperül néz ki, miket választottál, amik diszkoszok mellett ilyen szépen növögetnek?
 
Ez a barna szilikátos talaj véletlenül lett rendelve és igazából sose tetszett. Tudom, sokaknak ez természetközelibb, nyugodtabbak a halak... stb, de nekem nem tetszett, ezért ki is lett cserélve fehér 0,8-1,2 mm-es fehér szilikátos dekorhomokra. A lámpa trafója megadta magát, ezért lecseréltem egy Chihiros -ra. Beszereztem idő közben CO2 rendszert, valamint kicseréltem a fekete kifolyó és befolyókat üvegre. Ezután jöttek a diszkoszok, amikkel természetesen rengeteg nem várt probléma, amiknek a megoldása folyamatban van jelenleg is. Egyik ilyen problémamegoldásnak gondoltam, hogy vettem egy másik külső szűrőt használtan: egy jbl 1501-et, valamint átlátszó csöveket és oda is üveg lilypipe-ot és üveg befolyót.
Sajnos, mivel sok kaját kell adnom a diszkoszoknak, természetesen megjelentek a problémák: először az infuzória, amit ha minden igaz, neomagnol tablettával tudtam kezelni, amivel együtt szerintem a ciano is eltűnt, mert a talaj már nem büdös, amikor tisztítom, viszont megjelent a zöld lebegő alga, amit akáhogy is próbálok, nem tudom kiűzni. Az egyetlen megoldásnak az uv beszerzése jelenti, ami ha minden igaz, péntekre meglesz, addig zöld vízben úszkálnak a halak.
A vitorlások és a császárlazacok már nincsenek meg, eladtam őket. :(
A youtube csatornámon igyekszem mostmár a változásokat feltenni. https://youtube.com/@aldebaransaquaworld, De itt van egy videó és néhány kép.
Ennál már sokkal zöldebb a víz. :( PXL_20230815_164456757(1).jpg
 
ert a talaj már nem büdös, amikor tisztítom, viszont megjelent a zöld lebegő alga, amit akáhogy is próbálok, nem tudom kiűzni. Az egyetlen megoldásnak az uv beszerzése jelenti, ami ha minden igaz, péntekre meglesz, addig zöld vízben úszkálnak a halak.
Lehet, hogy sokan megköveznek érte, de én zöld, illetve infuzóriumos vizemet kerti tavi áruházból beszerezhető iszapfaló baci adagolásával kezeltem. Pár nap alatt letisztultunk. Nem hiszek az UV mindenhatóságában. Nem oldja meg a kiváltó okokat. 😉
 
iszapfaló baci
Még soha nem hallottam ilyesmiröl.
Növérem egyszer vásárolt "piszokfaló baktériumokat", amiket a lakás különbözö pontjain kellett szétspriccelni- hogy ezek a "piszokfaló baktériumok" elszaporodjanak és soha többé ne kelljen takaritani...
Az iszapfaló bacik pont akkora humbukknak tünnek, Mint a piszokfaló bacik. 😅

Lenne kedved kicsit bövebben irnod róluk? Segithetnek abban, hogy kevesebb mulm termelödjön?
 
Még soha nem hallottam ilyesmiröl.
Növérem egyszer vásárolt "piszokfaló baktériumokat", amiket a lakás különbözö pontjain kellett szétspriccelni- hogy ezek a "piszokfaló baktériumok" elszaporodjanak és soha többé ne kelljen takaritani...
Az iszapfaló bacik pont akkora humbukknak tünnek, Mint a piszokfaló bacik. 😅

Lenne kedved kicsit bövebben irnod róluk? Segithetnek abban, hogy kevesebb mulm termelödjön?
Kerti tavi áruházban megtalálod. Az alga elleni kezelés szereinél. Kb olyasmi, mint a por alakban árusított bacikúltúra akvarisztikai használatra, csak ez jóval nagyobb kiszerelésű cucc, mivel tóba kell. A tavi szűrőt segíti beindulni, lebontó baktériumok felszaporításával. És igen, pont a mulm eltüntetésében ígérnek hathatós segítséget. Tavi szinten nehezebb a mulmozás...
 
Lehet, hogy sokan megköveznek érte, de én zöld, illetve infuzóriumos vizemet kerti tavi áruházból beszerezhető iszapfaló baci adagolásával kezeltem. Pár nap alatt letisztultunk. Nem hiszek az UV mindenhatóságában. Nem oldja meg a kiváltó okokat. 😉
Köszi az ötletet. Az uv-t már beszereztem, de veszek ilyen cuccost is, tényleg lehet kapni. :)
A zöld algával egyébként az a probléma, hogy hiába oldom meg az alap problémát, a zöld alga akkor is marad és nem tudom, hogy most megoldottam -e, vagy sem.
Egyébként már ezért is megérte ezt a bejegyzést írnom. :)
Lehet kapni kicsit is: Osaga szerves hulladék lebontó, 250ml, 500ml... vagy van
Osaga iszapfaló,iszap lebontó baktérium 250 ml vagy
Oase Schlixx iszapmentesítő iszaplebontó iszapfaló
 
Utoljára módosított:
Na, vettem egy Tetra Algorem-et és az átlátszatlan zöld vizem két óra alatt ismét átlátszó és tiszta lett. (Aki ilyet vesz, ne felejtsen el a szűrőbe tenni perlon vattát!) Mondjuk még úszkálnak szemcsék benne, de ezerszer jobb az egész.
Köszi szépen az ötletet!
rl-gif.177364

Ja és eladom a Labeot és a díszcsíkot is. Remélem, már nem térnek vissza a zöld algák. :)
 
Ez a barna szilikátos talaj véletlenül lett rendelve és igazából sose tetszett. Tudom, sokaknak ez természetközelibb, nyugodtabbak a halak... stb, de nekem nem tetszett, ezért ki is lett cserélve fehér 0,8-1,2 mm-es fehér szilikátos dekorhomokra.
Ez a szilikátos talaj egy félrefordítás miatt jelent meg itthon. Egy nem magyar webshop googlefordítós “magyarítása”. Lehetőleg ne használjátok, mert félrevezető. A szilikátot nem nagyon szeretjük egyébként sem, mert sokszor okoz algásodást.
 
Ez a szilikátos talaj egy félrefordítás miatt jelent meg itthon. Egy nem magyar webshop googlefordítós “magyarítása”. Lehetőleg ne használjátok, mert félrevezető. A szilikátot nem nagyon szeretjük egyébként sem, mert sokszor okoz algásodást.
@Nigro Mit ajánlasz helyette, amiből ha veszek 75kg-ot, nem megy rá a gatyám és 0,8-1,2mm a szemcsemérete?
Vagy ehhez a high tech akváriumhoz milyen talaj lenne a megfelelő?
 
Utoljára módosított:
Na, eladtam a labeot és a díszcsíkot is, a kaját a felére csökkentettem. Vasárnap kitakarítottam a szűrőket. A jobb oldali üvegeket pedig a sarokba raktam.
A talaj addig ez marad, amíg meg nem bolondulok és át nem variálom az egészet, de az még jóval odébb lesz.
Amit vettem jbl 9w os uv lámpát eladom, mert ezek alapján nem kell.
1000004208.jpg
 
Húú, most nézem, a blog a low tech -ben van, de már van benne CO2. Akkor ez most high tech...
Azt nem tudom, hogy főkertészként van-e jogosultság átnevezni, de az adminok is megteszik, ha linkeled a kéréssel a naplót ide:
Szerintem a növényes kategóriába tetesd, abban elfér a low-tech és a high-tech is. 😉
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére